Skocz do zawartości
Forum

Kiedy wasze pociechy zaczęły raczkowac?


Rekomendowane odpowiedzi

poza tym pamiętaj, że na etapie, kiedy będzie już próbowała się przesuwać na pupie, sama coś kombinowała z przemieszczaniem, mozesz jej pomóc z raczkowaniem i ustawiać do pozycji do raczkowania i przestawiać na zmianę rękę i noge, oczywiscie nic na siłę, u nas to bardzo pomogło, bo przyjmowała pozycję do raczkowania, ale noga jedna jej się zawijała pod puą i nie wiedziała, co ma z nią zrobić, przekładałam jej tą nogę pod pupą i za którymś razem załapała:)

Odnośnik do komentarza

cytrynkowa, tak jak pisze Margeritka: córeczka przekona się. Moja ma osiem miesięcy i dopiero teraz leżenie na brzuszku przestało byc katorgą, a zaczęła się swobodnie obracac. A już zwątpiłam. Fakt, wcześniaczek, ale to tym bardziej świadczy o tym, że każde dziecko prędzej czy później zacznie.
Margeritka: ja słyszałam, że jeśli sama wstaje to jest ok. Błędem jest stawianie na siłę. O ile w raczkowaniu można pomagac, w chodzeniu lepiej nie.

http://www.suwaczek.pl/cache/dcb49604bf.png
http://www.suwaczek.pl/cache/730946f441.png

Odnośnik do komentarza

Noooooo oby sie sprawdzilo, twierdzenie naukowcow, ze raczkujace dziecko lepiej sie rozwija. W takim ukladzie Noemi bedzie rozwinieta nad wyraz :D Zaczela raczkowac w wieku 6 miesiecy. wszyscy mowili, ze to bardzo szybko i ani sie obejrze, a malutka bedzie chodzic (nawet w medycznych ksiazkach pisza, ze przejscie od raczkowania do chodzenia, trwa okolo 2 miesiecy). ona tak sobie upodobala raczkowanie, ze zaczela chodzic majac 13 miesiecy :D

Odnośnik do komentarza

solange63
Noooooo oby sie sprawdzilo, twierdzenie naukowcow, ze raczkujace dziecko lepiej sie rozwija. W takim ukladzie Noemi bedzie rozwinieta nad wyraz :D Zaczela raczkowac w wieku 6 miesiecy. wszyscy mowili, ze to bardzo szybko i ani sie obejrze, a malutka bedzie chodzic (nawet w medycznych ksiazkach pisza, ze przejscie od raczkowania do chodzenia, trwa okolo 2 miesiecy). ona tak sobie upodobala raczkowanie, ze zaczela chodzic majac 13 miesiecy :D

to rzeczywiście wcześnie zaczęła:) ale dlugo raczkowała

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...