Skocz do zawartości
Forum

Majowe słoneczka 2009


Rekomendowane odpowiedzi

pat-k
mama2
Elwira witaj!! waga imponujaca!!

No wlasnie mam pytanie jak długo wasze dzieci ssa piers? i jak czesto bo ja tak mysle czy moj sie najada ze tak krotko spi w dzien i odrazu cyca chce.praktycznie non stop chce , pocycka 5 minut i zasypia prawie odstawiam go a on za 5 minut sie budzi i znow chce cyca...

mama2 nie wiem co Ci poradzic, bo Tosia tez zasypia przy cycu i zadne gilgotki nie skutkuja. Ja z karmieniem mam skomplikowane systemy i dodaje sobie tym roboty niestety. Sciagam malej moj pokarm i podaje z butli (wtedy mam pewnosc ile zjadla i przy butli robi krotsze drzemki), do tego 1-2 razy podkarmiam ja sztucznymi mieszankami a cyca dostaje raczej dla bliskosci bo po kilku minutach zasypia. A jak moj sutek wypada jej z zaspanej buzi to zaciska go dziaslami w ostatnim momencie, zeby nie wypadl.. auć :(

Auć... też to znam niestety, bepanthen znowu wrócił do łask :hmm:

Odnośnik do komentarza

pat-k
Agut
Hej majóweczki! nooo i ja rownież zostałam majówka :) termin miałam na 18go czerwca ale trzeba było szybciej ciązę rozwiazac. No nic nie o tym miałam pisać! kochane ratujcie bo nie moge sobie poradzić z ulewaniem. Jestem po CC i niestety nie jestem w stanie przejść 15 min z malutkim na ramieniu. Po 3min brzuszek mnie straszliwie boli :( jak sobie z tym radzicie???

Agut po pierwsze Gratulacje!! :)

Nasza mala zaczela ulewac po 2 tygodniu, ale czytalam, ze mozna maluszka klasc na brzuszku na przedramieniu do odbicia, tak zeby buzia byla troche wyzej i skierowana boczkiem, nie przetestowalam jednak tej pozycji

Rzeczywiście nosi się dziecko łatwiej przy takiej pozycji kiedy brzuszek jest oparty o ramię, ale nam Kuba parę razy chlusnął wszystkim co zjadł, więc już jej nie stosujemy. Widocznie ucisk (nawet niewielki) na brzuszek zaraz po jedzeniu mu nie służy.

Odnośnik do komentarza

Daffodil
pat-k
i witam sie czwartkowo,

dzisiaj wyjezdza jedna z naszych mam i zostaje moja.
prawde mowiac, to po tesciowej spodziewalam sie uwag i porad a to moja mama niestety bacznie obserwuje i koryguje moje poczynania. ze glowke malo stabilnie trzymam i czy mala nie za lekko/grubo ubrana, na spacerze czy uszko jej nie wyszlo.. ech. Troszczy sie o wnusie, to milo, ale...
Moj M wymyslil, ze powiesi przy lozku malej ksiazke uwag, skarg i wnioskow i kazdy odwiedzajacych nas bedzie mogl do niej wpisac wszelkie porady pielegnacyjno-wychowawcze

He he świetny pomysł z tą książką :hahaha:
Byłaby idealna dla mojego teścia, który doprowadza mnie ostatnio do szewskiej pasji :Real mad: Przeżyliśmy już odwiedziny prawie całej naszej rodzinki i nikt włącznie z moją mamą, babcią i teściową żadnych uwag nie robił, ale teść to normalnie specjalista od dzieci.
Albo wózek za twardy i dzieckiem tłucze (chciał nam powietrze z kół spuszczać), albo dziecko strasznie głodne (nie wiem, jak on to poznał, bo Kuba spał jak zabity), albo zimno mu w szyję (chyba w lecie szalik mu muszę zakładać) grrrrr :36_2_43:
Z ta zmarznieta szyja to dal czadu , hi, hi.
Ja tez mam rady na kazdym kroku. Rodzina meza strasznie sie udziela. Albo za duzo go nosze - wcale tak nie uwazam, albo za duzo karmie, albo to i tamto. I nie powinnam tak rozpuszczac generalnie, bo pozalujemy jak nam Maksio w koncu na glowe wejdzie i poza tym jak M w pracy bedzie to nic w domu nie zrobie. Nie wiem jak takie malenkie dziecko mozna rozpuscic... Ech!

Odnośnik do komentarza

Daffodil
pat-k
Agut
Hej majóweczki! nooo i ja rownież zostałam majówka :) termin miałam na 18go czerwca ale trzeba było szybciej ciązę rozwiazac. No nic nie o tym miałam pisać! kochane ratujcie bo nie moge sobie poradzić z ulewaniem. Jestem po CC i niestety nie jestem w stanie przejść 15 min z malutkim na ramieniu. Po 3min brzuszek mnie straszliwie boli :( jak sobie z tym radzicie???

Agut po pierwsze Gratulacje!! :)

Nasza mala zaczela ulewac po 2 tygodniu, ale czytalam, ze mozna maluszka klasc na brzuszku na przedramieniu do odbicia, tak zeby buzia byla troche wyzej i skierowana boczkiem, nie przetestowalam jednak tej pozycji

Rzeczywiście nosi się dziecko łatwiej przy takiej pozycji kiedy brzuszek jest oparty o ramię, ale nam Kuba parę razy chlusnął wszystkim co zjadł, więc już jej nie stosujemy. Widocznie ucisk (nawet niewielki) na brzuszek zaraz po jedzeniu mu nie służy.
Ja tez sie boje. Mozna tez ponoc przez kolano przekladac, ale nie wiem jak by to mialo wygladac. Jakbym miala jakas ilustracje moze bym sprobowala a tak wole nie ryzykowac.

Odnośnik do komentarza

a ja mam kryzys..
bylam na spacerze i po 20 minutach ryk taki ze spiprzalam do domu jak oparzona , oczywiscie chcial 2 razy cyca pociagnac:Real mad:
do tego tak sie spiesze jak cos robie ze poczaskałam szklana pokrywke i wbilam sobie szkło w stope , przy przewijaku spedzam 6 godzin chyba na dobe bo non stop popuszcza ta kupke i pupe ma w coraz gorszym stanie , nie daje rady :alajjj::alajjj::36_19_3:

Odnośnik do komentarza

Daffodil
pat-k
sama ze soba pisze... pewnie wszystkie jestescie na spacerkach juz. Ja czekam na mojego M i tez smigamy. buziaki

Ja też czekam aż M. wróci, bo na razie nie mogę się ogarnąć sama z wózkiem i tym całym majdanem :)
Ja wychodze codziennie najwczesniej okolo trzeciej po poludniu jak maz wraca z pracy. Nawet mi to pasuje, bo maly najdluzsza drzemke w ciagu dnia ma wlasnei do 14-tej, a potem karmie i spacer. Samej oza tym sie boje po naszych kretych stromych schodach z trzeciego pietra malego w gondolce znosic. Juz pare razy znosilam niby ale zawsze zestrachana na amen.

Odnośnik do komentarza

mama2
a ja mam kryzys..
bylam na spacerze i po 20 minutach ryk taki ze spiprzalam do domu jak oparzona , oczywiscie chcial 2 razy cyca pociagnac:Real mad:
do tego tak sie spiesze jak cos robie ze poczaskałam szklana pokrywke i wbilam sobie szkło w stope , przy przewijaku spedzam 6 godzin chyba na dobe bo non stop popuszcza ta kupke i pupe ma w coraz gorszym stanie , nie daje rady :alajjj::alajjj::36_19_3:

Mama2 - sprobuj moze penaten krem ten w metalowam opakowaniu. Mojemu maluchowi ladnie odparzenia po tym schodza.

Odnośnik do komentarza

mama2
a ja mam kryzys..
bylam na spacerze i po 20 minutach ryk taki ze spiprzalam do domu jak oparzona , oczywiscie chcial 2 razy cyca pociagnac:Real mad:
do tego tak sie spiesze jak cos robie ze poczaskałam szklana pokrywke i wbilam sobie szkło w stope , przy przewijaku spedzam 6 godzin chyba na dobe bo non stop popuszcza ta kupke i pupe ma w coraz gorszym stanie , nie daje rady :alajjj::alajjj::36_19_3:

Ja sie nie dziwie. Wczoraj wracalam z malym ze spaceru bo tez koncert na caly deptak urzadzil bez wiekszego powodu. Niby byl glodny ale jak pweszlam do domu to nagle ucichl. Musialam loda do kosza na smieci wyrzucic bo ta sie zdenerwowalam ze hej po jakims czasie ego ryku i meza zaraz po wejsciu do domu zeby odreagowac ochrzanilam.

Odnośnik do komentarza

gunia43
mama2
a ja mam kryzys..
bylam na spacerze i po 20 minutach ryk taki ze spiprzalam do domu jak oparzona , oczywiscie chcial 2 razy cyca pociagnac:Real mad:
do tego tak sie spiesze jak cos robie ze poczaskałam szklana pokrywke i wbilam sobie szkło w stope , przy przewijaku spedzam 6 godzin chyba na dobe bo non stop popuszcza ta kupke i pupe ma w coraz gorszym stanie , nie daje rady :alajjj::alajjj::36_19_3:

Ja sie nie dziwie. Wczoraj wracalam z malym ze spaceru bo tez koncert na caly deptak urzadzil bez wiekszego powodu. Niby byl glodny ale jak pweszlam do domu to nagle ucichl. Musialam loda do kosza na smieci wyrzucic bo ta sie zdenerwowalam ze hej po jakims czasie ego ryku i meza zaraz po wejsciu do domu zeby odreagowac ochrzanilam.

no własnie to mnie doskonale rozumiesz :36_19_3:

Odnośnik do komentarza

mama2
a ja mam kryzys..
bylam na spacerze i po 20 minutach ryk taki ze spiprzalam do domu jak oparzona , oczywiscie chcial 2 razy cyca pociagnac:Real mad:
do tego tak sie spiesze jak cos robie ze poczaskałam szklana pokrywke i wbilam sobie szkło w stope , przy przewijaku spedzam 6 godzin chyba na dobe bo non stop popuszcza ta kupke i pupe ma w coraz gorszym stanie , nie daje rady :alajjj::alajjj::36_19_3:

Też już przerobiłam taką ewakuację, bo ryk taki jakby kogoś ze skóry obdzierali :alajjj: A nawet głodny nie był, i po 10 minutach spał dalej :lup:
A na tą pupcię to chyba czegoś bardziej specjalistycznego będziesz potrzebowała, może lekarza się poradź.

Odnośnik do komentarza

Daffodil
mama2
a ja mam kryzys..
bylam na spacerze i po 20 minutach ryk taki ze spiprzalam do domu jak oparzona , oczywiscie chcial 2 razy cyca pociagnac:Real mad:
do tego tak sie spiesze jak cos robie ze poczaskałam szklana pokrywke i wbilam sobie szkło w stope , przy przewijaku spedzam 6 godzin chyba na dobe bo non stop popuszcza ta kupke i pupe ma w coraz gorszym stanie , nie daje rady :alajjj::alajjj::36_19_3:

Też już przerobiłam taką ewakuację, bo ryk taki jakby kogoś ze skóry obdzierali :alajjj: A nawet głodny nie był, i po 10 minutach spał dalej :lup:
A na tą pupcię to chyba czegoś bardziej specjalistycznego będziesz potrzebowała, może lekarza się poradź.

no raczej tak to sie sonczy tylko wizyta dopiero we wtorek

Odnośnik do komentarza

mama2
Daffodil
mama2
a ja mam kryzys..
bylam na spacerze i po 20 minutach ryk taki ze spiprzalam do domu jak oparzona , oczywiscie chcial 2 razy cyca pociagnac:Real mad:
do tego tak sie spiesze jak cos robie ze poczaskałam szklana pokrywke i wbilam sobie szkło w stope , przy przewijaku spedzam 6 godzin chyba na dobe bo non stop popuszcza ta kupke i pupe ma w coraz gorszym stanie , nie daje rady :alajjj::alajjj::36_19_3:

Też już przerobiłam taką ewakuację, bo ryk taki jakby kogoś ze skóry obdzierali :alajjj: A nawet głodny nie był, i po 10 minutach spał dalej :lup:
A na tą pupcię to chyba czegoś bardziej specjalistycznego będziesz potrzebowała, może lekarza się poradź.

no raczej tak to sie sonczy tylko wizyta dopiero we wtorek

A ja umówiłam się dzisiaj na USG stawów biodrowych. Tak z głupa zadzwoniłam, żeby się dowiedzieć ile wcześniej trzeba się rejestrować, a babka mówi, że pierwszy wolny termin dopiero na 18. czerwca :lup: I to w prywatnej przychodni!
To zapisałam się od razu, bo akurat Kuba będzie miał wtedy skończone 6 tygodni, więc w sam raz.
A w poniedziałek idę do pediatry po skierowanie, to od razu klocka zważę, bo trochę się stresuję tym, że tak krótko przy cycu wisi. Zobaczymy czy tyje.

Odnośnik do komentarza

Kobietki powiedzcie mi czy gdyby Kuba był uczulony na coś co zjadłam, to wysypałoby go całego, czy tylko w określonych miejscach? Bo czasem na buźce i w okolicach szyjki wyskakują mu takie malutkie pryszczyki i nie wiem co to jest. Może to od mleka i nabiału?? Bo to chyba jedyna rzecz w moim jadłospisie, która mogłaby go uczulić :kiepsko: A może to ten trądzik niemowlęcy? Jak coś takiego wygląda?

Odnośnik do komentarza

Daffodil
Kobietki powiedzcie mi czy gdyby Kuba był uczulony na coś co zjadłam, to wysypałoby go całego, czy tylko w określonych miejscach? Bo czasem na buźce i w okolicach szyjki wyskakują mu takie malutkie pryszczyki i nie wiem co to jest. Może to od mleka i nabiału?? Bo to chyba jedyna rzecz w moim jadłospisie, która mogłaby go uczulić :kiepsko: A może to ten trądzik niemowlęcy? Jak coś takiego wygląda?

Moja Maja też ma takiego krostki na twarzy (dosłownie za dwie ale ma) a ja nie karmie piersią. Mnie położna powiedziała że to może być coś w powietrzu albo od słońca i mam ją smarować kremem jak wychodze na dwór

http://maja2009.aguagu.pl/suwaczek/suwak4/a.png
http://www.suwaczek.pl/cache/29414a2d3e.png
http://www.suwaczki.com/tickers/ckai3e3kyvu8eal1.png

Odnośnik do komentarza

Trochę lepszy mam humor - choć przyznam się wam że ciężkie chwile przechodzę.
Mam trochę osobistych problemów które spędzają mi sen z powiek, i niestety żeby je rozwiązać muszę poczekać do 12 czerwca – myślę, że to że nadal jestem 2w1 + problemy to powód mojego nastroju i samopoczucia.

http://s3.suwaczek.com/200905294980.png http://s2.pierwszezabki.pl/019/0190739a0.png?7187
http://s5.suwaczek.com/201202255180.pnghttp://s2.pierwszezabki.pl/019/0190739a1.png?829

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...