Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
magdapola

Eko Mama

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkie Eko Mamy,

proponuję nowy topik,
tu możemy dzielić się poradami na temat rozwiązań ekologicznych w naszym życiu,
możemy porozmawiać o kosmetykach dla dzieci,diecie,
może macie własną receptę na życie w zgodzie z naturą?

Pozdrawiam:)

http://www.suwaczki.com/tickers/gg64k6nla9tt4x9z.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja dopiero wgłębiam się w temat ekorodzicielstwa. Staram się używać pieluszek wielorazowych, no i jak najwięcej jedzenia bez chemii. Córeczce wychodzi to na zdrowie. Aha,i mam w planie orzecy do prania kupic.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5szbmhmbvh84qd.png[/url]

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09vcqgtm5sabhz.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no temat ciekawy, nie powiem...ja jestem jak najbardziej za jedzeniem bez konserwantów. W dzisiejszym świecie gdzie wszystko jest zawalone chemią trzeba radzić sobie samemu. Najlepiej załozyć przynajmniej sobie swoją działeczkę z warzywami i owocami...przynajmniej to!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

baszko
Dziewczyny a uzywa ktoras z Was obecnie tych pieluszek wielorazowych? jak one sie spisuja ?

A ja używam i bardzo jestem zadowolona. Moja córcia zresztą też.
Są oddychające, nie ma w nich chemii. Do prania też można się przyzwyczaić - w końcu nie pierzemy w rekach tylko w pralce ;)

Z. 2011, J. 2014

Przepraszam za brak polskich liter - mam stara klawiature i alt mi nie zawsze działa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co do tematu wątku, to oprócz używania wielo segregujemy śmieci, kupujemy jedzonko jak najmniej przetworzone, z naturalnych składników, no i część kosmetyków (szczególnie dla dziecka) tez naturalne - np. zamiast syntetycznej oliwki olej ze słodkich migdałów, kąpiemy czasem w krochmalu itp. No i jak nie zapomnę to chodzę ze swoją torbą na zakupy.

Z. 2011, J. 2014

Przepraszam za brak polskich liter - mam stara klawiature i alt mi nie zawsze działa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja używam szamponów ekologicznych np. z Yves Rocher. Staram się oddawać ciuszki innym mamom, brać od starszych "nowe ubranka", a jak już kupuję to staram się kupować ubranka z ekologicznych tkanin.
Oliwki dla dzieci,też tak naprawdę nie są zbyt dobre. Zawierają mnóstwo chemii i nie mają takich składników odżywczych, jak myślimy. Ja używam olejów dziewiczych albo sprawdzam certyfikat oliwki (coś z napisem "Eco" zazwyczaj).
No i podaję dziecku wodę, a nie soczki czy inne napoje. Myślę, że już ma wyrobiony świetny nawyk...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość jadzik

Ja używam wielorazówek i od nich moja fascynacja eko się rozpoczęła :D a w zasadzie w momencie kiedy zaczęłam pisać pracę mgr na temam odpadów komunalnych. Wiele się wtedy dowiedzialam i staram się wcielać rózne rzeczy w nasze życie ::): To było jeszcze przed ciążą, a jak dowiedziałam się, ze jestem w ciąży (to było podczas pisania pracy mgr), wiedziałam, że będę uzywać pieluszek wielo, od kiedy Oliwka skończyła 3,5mc stosujemy również NHN, więc pieluszek mniej się pierze (jeszcze barzdziej eko) ::): Poza tym myślę o orzechach lub kulach piorących, na pewno zagoszczą u nas, ale to początkowo duży wydatek na jaki teraz nie możemy sobie pozwolić. Jedzenie u nas też jest raczej eko, bo warzywa z działki moich rodziców, my za domem też kilka pomidorków mamy :D Do tego nie kupuję już gotowych sosów w torebce (które ułatwiały mi często życie), wegety i ogolnie produktów INSTANT, co odbiło sie na mojej wadze ::): Torby zawsze zabieramy ze sobą, a jak dają mi w jakimś sklepie za free, to odmawiam czym wywołuję niemałe zdziwienie, raz to się nawet z babką spierałam z pięć minut żeby mi jednego chleba nie pakowała do foliówki, bo mam swoją szmaciankę:Padnięty: Co jeszcze? Coś by się znalazło... Ale jest wiele do zrobienia w tym kierunku, a ich nie robię z wygody lub braku czasu (np pieczenie własnego chleba lub choćby produkcja domowego mydła ---> DOMOWE MYDŁO). Z czasem się to może zmieni, wszystko powoli, nie lubię wielkich rewolucji w życiu, a mój mąż jeszcze bardziej :Oczko:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość jadzik

Wątek dodaję do ulubionych. Będę dodawać ciekawe linki, bo mam ich trochę w zapasie :D Mam też nadzieję dowiedzieć się czegoś od Was i dowiedzieć się jak eko sprawdza się u Was.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jadzik
a jak dają mi w jakimś sklepie za free, to odmawiam czym wywołuję niemałe zdziwienie, raz to się nawet z babką spierałam z pięć minut żeby mi jednego chleba nie pakowała do foliówki, bo mam swoją szmaciankę:Padnięty:

He he najbardziej to się dziwią w sklepach z ubraniami. jak idę, to jak mi w pierwszym dadzą, to potem następne ubranka pakuje do tej jednej torby (w szmacianki nie pakuję, bo brudne bywają po warzywach itp.). A kiedyś sie z babka w sklepie prawie pokłóciłam, bo nie potrafiła zrozumieć, że ja marchewkę luzem do swojej torby wrzucam, a nie chcę worka :(

Z. 2011, J. 2014

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No pewnie, ze reaktywacja. Pani w piekarni już się nawet nauczyła, ze ja foliówki nie biorę i mi nie proponuje :36_7_8:

Z. 2011, J. 2014

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jej uparcie odmawiałam tej torby, że dała sobie w końcu spokój :)

Z. 2011, J. 2014

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a u mojej mamy jest taka piekarnia, gdzie to właściciele nauczyli ludzi przychodzić z koszykami, worki foliowe są raczej dla "nietutejszych", cała wieś ma koszyki:):)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość jadzik

Taki koszyk fajnie wygląda, najlepij wiklinowy ::): Ja teraz pakuję wszystko do wózka, wcześniej nosiłam ogromną torebkę i w niej miesciło mi się większość zakupów ::):

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ulla
no i super że koszyki znowu modne, ja sama pamiętam jak biegałam z koszykiem na zakupy

A ja koszyków nie znosiłam, bo obijały mi się o kolana ::(:

Z. 2011, J. 2014

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...