Skocz do zawartości
Forum

Majowe słoneczka 2009


Rekomendowane odpowiedzi

A ja zapomnialam sie przywitac, wiec DZIEN DOBRY wtorkowo!!!

Patka - noc zla, ale juz jest dzien i mam nadzije, ez juz lepiej sie czujesz. Pewnie od dzisiaj zaczynasz diete na cukrzyce i serfijesz ponecie szukajac przepisow !

Mama2 - u mnie tez dzien taki, ze czuje sie jakby mnie traktoer przejechal. Za oknem ponuro, chociaz slonce sie lekko przebijalo to teraz to juz tylko wspomnienie....

Dzisiaj obudzialm sie z mezem czyli ok. 5.00 a potem nie spalam do 7.00 i potem zasnelam i tak do 10.00 spalam. Teraz sie czuje beznadziejnie.
Lece ziesc kapiel, bo wlosy brudne i wogole moze mi sie poprawi, jak sie wymocze.
Potem musze odkurzyc i na zakupy, bo polozna o 14.00 przychodzi, wiec musi byc wzgledny porzadek.

Odnośnik do komentarza

mama2
Daffodil a opowiedz cos wiecej o tym porodzie w wodzie bo ja tez bym chciala ..co cie jeszcze zachecilo?

Najbardziej zachęciła mnie wiadomość, że przy porodzie w wodzie zdecydowanie rzadziej jest konieczność nacinania krocza. Podobno woda działa na tyle uelastyczniająco i relaksująco, że w zasadzie nie ma takiej konieczności.
A wygląda to tak, że w pierwszej fazie nie siedzi się w wodzie cały czas. Wchodzi się tam na 30 minut i na kolejne 30 wychodzi. Jest to konieczne, żeby się akcja porodowa nie zatrzymała. Położna zachęcała do lewatywy przy porodach w wodzie, bo wiadomo jak się coś zdarzy to komfort średni.
W drugiej fazie porodu z wody się już nie wychodzi. Dzieciaczek po urodzeniu pływa sobie jeszcze do minuty i dopiero później kładą go mamie na brzuch. Położna mówiła, że w tym momencie dzieci bardzo rzadko płaczą, tylko rozglądają się ze zdziwieniem na boki :)
Podobno na początku jak się te porody w wodzie stały modne, to dzieciaki dostawały mało punktów przez ten brak płaczu, ale teraz już się pediatrzy dostosowali.
Później tata może odciąć pępowinkę i dzidziuś jest zabierany do ważenia, mierzenia i badania i wtedy już jest ryk na całego :)

Odnośnik do komentarza

lutka
mama2corun
lutka

oj ok znów tłumaczę :)

bo owulację miałam ok 21 dnia cyklu więc do zapłodnienia doszło później niż przeciętnie, a suwak pokazuje mi pełne 40 tygodni - zamiast od 3 sierpnia to o tydzien późnej. Suwaki mają tylko 40 tyg, a jeśli ma sie długie cykle to przydały by się o tydzien lub 2 dłuzsze. Wg OM jestem na tym etapie co mama2 a wg zapłodnienia jestem o jakiś tydzień w tył.

to moze zrob sobie suwaczek tak jak Ty wyliczasz?to bedziemy mieli wieksza jasnosc na jakim etapie jestes:) bo tak to Ty jutro masz 50tke a jak tak jak Ty obliczasz to juz mialas :/ albo moze doloz jeden suwaczek no bo masz racje jesli owu jest nieregularne tzn dluzsze cykle to inaczej wychodzi.ide spac bo mi sie chce....:D zagladne pozniej buziaki

eee nie zalezy mi na tym, poza tym co się będę denerwowała ze młody mało wazy a powinien wiecej na ten etap ciaży.
Co racja to racja. Na pewno wazy ok!

Odnośnik do komentarza

Lutka nic sie nie martw waga dziecka ..ja sie po raz pierwszy ciesze ze Maksiu bedzie mniejszy niz 3800 bedzie go łatwiej urodzic , tak sobie mysle 3500 bedzie idealnie ale rodza sie tez dzieciaczki 2800 o terminie i szybko nadrabiaja :15_5_16:. a co do obwodu brzuszka to tez ma najmniejszy hihi lekarz wczoraj dwa razy go mierzy bo wyszedł o 2 tyg. mniejszy!!!!!! takze Ty badz spokojna skoro i ja jestem:))):fun::fun:

Odnośnik do komentarza

Ewciaa
mama2
Ewciaa
to lekarz powinien mierzyć obwód brzuszka??? jejku znów mi oczy wyszły mój takiego czegoś nie robi :36_11_1:

Ewcia mierzy zeby okreslic wage , bo waga to srednia z brzuszka, głowki i kosci udowej

mój robi usg i coś tak mierzy i potem mówi ile waży tak około

no to mozesz byc pewna ze wlasnie mierzy glowke, brzuszek itp.

Odnośnik do komentarza

mama2
Dzien Dobry , ja dzis troche niewyspana i w jakims fatalnym nastroju, pogoda do dupy , nic mi sie nie chce robic, dzis to sie chyba wynudze za wszystkie czasy:36_11_1:

ja to bym nawet i porobiła coś w domu ale jak tylko trochę odkurzam lub ropzalę w kominku brzuch mi twardnieje tak że potem pół dnia muszę leżeć!!! ale nie wiem czy wy tez tak macie??? jak idę dalej do sklepu lub chodzę dłużej niż pół godziny to na dole brzucha jakby łapie mnie taka kolka że nie mogę iść?????
a u nas dzisiaj taka pogoda:wrrr::wrrr::wrrr:

http://www.suwaczek.pl/cache/76b1a6931d.png

Odnośnik do komentarza

a ja niezabardzo pospalam i juz mi sie odechcialo noz ku... non stop ktos dzwoni wrryyy
ale juz trudno zrobie sobie kakao bo mam straszna ochote.
a tak wogle to sobie pobuszowalam w galeri Lutki i jakas Ty sliczna :D a na tym zdjeciu co tanczysz w sukience to taka dziewczynka :36_21_5: i naprawde az sama do siebie sie usmiecham bo ja nieraz slysze ze wygladam jak wlasnie dziewczynka ze na 25lat niewygladam a ty prosze Lutka tez na gora 20 wyglada :36_21_5: tak slicznie


http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/20552.png

http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/20553.png

Odnośnik do komentarza

Ewciaa
Daffodil
Ewciaa
to lekarz powinien mierzyć obwód brzuszka??? jejku znów mi oczy wyszły mój takiego czegoś nie robi :36_11_1:

Bez zmierzenia brzuszka nie jest w stanie określić wagi.

więc skad bierze taką wagw mojego dziecka tylko z usg???? to ja już głupia jestem i ZŁA na mojego gina on nic nie robi:Real mad::alajjj::36_2_58:

nie wierze ewciaa żę twój ginekolog nie mierzy obwodu brzuszka!! na pewno mierzy:) i przestań się zamartwiać!! w końcu nie robi ci usg tyko po to żeby sobie pooglądać:15_5_16::15_5_16::15_5_16::15_5_16:

http://www.suwaczek.pl/cache/76b1a6931d.png

Odnośnik do komentarza

Ewciaa
napiszcie prosze o co pytać ginekologa na wizycie, bo mój nic nie mówi a ja chce się czegoś dowiecieć, co wam mówią ginekolodzy na wizytach???a czego mój nie mówi

Ewcia tak jak już pisałam w pierwszej kolejności dowiedz się jakie badania są potrzebne, jak Cię do porodu będą w szpitalu przyjmować. Pojedź do szpitala albo zadzwoń, żeby od razu Ci Twój ginekolog wypisał skierowanie.
A co do takich informacji przy wizycie, to mój określa wagę, podaje obwód brzuszka, główki i długość kości udowej. Czasem wspomina którego stopnia jest łożysko, ile wód płodowych. Na razie nic więcej mi do głowy nie przychodzi.

Odnośnik do komentarza

amelcia8
Ewciaa
Daffodil

Bez zmierzenia brzuszka nie jest w stanie określić wagi.

więc skad bierze taką wagw mojego dziecka tylko z usg???? to ja już głupia jestem i ZŁA na mojego gina on nic nie robi:Real mad::alajjj::36_2_58:

nie wierze ewciaa żę twój ginekolog nie mierzy obwodu brzuszka!! na pewno mierzy:) i przestań się zamartwiać!! w końcu nie robi ci usg tyko po to żeby sobie pooglądać:15_5_16::15_5_16::15_5_16::15_5_16:

ja nie wiem co on tam robi bo nic nie mówi

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37io4pumqf8for.png

Odnośnik do komentarza

mama2
Lutka nic sie nie martw waga dziecka ..ja sie po raz pierwszy ciesze ze Maksiu bedzie mniejszy niz 3800 bedzie go łatwiej urodzic , tak sobie mysle 3500 bedzie idealnie ale rodza sie tez dzieciaczki 2800 o terminie i szybko nadrabiaja :15_5_16:. a co do obwodu brzuszka to tez ma najmniejszy hihi lekarz wczoraj dwa razy go mierzy bo wyszedł o 2 tyg. mniejszy!!!!!! takze Ty badz spokojna skoro i ja jestem:))):fun::fun:

dziękuję kochana :* staram się o tym nie mysleć bo i tak nie mam wpływu na to. Niech sobie synus rośnie we własnym tempie. Misiek dziś zaczął kombinowac z imieniem, już którys raz wspomina o Jaśku....hmmmm, ja i tak wiem ze to Szymuś :)

Odnośnik do komentarza

Ewciaa
Daffodil
Ewciaa
to lekarz powinien mierzyć obwód brzuszka??? jejku znów mi oczy wyszły mój takiego czegoś nie robi :36_11_1:

Bez zmierzenia brzuszka nie jest w stanie określić wagi.

więc skad bierze taką wagw mojego dziecka tylko z usg???? to ja już głupia jestem i ZŁA na mojego gina on nic nie robi:Real mad::alajjj::36_2_58:

Na pewno mierzy, tylko Ci o tym nie mówi. Zwróć uwagę, bo to widać, jak robi taki przekrój przez brzuszek i wyznacza największą średnicę, to samo z główką.
Przecież nie wróży z fusów.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...