Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczko-Wrześnióweczki 2007


martusia

Rekomendowane odpowiedzi

..::VeAnN::..
Wszyscy znajomi ida dzis do baru na browar:zmartwiony:, a ja lece do sklepu po karmi malinowe :) jak weekend to weekend, zaszaleję, a co !! :Śmiech:

:Śmiech::Śmiech::Śmiech::Śmiech::Śmiech:

ja chyba tez sobie tak zaszaleje z okazji weekendu ;)

maz juz w domu ale za to dostalam nakaz eksmisji na jutro... :Niespodzianka:
wiec zabieram dzieci i jade do rodzicow

B bedzie panele kladl..

Odnośnik do komentarza

inka
Z ciekawosci pytam mam ktore karmia butlą-kiedy zmienilyscie smoczek na 2?? czasem daje Maji butle z odciągnietym pokarmem i zastanawiam sie czy juz powinnam zmienic jej smoka... -oczywiscie pomijam tu Olimpie, której Oli pije juz z kubka :Śmiech:

ja mam smoczek 1.. z 2 latwiej sie pije wiec niech sie maly jeszcze meczy ;)

Odnośnik do komentarza

:Zakręcony::Zakręcony:-przepraszam za moze niestosowne pytanie,ale o co chodzi z Natankiem Moniq?bo chyba nie doczytałąm?:Nieśmiały:

co do rączek,u patrychy łapki też zimniutkie,ale z tego co lekarka mi powiedziała,że to oznaka zdrowia a nie choroby!!!:Śmiech::Śmiech:

Inka-wstyd się przyznać,ale ja patrycji zmieniłam smoczek na 2 dopiero ok.2 tyg temu!!mała się bardzo krztusiła i stwierdziłam,że łatwiej jej będzie na tym z jedną dziurą:Nieśmiały:
myślę,że powinnas poobserwować mała,czy się nie meczy za bardzo z 1 dziurą!!może ci się wtedy wyrywać,szarpać,itp.

moniq-jak patrycja mi tak wierzgałą przy jedzeniu (czasem nadal ma takie momenty:Męki:) to ją brałam ją do pionu,żeby powietrze odeszło z przełyku!!czasami tak się robi przy piciu nawet dorosłym ludziom,jak piją łapczywie i za dużo!!to bardzo boli i przeszkadza!!!wiem,że to nie jest przyjemne i takie karmienie może trwać godzinami,ale chyba trzeba to przetrzymać!no bo jak inaczej??

[EMAIL="justyna@- widzę,że"]justyna@- widzę,że i Twój Mężczyzna nie podejmuje sie zmieniania pieluchy przy "większej sprawie"???mój jak widzi,że patrycja sie pręży (a robi to w dość charakterystyczny sposób),wychodzi na fajka na klatkę!!!:Rozgniewany::Rozgniewany::Rozgniewany:zastanawiam się w takim wypadku ,jak on zniósł poród?przecież tam tyle krwi,nieczystości itp????no ale to tylko mężczyzna:Oczko:

ja też chcę piątkowego browarka!!!karmelowego!!

inka,olimpia-superowego weekendu!!wypoczywajcie i bawcie się goodnie!!!

k8i & Pati :Całus:

http://suwaczki.maluchy.pl/li-23419.png

Odnośnik do komentarza

co do zimnych raczek, moj Noah tez ma i jakos sie tym nie martwie, bo chory jeszcze nie byl a codziennie o 8ej go wynosze czy leje czy wieje czy cieplo czy zimno...

a co do butelek, no to ja nie bardzo wiem bo moje smoczki w butelce sa od razu z trzema pozycjami, a te co mam jednopozycyjne (:Uśmiech:) to pijemy teraz na 2 ale wlasnie kupilam trojki. no bo tak jakos mi dziwnie je, ze sprawdze czy to nie o to chodzi:eee:

no to widze, ze obstawiamy ile bedzie stronek po week endzie??? jak sie tu wszystkie sierpniowki i wrzesniowki zaloguja to mozemy rekordy pobic! no chyba ze zrobimy odwyk week endowy:Uśmiech:

a chcialam cos jeszcze napisac, co do tej pieluchy, o ktorej pisala paula, co tesciowa na Pati ja zarzucila..
moj Natanek upodobal sobie pieluche jak mial jakies 4miesiace, to jest jego przytulanka bez ktorej nie pojdzie spac, teraz, gdy nie ma juz smoczka, ma ciagle pieluche...
i wiecie, ze Noah idzie ta sama droga? od jakiegos miesiaca juz (!!!) mietosi ja w rekach, zasypia z pielucha przy glowce... no a co to pieluchy na glowie, to wlasnie Natanek tak sobie ja zarzucal na glowe jak mial te 4/5 miesiecy i tak zasypial, a jak chcialam mu ja sciagnac to sie budzil i wrzeszczal!!! mial takie jakies poczucie bezpieczenstwa pod ta swoja pielucha.
i Noah tez tak wlasnie zasypia. pielucha przy glowce albo prawie na glowie, trzyma ja obiema rekami, a ostatnio zaczyna sie bawic w chowanego pod pielucha, jak sie przykryje to oddycha strasznie szybko bo czeka az go odkryje mowiac "kuku!!!"

udanego pakowania inka i olimpia!!! tez bym sobie pojechala na week end. ale chyba nam sie nie zdarzy przez najblizsze .... pol roku??!!:zmartwiony::Oczko:
a dizs sie dowiem czy moja mlodsza siostrzyczka przyjedzie do nas na swieta!! mam nadzieje ze udalo sie jej przekonac mame:rofl:
a ja wlasnie siedze przed (poza kompem) katalogami z zabawkami i szukam pomyslu dla Noah.... nic nie moge znalezc... troche zabawek mamy po Natanku a inne jakos mi sie nie podobaja. jakie zabawki maja Wasze dzieciaki??

Odnośnik do komentarza

inka noo mam szal z piersiami...
wczoraj niestety otworzylam bebiko i maly pierwszy raz dostal sztuczne... ale wieczorem odciagnelam 140ml i bylo ok w nocy rozsadzalo mi piersi i rano po karmieniu sciagnelam z 1 piersi 130..
wiec ciezko mi stwierdzic co z ta moja laktacja... nie poddaje sie ale glodzic malego tez nie bede.. wczoraj ewidentnie byl glodny bo po bebiku zasnal i spal 3 godziny

Odnośnik do komentarza

k8i to ja musze powiedziec ze jak urodzil sie Dominik to moj B w szpitalu i w domu bardzo chetnie przewija i nie tylko siuski ... przy Natalce uciekal ;)

Inka Dominik przy 1 sie nie denerwuja ani nie zlosci wiec u nas ta opcja jeszcze troszke zostanie

Odnośnik do komentarza

kurcze, ale Wam zazdroszcze karmelowego czy malinowego browarku!! czegos takiego we Fr nie uswiadczysz!! tylko zwyczajne piwo (ale bardzo dobre) do ktorego dolewam soku no bo jak inaczej...:Smutny:

zmienic pieluche i uczestniczyc w porodzie?? no wiesz paula, to z dwojga zlego juz woli porod, raz skutecznie a nie pieluchy codziennie i bez konca:rofl::Szok::Oczko:

a co do mojego Natanka to sie nie martw, nic sie nnie dzieje, wrocil do przedszkola po feriach poklocil sie z kolega i teraz placze bo nie ma przyjaciol...:coo: przejdzie mu choc jak go uslyszalam to mi sie tak zal zrobilo....

Odnośnik do komentarza

hehe-ja nawert nie brałam opcji ze K nie zmienia pieluch-zreszta w szpitalu to tylko 1 dzien sie bał..potem juz szalał z pieluchami-teraz to nawet "opracował" system składania pieluch by nie zajmowały duzo miejsca w koszu-hahah-chyba to opatentujemy :Śmiech:
A co do niespodzianek to Maja mi zrobiła jedną wczoraj w wanience:Zakręcony:była szybka akcja wyciagania i pod kran:)

Justyna,Maja i Milenka

http://ticker.7910.org/an1cA7_0alX0010ODAwNjhqfDQwODcwMzQybGF8TWFqZWN6a2EgaXM.gif
http://ticker.7910.org/an1cEQb-Wnm0010MDQyODI0ZHwwOTg3NzhwYXxNaWxlbmthIGlzIA.gif

Odnośnik do komentarza

tyle odciagacie mleczka??:Niespodzianka: matko !!!! ja z obydwóch piersi góra 60ml uciagnę !!!po 3 godzinach niekarmienia !!:Niespodzianka: Kajtek jak je z butli to 60 ml na 2 podejscia ma ... wiecej niz 90 ml nie wypił jeszcze, a sztuczne kilka trazy mu dałam. herbatki 100ml dziennie na 3 raty wciaga, robie mu leciutki rumianek :)

Kuba (4.07.2000), Kacperek (18.07.2004), Kajtuś (6.08.2007),Ania (20.10.2010)

Odnośnik do komentarza

Ja jeszcze nie dopajałam malej. Bo mam zastoje z nawałami na przemian. Cos mi się nie chce ta laktacja unormować.Jedną noc pierś mnie tak boli, że biorę ibuprom i nie mogę spać. A na drugi dzień jka ręką odjął. Może za mało młodą w nocy przystawiam. Bo sama to mi się tylko raz budzi. Prędzej mnie ból piersi obudzi, niż ona.

http://tickers.smyki.pl/s/6317/9688.jpg
http://tickers.smyki.pl/s/6317/9687.jpg

Odnośnik do komentarza

inka no to piekna niespodzianka w wanience! a skoro o tym mowa to na przyszlosc powiem Wam ze trzeba z tym baaadzo uwazac w pozniejszym wieku
wszystkie dzieci jakie znam a ktorym sie przytrafilo zrobic w wannie (mowie o 2,3,4latkach) potem mialy wielka blokade zeby z powrotem wejsc do wanny, trzeba dziecko uspokoic, koniecznie mowic ze nic sie nie stalo, spokojnie do tego podejsc a nie w panice szybko wyciagac z wanny jakby sie palilo!! najlepiej jakby sie na to uwagi nie zwrocilo, tylko wyciagnac dziecko i bez komentarza :Uśmiech:

Odnośnik do komentarza

Inko - ja nauczona doświadczeniem nie kupuję herbatek, tylko sama parzę zioła, Kajtek od dawna słabiutki rumainek dostaje, bardzo lubi :) U mnie potwierdza się teoria, że moje mleko jest słabe, nawet jak o nie walczę :Zakręcony: Kajtek na początku szaleńczo przybierał na wadze, chociaz jadł, jak teraz. Musiał przybrać to, czego nie przybrał podczas ostatnich tygodni ciąży (miałam zwapniałe łożysko, które go nie odżywiało), teraz przybiera mało. Za mało, dlatego lekarka kazała dokarmiać sztucznym... tylko, ze paszczulek nie chce :) za 3 tygodnie idziemy z nowościami, z tego się cieszę :)

Kajtulec bawi się, wykąpany już, wcześniej go dzisiaj wykąpałam, bo padam

Kuba (4.07.2000), Kacperek (18.07.2004), Kajtuś (6.08.2007),Ania (20.10.2010)

Odnośnik do komentarza

3 kupki dziennie... pozazdroscic :) u mnie jest ze trzy razy tyle :)
Co do sciagania pokarmu, to z jednej piersi sciagne (ręcznie, bo laktatorem nie da rady, bo piersi sa miekkie i sie zapada) 60ml, a z drugiej nic chociaz mam mleko, poprostu nie idzie i juz... dziwne to, ale mala, wyglada na to, ze sie najada. Je czesto, co poltorej-dwie godziny w dzien, a nocki przesypia praktycznie cale.
Pytanie do dziewczyn, ktore kapia maluszki codziennie: czy glowe tez myjecie codziennie ??

Największym szczęściem jest dziecko! Może stu inżynierów postawić tysi

Odnośnik do komentarza

Olimpia śpi, my spakowani pijemy piwko i czekamy na jutro :)

Inka-Olisce zmienilam smoczeek na nr 2 po pierwszym miesiacu a po trzecim na nr3 i kubek :) wg aventu. Nam olimpia jeszcze nie zrobila kupki w kąpieli :) i niech tak zostanie :) a zjada 180 na raz i widze ze jeszcze by wciagnela wiec jutro robie po 210ml. aha a w kubku dostaje wode 60ml miedzy 2 a 3 karmieniem (a je 4 razy w ciagu doby):)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...