Skocz do zawartości
Forum

Nasze wypieki


ezelka

Rekomendowane odpowiedzi

Babeczki kakaowo - czekoladowe

Składniki:
- 6 jajek
- 1 szklanka cukru
- 2 szklanki mąki pszennej
- 2 łyżeczki proszku do pieczenia
- 1 łyżeczka sody
- 2 łyżki kakao
- 1 szklanka mleka
- 1 szklanka oleju
- 1 tabliczka gorzkiej czekolady

Wykonanie:
Czekoladę roztopić i ostudzić. Jajka utrzeć z cukrem, dodać mąkę, proszek do pieczenia, sodę, kakao, mleko, olej i zmiksować na gładką masę. Na koniec dodać czekoladę, zmiksować. Nałożyć do foremek i piec ok 25 minut w temperaturze 180*C :kucharz:

Odnośnik do komentarza

oczywiście że tak i naprawdę prosta w zrobieniu a zarazem pychota

przepis
zagotuj szklankę mleka z 3/4 kostki masła lub margaryny, 0,5 szklanki cukru i cukrem waniliowym w międzyczasie wymieszaj w miseczce drugą szklankę mleka z 4 żółtkami
i 1 szklanką zwykłej mąki pszennej.
jak mleko się zagotuje wlej to co masz w miseczce i mieszaj aż zrobi się gęsty budyń
po wystudzeniu ułóż w dużej brytfance warstwę herbatników na to budyń potem na budyń warstwę zwykłych krakersów, potem mała puszka masy korówkowej ( ok 500 gram) potem znów warstwa krakersów i na koniec bita śmietana ja robię z 0,5 litra 30% łaciatej pod koniec ubijania dodaję z 0,5 szklanki cukru pudru, wykładam na krakersy i posypuje kakao

to może tak dożo jest tych czynności tu opisane ale robi się je naprawdę bardzo szybko mam nadzieję że spróbujesz i będzie ci smakowało

Odnośnik do komentarza

NATKA08
oczywiście że tak i naprawdę prosta w zrobieniu a zarazem pychota

przepis
zagotuj szklankę mleka z 3/4 kostki masła lub margaryny, 0,5 szklanki cukru i cukrem waniliowym w międzyczasie wymieszaj w miseczce drugą szklankę mleka z 4 żółtkami
i 1 szklanką zwykłej mąki pszennej.
jak mleko się zagotuje wlej to co masz w miseczce i mieszaj aż zrobi się gęsty budyń
po wystudzeniu ułóż w dużej brytfance warstwę herbatników na to budyń potem na budyń warstwę zwykłych krakersów, potem mała puszka masy korówkowej ( ok 500 gram) potem znów warstwa krakersów i na koniec bita śmietana ja robię z 0,5 litra 30% łaciatej pod koniec ubijania dodaję z 0,5 szklanki cukru pudru, wykładam na krakersy i posypuje kakao

to może tak dożo jest tych czynności tu opisane ale robi się je naprawdę bardzo szybko mam nadzieję że spróbujesz i będzie ci smakowało

DZIĘKi za przepis:23_30_126: jutro biorę sie za "pieczenie"
:23_30_126:

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmn20mmu0okh9gs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zvhpgkhvwrq18.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...