Skocz do zawartości
Forum

Przedszkolaki z rocznika 2007


beybe29

Rekomendowane odpowiedzi

supermonikas23
U nas niestety choroba. Pomiędzy Świętami a Nowym Rokiem mały przeziębiony, kaszlący, więc tydzień przerwy. A teraz jak już z jednego się wykaraskaliśmy to od piątku walczymy z biegunką. Coś okropnego, nigdy jeszcze aż takiej biegunki nie miał. Smecta w ogóle nie daje rady.
Dziś byliśmy u lekarza, nie było niestety "naszej" P. Doktor, ale lekarka ją zastępująca pozytywnie mnie zaskoczyła swoją kompetencją. Zbadała małego dokładnie, powiedziała, że to infekcja wirusowa, synek nie jest odwodniony co najważniejsze.
Zaleciła probiotyk Dicoflor 30 Active oraz płyn nawadniający Orsalit lub Humana.
Pewnie kolejny tydzień będziemy mieli z głowy, niestety. Nie wiem co to będzie po takim okresie nie chodzenia do przedszkola tzn. jaka będzie reakcja Mateusza, płacz zapewne gwarantowany.

Zdrówka dla wszystkich :-)

Dużo zdrówka

http://fajnamama.pl/suwaczki/w7e0oow.png

http://www.suwaczki.com/tickers/bfaregz2mib36tc2.png

Odnośnik do komentarza
Gość patusia23

supermonikas23
U nas niestety choroba. Pomiędzy Świętami a Nowym Rokiem mały przeziębiony, kaszlący, więc tydzień przerwy. A teraz jak już z jednego się wykaraskaliśmy to od piątku walczymy z biegunką. Coś okropnego, nigdy jeszcze aż takiej biegunki nie miał. Smecta w ogóle nie daje rady.
Dziś byliśmy u lekarza, nie było niestety "naszej" P. Doktor, ale lekarka ją zastępująca pozytywnie mnie zaskoczyła swoją kompetencją. Zbadała małego dokładnie, powiedziała, że to infekcja wirusowa, synek nie jest odwodniony co najważniejsze.
Zaleciła probiotyk Dicoflor 30 Active oraz płyn nawadniający Orsalit lub Humana.
Pewnie kolejny tydzień będziemy mieli z głowy, niestety. Nie wiem co to będzie po takim okresie nie chodzenia do przedszkola tzn. jaka będzie reakcja Mateusza, płacz zapewne gwarantowany.

Zdrówka dla wszystkich :-)

dużo zdrówka

Odnośnik do komentarza

Witam w Nowym Roku ::):

Wszystkiego dobrego, niech ten rok będzie lepszy od zeszłego!

Widzę, że tu chorobowy czas :(. Nasze chłopaki zdrowe, ale chciałabym żeby złapali ospę (by ją mieć z głowy) :Oczko:

Patusia – u nas obaj chętnie poszli do przedszkola :)

Didianka – zdrówka dla Tomcia!
A co z tą anemią, będzie coś brał?

Supermonika
– zdrówka, niech biegunka szybko minie!

Odnośnik do komentarza

Nadal walczymy z biegunką. O tyle jest lepiej (o ile tak w ogóle można powiedzieć), że nie męczy już Matunia w dzień, ale za to goni 3-4 razy w nocy.
Najbardziej dziwi mnie to, że ciągle walczyliśmy o wołanie w nocy na siku, bo nagminnie nam się zsikiwał, a teraz jak ma biegunkę kiedy przecież zrozumiałe by było, że nie zdąża do ubikacji i robi w majtki, to teraz sam się budzi, woła, nie chce robić na nocnik, który ma zawsze k. łóżka tylko biegnie do ubikacji, sam się podetrze (chusteczką nawilżaną, gdzieżby zwykłym papierem) i wraca grzecznie do łóżeczka.
Śmiejemy się z mężem, że biegunka wyedukowała naszego malca:-)

Trzymajcie się kochane i Wasze maluszki zdrowo:-)

:16_3_204:

Odnośnik do komentarza

Didianka – zdrówka dla Tomcia!
A co z tą anemią, będzie coś brał?
QUOTE

Przy okazji infekcji zapytalismy nasza pediatre o te wyniki i ona stwierdzila ze sa dobre...
oprocz tego odmowila przyjecia pod opieke naszego drugiego dziecka wiec kij jej w plecy - musimy znalesc inna pediatre dla mlodszej... ale ludzie czasem sa...
poki co walczymy z grypa - i udalo sie nam zbic ta glupia goraczke :)
ciekawe co bedzie wieczorkiem... bo to na pewno nie koniec!!

pozdrawiam i zycze wszystkim zdrowia

http://suwaczki.maluchy.pl/li-12696.png
http://www.suwaczek.pl/cache/ee7d08d77b.png

Odnośnik do komentarza

Nareszcie zdrowi. Dzwoniłam do przedszkola zapowiadając, że w poniedziałek się stawimy.
A 13 stycznia bal przebierańców w przedszkolu. Tyle myślałam wcześniej o stroju, ale przez te akcje chorobowe wyleciało mi to z głowy i dziś będziemy załatwiać strój dla Matunia, oby nie było za późno na wybór jakiegoś fajnego.

didianka a dlaczego pediatra odmówiła opieki nad II dzieckiem? Tylu ma pacjentów czy co?

:16_3_204:

Odnośnik do komentarza

Witajcie::):

Wszystkiego najlepszewgo w Nowym Roku, duuużo usmiechu na tarzy::):

Dawno mnie nie było, bo zawsze mi casu zabrakło...

Dla chorowitych duuużo zdrówka::):

U nas jakoś powoli zaczyna sie układać, zobaczymy co z tego wyjdzie...

Dzieci zdrowe, cały czas chodzą do przedszkola::):

Gabi miala mały kryzys i jak widziała budynek przedszkola to mówiła,. ze ją brzuszek boli..., ale teraz jest ok::):

Pozdrawiam

Dominika mama aniołka 13.04.2004, Filipa i Gabrysi:mis:
http://suwaczki.maluchy.pl/li-37449.pnghttp://suwaczki.maluchy.pl/li-37450.png

Odnośnik do komentarza
Gość patusia23

Dobry wieczór

My siedzimy w domku Zuza przeziębiona tak że kurujemy się a w środę mamy wizytę u laryngologa (zobaczymy co powie).

Co do zabawy karnawałowej u Nas jest 21 stycznia (strój kupiliśmy Biedronki).

supermonikas23 super że zdrowi ::):i niech już tak będzie

dominisbur dobrze że kryzys minął

pozdrawiam i spokojnej nocy życzę

Odnośnik do komentarza

Witam i ja w nowym roku, życząc dużo zdrowia!

Nareszcie mam internet w domu, więc będę częściej zaglądać ;-)

Widzę, że choroby nie tylko nas męczą... U nas ból ucha skończył się na kropelkach i antybiotyk nie był konieczny. Za to znowu zaczęły ropieć oczy i mamy aktualnie krople, ale Ola idzie jutro do przedszkola. Dostałam dla niej skierowanie do laryngologa, bo od pewnego czasu często prosi nas, żeby powtórzyć co mówimy i wtedy bardzo sie przygląda ustom, jakby chciała przeczytać... Pediatra wspomniała coś o płynie w przewodzie słuchowym... ehhh, z tymi choróbskami!

Za to teraz przez 4 dni byli u nas znajomi z 2 dzieci - chłopiec starszy od Oli o 4 miesiące, a dziewczynka ma niecałe 2 lata. Ależ fantastycznie było na nich patrzeć. Świetnie się dogadywali, a widują się max 2 razy w roku. Super były ich rozmowy, oj leci ten czas, a dzieci rosną szybciutko!

Pozdrowienia Wam przesyłam i dużo sił na nadchodzący tydzień :-)

Asia

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlgu1rjm8tnuaj.png

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj jestem wniebowzięta. Dwa tygodnie przerwy od przedszkola, a Mati wręcz w podskokach poszedł do przedszkola. Jestem zszokowana i uradowana jednocześnie.

Mati ma wybrany strój Spidermana na Bal przebierańców.
A 18 stycznia jest Bal Karanawałowy Księżniczek i Księciów i dzieci mają mieć maski zrobione własnoręcznie przez rodziców, także musimy się wziąć z mężem do roboty :cerowanie:

Rano byliśmy w przychodni po zaświadczenie, że Mateusz jest zdrowy, żeby okazać je w przedszkolu (nie było go 10 dni w przedszkolu). W sekretariacie przedszkola nie chcieli zaświadczenia mówiąc, że mam to dać opiekunce, a opiekunka, że to nie do nich tylko do sekretariatu. Zakręceni!
U nas trzeba po 5 dniach nieobecności przynieść takie zaświadczenie od lekarza. A u Was??

:16_3_204:

Odnośnik do komentarza

Witajcie

My w domku Zuza nadal ma katar i przyplątał się kaszel ale dr. W środę do laryngologa to będziemy wiedzieć co i jak.

Co do zaświadczenia to u Nas nie potrzeba ważne aby dziecko zdrowe było (natomiast jak Zuza chodziła do żłobka to już po 3 dniach żądali zaświadczenia i oprócz tego kiedy odesłali Cię z dzieckiem do lekarza).

Odnośnik do komentarza

supermonikas23
Dzisiaj jestem wniebowzięta. Dwa tygodnie przerwy od przedszkola, a Mati wręcz w podskokach poszedł do przedszkola. Jestem zszokowana i uradowana jednocześnie.

Mati ma wybrany strój Spidermana na Bal przebierańców.
A 18 stycznia jest Bal Karanawałowy Księżniczek i Księciów i dzieci mają mieć maski zrobione własnoręcznie przez rodziców, także musimy się wziąć z mężem do roboty :cerowanie:

Rano byliśmy w przychodni po zaświadczenie, że Mateusz jest zdrowy, żeby okazać je w przedszkolu (nie było go 10 dni w przedszkolu). W sekretariacie przedszkola nie chcieli zaświadczenia mówiąc, że mam to dać opiekunce, a opiekunka, że to nie do nich tylko do sekretariatu. Zakręceni!
U nas trzeba po 5 dniach nieobecności przynieść takie zaświadczenie od lekarza. A u Was??

Brawo dla Matiego :brawo:

u nas nic nie wiem o zaświadczeniach, ale chyba nie ma, bo jak Ola nie była 2 tyg przy ospie to nikt ode mnie nie wołał.
Ale dzisiaj się przestraszyłam jak Olę odprowadzałam, bo babcia przyprowadziła wnuczke, której nie było 2 miesiące. Słyszałam wcześniej, że była w szpitalu, bo miała zapalenie płuc. A ta babcia powiedziała do innej mamy, że wnuczka jeszcze nie całkiem dobrze się czuje, bo ma mononukleozę!!! OD razu jak wpadłam do pracy, to zaczęłam czytać, bo pomyślałam, że pomyliłam choroby, ale nie - jest zakaźna. Zadzwoniłam do pani dyrektor. Powiedziała, że z tego co wie, to dziecko było miesiąc w szpitalu, potem miesiąc w domu i lekarz pozwolił iść do przedszkola. Więc może babcia miała na myśli, ze dziecko miało mononukleozę.. nie wiem, przestraszyłam się...

co sądzicie?

Asia

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlgu1rjm8tnuaj.png

Odnośnik do komentarza

patusia23
Witajcie

My w domku Zuza nadal ma katar i przyplątał się kaszel ale dr. W środę do laryngologa to będziemy wiedzieć co i jak.

Co do zaświadczenia to u Nas nie potrzeba ważne aby dziecko zdrowe było (natomiast jak Zuza chodziła do żłobka to już po 3 dniach żądali zaświadczenia i oprócz tego kiedy odesłali Cię z dzieckiem do lekarza).

nasza konsultacja 24 stycznia - napisz koniecznie, co u Was powie lekarz

Asia

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlgu1rjm8tnuaj.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie::):

Prosba jka co roku::):

To jet moja bratanica, moj brat ma jeszcze jedno dziecko z ciężką chorobą serca

1% dla sprawności Kornelii

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” wraz z Rodzicami zwraca się do Państwa o przekazanie 1% podatku dla pięcioletniej Kornelii, która urodziła się z cytomegalią wrodzoną, w skutek czego choruje na mózgowe porażenie dziecięce. Jedynym lekarstwem dla niej jest ciągłe usprawnianie, specjalistyczna rehabilitacja. Rodzice starają się w miarę możliwości finansowych, aby Kornelia jak najczęściej uczestniczyła w turnusach rehabilitacyjnych. Koszt turnusu to ponad 5 tyś. zł, a rodzice zaplanowali ich 6 na 2011 rok. Ile z nich zostanie zrealizowanych zależeć będzie od zebranych środków.

Kornelię można wspomóc przekazując 1% podatku ,a także wpłacając darowiznę na konto.

Aby przekazać 1% podatku należy dokonać odpowiednich wpisów w formularzu PIT:

Nazwa organizacji: Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
Numer KRS: 0000037904
Cel szczegółowy: 5096 – Nierzwicka Kornelia

Darowiznę można przekazać na subkonto Kornelii:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
ul. Łomiańska 5 01-685 Warszawa
Nr konta: 75 1240 1037 1111 0010 0957 3199
z dopiskiem : 5096 Nierzwicka Kornelia – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Niech chęć niesienia pomocy nie gaśnie w Waszych sercach

Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
W imieniu pełnych nadziei i wiary w poprawę zdrowia córki-
Marii i Rafała Nierzwickich

Dominika mama aniołka 13.04.2004, Filipa i Gabrysi:mis:
http://suwaczki.maluchy.pl/li-37449.pnghttp://suwaczki.maluchy.pl/li-37450.png

Odnośnik do komentarza

raas27
patusia23
Witajcie

My w domku Zuza nadal ma katar i przyplątał się kaszel ale dr. W środę do laryngologa to będziemy wiedzieć co i jak.

Co do zaświadczenia to u Nas nie potrzeba ważne aby dziecko zdrowe było (natomiast jak Zuza chodziła do żłobka to już po 3 dniach żądali zaświadczenia i oprócz tego kiedy odesłali Cię z dzieckiem do lekarza).

nasza konsultacja 24 stycznia - napisz koniecznie, co u Was powie lekarz

Jutro po wizycie dam znać co i jak::):

Odnośnik do komentarza
Gość kwiatuszek9876

U nas też nie wymaga się żadnego zaświadczenia że dziecko zdrowe . Moja jeszcze nie chodzi do przedszkola ale byłam powiedzieć dlaczego i jest ok . Mamy się nauczyć wiersza na dzień babci i dziadka . Chodz jak wczoraj zobaczyłam ile dzieci w przedszkolu masakra , prawie połowy nie było bo chore

Rass bardzo dobrze zrobiłaś że powiedziałaś o tym drektorce , bo niektórzy nie myślą wogóle

Odnośnik do komentarza

A nasz mały rozregulował się chyba po tej akcji z biegunką. Wczoraj jak go odbierałam to opiekunka niestety powiedziała mi, że zdarzył mu się kilka razy mały "wypadek", że chce siusiu, ale czeka do ostatniej chwili i zdarzyło się, że nie zdążył. W domu też nam tak robił jak biegunka minęła, ale mu przeszło, więc sądzę, że to jej efekt właśnie. W przedszkolu może dlatego, że jednak długo nie był i to jakiś mały stresik był. No nie wiem sama.
Zobaczę co dziś Pani powie. Wczoraj bardzo go chwaliła, że wspaniale się bawił, pomagał.
Powiedziała też, że doskonale radzi sobie w pracach plastycznych, wszystko robi dokładnie, rzetelnie i wyróżnia się w tym zdecydowanie na tle grupy. Ale byłam dumna. A ponieważ chcieliśmy się skonsultować z opiekunką w jakich zajęciach dodatkowych by go widziała (bo chcemy go zapisać, a zajęć w przedszkolu jest bez liku) to sprawa sama się rozwiązała:taniec1:

:16_3_204:

Odnośnik do komentarza

Witam :)

My uziemieni, bo starszy synek ma ospę. Wreszcie się doczekałam :Oczko:. Teraz czekam żeby młodszy szybko się zaraził.
Wczoraj Maciuś miał mieć przedstawienie w przedszkolu, miał być krasnoludkiem, w czwartek Adasia grupa miała mieć przedstawienie, a za tydzień przedstawienie w każdej grupie dla dziadków i babć. Wszystko to na ominie :(. Chciałam ospę, ale mogła przyjść za 1,5 tygodnia :Oczko:

Didianka – to przykre, że pediatra odmówiła opieki nad drugim dzieckiem.

Dominisbur - dobrze że kryzys minął, niech będzie tylko dobrze :)

Patusia – zdrówka dla Zuzi!

Raas – a to ropienie oczu to alergiczne? U nas bez takiego zaświadczenia to dziecko z takimi oczami nie weszłoby do sali.
Co do tego dziecka, to jak dziecko dopiero po 2 m. przyszło do przedszkola, to musiało być zdrowe. Przy mononukleozie nikt by nie ryzykował puszczenia chorego dziecka do przedszkola., tak sądzę.

Supermonika – super, że Mati taki radosny poszedł od przedszkola :)
Z zaświadczeniami to nie wiem jak jest dokładnie, chyba było napisane by po każdej chorobie przynosić zaświadczenie od lekarza.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...