Skocz do zawartości
Forum

Można?! Można!!! Piątek trzynastego - czyli wsparcie dla dziewczyn po przejściach!


cinamoonka

Rekomendowane odpowiedzi

Moni 3mam za Ciebie kciuki żebyś szybko zaszla w ciążę i żeby wszystko się szczęśliwie skończyli!Przykro mi ze musialas przez cos takiego przejść :(
Ja slyszalam teorie,ze USG nie jest obojętne dla dziecka i nie należy go robić zbyt często. Z 2-giej str po stracie ciężko się dziwić,ze chce się na każdej wizycie sprawdzić czy oby wszystko jest dobrze... :/

:angel_star:10.01.13

8 t.c.
Nadzieja jest jak cukier w herbacie. Jeżeli nawet jest jej mało to i tak wszystko osłodzi.
:heart:
Odnośnik do komentarza

Nietoperku czytałam kiedyś, że prowadzono obserwację na dużej grupie dzieci, których matki miały często USG i na takich, które miały tylko 2-3 w ciągu całej ciąży i nie potwierdzono takiej teorii. Część dzieci urodziła się nieco mniejsza, ale jak najbardziej w normie i po pierwszym miesiącu życia nie było żadnej różnicy między nimi, a tymi większymi na starcie. Nie wiązano tego z wpływem USG. No - po prostu - niektóre dzieci rodzą się mniejsze, a inne większe. Tu nie ma zasad.

Upadł jej z kolan kłębek włóczki. Rozwijał się w pośpiechu i uciekał na oślep. Trzymała pocz

Odnośnik do komentarza

Ja tez slyszalam o tym od mojej gin. Ale wiecie wydaje mis sie ze chyba jak kobieta jest po przejsciach to lepiej robic to dodatkowe usg. Lepiej chyba o jedno badanie za duzo, niz pozniej maja przeoczyc cos co moze wplynac na zdrowie matki i dziecka... W takich wypadkach wydaje mi sie, ze usg jest uzasadnione i powinno byc czestrze.

Odnośnik do komentarza

veoh
Kochana, mysle ze wiele kobiet na twoim miejscu nie mialo by sily na walke, obcy kraj, wielka tragedia.
Najwaznijsze zeby zadbac o swoje dobre sampoczucie i starac sie o kolejne malenstwo. Cholerne pcos normalnie skad to swinstwo sie bierze i zakluca kobietom zycie?

Jak jest gesta krew, Czy nie podaje sie wtedy aspirnie czy cos takiego? cos mi sie kiedys obilo o ucho. Wiem, ze niektore kobiety wlasnie w ciazy biora. Kochana, zecze Ci aby Wam sie udalo juz wkrotce.! :36_3_15:
U nas tylko 3 badania usg :) Chyba, ze cos wykryja wczesniej jak u mnie bylo ,ze problem z okresleniem plci to wtedy ladawalam prawie co tydzie u genetykow. Ale uwazam osobiscie ze to stanowczo za malo ile nerwow zjadlam w tej ciazy to moje...Powinno byc co najmniej 6usg.

Maja szwagierka miesiąc temu urodziła, chodziła do mojego lekarza i miala wizytę co miesiąc, więc i usg, a wszystko było z nią ok.
Nie wiem jak często ja bedę chodziła - bo już z góry mój gin zakłada, że będzie to ciąża zagrożona... I rzeczywiście biorę już acard na rozrzedzenie, a już w ciąży heparyne w zastrzykach będę dostawać...

http://lagm.lilypie.com/MiF3p1.png http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=52006
(*)(*)(*) 25. 12.2008 40 tc

Odnośnik do komentarza

No wlasnie moni, juz gdzies czytalam o heparynie i acardzie. W ogole to nie ma 2zdan, ze musza inaczej podejsc. I kontrolowac Cie czesciej !! Ciekawa jestem jak u mnie bedzie jak zajde znowu w ciaze. Ja zwiazku z pozamaciczna miala pierwsze usg w 6tyg. Moja gin sie zgodzila. A teraz w zwiazku z tym co ma Alek czy cos zaporponuja .. hmm sama bije sie czsem z myslami czy starac sie o drugie dziecko czy nie. Juz jestem momentami wszytskim zmeczona, nie wiem czy bym dala rade psychicznie zyc w stresie w kolejnej ciazy... zobaczymy.

Odnośnik do komentarza

A ja Wam napisze ze choroba rozlozyla mnie na amen ;( Średnia temperatura 38,7.Boli mnie każda kostka,każdy mięsień. Nie spis,nie jem :( Są tego plusy - bo może schudne ;)) A tak na poważnie nie mam sily nawet wstać z lozka :( Ciekawe kiedy będzie jakąś poprawa...oby jak najprędzej.

:angel_star:10.01.13

8 t.c.
Nadzieja jest jak cukier w herbacie. Jeżeli nawet jest jej mało to i tak wszystko osłodzi.
:heart:
Odnośnik do komentarza

Dostalam antybiotyk,a gorączkę obnizam iibuprofenem.Ale póki co antybiotyk nie zaczal dzialac,a do tego jedna tabletkę chyba dziś "wyrzucilam" z siebie wymiotujac...
Ulcia dalej jesteś zdania,ze nie będzie to mialo skutku na ewentualne staranie się pod koniec marca!?muszę chyba pogadac z lekarzem. Tak jak kiedyś napisalas nie ma co dac się zmarnowac plemniczkom ;) Ale dobrze ze nie staralam się od razu po 1 @, bo bym miala powtórkę z rozrywki jak w 1 ciąży :/ A juz zdazylam się przekonać ze w 1 trymestrze raczej nie za dobrze odbijają się choróbska...sama bylam najprawdopodobniej tego dowodem.

:angel_star:10.01.13

8 t.c.
Nadzieja jest jak cukier w herbacie. Jeżeli nawet jest jej mało to i tak wszystko osłodzi.
:heart:
Odnośnik do komentarza

veoh
No wlasnie moni, juz gdzies czytalam o heparynie i acardzie. W ogole to nie ma 2zdan, ze musza inaczej podejsc. I kontrolowac Cie czesciej !! Ciekawa jestem jak u mnie bedzie jak zajde znowu w ciaze. Ja zwiazku z pozamaciczna miala pierwsze usg w 6tyg. Moja gin sie zgodzila. A teraz w zwiazku z tym co ma Alek czy cos zaporponuja .. hmm sama bije sie czsem z myslami czy starac sie o drugie dziecko czy nie. Juz jestem momentami wszytskim zmeczona, nie wiem czy bym dala rade psychicznie zyc w stresie w kolejnej ciazy... zobaczymy.

A mogę wiedzieć co z Twoim synkiem?Jeśli nie chcesz nie mów :zwyrazami_milosci:

Nietoperek84
A ja Wam napisze ze choroba rozlozyla mnie na amen ;( Średnia temperatura 38,7.Boli mnie każda kostka,każdy mięsień. Nie spis,nie jem :( Są tego plusy - bo może schudne ;)) A tak na poważnie nie mam sily nawet wstać z lozka :( Ciekawe kiedy będzie jakąś poprawa...oby jak najprędzej.

Zdrówka kochana:zwyrazami_milosci:

http://lagm.lilypie.com/MiF3p1.png http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=52006
(*)(*)(*) 25. 12.2008 40 tc

Odnośnik do komentarza

aaa no to będzie za miesiąc więc do tego czasu na pewno wyzdrowiejesz!!:36_3_15: kochana nigdy nie będzie idealnie...niestety
widzisz mi kolejna owu przypadnie w połowie marca. a 8 kwietnia mamy lecieć do pl na urlop. i co teraz. lecieć czy nie lecieć? jak będę w ciąży to co? a jak nie kupie biletu a sie nie uda to co?? zawsze coś... trzeba brać to co dają- jak sie uda to będe dziękować :Kiss of love:

Odnośnik do komentarza

Myślę,ze masz sporo racji,ale jeśli można zrobić cos,co spowoduje ze da się większą szanse na zdrowa ciążę to grzechem byloby tego nie zrobić.Myślę ze u kobiety która stara się zajsc w ciążę najważniejsze jest jej zdrowie.I mimo ze pragnę tej ciąży jak niczego innego to jeśli lekarz powiedzialby ze dobrze byliby to przelozyc to zdecydowalabym się na to. Wiem,ze w ciaze zachodzą narkomanki itp. to po 1 stracie do loże wszystkich starań żeby zmniejszyć ryzyko w 2 ciąży.

:angel_star:10.01.13

8 t.c.
Nadzieja jest jak cukier w herbacie. Jeżeli nawet jest jej mało to i tak wszystko osłodzi.
:heart:
Odnośnik do komentarza

Ulala1986
aaa no to będzie za miesiąc więc do tego czasu na pewno wyzdrowiejesz!!:36_3_15: kochana nigdy nie będzie idealnie...niestety
widzisz mi kolejna owu przypadnie w połowie marca. a 8 kwietnia mamy lecieć do pl na urlop. i co teraz. lecieć czy nie lecieć? jak będę w ciąży to co? a jak nie kupie biletu a sie nie uda to co?? zawsze coś... trzeba brać to co dają- jak sie uda to będe dziękować :Kiss of love:

Ja bym kupiła i leciała do PL. Ja myslalam, że będe juz conajmniej w połowie ciąży a tu zonk...

http://lagm.lilypie.com/MiF3p1.png http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=52006
(*)(*)(*) 25. 12.2008 40 tc

Odnośnik do komentarza

Moni wczoraj tak myślałam...polecę nie ważne co. bo przynajmniej pójdę do tego lekarza co mi przepisał te tabletki na owu i będę mogła się skonsultować co i jak. a jakby się udało to i usg zrobi, luteine przepisze itp.
no na mnie czas baboliki moje
głowę jeszcze muszę umyć i do pracy :36_3_15::36_3_15:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...