Skocz do zawartości
Forum

pełzanie


Gość ida

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję bardzo za odpowiedź, na szczęście problem rozwiązał się już sam, chyba po prostu Synek znalazł sobie na kilka dni taką nową zabawę, a ja za wcześnie zaczęłam panikować :).Ala teraz mam inne pytanie. Synek pierwsze próby pełzania zaczynał w wieku 6 miesięcy, ale później jakby zupełnie przestał sie tym interesować i do tej pory nie bardzo udaje mi się go do tego namówić, jeśli ma daleko do zabawki to woli sie do nie przeturlać, turlanie zresztą ma opanowane koncertowo, jeśli ma dobry humorek to potrafi godzinę turlać sie po dywanie i nic więcej nie potrzeba mu do szczęścia:).Poza tym sam już siada i siedzi bardzo pewnie, robi pierwsze próby podnoszenia się, a postawiony na nóżki( i oczywiście podtrzymywany pod paszkami) od razu zaczyna biec i żadna siła go nie zatrzyma. Trochę nie wiem co o tym wszystkim mysleć bo z jednej strony rozwija się błyskawicznie, a z drugiej to pelzanie, ktore przecież w tym wieku powinien już chyba mieć świetnie opanowane... Dodam, że Tomcio jest dzieckiem dośc dużym na swój wiek (prawie 10 kg) i silnym, na co sporo osób zwróciło uwagę, także nasza pani pediatra.

Odnośnik do komentarza

Ida! Bardzo dobrze, że Tomcio się turla. I że podejmuje próby wstawania. Bo taka jest kolejnośc w rozwoju dziecka. Ale raczej nie stawiałabym go na nóżki - a już absolutnie nie trzymać pod paszkami! Z tego, co piszesz, to Tomcio świetnie sobie radzi ruchowo, więc prawdopodobnie i do chodzienia "dojdzie" sobie sam. Albo nawet dobiegnie. :) Nie trzeba mu w tym przeszkadzać, niech SAMODZIELNIE próbuje, ale też nie trzeba go zbytnio wyręczać. Można pomagać, ale nie wyręczać (poprzez stawianie na nóżki). A co do pełzania: Czasem dzieci nie pełzają. Ale twój synek pełzał - tylko krótko. :) Więc myślę, że nie masz się czym martwić. A ponieważ ma swój naturalny "napęd" i energię, to na pewno sobie poradzi. :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...