Skocz do zawartości
Forum

Agnieszka Stańska

Ekspert
  • Postów

    0
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

    nigdy

Treść opublikowana przez Agnieszka Stańska

  1. Samemu nie ma co robić badań. Najlepiej udać się do internisty lub hepatologa (ewentualnie lekarza zakaźnego) z nim uzgodnić rodzaj i ilość badań.
  2. Wyniki są w normie, i nie mogą być za niskie bo były by poza normą. Co do wysypki to to trudno to określić. Czasem przy schorzeniach wątroby pojawia się wysypka i swędzi skóra ,ale po badaniach AspAT i AlAT tego się nie da określić.
  3. Bardzo proszę o napisanie postu do ginekologa. Odpowiedź nie jest w mojej gestii :)
  4. Obok wyniku podane są normy. Istotne dla faktu czy jesteś w ciązy czy nie jest przyrost poziomu beta hcg w czasie. Powinno się wykonać drugie oznaczenie po dwóch dniach i sprawdzić czy miano rośnie. Jeśli tak, to jesteś w ciąży.
  5. Dziękuję Piotrze, że mnie wyręczasz w odpowiedzi. Masz całkowitą rację w interpretacji wyników. Serdecznie pozdrawiam Agnieszka
  6. Już kiedyś chorowałaś albo miałaś kontakt z chorym. Jesteś nosicielem.
  7. chorowałaś już kiedyś, teraz jesteś nosicielem.
  8. Weroniko, nie ma potrzeby wkraczać z antybiotykiem gdy nie ma IgG. Oznaką choroby są dodatnie obie klasy przeciwciał. Niestety trzeba odczekać dwa, trzy tygodnie i znów sprawdzać miano przeciwciał. U Ciebie miano IgM spada, więc jest nadzieja, że to nie choroba tylko kontakt z chorym.
  9. Nie są najgorsze. IgM są ujemne więc nie chorujesz ani nie jesteś zakażona. Nie ma potrzeby robić awidności, bo nie chorujesz.
  10. W takim przypadku, gdy IgG są ujemne a IgM dodatnie nie robi się awidności. Zazwyczaj trzeba odczekać parę tygodni i powtórzyć badanie. Taka sytuacja ma miejsce gdy dochodzi do bardzo świeżego zakażenia i IgG nie zdążą się wykształcić lub jest tak zwany fałszywie dodatni wynik. Wynika to z ograniczeń metody jaką się bada przeciwciała. Czasem inne rodzaje przeciwciał dają dodatnią reakcję i stąd dodatni wynik. dlatego trzeba odczekać kilka tygodni i powtórzyć badanie.
  11. Wartości krzywej nie są prawidłowe. Faktycznie w 2 godzinie powinny spaść. Większość lekarzy jednak nie zwraca uwagi na poziom cukru z 1 godziny. a według wytycznych Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego jeśli w drugiej godzinie poziom glukozy jest niższy niż 150 to wynik jest prawidłowy. Skonsultuj się z ginekologiem, jeśli uzna za stosowne pokieruje Cię do diabetologa.
  12. To nie jest tak jak myślisz. W necie czasem podane informacje są przesadzone. Może rzeczywiście przeszłaś infekcję układu moczowego (leukocyty i bakterie) ale do niewydolności nerek jeszcze daleko. W trakcie ciąży infekcje układu moczowego występują dość często. Jeśli odczuwasz dolegliwości to może skontaktuj się z lekarzem w tej sprawie.
  13. Jak najbardziej. Atypowe limfocyty i w dodatku pobudzone świadczą o przebytej infekcji wirusowej. W poprzednich badaniach miałaś także monocyty ponad normę, więc skłaniam się do tego, że mogła to być lub dalej jest mononukleoza.
  14. CMV : IgG są dodatnie, IgM ujemne czyli kiedyś chorowałaś, teraz jesteś nosicielem. Można zrobić awidność IgG aby sprawdzić jak dawno chorowałaś. Toxo: nie chorowałaś nigdy bo obie klasy są ujemne.
  15. Powtórzę setny raz w stu wątkach o toksoplazmozie: jeśli obie klasy są ujemne to nie chorowałaś i nie jesteś zakażona.
  16. Wygląda to na nadkażenie, czyli kiedyś już chorowałaś a teraz po ponownym kontakcie pojawiły się świeże przeciwciała IgG .
  17. Tak łatwo z tą białaczką czy chłoniakiem nie jest. Za łatwo by było diagnozować te choroby. Możesz zrobić jeszcze marker Beta-2-mikroglobulinę, to marker chorób mileloproliferacyjnych ( m.inn. chłoniaków). Ale nie widzę nić złego w tych wynikach. Czy te węzły się powiększają? Jeśli nie to trzeba tylko obserwować. Rozmaz ręczny daje obraz infekcji bakteryjnej ale przy gorączce może tak być. Trzeba powtórzyć morfologię po kilku tygodniach gdy dziecko nie jest chore. Czy lekarz wykluczył mononukleozę?
  18. Infekcja i gorączka mogą mocno zmienić parametry krwi. Najlepiej w trakcie infekcji nie robić badań. Po kilku dniach większość parametrów wraca do normy. Może powtórz badanie za kilka dni. Powinno być dobrze.
  19. Postępuj zgodnie z sugestią zawartą na końcu wyniku. Czyli powtórz badania morfologii krwi według zalecenia. Tak się robi, bo jest niska liczba płytek w morfologii. nie jest to nic złego, ale warto sprawdzić. Reszta parametrów nie wskazuje na nic niepokojącego. Co do IgE to literatura podaje że oznaczanie IgE całkowitego ma małe znaczenie diagnostyczne. Jeśli jest dodatnie a nie ma objawów alergii to należy wykluczyć pasożyty. Istotne jest tylko przy alergiach wziewnych, ale te i tak trzeba potwierdzić testami skórnymi lub z krwi.
  20. Nie zawsze bakterie są z układu moczowego. W trakcie ciąży zmienia się flora bakteryjna pochwy ( na skutek zmian hormonalnych) i często stan zapalny pochodzi z pochwy nie z układu moczowego. Niepokojące są te krwinki czerwone w moczu. Mogą świadczyć o kamicy nerkowej, stanie zapalnym.
  21. W trakcie ciąży zmienia się dość istotnie środowisko pochwy, stąd często w moczu pojawiają się leukocyty i bakterie. A jednocześnie nie ma objawów zakażenia. Zazwyczaj lekarz stosuje leki eliminujące stan zapalny. Zależy to od ilości leukocytów, jeśli ich jest dużo może to być też stan zapalny układu moczowego. W badaniu moczu istotne jest też jego pH, powinno być kwaśne (poniżej 7). Gdy organizm jest odwodniony często pH rośnie pow. 7. Dieta warzywna też podnosi pH. Gdyby ilość leukocytów się nasilała warto zrobić posiew wymazu z pochwy i sprawdzić czy nie ma stanu zapalnego dróg rodnych. U ciężarnych często dochodzi do stanu zapalnego pochwy i dróg moczowych jednocześnie.
  22. w przypadku gdy IgM są wątpliwe wynik powtarza się po paru tygodniach i sprawdza się czy ich poziom się podnosi czy jest stały . Przydatna jest też awidnośc IgG aby określić czy te przeciwciała są świeże czy stare.
  23. dodatnie przeciwciała w obu klasach świadczą o zakażeniu lub nadkażeniu po kontakcie z chorym.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...