Skocz do zawartości
Forum

NHN-Naturalna Higiena Niemowląt


Gość jadzik

Rekomendowane odpowiedzi

Margeritka SUPER!!! :36_1_22: Ale z mojej strony powieje trochę negatywnie, mnie na początku też nie obchodziło zasikane to czy tamto, bo Oliwka czasem wołałą i uznałam to za wpadki, ale jak każde siku szło na kanapę, podłogę czy fotel, to ostatnie najczęściej... To miałam już dosyć... I mój luz ulecał, czego tobie nie życzę, ale musiałam się pożalić :Oczko:

Odnośnik do komentarza

My na razie z Emi doszliśmy do tego że lata z gołą pupcią tzn w samej sukience i sama sika lub robi kupkę na nocnik i mówi że zrobiła. Teraz muszę się cofnąć i musimy popracować nad wołaniem, przecież cały czas z gołym tyłkiem nie będzie chodzić. Czasami potrafię odebrać jej sygnały że chce siku albo kupkę. Ale przeważnie to zrywa się i pędzi na nocnik szybko, no tak ale sama z rozebraniem majtek sobie jeszcze nie radzi więc musimy popracować. Zobaczymy jakie efekty będą ...

Emiliai Lena dwa kradzieje a zarazem źródła energii :11_9_16:

Odnośnik do komentarza

a u nas różnie, raz zrobi do nocnika, raz na wykładzinę, tesciowa ja dziś próbowała wysadzać nad sedesm, ale bez więszkych efektów, szkoda. myślę, że gdybym była z nią sama cały dzień, to pewnie było by więcej sukcesów, jednak jest tak, że chodzi do dziadków, z nim na podwórko i nie zawsze uda się zdążyć z nocnikiem, ale nie przejmuje się tym, i pod koniec dnia piorę, co zmoczy, teraz właśnie skończyłam i prano świeżutkie jeszcze ścieka na balkonie.

Odnośnik do komentarza

Margeritka, gratulacje dla Oli, i dla Ciebie :) u nas, jak te upały są to Ulka też bez pieluchy lata, ogólnie cała goła tylko majteczki jej zakładam, żeby gołą pupą na podłogę nie siadała, z sikanem różnie wychodzi, na szczęście chyba większość do nocniczka. A wczoraj, mimo, że dużo piła to chyba dużo też wypacała, bo wcale częściej nie sikała, powiedziałabym nawet że rzadziej, ale to może być spowodowane tym, że bardzo zajęty i pełen wrażeń dzień miała. No to teraz czekam na kryzys, jak u Oliwki, bo ona ciut starsza od Uli. Iwa, Hania też miała podobnie?

Co do pieluch to ostatnio usłyszałam o osobie, która pampersy suszyła i drugi raz używała, jeśli były tylko zasikane... i to w szpitalu czyniła, na kaloryferach, przy dziecku z chorym układem moczowym... :Padnięty:

Ula 23.02.2011
Krzyś 25.02.2014

Odnośnik do komentarza

Podobnie z czym z piciem i z sikaniem ?,tak Hania jak są upaly to obojętnie ile wypije to ona więcej wypoci i sika rano i wieczorem czasami w południe się zdarzy,a poci się strasznie po nocy kiedy spi nie przykryta to wstaje mokra jak by z kąpieli wyszła całe włosy i koszulka.

Odnośnik do komentarza

asiula ale czy ktoś z personelu na to reagował...szkoda mi takiego dziecka...

u nas też Ola się poci, dwa, trzy razy dziennie przebieram, Ola dużo pije wody i cyka ciągnie, także dziś naliczyłam 5 razy siku. i też mnie jeszcze zastanawia, co by tu zrobić, zeby przez to siedzenie bez pieluchy infekcji jakiejś nie dostała, zakładam jej bawełniane majteczki i jeszcze spodenki i tak siedzi, a śpi z gołą pupą w dzień, bo strasznie gorąco jest, podkładam jej pieluszkę wielorazową pod pukę i już, jak się zsika przez sen to trudno, ale dziś udało mi się siku złapać po spanku.

Odnośnik do komentarza

Iwa, asiula pytała chyba, czy Hania też miała taki kryzys jak Oliwka z nocnikowaniem.

Oliwka lepiej pilnuje pęcherza kiedy ma na sobie pieluszkę... Jednego dnia do południa biegała w majtach i sikała na potęgę, chyba ze trzy razy...A potem w pieluszce pilnowała każdego siku. Poza tym sika w pieluszkę, czasem (wyjątkowo rzadko) zawoła, a najczęściej,t o ja ją wysadzam na czuja, czyli wróciłyśmy do stanu wyjściowego... No nic, przynajmniej kupkę trzyma na nocnik ładnie :Oczko:

Iwa- to Hania rzadko sika, tylko 3 razy na dobę? Ale mówisz, że mało pije... Oliwka pije na potęgę, rano woła już "pić!" i wypija cały kubek (150-200ml), potem do śniadania trochę i w ciągu dnia wypije jeszcze ze dwa bidony wody po 300ml... Nie licząc zup, kaszki na noc, i tego co mi podpija z kubka, np zieloną herbatę lub wodę, bo to ostatnio pijam, no dobra na kawusię też się czasem skuszę:Oczko: Więc nie ma się co dziwić, że sika dużo, co godzinę, czasem rzadziej.

Odnośnik do komentarza

Jadzik Hania wydaje mi się że pije normalnie nie dużo i nie mało ( przy najmniej teraz jak w dzień i w nocy nie ma już cycka ) ale ona bardzo się poci i mi się wydaje że dla tego mniej sika,a co do kryzysu to też mieliśmy ze nie chciała siadać na nocnik prężyła się i plakała ale mimo kryzysu kupke zawsze pilnowała aby była do nocnika.

Odnośnik do komentarza

IWA23
Jadzik a jaki mocz ma Oliwka,bo moja ma taki mi się wydaje ciężki i ciemny kolor.

No różnie, po całej nocy ma ciemny, ale nie słomkowy tylko zółty i czuć go. A w dzień raczej praktycznie wodnisty, no chyba że ze dwie/trzy godz nie siusia, to wtedy lekko żółty. Poci się tylko podczas snu w dużym upale, wiec mało, to faktycznie ma znaczenie, wiem to po mnie. za to ja siusiam teraz częściej niż Oliwka, nie kłamiąc co 20-30min biegam do toalety na kilka kropel, ale wyniki moczu mam ok, dzidzia usadowiała mi się a pęcherzu widocznie :D

Odnośnik do komentarza

Margeritka
Iwa taki mocz onzacza, ze mało pije, w miarę możliwości trzeba jej dawać więcej płynów

No raczej jest to nie możliwe,bo ona po prostu nie chce więcej pić,ma to chyba po mnie bo ja mało piję dziś np wypiłam tylko 2kubki kawy i pół szkl herbaty to wszystko w ciągu dnia.

Odnośnik do komentarza

IWA23
Margeritka
Iwa taki mocz onzacza, ze mało pije, w miarę możliwości trzeba jej dawać więcej płynów

No raczej jest to nie możliwe,bo ona po prostu nie chce więcej pić,ma to chyba po mnie bo ja mało piję dziś np wypiłam tylko 2kubki kawy i pół szkl herbaty to wszystko w ciągu dnia.

no nic, teraz sezon owocowy, więc może owocami niech nadrabia, po nich tez się często sika, albo zupki rzadsze tmożna dawać?

Odnośnik do komentarza

Margeritka
Iwa taki mocz onzacza, ze mało pije, w miarę możliwości trzeba jej dawać więcej płynów

Margeritka
IWA23
Margeritka
Iwa taki mocz onzacza, ze mało pije, w miarę możliwości trzeba jej dawać więcej płynów

No raczej jest to nie możliwe,bo ona po prostu nie chce więcej pić,ma to chyba po mnie bo ja mało piję dziś np wypiłam tylko 2kubki kawy i pół szkl herbaty to wszystko w ciągu dnia.

no nic, teraz sezon owocowy, więc może owocami niech nadrabia, po nich tez się często sika, albo zupki rzadsze tmożna dawać?

Wydaje mi się że ten mocz ciemny to jej taka natura bo teraz jest u mnie chłodno siusia częściej a mocz dalej ciemny,po za tym nie widzę aby ten płyn co spożywa był dla jej organizmu mało bo nie ma języka obłożonego.

Odnośnik do komentarza

IWA23
Margeritka
Iwa taki mocz onzacza, ze mało pije, w miarę możliwości trzeba jej dawać więcej płynów

Margeritka
IWA23

No raczej jest to nie możliwe,bo ona po prostu nie chce więcej pić,ma to chyba po mnie bo ja mało piję dziś np wypiłam tylko 2kubki kawy i pół szkl herbaty to wszystko w ciągu dnia.

no nic, teraz sezon owocowy, więc może owocami niech nadrabia, po nich tez się często sika, albo zupki rzadsze tmożna dawać?

Wydaje mi się że ten mocz ciemny to jej taka natura bo teraz jest u mnie chłodno siusia częściej a mocz dalej ciemny,po za tym nie widzę aby ten płyn co spożywa był dla jej organizmu mało bo nie ma języka obłożonego.

to rzeczywiście może po prostu ma taką naturę? a wspominałas o tym lekarzowi? jeśli Cie to martwi to można dac próbkę moczu do analizy, bo pewnie jak wiesz analizuje się również barwę i kolor i gęstość.

u nas Ola nadal dużo sika, i to jest tak, ze jak mało sika a często to też czasem jest troszkę ciemniejszy, u niej najladniesy jasny mocz jest wtedy jak wstanie po spaniu w dzień, bo na szczęscie juz nie sika na spaniu w dzień, spi w majtkach bawełnianych i jak się obdzi to na nocnik i wtedy jest duuużo siku.

Odnośnik do komentarza

Mnie wydaje się, że taki ciemniejszy mocz może być spowodowany tym, że Hania za mało płynów dostaje. Zu jeśli mało pije to właśnie wtedy sika mniejsze ilości i takie ciemniejsze. A jeśli Hania nie chce zbyt dużo pić spróbuj owocami i warzywami podgonić - np. arbuzy, czereśnie i ogórki mają sporo wody :) I weź skierowanie na badanie moczu - sprawdzić nie zaszkodzi, choć pewnie to nic poważnego :)

Odnośnik do komentarza

marzen@
Mnie wydaje się, że taki ciemniejszy mocz może być spowodowany tym, że Hania za mało płynów dostaje. Zu jeśli mało pije to właśnie wtedy sika mniejsze ilości i takie ciemniejsze. A jeśli Hania nie chce zbyt dużo pić spróbuj owocami i warzywami podgonić - np. arbuzy, czereśnie i ogórki mają sporo wody :) I weź skierowanie na badanie moczu - sprawdzić nie zaszkodzi, choć pewnie to nic poważnego :)

Hania je owoce,warzywa,i na pewno nie pije za mało bo ona jak pije mało ma zaraz obłożony język,ilości jakie wysikuje są spore,a badanie zrobię tak dla pewności ale nie uważam aby jej coś było bo widzę po zachowaniu.

Odnośnik do komentarza

Cześć.
Iwa, co powiedział lekarz?

U nas marnie z nocnikiem, jakby się Ula na niego obraziła. Wczoraj to nawet i kupa (na dwie raty w dwie pieluchy...) poszła do pieluchy... Rano było do nocnika, ale malutko, obstawiałam że później jeszcze będzie, ale nie że do pieluchy :(
Zaopatrzyliśmy się w nakładkę na sedes i dwa dni Ula rano się pięknie załatwiła do kibelka :D ...ale teraz niby chce położyć nakładkę, ale gdy jej pomagamy i chcemy już posadzić ta zwiewa...
Teraz będę cały sierpień miała wolne to może popracujemy trochę z nocnikiem i będzie lepiej, bo przez minione, zajęte dwa tygodnie zaniedbałam trochę sprawę. A pomyśleć że na początku lata tak ładnie nam zaczęło iść (1-2 mokre pieluchy na dzień) i miałam nadzieję na odpieluchowanie Uleczki...

Ula 23.02.2011
Krzyś 25.02.2014

Odnośnik do komentarza

asiula84
A pomyśleć że na początku lata tak ładnie nam zaczęło iść (1-2 mokre pieluchy na dzień) i miałam nadzieję na odpieluchowanie Uleczki...

Skąd ja to znam, też myślałam, że już będę miała odpieluchowaną na wakacjach i nie będzie chodzić w pieluszkach w ciepłe dni, a tu lipa... Ale ostatnio jakby lepiej, ale nie jakoś super, mimo wszystko jednak do przodu, przynosi czasem nocnik, albo woła "psipsi", a nie już swoje "aguagu":Oczko: I jest lepiej odkąd ma nocnik dla lali, jak go zobaczyła, to pół dnia sadzała lale i misie i tylko kazała im robić "psipsi", potem zaglądała do ich nocnika i mówiła "kuka"(kupa) :D Od wtedy jest lepiej, a na pewno nie gorzej. Jak ją sadzam, to sadzamy też misia/lalę ::):

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...