Skocz do zawartości
Forum

Można?! Można!!! Piątek trzynastego - czyli wsparcie dla dziewczyn po przejściach!


cinamoonka

Rekomendowane odpowiedzi

Mi koleżanka powiedziala ze brakuje jej brzuszka...tych ruchów i kopniaka...pewno śmieszne uczucie w jednego chwili masz duży brzuch a w drugiej bal i robi sie pusto :sofunny:

Alfa bedziemy opijac twoje pepkowe :smile_move:

Nietoperek wódka wypala zarazki :smile_move:

Odnośnik do komentarza

No właśnie zastanawiam się, bo coś wyleci między nogami i... gdzie brzuch!? Na pewno tego będzie brakowało, chociaż myślę że człowiek szybko się przyzwyczaja do nowych rzeczy i nie będę sobie tym głowy zawracać :D
Ale nooo 9 miesięcy się kończy, tak patrzę sobie wstecz i myślę, że w tej ciąży duuużo czasu zmarnowałam na nic nie robienie :sofunny:

Odnośnik do komentarza

własnie...trojaczki. przyjechał do mnie dzisiaj dawno niewidziany kierowca. no i tak gadaliśmy co mi się stało i na koniec walnął że za to będę miała trojaczki :smile_move:

no własnie- latem to byle bluzkę założysz getry i jazda, a w zimie to nowe kurtki, buty bo nogi puchną....ale dobrze ze tu nie ma takich zim....laski w balerinkach chodzą 365 dni w roku :sofunny:

Odnośnik do komentarza

ja pamiętam jak jednego roku koło świąt bn odwiedzali nas znajomi i właśnie Alicja była wysoko w ciąży...to nawet butów nie ściągała bo mogła by ich potem nie założyć:whistle: a kurtki nie zapinała tylko paskiem nad brzuchem zbierała

Odnośnik do komentarza

Witam porannie moje dziewuszki :D

Ja w lecie chodzilam w bawelnianych sukienkach byl to okolo 21tyg i zwyz i bardzo fajnie sie sprawdzilo takie ubranie a jakl zblizal sie termin to rzeczywiscie nie zapiminalam kurtki i w butach sportowych chodzilam :P a czasem bylo tak, ze moj H musial mi zakldac bo nie moglam sobie poradzic z ich zalozniem :) A co do braku i nie braku, to mi nie brakowalo kopniakow czy brzucha cieszylam sie ze Alek juz jest z nami po 2stronie koncowka byla straszna bardzo ciezko mi bylo :)

Odnośnik do komentarza

Alfa poród wbrew temu co mówią nie musi być taki zły. Pewnie, ze boli ale to można przeżyć. Są dziewczyny, które rodzą bardzo długo i w bólach ale i takie, którym idzie szybciutko - trzymam kciuki ,żebyś miala jak nalżej...

Ula może rzeczywiście jakieś trojaczki Ci się trafią...
Wogóle wszystkie szybciutko doczekamy sie maleństwa:)

http://lagm.lilypie.com/MiF3p1.png http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=52006
(*)(*)(*) 25. 12.2008 40 tc

Odnośnik do komentarza

Moni dokładnie, poza tym jakby to była taka masakra to kobiety by się nie decydowały po raz kolejny na dzieci :) A dziś się zastanawiałam co gorsze - mocny ból głowy, który może i jest dużo słabszy od porodowych, ale utrzymuje się bez przerwy np dobę, czy skurcze, które nasilają się i znikają na jakiś czas, a wiadomo że trwać w nieskończoność nie będą.. Niby mocniejsze a z przerwami, głowa mniej boli a czy nie doskwiera bardziej :sofunny:

Odnośnik do komentarza

hej moni :36_3_15:
no tu w uk podoba mi sie podejście do porodu- na każdy etap jest określona rama czasowa i jak nie urodzisz to ci pomagają. od odejścia wód płodowych masz 24 h na urodzenie, jak nie to pomagają, od pełnego rozwarcia masz godzine samego parcia, jak nie urodzisz to pomagają....a nie przesz przez kilka h i nic z tego:whistle:

Odnośnik do komentarza

no odwiedza cie położna w dnu terminu porodu sprawdza co i jak. po terminie dają ci zazwyczaj 2 tyg na samoistny poród jak nie to jesteś wzywana na oddział na wywołanie. jak masz skurcze już dość regularne a wody nie odeszły to wody przebijają. wszytko ma swój określony bieg i porządek i to mi sie podoba. dziecko jest ciągle monitorowane. jak tętno spada to pomagają maluszkowii bez zastanowienia.

Odnośnik do komentarza

Ulala1986
Mi koleżanka powiedziala ze brakuje jej brzuszka...tych ruchów i kopniaka...pewno śmieszne uczucie w jednego chwili masz duży brzuch a w drugiej bal i robi sie pusto :sofunny:

Ja pamiętam, ze jak wzięli Misia na noworodki na badania, a ja stałam i czekałam na Niego, to się podparłam rękami o podstawię pleców i stwierdziłam na głos: woooow - jaki ja mam mały tyłek! :hahaha:

_Alfa_
Latem wkładasz byle tuniczkę i śmigasz, ja to mam teraz problem z butami, kurtką, spodniami... Ciuchy to masakra zimą, a na lato mam masę sukienek, które mogłabym spokojnie nosić i z trojaczkami :D

No właśnie dlatego ja chcę zaciążyć w drugiej połowie roku, żeby rodzić późna wiosna-lato :D :D

Upadł jej z kolan kłębek włóczki. Rozwijał się w pośpiechu i uciekał na oślep. Trzymała pocz

Odnośnik do komentarza

Ulala1986
no odwiedza cie położna w dnu terminu porodu sprawdza co i jak. po terminie dają ci zazwyczaj 2 tyg na samoistny poród jak nie to jesteś wzywana na oddział na wywołanie. jak masz skurcze już dość regularne a wody nie odeszły to wody przebijają. wszytko ma swój określony bieg i porządek i to mi sie podoba. dziecko jest ciągle monitorowane. jak tętno spada to pomagają maluszkowii bez zastanowienia.

Wiesz co w Irlandii tez było bardzo podobnie... bardzo byłam zadowolona, że miałam tam rodzić... bo fajna opieka, znieczulenie...
Był tylko jeden mały problem - niedouczeni ... do ostatniego dnia twierdzili ,ze jest wszystko super i ciąża książkowa, tylko nikt nie zauważył, że dziecko się przestało rozwijać w 36 tygodniu... dopiero wszystko było jasne, jak serduszko przestało bić... szlag mnie trafia jak pomyślę o tych "lekarzach", nawet nie sprawdzili przepływów pępowinowych - a tam był prawdopodobnie zakrzep
Ktg miałam raz i tylko dlatego, ze wyladowałam w szpitalu z gorączką i bolącym uchem - powiedzieli mi ze to nie jest szpital od ucha (bo był położniczy) wtedy dali mi wodę do picia, zrobili ktg i odesłali do domu...
Ula jak będziesz w ciąży to polecam jednak wizyty u polskich lekarzy co jakiś czas, bo u nich jest selekcja naturalna ...

http://lagm.lilypie.com/MiF3p1.png http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=52006
(*)(*)(*) 25. 12.2008 40 tc

Odnośnik do komentarza

Ja mialam super opieke tutaj we FR, nie moge narzekac.
Moni, Irlandia jest bardzo katolickim krajem i ich podejscie moze tez z tego wynika ?
Jakby tutaj cos takiego sie stalo to podaje sie lekarza do sadu. FR jest bardzo biurokraycznym krajem za glupie cofanie licznika mozna trafic do wiezienia. Tak wiec wiem , ze tutaj lekarze bardzo sie boja ze moga zostac posadzenie o niedpotarzenie czy cokolwiek lekarz traci uprawnienia. I palci odkszodowanie.
Bardzo Ci wspolczuje takiej tragedi. Ale nie myslicie o kolejnym potomku oczywscie nie musisz odpowiadac jak nie chcesz.
Ja z koleji mialam krotka peopwine o czym nie poinformowali , wiem ze to grozi odklejenim lozyska. A lekarz mi o tym nie powiedzial, pewnie uznal, ze taka dlugosc niczemu nie grozi,ale kurcze jakby cos sie stalo to bym im nie odpusicla.

Odnośnik do komentarza

veoh
Ja mialam super opieke tutaj we FR, nie moge narzekac.
Moni, Irlandia jest bardzo katolickim krajem i ich podejscie moze tez z tego wynika ?
Jakby tutaj cos takiego sie stalo to podaje sie lekarza do sadu. FR jest bardzo biurokraycznym krajem za glupie cofanie licznika mozna trafic do wiezienia. Tak wiec wiem , ze tutaj lekarze bardzo sie boja ze moga zostac posadzenie o niedpotarzenie czy cokolwiek lekarz traci uprawnienia. I palci odkszodowanie.
Bardzo Ci wspolczuje takiej tragedi. Ale nie myslicie o kolejnym potomku oczywscie nie musisz odpowiadac jak nie chcesz.
Ja z koleji mialam krotka peopwine o czym nie poinformowali , wiem ze to grozi odklejenim lozyska. A lekarz mi o tym nie powiedzial, pewnie uznal, ze taka dlugosc niczemu nie grozi,ale kurcze jakby cos sie stalo to bym im nie odpusicla.

Powiem Ci szczerze, ze myślałam o tym ,ale nie miałam siły na walkę ze szpitalem i chodzenie po sądach, szczególnie że ja w tym kraju byłam obca... Teraz jest już łatwiej (minęły 4 lata) i jestem pewna, że nie zdecydowałabym się już na ciąże w Irlandii. Wiem tylko, że dziecko było zdrowe, nie mialo żadnych wad widocznych gołym okiem, z badania łożyska tez nic nie wykryli - czyli tylko tyle, że mam za gęsta krew, wystarczyłoby, żebym dostawała leki rozrzedzajace i miałabym czteroletnie dziecko...
Ale dosyć użalania się....
Staramy się o drugie dziecię ale nie wychodzi jak narazie, przyplatalo mi się pcos i teraz jestem na lekach.... może się uda...

http://lagm.lilypie.com/MiF3p1.png http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=52006
(*)(*)(*) 25. 12.2008 40 tc

Odnośnik do komentarza

Moni no pewno to też zależy od lekarza....w sumie tu własnie jest to że za mało jak dla mnie jest badań....2 usg w całej ciąży?? i jak tu wykrywać wczesne wady rozwojowe które da się jeszcze naprawiać w brzuchu?? ja wiem że detektor tętna na pewno, i wizyty w manch w pl klinice na pewno...tylko szkoda że nie mam na miejscu prywatnego lekarza tylko musze jechać kawał drogii....ale jak trzeba to pojade
no na mnie czas kobitki - ide spac :Kiss of love::Kiss of love:

Odnośnik do komentarza

Kochana, mysle ze wiele kobiet na twoim miejscu nie mialo by sily na walke, obcy kraj, wielka tragedia.
Najwaznijsze zeby zadbac o swoje dobre sampoczucie i starac sie o kolejne malenstwo. Cholerne pcos normalnie skad to swinstwo sie bierze i zakluca kobietom zycie?

Jak jest gesta krew, Czy nie podaje sie wtedy aspirnie czy cos takiego? cos mi sie kiedys obilo o ucho. Wiem, ze niektore kobiety wlasnie w ciazy biora. Kochana, zecze Ci aby Wam sie udalo juz wkrotce.! :36_3_15:
U nas tylko 3 badania usg :) Chyba, ze cos wykryja wczesniej jak u mnie bylo ,ze problem z okresleniem plci to wtedy ladawalam prawie co tydzie u genetykow. Ale uwazam osobiscie ze to stanowczo za malo ile nerwow zjadlam w tej ciazy to moje...Powinno byc co najmniej 6usg.

Odnośnik do komentarza

Ja na początku chodziłam prywatnie i USG miałam co wizytę. Później przeszłam na NFZ i też miałam kilka razy. Więcej niż standardowo, chociaż ciąża była książkowa. Myślę, że tu w Polsce zależy na jakiego lekarza się trafi. Teoretycznie jest tylko 3 przy prawidłowej ciąży, ale lekarze wiedzą, jakie to ważne dla matek i robią częściej.

Upadł jej z kolan kłębek włóczki. Rozwijał się w pośpiechu i uciekał na oślep. Trzymała pocz

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...