Skocz do zawartości
Forum

NHN-Naturalna Higiena Niemowląt


Gość jadzik

Rekomendowane odpowiedzi

U na ostatnio ładnie jest, suche dnie i noce, ale sadzam ja na kibelku, na nakładce z kaczkami, tak jest wygodniej mnie i ona to lubi, bo sika od razu, a na nocniku siedzi jak na krzesełku i sie bawi, potem sika łaskawie :Oczko: Na nocnik tylko po pobudce. Ostatnia noc sucha, a diwe poprzednie sadzałąm ją, bo się wierciła, a miała sucho :D Potem reszte nocy spała bez pieluchy ::):

Iwa- pamiętam, że u nas jak dzieciaki były małe (dzieci moich sióstr), to tak samo widzieliśmy, zę idą za fotel/kanapę/do konta, żęby zrobić kupę i też zostawialiśmy je w spokoju, to było dla mnie wtedy naturalne, ale teraz już wiem, że można inaczej ::): Moja mam zawsze jak wracam z Oliwką z ubikacji, jak jesteśmy u nich w odwiedzinach, to pyta się czy coś zrobiłą, jakby nie wierzyła, zwłaszcza jak jest kupka, hihi ::):

Margeritka
- dobrze, ze jesteście już w domku! A personel działa rutynowo, prawie wszystkie dzieciaki teraz funkcjonują na jednorazówkach i ze smokiem, więc nie myślą, zę można inaczej...

Asiula- a może na kibelku będzie siadać? U mojej to poskutkowałao, wcześniej zwiewała z nocnika, a teraz cieszy się jak siada na kaczuchach ::):

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny przymierzam sie do zakupu nocnika turystycznego bo mnie ostatnio irytuje to, ze u tesciowej oraz niektorych znajomych nie mam nocnika - a Mikos nie chce tobic siku do kibelka (hmm, a moze nie wie o co chodzi, bo zawsze na nocniku sika). Znalazlam w necie firmy potette plus i ciekawa jestem jak sie sprawdza.

Wiem, ze ktoras z was ma taki nocnik turstyczny. Wybaczcie ale nie mam czasu szukac na forum ;/ kto to taki :)

dzieki!

http://www.suwaczek.pl/cache/9350c56d70.png

Odnośnik do komentarza

Moja Hania jak nie była sadzana na nocnik tylko właśnie u innych nad kibelek a w domu nad wanne to też chętnie ale jak tylko kupiłam nocnik tak teraz na ubikację nie chce.
Moja Hanna ma problem z zrobieniem kupki robi co któryś dzień niby nie ma zaparć ale ciężko jej zrobić,już nawet się zastanawiałam czy przez to że robi co kilka dni to może zapomina jak ją zrobić.W tedy siadam za nią i trzymam jej brzuch i jest spokojniejsza i jakoś robi.

Odnośnik do komentarza

Iwa- a Hania zawsze tak miałą? Czy od niedawna? Oliwka jak ma problem z kupką, to daję jej tartą marchewkę z jabkiem i następnego dnia juz nie ma problemu. Ale kurcze Ty masz uczulenie... Może Szymek potrze marchęwę dla siostry ::):

Odnośnik do komentarza

Margeritka zaparcia nawykowe pojawiaja się po kilku "akcjach" z zaparciami. Jesli dziecko ma problem ze zrobieniem kupki, odczuwa przy tym jakis dyskomfort, np. ból to po jakimś czasie mogą pojawic się zaparcia nawykowe. A dwa, trzy dni bez kupki i to jeszcze po biegunce nie powinno być powodem do niepokoju. Ola zbiera teraz siły po chorobie, na dodatek jeśli karmisz ją głównie cycem to możliwe, że przyswaja niemal wszystkie składniki odżywcze, więc nim się coś na kupkę uzbiera może zetrwać kilka dni.

IWA u nas fajnie sprawdza się jaglanka ze śliwką. Jak widzę, że Zu ma jakiś kupkowy problem, to na śniadanie dostaje takie danie :)

Odnośnik do komentarza

Moja jeszcze nie rozroznia kiedy tylko pryka a kiedy idzie kupa... i efekty sa rozne - jak zbiegnie sie to z sikaniem to zawola sii i przy okazji zrobi kupe, ale jak przegapi to zawola sii juz z brudna pielucha... lub co gorsze jak sie zalatwi w pieluche - to tak strasznei nei lubi przewijania ze moze biegac w mokrej pieluszce az znowu jej sie nie zachce siku... chociaz i to nie zawsze, a jak pytam czy jwst pielucha brudna - siku, kupa, to ucieka i mowi ze nie :D [a jedzie na kilomentr :P]

http://magdalenap.aguagu.pl/suwaczek/suwak4/a.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/08d4h5u.png

Odnośnik do komentarza

No to ładnie Ola z kupka zaszalała :) Margeritka kryzysem łyzeczkowym sie nie martw - Ola wie co robi, najszybciej nadrobi pochorobowe straty na cycu. Kiedy już całkiem wyzdrowieje to zacznie i zupki jeść :)

A u nas różnie, Zuzia jest tak zajęta przemieszczaniem się, a do tego ma katar, że z sygnalizowaniem krucho

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...