Skocz do zawartości
Forum

Malutkie skarby luty 2011


Rekomendowane odpowiedzi

Gość solange63

Etinka
A jeszcze miałam się zapytać bo widzę, że masz podłogę polerowaną :) czym ją myjesz i czy nie masz odcisków psich łap? Bo mnie wykańcza psychicznie ta podłoga :)

ta podloga chyba tak na zdjeciu wyszla. mam zwykly parkiet drewniany (matowy), a jak mi sie zachce to robie nablyszczaczem z biedronki (nie pamietam nazwy, a juz mi sie skonczyl). na poczatku, zeby nablyszczyc robi sie nierozcienczonym (najlepiej 2 warstwy), a pozniej do odswierzenia wlewa sie nakretke nablyszczacza do wody i tym myje.

ja ostatnio nablyszczalam na poczatku ciazy (wiec to w sumie juz rok) i pozniej tylko mylam, ale skoro zauwazylas to znak, ze sie trzyma :Oczko:

odciskow psich lap nie mam :D

Odnośnik do komentarza
Gość solange63

zapomnialam sie wam wczoraj pochwalic. ostatnio rozmawialysmy o spaniu na brzuchu i sie zalilam, ze Emi za chiny nie chce spac w tej pozycji, a tu prosze, zrobila mamie niespodzianke. w dodatku przekrecila sie sama, bo zasypiala na plecach :D

http://img36.imageshack.us/img36/8500/p1010016zn.jpg

i jeszcze cos dla tych, ktorzy nie wiedza co zrobic z dzieckiem, bo ciagle trzeba je zabawiac. odkrylam wczoraj swietna zabawe dla Emi. zdjelam jej pampersa, aby wietrzyc zadek i podlozylam pod nia worek foliowy, zeby nie nasiusiala na koc. miala zajecie na dobre pol godziny; zakrecala sie w ta folie, kopala w nia, bo fajnie szelescila. ja siedzialam z boku i tylko pilnowalam, zeby glowy sobie w to nie wkrecila, albo nie zjadla kawalka (ale nawet nie probowala)

http://img402.imageshack.us/img402/6168/p1010012af.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość solange63

Etinka
Solange ale ja o tych płytkach w kuchni :) to też parkiet?

:Padnięty: ale ze mnie ciamajda :sofunny: no w kuchni to akurat mam gres polerowany. moj szwagier to plytkarz, wiec mam porady z pierwszej reki :D do czyszczenia plytek najlepiej uzywac kwasu. ja po prostu dodaje octu do wody i kilka kropel olejku eterycznego, zeby zabic zapach (ale nie mozna przesadzic z olejkiem bo wtedy sa smugi). wazne, zeby zaraz po umyciu wytrzec do sucha i juz.

tam psich odciskow tez nie mam :Oczko:

Odnośnik do komentarza
Gość solange63

Etinka
Pomysł z folią niezły ja podkładam tetrówkę i wiecznie jest na głowie Mai, a kocyk zasikany hehe
Postępy z przekręcaniem są, ale ja to się boję tego spania na brzuchu. Może niesłusznie

Jesli chodzi Ci o zagrozenie smiercia lozeczkowa, to ono maleje wlasnie kiedy dziecko potrafi samo sie przekrecac.

z reszta najnowsze doniesienia, mowia, ze smierc lozeczkowa ma zwiazek z uszkodzeniem centralnego ukladu nerwowego

"Była przyczyną wielu tragedii - do niedawna niewyjaśniona i budząca strach rodziców. Śmierć łóżeczkowa, której ofiarą padały niemowlęta doczekała się wielu hipotez, ale dopiero teraz naukowcy są niemal pewni - to zaburzenia w pracy dwóch regionów mózgu kontrolujących wspólnie oddychanie i przełykanie są odpowiedzialne za śmierć dopadającą niemowlęta w czasie snu.
Podczas snu w wylotu dróg oddechowych człowieka zbiera się ślina. Aby nie dostała się do płuc, każdy organizm - od czasu do czasu - reaguje kaszlem. Kaszel to gwałtowny skurcz krtani, który wstrzymuje oddech.

- U dziecka ten skurcz jest zbyt długi. Brak jest informacji zwrotnej, że już powinien nastąpić powrót do oddychania - wyjaśnia prof. Anna Dobrzańska, krajowy konsultant ds. pediatrii."

Odnośnik do komentarza
Gość solange63

Etinka
A widzisz a ja czekam, aż samo wyschnie i może tu jest błąd :) i wtedy odciski się robią bo lekko wilgotne i d...:) a jaki ten olejek, bo octu używam i mam smród w domu po myciu podłóg hehe

olejek jakikolwiek, kazdy zamaskuje won octu. u mnie ostatnio na tapecie jest pomaranczowy i lesny ::):

Odnośnik do komentarza

A u nas jest znów strajk głodowy.
Bruno ostatni posiłek zjadł wczoraj przed snem i koniec. Budził się w nocy najpierw o 23 potem po 1 i 5 ale za każdym razem zrobił trzy łyki i koniec.
I wcale tu nie chodzi o to że jest ciepło, bo mu w domu mamy temp ok, nie ma za gorąco
Dzisiaj jest to samo, już dwa razy zrobiłam mu mm, ale jak podaję butelką to od razu jest odruch wymiotny, jak łyżeczką to krzyczy, pręży się i wypluwa.
Jutro chcę iść do lekarki, bo na domiar złego, dzisiaj zauważyłam powiększony węzeł chłonny za uszkiem...

http://www.suwaczki.com/tickers/n59yj44jlsp2ouzt.png

http://www.suwaczki.com/tickers/hchy90bv7rq07qzo.png

Odnośnik do komentarza

solange63

i jeszcze cos dla tych, ktorzy nie wiedza co zrobic z dzieckiem, bo ciagle trzeba je zabawiac. odkrylam wczoraj swietna zabawe dla Emi. zdjelam jej pampersa, aby wietrzyc zadek i podlozylam pod nia worek foliowy, zeby nie nasiusiala na koc. miala zajecie na dobre pol godziny; zakrecala sie w ta folie, kopala w nia, bo fajnie szelescila. ja siedzialam z boku i tylko pilnowalam, zeby glowy sobie w to nie wkrecila, albo nie zjadla kawalka (ale nawet nie probowala)

Spróbuj z kocem termicznym (uciąć kawałek), to jest dopiero zabawa. Nie dość, że błyszczy z obu stron to jeszcze "pysznie" szeleści. Kiedyś główny fizjoterapeuta DDTVN polecał folię bąbelkową do pobudzania zmysłu dotyku u maluszków.

Odnośnik do komentarza

Karim
A u nas jest znów strajk głodowy.
Bruno ostatni posiłek zjadł wczoraj przed snem i koniec. Budził się w nocy najpierw o 23 potem po 1 i 5 ale za każdym razem zrobił trzy łyki i koniec.
I wcale tu nie chodzi o to że jest ciepło, bo mu w domu mamy temp ok, nie ma za gorąco
Dzisiaj jest to samo, już dwa razy zrobiłam mu mm, ale jak podaję butelką to od razu jest odruch wymiotny, jak łyżeczką to krzyczy, pręży się i wypluwa.
Jutro chcę iść do lekarki, bo na domiar złego, dzisiaj zauważyłam powiększony węzeł chłonny za uszkiem...

Może ten strajk to objaw chorobowy? Powodzenia i trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza

HEJ dziewczynki:) ja tylko na chwilke bo jeszcze sie nie ogarnelam:) jestem juz mezatka koscielna:) i mam ochrzczonego mojego bobasa;) maly byl cudownie grzeczny ani razu nie zaplakal na sali tez byl cudny chociaz przeciez gral zespol. potem poszedl z niania do domu to taka znajoma ktora swoje dzieci odchowala i 2 wnukow tez i mowi ze grzeczniejszego dziecka w zyciu nie spotkala:)

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c9vvj3lh6rgxr.png
http://dzidziusiowo.pl/zabki/img5-110_qwertyuiopasdfghf_5_Zosta%B3y+jeszcze+_pi%B1teczki+%3A%29.jpg

17.06.2010 - dwie kreseczki
25.06.2010 - 5 tydz - pierwsze USG
28.07.2010 - drugie USG widzialam Twoje serduszko
1.10.2010 - 19 tydz - pierwszy kopniaczek
5.10.2010 - jesteś chlopcem

26.02.2011 przyszedł na świat mój Synuś:)

Odnośnik do komentarza
Gość solange63

Oj Mafinka, bez urazy, ale Tosko to wielki chlop, przy Emi tez pewnie by wygladal jak zawodnik sumo :Oczko:

Ja sie bardzo ciesze; ostatnio wspominalam te czasy chwile po porodzie. To w zasadzie z dzieckiem nie bylo kontaktu. przebrac, dac jesc i odlozyc, bo znowu spi i tak wkolko... A kolezanka, pewnie sie zachwycala Antonio i mowila, ze juz tez by chciala miec takiego fajnego, rozumnego bobasa :D

Odnośnik do komentarza

Pretka
Dziewczyny ta dieta Dukana to coś dla mnie! Przeczytałam ten pierwszy etap na razie i jestem oczarowana bo ja uwielbiam wszystkie składniki tej fazy i mogę praktycznie bez żadnego zmuszania się to jeść. Tylko muszę poczekać aż skończę karmić Aleksia i do dzieła :) Dzięki Monik :*

Pretko, dla mnie ta dieta była OK przede wszystkim dlatego, że nie byłam głodna i jadłam ile chciałam-oczywiście tego co można przy tej diecie jeść. Efekt był, czułam się dobrze.
Mało tego, dzięki tej diecie nabrałam zdrowszych niż wcześniej nawyków żywieniowych.

Warto przeczytać tą książkę: Nie potrafię schudnąć - Pierre Dukan - książki online - księgarnia internetowa Merlin.pl

http://lb1f.lilypie.com/wIEXp2.png

Odnośnik do komentarza

Amelko gratuluję :)
Solange tak chodziło mi o śmierć łóżeczkową, dzięki za wyjaśnienie :)
Monik dla mnie też ta dieta wydaje się rewelacyjna :) bo jakoś moja truskawkowa narazie srednio dobra :(
apropo zimnego chowu dziecko ok. 2 lata ubrany spodnie dżinsowe długie, skarpety i buty, kurtka wiosenna (nie wiem co pod spodem) czapka z uszami :( moje dziecię krótki rękaw, krótkie spodenki i bez czapki baba się spojrzała na mnie morderczym wzrokiem hehe ja na nią też :P

http://www.suwaczki.com/tickers/961ldf9h3yfmwkek.png

Odnośnik do komentarza
Gość solange63

Etinka
A dziewczyny napiszcie ile Waszw maluszki ważą, ja ważyłam wczoraj Maję, ale na wadze dla dorosłych to wyszło 6300

Takie wagi sa do bani. Kiedys probowalam wazyc mala- 3 razy i za kazdym pokazywalo cos innego.

Emi ma cos kolo 6400. napisze wieczorem, bo zawsze przed kapaniem ja waze.

Odnośnik do komentarza

solange63
Etinka
Pomysł z folią niezły ja podkładam tetrówkę i wiecznie jest na głowie Mai, a kocyk zasikany hehe
Postępy z przekręcaniem są, ale ja to się boję tego spania na brzuchu. Może niesłusznie

Jesli chodzi Ci o zagrozenie smiercia lozeczkowa, to ono maleje wlasnie kiedy dziecko potrafi samo sie przekrecac.

z reszta najnowsze doniesienia, mowia, ze smierc lozeczkowa ma zwiazek z uszkodzeniem centralnego ukladu nerwowego

"Była przyczyną wielu tragedii - do niedawna niewyjaśniona i budząca strach rodziców. Śmierć łóżeczkowa, której ofiarą padały niemowlęta doczekała się wielu hipotez, ale dopiero teraz naukowcy są niemal pewni - to zaburzenia w pracy dwóch regionów mózgu kontrolujących wspólnie oddychanie i przełykanie są odpowiedzialne za śmierć dopadającą niemowlęta w czasie snu.
Podczas snu w wylotu dróg oddechowych człowieka zbiera się ślina. Aby nie dostała się do płuc, każdy organizm - od czasu do czasu - reaguje kaszlem. Kaszel to gwałtowny skurcz krtani, który wstrzymuje oddech.

- U dziecka ten skurcz jest zbyt długi. Brak jest informacji zwrotnej, że już powinien nastąpić powrót do oddychania - wyjaśnia prof. Anna Dobrzańska, krajowy konsultant ds. pediatrii."

Jakakolwiek przyczyna by nie byla, to nasza pielegniarka powiedziala, ze najgorozniejszy okres to miedzy 3-4 miesiacem, wiec juz za nami :)

http://s2.pierwszezabki.pl/041/0414929a0.png?9507

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv73l6r9nxfg.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...