Skocz do zawartości
Forum

Majowe słoneczka 2009


Rekomendowane odpowiedzi

a ja miałam zamieścić zdjęcie brzuszka ale tego nie zrobie:( bo program do zdjęć się zawiesił czy coś w tym rodzaju ale jak tylko będzie ok to zaraz zamieszczę zdjęcie :) A usg mam też 21 października i zaraz wam pokaże mojego dzidziusia:):I love you1: A PROPO KOBIETKI JAK U WAS OBJAWY????:bocian:BO U MNIE JAKBY WSZYSTKO SIĘ UNORMOWAŁO :) TYLKO NIE WIEM CZY SIĘ CIESZYĆ:36_2_4: CZY MARTWIĆ? u nas dziś piękna pogoda :) Bardzo ciepło:pogoda:

http://www.suwaczek.pl/cache/76b1a6931d.png

Odnośnik do komentarza

Daffodil to niesamowite widziec, ze taka mala kropeczka poczatkowo juz tak wyrosla prawda? Ja nie moglam uwierzyc, ze juz sie rusza a ja nic nie czuje :)

Z dostarczaniem bialka tez mam problem, twarogu nie lubie za bardzo i jogurtow tez. Kefir ewentualnie. Wiec moze piers kurczaka... i co jeszcze, jajka?

Dolegliwosci tez mi juz mijaja, duzo rzadziej boli mnie brzuch. Juz tylko po bokach, ale to "dobry bol", bo to wiazadla sie rozciagaja :) Mdlosci mi przeszly, spokojniej spie.
Czy wy tez juz odliczacie dni do konca pierwszego trymestru? Co mowia wasi lekarze, kiedy mozna juz odetchnac?

elwira, gratuluje pieknej rocznicy!

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza

Chyba juz troche niepokoi za nami. Ale ja odetchne dopiero po badaniach prenatalnych. Mysl o nich strasznie mnie stresuje juz od poczatku ciazy.:36_2_54:
Moj maz wciaz powtarza ze dobrze bedzie ale ja bym to chciala na 100 procent wiedziec.
Bole brzucha mi juz prawie przeszly, a mialam dosc mocne od 3 tyg. ciazy. Bol piersi juz tez tak nie dokucza. Zreszta, moze sie juz przyzwyczailam.
A spie taraz gorzej, jakies dziwne sny mnie nekaja albo budze sie 2,3 razy w nocy.
Tak poza tym to nie jest zle!:36_2_15:

Odnośnik do komentarza

pat-k Pozostaje Ci mieso, sery, jajka, mleko i soja - ja jem za malo wszystkiego. Liczylam sobie na takim kalkulatorze ile bialka zjadam i ciagle mi za malo wychodzi. Jakies 45g dziennie. Ja jem za malo miesa, ale jakos ochoty nie mam wcale. Wazne zeby jesc to bialko, przeczytalam, zwlaszcza w pozniejszych miesiacach ciazy jak dzieciaczek coraz szybciej rosnie. Coz nie pozostaje nam nic innego jak tylko zostac beczulkami :-)

Odnośnik do komentarza

A jak to jest z tymi badaniami prenetalnymi ? Dlaczego nie robią je wszystkie kobiety ? Czy prosiłyście o te badania? Czy lekarz sam was skierował na takie badania ? i wogule test PAAPA co to takiego ? tzn wiem co to bo czytałam ale mysle żę lekarz musi mieć podstawy aby wysłać na takie badanie .NAWET NIE WIECIE JAK SIE DENERWUJE :( JA MAM WIZYTE ZA 11 DNI A WYDAJE MI SIĘ ŻE MINEŁA WIECZNOŚĆ OD OSTANIEJ KTÓRA BYŁA 19-WRZEŚ . Tak bym chciałą już wiedzieć że wszystko ok:):):):):)::yuppi::yuppi:a wiecie co na jednym z forum mamay pisały że poczuły ruchy dziecka w 14-tyg mmmm MOŻLIWE??? jeśli tak to ja też bym tak chciała:36_2_15::36_2_15:
PISZCIE DUUUŻŻO:komputery::komputery::komputery::komputery::komputery:

http://www.suwaczek.pl/cache/76b1a6931d.png

Odnośnik do komentarza

gunia43 rozumiem Cie doskonale z tymi badaniami prenatalnymi. Ja juz jestem po PAPP-A, bardzo wczesnie mi go lekarz zlecil... wynik wyszedl ok, ale podobno i tak bede musiala go powtorzyc w 14tyg razem z testem potrojnym. Mam skonczone 30 lat, wiec te wszystkie badania bede miala obowiazkowe.
najwazniejsze pewnie bedzie usg genetyczne a to juz chyba w 12 tygodniu? Uch.. miec juz to za soba.

amelcia8 moj lekarz mowi, ze do 13 tyg zyjemy jeszcze w napieciu, ale wszedzie czytam, ze juz w 12tyg ryzyko znacznie spada... wiec jak to jest?

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza

amelcia8
A jak to jest z tymi badaniami prenetalnymi ? Dlaczego nie robią je wszystkie kobiety ? Czy prosiłyście o te badania? Czy lekarz sam was skierował na takie badania ? i wogule test PAAPA co to takiego ? tzn wiem co to bo czytałam ale mysle żę lekarz musi mieć podstawy aby wysłać na takie badanie .NAWET NIE WIECIE JAK SIE DENERWUJE :( JA MAM WIZYTE ZA 11 DNI A WYDAJE MI SIĘ ŻE MINEŁA WIECZNOŚĆ OD OSTANIEJ KTÓRA BYŁA 19-WRZEŚ . Tak bym chciałą już wiedzieć że wszystko ok:):):):):)::yuppi::yuppi:a wiecie co na jednym z forum mamay pisały że poczuły ruchy dziecka w 14-tyg mmmm MOŻLIWE??? jeśli tak to ja też bym tak chciała:36_2_15::36_2_15:
PISZCIE DUUUŻŻO:komputery::komputery::komputery::komputery::komputery:

amelcia8 chyba jest tak jak piszę pat-k, skończone 30 lat i lekarze chętniej zlecają takie badania. W innym przypadku chyba muszą być jakieś przesłanki. Chociaż USG genetyczne z tego co wiem robią wszyscy lekarze niezależnie od wieku pacjentki, właśnie w 12. tygodniu.

Odnośnik do komentarza

gunia43
pat-k Pozostaje Ci mieso, sery, jajka, mleko i soja - ja jem za malo wszystkiego. Liczylam sobie na takim kalkulatorze ile bialka zjadam i ciagle mi za malo wychodzi. Jakies 45g dziennie. Ja jem za malo miesa, ale jakos ochoty nie mam wcale. Wazne zeby jesc to bialko, przeczytalam, zwlaszcza w pozniejszych miesiacach ciazy jak dzieciaczek coraz szybciej rosnie. Coz nie pozostaje nam nic innego jak tylko zostac beczulkami :-)

gunia43 ja też mam ogromny problem z mięsem. Staram się zmuszać, ale zjem trochę i zaczyna mi rosnąć w gardle. Próbuję nadrabiać mlekiem, jogurtami, serkami, ale coś mi się wydaje, że to może być za mało :/

Odnośnik do komentarza

amelcia8
No właśnie kiedy dziewczyny można powiedzieć że jest już ok!! i nie musimy się już aż tak martwić o nasze dzieci:):):):)Ja za dużo wam nie powiem bo mam dopiero drugą wizytę teraz 21 październikaA WY ILE MIAŁYŚCIE JUŻ WIZYT ????

Ja byłam na razie na trzech, ale planowe były tylko te dwie pierwsze, bo ostatnia była w trybie natychmiastowym, jak zaczęło mi się plamienie. Na szczęście na strachu się skończyło:yuppi:

Odnośnik do komentarza

elwira
Cześć dziewczyny widzę ze piszecie o rozmiarach brzuszków, mój urósł naprawdę ale nic kg nie przybyło i nadal mieszczę się w większość spodni wiec jestem zadowolona, mam tylko taka piłkę z przodu:))
Jutro moja 10rocznica ślubu, a w sobotę moja siostra mówi "tak" już nie mogę się doczekać ale przy tym jestem ze stresowana troszeczkę:)
Właśnie co do białka w diecie to ja nic nie mogę po nabiale mam mdłości, no poza żółtym serem
Ok pozdrawiam wszystkie i życzę miłego weekendu:sun:

elwira gratuluję takiej wspaniałej rocznicy. 10 lat - jest się czym pochwalić.

Odnośnik do komentarza

amelcia8
No dzięki dziewczyny za odpowiedzi:komputery::36_2_15:byleby do 21 i wszystko będzie jasne:36_2_15:Zresztą nie wiem jak wy ale jakaś taka panikara w tej ciąży że szok:(:(: sama nieraz wkręcam sobie takie rzeczy że aż strach a potem się martwię MYŚLĘ ŻE TO HORMONY TAK SZALEJĄ:10_1_136:

amelcia8 ja to też miałam takie odpały, że szkoda gadać :) Przykład: jak jeszcze nie wiedziałam, że jestem w ciąży, to bawiłam się z kotem koleżanki, po czym jak tylko test wyszedł pozytywnie, to sobie wkręciłam, że mam toksoplazmozę i męczyło mnie to chyba z tydzień. O niczym innym nie myślałam. Po czym mąż mnie opierniczył porządnie i trochę oprzytomniałam :) A to tylko jeden z przykładów, było takich więcej :)
Teraz już mi przeszło, bo zdałam sobie sprawę, że tylko szkodzę dzidziusiowi w ten sposób. Trzeba myśleć pozytywnie :yuppi:

Odnośnik do komentarza

Ja jestem grubo po 30-tce ale i tak bym sobie zrobila te badania. Lepiej wiedziec czy dzidzia zdrowa. Zreszta jest mnostwo schorzen, ktore mozna po wykryciu wyleczyc u dziecka jeszcze w brzuchu mam. Czytalam na ten temat sporo i lekarze sa jak najbardziej na Tak i to nie tylko u kobiet po 30-tce. Skoro w dzisiejszych czsach dysponujemy taka technologia to trzeba to wykorzystac.
A swoja droga to jest naturalne ze sie martwimy, bo jakie bylyby z nas mamy jakby bylo odwrotnie...
; -)

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny;-)
Ale dużo nastukałyście - fajnie ;-) Ja podczutuję Was systematycznie, ale nie mam za bardzo czasu na pisanie - w ciągu dnia praca, popołudnie z dzieckiem, dom itd, a wieczorem jestem teraz taka zmęczona, że zazwyczaj zasypiam po 20 z Mateuszem.

mama2 - fajny masz już brzuszek - rośnie maleństwo rośnie :smile_jump:

Ja póki wagowo stoję, brzuszka żadnego nie widać - ale i na mnie przyjdzie jeszcze pora ;-)))
Amelcia - hormony szaleją, oj szaleją - ale nie ma co wymyslać jakiś chorób i zmartwień - spokój, radość i dobre samopoczucie mamy jest najważniejsze!

Ja mam dopiero 2 wizytę u gina w przyszłym tygodniu w czwartek i na pewno będzie mi robił usg - mój gin nie robi usg na każdej wizycie (chyba, że jakieś komplikacje są), z tego co pamiętam to robi na początku, w środku ciąży i 2 pod koniec - w sumie 4 standardowo, a jak zachodzi potrzeba to więcej.
Test pappa robiłam w poprzedniej ciąży (dla spokoju ducha), teraz też pewnie będę robić (30-tka na katku -więc już jest wskazanie).

Elwira - gratuluję Wam okrągłej rocznicy :36_4_11:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...