Skocz do zawartości
Forum

Cycusiowe mamusie :)


Rekomendowane odpowiedzi

Moja jak jadła cycka przed spaniem też się budziła strasznie w nocy. Zrezygnowałam z karmienia przed spaniem i budziła się po 3 razy... Później nie karminiłam przez 2 tyg w ciągu dnia to się budziła po 2 razy w nocy.... i w końcu przestała jeść cycka i lepiej śpi... szok, że z dnia na dzień dziecku się tak odmienia. Budzi się o 2 w nocy na piciu... wypije i od razu gleba - spanie ;)

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich!
Jestem mamą miesięcznej Lili.Mam straszny problem z prawą piersią, w sumie od samego początku. Już w szpitalu mi pękła i polała się krew, ale się nie poddałam - zaczęłam ściągać laktatorem, po jakiś dwóch tygodniach zaczęłam dawać małej pierś i wytrzymałam dwa dni i z bólu myślałam ze wyskoczę przez okno! Więc znowu zaczęłam odciągać z tej piersi. Teraz znowu postanowiłam podawać małej tą pierś i po karmieniu cały czas robi mi się bolesna biała pręga (pasek) na sutku. I już po paru karmieniach ból robi się nie do wytrzymania. Na dodatek w tej piersi sutek po karmieniu dziwnie puchnie i pojawia się lekki dziwny ból.

Błagam POMOCY bo już nie wiem co robić:(
Cały czas smaruję brodawki i sutki Bepanthenem.

Odnośnik do komentarza

lilia19
Witam wszystkich!
Jestem mamą miesięcznej Lili.Mam straszny problem z prawą piersią, w sumie od samego początku. Już w szpitalu mi pękła i polała się krew, ale się nie poddałam - zaczęłam ściągać laktatorem, po jakiś dwóch tygodniach zaczęłam dawać małej pierś i wytrzymałam dwa dni i z bólu myślałam ze wyskoczę przez okno! Więc znowu zaczęłam odciągać z tej piersi. Teraz znowu postanowiłam podawać małej tą pierś i po karmieniu cały czas robi mi się bolesna biała pręga (pasek) na sutku. I już po paru karmieniach ból robi się nie do wytrzymania. Na dodatek w tej piersi sutek po karmieniu dziwnie puchnie i pojawia się lekki dziwny ból.

Błagam POMOCY bo już nie wiem co robić:(
Cały czas smaruję brodawki i sutki Bepanthenem.

a gorączkujesz?

Odnośnik do komentarza

lilia a może jak przystawiasz do tej piersi to jakoś inaczej trzymasz, niż przy drugiej i mała płycej chwyta. Przyjrzyj się czy dziecko dobrze chwyta pierś, w razie czego wyjmij brodawke i popraw (tylko nie ciągnij na siłe, a włóż swój mały palec w kącik ust dziecka, to wtedy samo wypuści brodawkę). Smaruj swoim mlekiem i dużo wietrz, a zamiast bepanthenu (który musisz zmywac przed karmieniem, co powoduje, że naruszasz naturalna bariere ochronną na sutku) użyj lanoliny (idź do apteki i powiedz, żeby ci sprzedały czysta lanolinę - mają taką do przygotowywania maści, odmierzą ci z 10 ml, zapłacisz kilka złotych). A może używaj jeszcze tych muszli laktacyjnych, o których kiedyś Ezelka pisała muszle
Ta pręga, o której piszesz, to najbardziej pasuje mi do złego chwytania brodawki. Może skonsultuj się z doradcą laktacyjnym, niech oceni czy dziecko prawidłowo chwyta. Albo chociaż z jakąś dobra położną (tylko taką, która ma jakieś pojęcie o kp)

Odnośnik do komentarza

aleksandrawzorek
Margeritka nie, moja Misia nigdy nie lubiła butelek i nie lubiła mleka modyfikowanego dlatego je około 8 rano i wieczorem przed spaniem około 260ml kaszki bobovity na mleku modyf.. łyżeczką, a tak to wcina stałe w ciągu dnia.

a co do problemów z piersią - ja bym zadzwoniła do położnej

mam mamę położną i widziała mnie w najgorszym momencie z tym cyckiem, więc jestem pod kontrola

Odnośnik do komentarza

Witam nowe mamusie::):

Margeritka- tak z ciekawości, czy Twoja mam była razem z tobą na porodówce jak rodziłaś? ::): Oby Twój cycek jak najszybciej się wyleczył!!!

Lilia- Marzena dobrze Ci radzi! ::):

Ewelincia- a karmisz tylko młodszego, czy może obu synków? :D

Ja mam już nieco mniej mleka i młoda się denerwuje teraz, bo ida jej zęby i nie chce jeść za dużo, cyca podpija częściej w dzień i przed spaniem już nie są one pełne jak kiedyś... Daję jej cyca, to sę po chwili denerwujee i wpycha mi go do biustonosza, bo chce drugiego, którego possie trochę dłużej niż pierwszego, ale znów się denerwuje i wraca do pierwszego i tam zmienia cycki co pół minuty:hahaha:

Odnośnik do komentarza

Agunia
Witam dziewczyny :)
ja też karmię cycusiem ale myślę,że już krótko :)
pozdrawiam Wszystkie cycusiowe i nie tylko :smile:

Wszystkiego najlepszego dla Kacperka na 2 latka :)

Ja mam dość sporo mleka mimo że nie sa pełne jak kiedyś to mała z jednego się najada.

Odnośnik do komentarza

IWA23
Agunia
Witam dziewczyny :)
ja też karmię cycusiem ale myślę,że już krótko :)
pozdrawiam Wszystkie cycusiowe i nie tylko :smile:

Wszystkiego najlepszego dla Kacperka na 2 latka :)

Ja mam dość sporo mleka mimo że nie sa pełne jak kiedyś to mała z jednego się najada.
dziękujemy za życzenia :)

u mnie to już raczej końcówka karmienia
ale mleko nadal jest
Kacper sam wyciąga sobie cyca albo mówi "titi" :)
je wieczorem po kąpieli i rano, napewno się nie najada ale to jest takie bardziej ssanie dla uspokojenia i przytulenia do mamy :)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-63498.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-63499.png

Odnośnik do komentarza

Ewelincia, Agunia witajcie :36_1_1:
Agunia wszystkiego naj dla Kacperka :36_15_4:

U nas z tym cyckowaniem różnie, czasem naje się z jednego, ale zwykle z dwóch ciągnie. Zresztą ona już cały dzień bez cyca wytrzyma, tylko do usypiania potrzebuje w południe, jeśli nie zaśnie na spacerku. Za to od wieczora do rana cycek rządzi.

Odnośnik do komentarza

Lilia19 spróbuj przystawiać dziecko z pod pachy albo z jakiejkolwiek innej pozycji niż normalnie, tak żeby podczas ssania dziecko łapało sutek trochę z innej strony, no i tak jak pisała Marzena...WIETRZ!!!! tylko świeże powietrze zagoi rany. A co do tej białej pręgi to koniecznie idź z tym do lekarza bo to może być jakiś grzybek sutka albo zwykłe przebarwienie, czasami tak się na sutkach robi, że są takie białe po karmieniu ale lepiej to skontroluj u LEKARZA!!! idż do ginekologa bądź do porządnego doradcy laktacyjnego.

Sprzedam ubranka dla dziewczynki 68-74
http://szafka.pl/profil/ezelka/sprzedaje_lub_wymieniam
KINGA
http://suwaczki.maluchy.pl/li-59384.png
KALINA
http://suwaczki.maluchy.pl/li-61108.png
http://s2.pierwszezabki.pl/041/041021940.png?9757Z

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...