Skocz do zawartości
Forum

Cycusiowe mamusie :)


Rekomendowane odpowiedzi

Xlzaz- dokladnie minie napewno . U mnie tak jest od jakiegos okresu a dokladnie chyba od 12 tygodnia a w niedziele skonczylysmy 15 tygodni i cycek jest ciagle , moje kapiele albo sa w nocy ale tak naprawde w nocy albo dopiero ma.drugi dzien i to tez nie rano ciaglr cyc cyc i cyc . Cyc do jedzenia cyc do przytulenis zeby zasnac , cyc do glaskania ;) ale zauwazylam ze zwiekszyla mi sie laktacja ze ona tak ciagle na cycuchach jest . Ale czasem chcialabym sciagnac np jak wychodze do szkoly w wekeendy ale nie mam nawet na to czasu dlatego czasem jedno dwa karmienia dostaje mm ;) ale juz mam przerwe od szkoly do wrzesnia ;)

Co do wekeendu pogoda kiepska jak zawsze kiedy tata ma wolne i moznaby wyjsc na spacer ;( szkola i egzaminowo , ale zdane wszystko nawet niektore przedmioty na 5 wiec jakos jestem zadowolona ze daje rade mimo ze sie nie ucze a prace pose na kolanie przy zabawianiu Wiki ;) milego dnia dziewczyny ;)

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/21243http://www.suwaczki.com/tickers/x7g1egz2xvcderxt.png[url=]

Odnośnik do komentarza

Mamuska to gratuluje zakonczenia egzaminow i dobrych wynikow.
Chyba jutro ma byc ostatni deszczowy dzien a pozniej juz lepiej,mam taka nadzieje :-).
U nas ostatnia nocka minela z pobudkami ale bez cycusia wytrwalismy do 6.30 wiec juz bylby duzy postep. Teraz tylko konsekwentnie musze sie tego trzymac :-). Niedlugo wybieram sie do lekarki na kontrole to zapytam o te pobudki w nocy. Teraz pewnie ida trojki na gorze bo na dole juz sa dosc duze.
Spokojnej nocy

Odnośnik do komentarza

mamuskaa ja tez sie ciesze ze egzaminy tak dobrze poszly :))
co do mm to ja bym nie zmieniala skoro juz jest wyprobowane jedno, a ze drozsze no cuz, tesciowa chyba zapomniala ze jednym z plusow karmienia piersia jest "niska cena" ;]]
a tak serio to Wiki duzo nie pije wiec budzetu babci nie zrujnuje.. a! wlasnie mi przyszlo do glowy ze moze tesciowa Malutkiej wydziela male porcje bo mleko drogie hahaa ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3i09k8nae1ac3.png

Odnośnik do komentarza

Wywijaska a jak Jasiu sie budzi w nocy to placze? Czy po prostu nie moze pozniej zasnac.. Bo Aleks tak mial ze po prostu sie wiercil, wstawal itd. Trzymam kciuki za przesuwanie godziny, czy zeszlej nocy tez udalo sie dotrwac do 6.30? To juz normalna godzina. Ciekawe co powie lekarka bo z tego co piszesz to jakas do rzeczy kobieta.

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3i09k8nae1ac3.png

Odnośnik do komentarza

Hah moze i racja ;) mako pije tego mm . Bo ostatnio zwiekszyl mi sie pokqrm w cycuchach . Czasem dostake w dzien jak chce obiad zrobic bo nie siedzi dlugo przy butelce a orzy cycu by siedziala i siedziala ;) kupki sa to najwazniejsze ostatnio nawet bardziej zbite sie robia . Ale tak miejscami . ;) brzuszek nie boli i tyle . Narazie posluchala i kupila to co zawsze a jak jej szkoda to ja sama bede kupowac ;) hehe albo i nie ;) i nie bede dawwc wgl ;) haha

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/21243http://www.suwaczki.com/tickers/x7g1egz2xvcderxt.png[url=]

Odnośnik do komentarza

Xlzax ze swojego dosw nie napisze bo moj maly akurat jadl niezmiennie co 3 godz przez godzine bo przysypial, ale on ssal smoczka zapamietale i to go uspokajalo. Pomyslam ze moze Emi, ktora smoczkiem gardzi, traktuje Ciebie jak smoczka - uspokajacza a ze przy okazju leci mleczko to jest jeszcze przyjemniej ;) To, ze do tej pory tego nie robila, moze oznaczac ze "zalapala swiadomosc mamy" i ma duza potrzebe bliskosci. Widzisz, Jasiu od Wiwijaski tez taki cycusiowy byl i upomina sie o cysia do dzis, a moj od paru miesiecy ma moje mleko w nosie, nigdy o piers nie walczyl, nie szarpal za bluzke, najadl sie i wypluwal albo zasypial. Wiem ze Ci ciezko, bo jak to trwa, to sie wydaje czlowiekowi ze juz zawsze tak bedzie, zwlaszcza jak jest sie na maxa niewyspanym i zmeczonym. Ale to mija, slabe pocieszenie ale taka jest prawda. Ja tez chodzilam jak zombie, (z innych powodow) i ryczalam rano mezowi w rekaw albo robilam awanture bo juz nie dawalam rady ( swiadomosc, ze przede mna caly dzien z niemowlakiem po kolejnej nie przespanej nocy dolowal mnie na maxa). Przez pierwsze 3 miechy praktycznie nie spalam, takie drzemki jednogodzinne miedzy karmieniem, zmiana pieluchy i spacerem, bylam z nim sama, bo maz od rana do nocy pracowal a w nocy spal zeby moc wstac do pracy. Nie pisze tego zeby sie uzalac, ale zebys wiedziala ze Cie rozumiem i wspolczuje i trzymam kciuki - to minie, Emi codziennie jest starsza :)

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3i09k8nae1ac3.png

Odnośnik do komentarza

Hello dziewczyny,
U nas fajna pogoda, mamy piaskownice muszelkę i chodzimy na spacery, do paru na huśtawkę, ciągle nas nie ma...i dlaczego nie mam czasu ...

Podpisuję się pod tym co Szara napisała dwoma rękami i nogami :) Dzieci rosną i się zmieniają! Ja miałam w nocy cykl budzeń, co godzinę, dwie, nawet co pół godziny, wiszenie na piersi, nie wzięcie żadnej butelki do buzi plucie mm po 6 miesiącu, plucie wszystkim jedzeniem, niespanie....
Obecnie śpimy całą noc, od mniej więcej 21:30 (nie wiem czemu teraz tak późno jest, nic ją nie chce przekonać do 20 jak kiedyś), do mniej więcej 6-7 rano. W ciągu dnia jedna, dwie drzemki, różnie to bywa. Jemy "wszystko", pijemy "wszystko", jest super :))

Mamuskaa gratuluję ocen.
Wywijaska trzymam kciuki za unormowanie spania.

trzymajcie się kobietki :))

Odnośnik do komentarza

Dzieki Szara, tez mam taka nadzieje, ze to minie...
Moze cos w tym jest, ze Emi potrzebuje bliskości itd. Jutro ma przyjsc do nas Polozna mojej kolezanki. Podobno fajna babka, kol
ezance pomogla, gdy ta miala problemy ze swoim synkiem. Posiedzi u nas z godzine czy dwie, poobserwuje, zada duzo pytan-tak mowila przez telefon. I oby cos pomogla, znalazla rozwiazanie czemu Emilia nie ma jakiegoś swojego rytmu. Czemu jest tylko placz po otworzeniu oczu, czemu nie lezy sobie, obserwuje otoczenia... Szukam juz odpowiedzi wszedzie. Nie sadze, by ten ciagly placz byl np. Przez kolki, bo tak to plakala by caly czas, a nie usypiala przy cycku....
Milego wieczoru dziewczyny. My sie juz godzine karmimy...

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzhdgeazlcj0sw.png

Odnośnik do komentarza

Xlzax ja również zdrówka i najlepszego dla Emi na pierwsze małe urodzinki.
Szara,wczorajsza noc była ciężka bo Jasiu obudził się po 1 i do 4 nie mógł zasnąć,nie wiem dlaczego także dzisiaj mam dzień wyjęty z życia bo jestem nieprzytomna i na dodatek miałam się wczesniej położyć a wyszło jak zwykle :-). Jasiu się budzi i mnie woła ale nie płacze,dlatego nie wiem czemu się budzi. A z cycuchem dajemy radę do 6-6.30 więc poszło rewelacyjnie bo nawet aż tak bardzo nie woła wcześniej. Zobaczę co powie lekarka i spróbuję wtedy przesunąć na 8 to karmienie bo tak Jasiu się rano budzi.
Pozdrowionka dla Wszystkich

Odnośnik do komentarza

Hej mamusie ;) jak was tak czytam to podziwiam ze sie nie uginaciw , ja jestem strasznie ulegla do Wiki . Mumo , ze ma 3 miesiace to potrafi duzk wymusic a ja odrazu ulegam ;) wiec jestem ciekawa jak to bedzie jak bede musiala tak jak Wy ;) ehh no ale jesczs mam na to czas cycus jest najlepszy a najbardziej w nocy . Sluzy jako przytulanka do snu ;) jak czuje ze cycuszem jest obok moze spac bardzo dlugo ;) ale gdy go brakuje budzi sie co chwile ;) cycusiowy potworek z mojej Wiki ;) zawsze kladzie mala raczke na tym pokaznym cysiu ;) smiesznie to wyglada ;)

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/21243http://www.suwaczki.com/tickers/x7g1egz2xvcderxt.png[url=]

Odnośnik do komentarza

Wywijaska myslalam zeby napisac na prywatny bo to bedzie o mm a to watek o kp ale ostatecznie dzielimy sie tu doswiadczeniami wiec co tam.
U nas zmiany zaczely sie od tego, ze gdzies miesiac temu zrobilam " eksperyment" i podalam Aleksowi okolo 1wszej w nocy (o tej godz regularnie wtedy budzil sie na cysia) butle z mm - bylam pewna ze nia wzgardzi ale chcialam zobaczyc reakcje. Wypil wszystko! i zaraz zasnal..wiec nie chodzilo o przytulanki ;) Potem przez kilka nocy znow dostawal piers i zasypial, lub byly proby przekonania ze " nie jest glodny" - konczylo sie na tym, ze po prostu nie spal, krecil sie np 2 godz, w koncu dostawal piers i zasypial. Stwierdzilam wtedy, ze moze faktycznie jest glodny, tym bardziej ze dostawal malo mm dla alergikow w ciagu dnia i moje tez juz zadko pil bo nie chcial (tylko po poludniu i wlasnie w nocy). W miedzyczasie zaczelismy przechodzic z mm dla alergikow na zwykle mm i coraz czesciej zaczal je pic w nocy zamiast mojego ( historia z alergia itd juz pisalam). Po tygodniu chyba, przestal sie budzic kolo 1wszej a zaczal kolo 3.30. Dostawal jesc i zasypial do 6 okolo, znowu dostawal, wtedy juz piers i spal do 9. A od okolo tygodnia przesypia do 6 rano, wypija mm i spi dalej do 9. Zdazaja sie oczywiscie "awarie" jak zeszlej nocy - obudzil sie o 3.30, przytulanie nic nie dalo, krecil sie do 6tej, dostal jesc i zasnal.
Ja wiem, ze wymadrzalam sie kiedys, ze w nocy nie nalezy dawac jesc itd a teraz zrobilam na odwrot - jednak efekt o dziwo jest taki, ze Aleks budzi sie w nocy coraz zadziej (np co trzecia noc - przutulam i spi dalej). Widze, ze o tych "krytycznych" godzinach zaczyna sie wiercic, ale sie nie budzi.
Tak pomyslalam sobie, ze moze Jasiu potrzebuje jednak tego dodatkowego karmienia.. tym bardziej jesli po nim ladnie spi dalej. Jasiu tyle biega w ciagu dnia, nie ma czasu na jedzenie, moze wszystko spala? Moze probowac tez z tym mlekiem przed spaniem, a moze i w nocy? A moze i to i to, tak jak bylo przez jakis czas u nas? Ja nie chce Ci mieszac, bo juz raz namieszalam, ale skoro Jasiu wola jesc?
Acha, nasz lekarz kategorycznie zabranial nocnego karmienia czymkolwiek i co, karmilam i zabralo niecaly miesiac zeby przestal sie budzic - ale to mm, wiec bardziej sycace niz moje, to fakt. Nikogo nie namawiam na mm tylko pisze jak jest u nas bo my juz sie nie kp od tygodnia :( .. ale o tym w nastepnym odcinku, musze sobie najpierw poukladac w glowie bo jest mi troche smutno a nie chce sie teraz rozklejac.

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3i09k8nae1ac3.png

Odnośnik do komentarza

Szara,dziękuję za odpowiedź. Zobaczymy jak będzie dzisiaj bo Jasiu wieczorem dużo zjadł ale i tak myślę że zostaniemy przy jednym karmieniu w nocy koło 3 i później postaram się go przyzwyczaić żeby pił tylko raz i później dopiero rano. Myślę że dzisiaj na noc uszykuję mleko ale bardzo wàtpię żeby się Jasiu skusił bo w dzień też nie chce pić z butelki czy kubka ale zobaczymy.
Szara,przykro mi że Wy już nie kp,domyślam się że to przeżywasz. Ja zawsze miałam nadzieję że to Jasiu się sam odstawi od cysia,bo z tego co pisałaś tak jest u Ciebie że Aleks nie chciał. Bo nie chciałabym ja mu tego odbierać tym bardziej że mimo 18 miesięcy cycuś to nadal jego świat a chyba powoli chciałabym już kończyć tylko powstrzymuje mnie to że Jasiu wieczorem zasypia przy cysiu. Bajki pomagają bo od dłuższego czasu Jasiu zasypia zanim skończę czytać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...