Skocz do zawartości
Forum

Kwietniaki - kwiecień 2012


delfina5

Rekomendowane odpowiedzi

aaaaaaq
hej dziewcyzny po wielu trudach i znojach dotarłam do WAS . Jeszcze nie ogarnełam tego forum bo zaraz wychodizmy z synkiem na spacer .. ale zrobie to wieczorkiem .

Miesza mis ie to forum z innym na którym jestem okolo 1,5 roku ... i tamto jest duzo lepsze ( tak mis ie wydaje) bardziej przejrzyste ale jescze popatrze .

Mam wynik z testu PAppa jest wsyztsko ok :):36_11_1:

gratuluję testu, ile na niego czekałaś i dlaczego go robiłaś-czy miałaś jakieś wskazania choćby z usg genetycznego, napisz mi prosze wieczorkiem jak już będziesz wszystko na ten temat :)

http://www.suwaczki.com/tickers/uwo9dqk3sw9lc7uz.png

Najszczęśliwsza kobieta na świecie :11_2_114:

Odnośnik do komentarza

magda_79
hej
moge dołaczyc?
Co prawda nie jestem z Waszego starego watku, ale z obecnych tu "kwietniowek 2012", ale i tak Was podczytuje :)

zapraszamy ;)

mam pytanie do Was wszystkich, czy któraś z Was orientuję się w temacie założenia firmy w trakcie ciąży? jeśli tak to chciałabym porozmawiać, z góry dziękuję

http://www.suwaczki.com/tickers/uwo9dqk3sw9lc7uz.png

Najszczęśliwsza kobieta na świecie :11_2_114:

Odnośnik do komentarza

witajcie dziewczyny!

w końcu Was nadrobiłam! Ale żeście dzisiaj się rozpisały! Magda 79 jasne że możesz się dołączyć! im więcej nas tym lepiej :)

To może po kolei. co do fajek. Ja paliłam dla towarzystwa. Czasem wcale, czasem 10 dziennie. Krótko przed ciążą (śmiejemy się że może tam zrobiliśmy bobasa) byliśmy na wakacjach ze znajomymi i tak się tam tych fajek napaliłam że nie macie pojęcia. Jak przyjechałam do domu to powiedziałam sobie, że robię odwyk, po tygodniu albo dwóch chciałam zapalić, jak mnie odrzuciło! Nie macie pojęcia. Prawie mnie zemdliło. Potem próbowałam jeszcze kilka razy ale za każdym razem wielkie fuuuj!!! No i się potem okazało że jestem w ciąży. Myślę więc że bobas nie dopuścił żebym paliła i jego truła :) inteligentny od poczęcia :P
Elektronicznych papierosów nie polecam, mój mąż ma ( niestety już nie używa - znowu pali zwykłe) ale pisze na nich że kobiety w ciąży nie mogą. Zresztą pewnie jak i zwykłych fajek :) będę trzymała za Ciebie kciuki żebyś przestała. Moja teściowa jak się o ciąży dowiedziała, to przestała. I ma zdrowe bliźniaczki :)

CO do herbaty... ja po owocowych mam zgagę... A więc zostają mi czarna z cytryną, zielona i mięta no i kawa zbożowa (pyszna). Ja od zawsze piłam dużo wody i teraz też, więc nie ma źle.

Ależ się rozpisałam...

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5e6uz939rs.png

Odnośnik do komentarza

aha, zapomniałam napisać. Wczoraj po wczorajszym całodziennym leżeniu dziś ani kropki :)
Może jestem głupia ale tęsknie już za pracą... od tego leżenia mnie kręgosłup boli. Trochę się martwiłam z rana bo mnie brzuch i podbrzusze boało, ale na szczęście przestało...

A tak wogóle myślałyście już o szkole rodzenia? będziecie chodzić?

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5e6uz939rs.png

Odnośnik do komentarza

Dzieki :)

Ja widac na suwaczku dzisiaj koncze 14 tc. To moja 4. ciaza, z czego tylko pierwsza zakonczona porodem. Mam synka 3-letniego, moje kochane cudo :) Pracuje, ale teraz jestem na L4, bo zeby nie bylo idealnie to mialam mega krwiaka, ktory odklejal kosmowke. Krwiak juz mniejszy, ale ciagle jest, wiec uwazam na siebie i biore Luteine.
Na forum juz jestem 3,5 roku :) To naprawde fajne miejsce.
aaaa, usg genetyczne juz mialam i wsio ok. Dziec sobie rosnie, prawdopodnobnie szykuje nam sie drugi chlopak :)

Odnośnik do komentarza

Monia, Pataa Wy spiochy! ale Wam dobrze :)
Mnie dziecie budzi juz po 6 i do konca dnia na nogach.

Ja typ sportowca, wiec wysokie obcasy tylko od czasu do czasu. A ze mam problemy z kregoslupem i ostatnio mi dokucza to juz w ogole odpadaja.

Cinamoonka kurcze, te badania t podstawa nie tylko po poronieniach, ale po prostu w kazdej ciazy warto to sprawdzic. Jak mnie to wkurza jak czytam, ze w UK czy IRL jest z tym taki problem. Wrrr!

Delifna a TY chyba nie bedziesz miala problemow ze zrobieniem genetyki, co?
No i moze faktycznie ten zespol antyfosfolipidowy.

Odnośnik do komentarza

magda_79
Kasandra00001
aha jeszcze jedno. mam dziś 13 tydzień i 1 dzień. I tak się zastanawiam - jak mnie ktoś pyta w których tygodniu jestem mówić w 14 czy w 13?

13 tc skonczone, a zaczal sie 14 tc, wiec w 14 :)

z tymi tygodniami to zdania niestety są podzielone, ja osobiście również nie wiem, wchodzę dziś w 12 tydzień i chyba tak będę mówiła, że jest to 12 tydz. do przyszłego czwartku, zapyatm teraz lekarza własciwie, ule karza mam we wtoeki zawsze tydzień +5dni wiec jeszcze inaczej

Magda a powiedz mi czy to znaczy że juz na tym usg moze być coś niecoś widać jeśli dziecko sie nie będzie kręciło i ładnie ułoży? bo ja idę na te badania i bedzie to nadal 12tc i aż mi się nie chce wierzyć, no ale moze przy odrobinie szcześcia, u Ciebie było coś widać?

http://www.suwaczki.com/tickers/uwo9dqk3sw9lc7uz.png

Najszczęśliwsza kobieta na świecie :11_2_114:

Odnośnik do komentarza

magda_79
Dzieki :)

Ja widac na suwaczku dzisiaj koncze 14 tc. To moja 4. ciaza, z czego tylko pierwsza zakonczona porodem. Mam synka 3-letniego, moje kochane cudo :) Pracuje, ale teraz jestem na L4, bo zeby nie bylo idealnie to mialam mega krwiaka, ktory odklejal kosmowke. Krwiak juz mniejszy, ale ciagle jest, wiec uwazam na siebie i biore Luteine.
Na forum juz jestem 3,5 roku :) To naprawde fajne miejsce.
aaaa, usg genetyczne juz mialam i wsio ok. Dziec sobie rosnie, prawdopodnobnie szykuje nam sie drugi chlopak :)

Magda, a o co chodzi z tym krwiakiem. Skąd wiadomo że to krwiak i że odklejał kosmówkę? ja mam jakieś przyciemnienie od początku ciąży obok dzidziusia. Najlepierw moja gin się zastanawiała że to nie drugi dzidziuś ale nie rośnie, więc mówi że być może to krwiak. Mam się bać?

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5e6uz939rs.png

Odnośnik do komentarza

Nadia_2012
magda_79
Kasandra00001
aha jeszcze jedno. mam dziś 13 tydzień i 1 dzień. I tak się zastanawiam - jak mnie ktoś pyta w których tygodniu jestem mówić w 14 czy w 13?

13 tc skonczone, a zaczal sie 14 tc, wiec w 14 :)

z tymi tygodniami to zdania niestety są podzielone, ja osobiście również nie wiem, wchodzę dziś w 12 tydzień i chyba tak będę mówiła, że jest to 12 tydz. do przyszłego czwartku, zapyatm teraz lekarza własciwie, ule karza mam we wtoeki zawsze tydzień +5dni wiec jeszcze inaczej

Magda a powiedz mi czy to znaczy że juz na tym usg moze być coś niecoś widać jeśli dziecko sie nie będzie kręciło i ładnie ułoży? bo ja idę na te badania i bedzie to nadal 12tc i aż mi się nie chce wierzyć, no ale moze przy odrobinie szcześcia, u Ciebie było coś widać?

Z tym liczeniem to jest tak, ze dla gina licza sie tylko skonczone tygodnie.
Ale tak naprawde to jest dokladnie jak z urodzinami. Przeciez pierwszy rok dziecka jest od urodzenia do 1 urodzin, wtedy maluch wkracza w drugi rok zycia, wlasnie jak ma 1 i 1 m-c np.
To samo jest tutaj.

Moj gin ma naprawde super usg i jak dziec mial 13t1d to wlasciwie porobil takie badania jak na usg polowkowym: echo serca, zbadal wszystkie narzady itp.
No i moje dziecie takie grzeczne, ze sie pieknie odwrocilo i widac bylo, ze cos dynda :) Tyle, ze gin od razu powiedzial, ze w tym czasie u dziewczynki wszystko moze byc tak opuchniete, wiec sie nie nakrecalam :)

Odnośnik do komentarza

Kasandra00001
magda_79
Dzieki :)

Ja widac na suwaczku dzisiaj koncze 14 tc. To moja 4. ciaza, z czego tylko pierwsza zakonczona porodem. Mam synka 3-letniego, moje kochane cudo :) Pracuje, ale teraz jestem na L4, bo zeby nie bylo idealnie to mialam mega krwiaka, ktory odklejal kosmowke. Krwiak juz mniejszy, ale ciagle jest, wiec uwazam na siebie i biore Luteine.
Na forum juz jestem 3,5 roku :) To naprawde fajne miejsce.
aaaa, usg genetyczne juz mialam i wsio ok. Dziec sobie rosnie, prawdopodnobnie szykuje nam sie drugi chlopak :)

Magda, a o co chodzi z tym krwiakiem. Skąd wiadomo że to krwiak i że odklejał kosmówkę? ja mam jakieś przyciemnienie od początku ciąży obok dzidziusia. Najlepierw moja gin się zastanawiała że to nie drugi dzidziuś ale nie rośnie, więc mówi że być może to krwiak. Mam się bać?

Ja mam go na zewnatrz. Dla mnie to tez bylo niewidoczne jak patrzylam. Dopiero jak gin mi go dokladnie pokazal to widzialam. Zebrala sie krew i odrywala kosmowke juz w 20%. Odrywala ja od macicy, wiec jeszcze troche i bym poronila. Teraz troche sie wchlonal, a troche wylecial. Czekam na reszte.

Odnośnik do komentarza

Oopsy Daisy
Kochana po 3 poronieniu .Też mieszkam w UK i do 3 poronienia palcem konowały nie kiwnęli.Po 3 nagle zaczęły przychodzić pisma, które na początku zignorowałam bo byłam zła.Dopiero kiedy zjawił się lekarz u mnie w domu zgłosiłam się do kliniki poronień u siebie w LIverpoolu.Zrobili wszystkie badania, łącznie z genetyką

to mieszkamy nie tak daleko od siebie bo ja w manchester...jesli uda mi sie ( a na pewno sie uda) zajsc w kolejna ciaze to ja juz sie nie dam tak potraktowac...moj GP i lekarze na pogotowiu to poprostu porazka byla...

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3cx1hp58fyeab3.png

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=65615126149045d49.png

You never know how strong you are until being strong is the only choice you have

Nie win za nic nikogo w swoim zyciu,dobrzy ludzie daja szczescie,zli-doswiadczenie. Najgorsi ludzie daja Ci dobre lekcje a najlepsi piekne wspomnienia

"NIGDY NIE REZYGNUJ Z CELU TYLKO DLATEGO, ŻE OSIĄGNIĘCIE WYMAGA CZASU. CZAS I TAK UPŁYNIE."

:angel1: 4.10.2011 [*]

Odnośnik do komentarza

magda_79
Monia, Pataa Wy spiochy! ale Wam dobrze :)
Mnie dziecie budzi juz po 6 i do konca dnia na nogach.

Ja typ sportowca, wiec wysokie obcasy tylko od czasu do czasu. A ze mam problemy z kregoslupem i ostatnio mi dokucza to juz w ogole odpadaja.

Cinamoonka kurcze, te badania t podstawa nie tylko po poronieniach, ale po prostu w kazdej ciazy warto to sprawdzic. Jak mnie to wkurza jak czytam, ze w UK czy IRL jest z tym taki problem. Wrrr!

Delifna a TY chyba nie bedziesz miala problemow ze zrobieniem genetyki, co?
No i moze faktycznie ten zespol antyfosfolipidowy.

niestety ....ja mialam robione badanie krwi i nie dostalam zadnych wynikow a o grupie krwi dowiedzialam sie w dniu zabiegu gdy sie zapytalam doctora prowadzacego jaka ja wogle mam grupe dodatnia czy ujemna bo mnie to nawet nikt nie raczyl poinformowac ehhh noz sie otwiera jak tu sie traktuje kobiete w pierwszym trymestrze ciazy...ale ja im tak latwo sie nie dam...dzisiaj chyba mam lepszy humor niz wczoraj..bardziej bojowy i optymistyczny :) chociaz nadal wygladam jak zombi ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3cx1hp58fyeab3.png

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=65615126149045d49.png

You never know how strong you are until being strong is the only choice you have

Nie win za nic nikogo w swoim zyciu,dobrzy ludzie daja szczescie,zli-doswiadczenie. Najgorsi ludzie daja Ci dobre lekcje a najlepsi piekne wspomnienia

"NIGDY NIE REZYGNUJ Z CELU TYLKO DLATEGO, ŻE OSIĄGNIĘCIE WYMAGA CZASU. CZAS I TAK UPŁYNIE."

:angel1: 4.10.2011 [*]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...