Skocz do zawartości
Forum

Majowe słoneczka 2009


Rekomendowane odpowiedzi

Ewciaa
Daffodil - śliczne maleństwo
a co do zdięcia RTG to postanowiłam nie robić. boje się troche:(
mama2- nic się nie martw moje maleństwo ma 48mm w 12 tygodniu ale lekarz mówił że jest dobrze :) i u Ciebie bedzie dobrze, trzymamy kciuki :)
a ja właśnie skończyłam sprzątać i pewnie zjem jakiegoś owoca :)
dziewczynki boli was czasami tak tylko chwilami brzuch? bo mnie wczoraj tak mocno zabolała tak ok 2 min. ale pozatym ok
a dziś rano jakieś takie "bulgotanie" w brzuszku poczułam ciekawe co to takiego, może dzidziuś? ale to zawczesnie :)

Ewciaa z tego co słyszałam to większość kobiet czuje pierwsze ruchy dziecka (właśnie takie bulgotanie) koło 16 tygodnia. Ale może wcześniej też coś czują, tylko nie podejrzewają, że to dzidziuś? Nie wiem, trzeba zapytać bardziej doświadczonych mam, bo ja na razie posiadam wiedzę jedynie teoretyczną :)

Odnośnik do komentarza

Ewciaa, amelcia8 urocze maluchy! Ja tez pedze zeskanowac zdjecie mojego skarba! :)

Ewciaa mnie czasami boli brzuch posrodku (choc czesciej po bokach) i to jest takie klucie dosyc silne. Pytalam lekarza, mowi, ze miesnie macicy tak reaguja na rozciaganie. czasami sie sprzeciwiaja po prostu ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza

Kiedy byłam w I ciąży to nie miałam pojęcia co to CRL,NT i miałam tylko 3usg i wierzyłam lekarzowi ze jak jest ok to ok. I byłam o niebo szczesliwsza. A teraz sie wygłupiam. Lekarz powiedział ze NT jest 0.7 czyli bardzo dobrze. Maluszek niegigant ale w normie, taki jak Twój Ewcia:) Może bedzie krótki ale ubity:))) Chyba dałam sie ponieść emocjom....napewno jest wszystko dobrze , a lekarz powiedział ze jest za wczesnie bo ja sie zle wyraziłam i on zrozumiał ze chodzi o grubość fałdu karkowego która mierzy sie w 22 tyg.Także nie mam sie czym przejmowac:taniec:
Pozdrawiam Wasze śliczne dzieciaczki

Odnośnik do komentarza

gdzieś znalazłam :

Według Kalendarza Ciąży ("Ciąża tydzień po tygodniu") i częściowo z
gazety "Ciąża bez lęku" :

tydzień 5 - zarodek ma długość 2 mm (jak pestka jabłka)

tydzień 6 - długość od czubka głowy do krzyża około 2-4 mm (połowa paznokcia małego palca). Worek owodniowy ma pojemność ok. 2-3 ml

tydzień 7 - długość 5-13 mm (wielkość pastylki). Waga 0,8 g

tydzień 8 - długość 14-20 mm (ziarnko fasoli). Waga 3g

tydzień 9 - długość 22-30 mm (truskawka). Waga 4g

tydzień 10 - długość 31-42 mm (śliwka węgierka). Waga 5g (tyle co ząbek czosnku)

tydzień 11 - długość 44-60 mm (jak kurze jajo). Waga 8g (płaska łyżeczka cukru)

tydzień 12 - długość ok. 61 mm. Waga 9-13g (tyle, ile cukierek)

tydzień 13 - długość 65-78 mm (jak brzoskwinia) . Waga 14-20g ( tyle co dorodna rzodkiewka)

tydzień 14 - długość 80-103 mm (pomarańcza). Waga 25g (to waga moreli)

tydzień 15 - długość 93-113 mm. Waga 50g (tyle co kromka chleba)

tydzień 16 - długość 108-116mm. Waga 80g (tyle, co poł kubeczka jogurtu)

tydzień 17 - długość 11-12 cm (tyle co nasza dłoń). Waga 100g

tydzień 18 - długość 12,5-14 cm (a wyprostowane 25 cm). Waga 150g (to waga
kolby kukurydzy)

tydzień 19 - długość 13-15 cm. Waga 200g

tydzień 20 - długość 14-15 cm. Waga 260g (jak dojrzałe awokado)

tydzień 21 - długość ok. 18 cm (jak duży banan). Waga 300g (jak 2 nektarynki)

tydzień 22 - długość ok. 19 cm. Waga 350g (trzy gruszki)

tydzień 23 - długość ok. 20 cm. Waga 450g

tydzień 24 - długość ok. 21 cm. Waga 530g

tydzień 25 - długość ok. 22 cm. Waga 700g

tydzień 26 - długość ok. 23 cm. Waga 850g

tydzień 27 - długość ok. 24 cm. Waga 1000g

tydzień 28 - długość ok. 25 cm. Waga 1100g

tydzień 29 - długość ok. 26 cm (z wyprostowanymi nóżkami, ok. 37 cm). Waga 1250g

tydzień 30 - długość ok. 27 cm. Waga 1400g

tydzień 31 - długość ok. 28 cm Waga 1600g

tydzień 32 - długość ok. 29 cm(z wyprostowanymi nóżkami 41 cm). . Waga 1800g

tydzień 33 - długość ok. 30 cm. Waga 2000g

tydzień 34 - długość ok. 32 cm. Waga 2250g

tydzień 35 - długość ok. 33 cm (z wyprostowanymi nóżkami - 45 cm). Waga 2550g

tydzień 36 - długość ok. 33 cm. Waga 2750g

tydzień 37 - długość ok. 35 cm (z wyprostowanymi nózkami - 47 cm). Waga 2950g

tydzień 38 - długość ok. 35 cm. Waga 3100g

tydzień 39 - długość ok. 36 cm. Waga 3250g

tydzień 40 - długość z wyprostowanymi nóżkami ok. 48-51 cm. Waga 3500 -....

i jeszcze ta stronka
Średnia długość i masa ciała płodu w poszczególnych tygodniach ciąży - WIEM, darmowa encyklopedia

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37io4pumqf8for.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny wasze maluszki są prześliczne, gratuluje i bardzo wam zazdroszczę bo muszę czekać do grudnia.
Ciesze się z wami i już nie mogę się doczekać kiedy wstawię zdjęcie mojego maluszka, poza tym to mimo ze rano jeszcze mnie mdli to już nie robię wycieczek do toalety co bardzo mnie cieszy, brzuch mam ogromny jak na 3miesiace ale tylko brzuch bo jakoś na wadze wciąż to samo.
Mieszczę się jeszcze we wszystkie spodnie tylko zapiąć ich nie mogę:))

http://www.suwaczek.pl/cache/81f6d70ef3.png
http://www.suwaczek.pl/cache/b444194b7a.pnghttp://www.suwaczek.pl/cache/de95d1bd24.png

Odnośnik do komentarza

mama2
Kiedy byłam w I ciąży to nie miałam pojęcia co to CRL,NT i miałam tylko 3usg i wierzyłam lekarzowi ze jak jest ok to ok. I byłam o niebo szczesliwsza. A teraz sie wygłupiam. Lekarz powiedział ze NT jest 0.7 czyli bardzo dobrze. Maluszek niegigant ale w normie, taki jak Twój Ewcia:) Może bedzie krótki ale ubity:))) Chyba dałam sie ponieść emocjom....napewno jest wszystko dobrze , a lekarz powiedział ze jest za wczesnie bo ja sie zle wyraziłam i on zrozumiał ze chodzi o grubość fałdu karkowego która mierzy sie w 22 tyg.Także nie mam sie czym przejmowac:taniec:
Pozdrawiam Wasze śliczne dzieciaczki

mama2 i takie podejście mi się podoba! Koniec z zamartwianiem się bez powodu. I my będziemy zdrowsze i nasze maleństwa będą szczęśliwsze. Jak będziemy takie znerwicowane, to urodzą nam się rozwrzeszczane kruszynki :)

Odnośnik do komentarza

mama2
Poszłabym do innego lekarza ale kolejne usg? juz 5??? duzo troche, ah i jeszcze glukoze mam za wysoka, jednak:((( wiec musze test zrobic na 75g glukozy

NIe martw sie glukoza. Jesli czujesz sie dobrze to pewnie nic takiego. Moja kolezanka tez miala wysoka ale po odpowiedniej diecie wszystko wrocilo do normy

Odnośnik do komentarza

mama2
Poszłabym do innego lekarza ale kolejne usg? juz 5??? duzo troche, ah i jeszcze glukoze mam za wysoka, jednak:((( wiec musze test zrobic na 75g glukozy

Ja jak najbardziej zgadzam sie z pat-k. Moje malenstwo bylo oceniane wg wielkosci na 11 tyg. i 6 dni a wiek ciazy mialam na suwaczku 12 tyg. i 3 dni. Takze tydzien roznicy. Zaoplodnienie przeciez moglo byc tak szybciej jak i pozniej albo poprostu dzidzius jest maly. Wazne ze rosnie! A do lekarza poszlabym innego.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...