Skocz do zawartości
Forum

głodne dziecko:)


Sylwa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mój syn ma 8 miesięcy. Karmię go rano piersią, potem koło 8 dostaje kaszkę (150ml), koło 11 deserek (125ml) i mniej wiecej po spaniu o 14-15 zupkę (190ml). Jak przywożę go od mamy to o 17 dostej pierś, a przed spaniem znowu kaszkę. Ostatnio zauważyłam, że jest strasznie niespokojne w tych godzinach popołudniowych. "Trzęsie" się na każde jedzenie, które zobaczy, a jak już robimy kaszkę to mało nie wyskoczy z nosidełka. Mam wrażenie, ze jest głodny, bo po jedzeniu zdecydowanie się uspokaja. Nie mówiąc o tym, że jak zje kaszke to płacze, jakby było mało.

Właściewie od godziny 15 do 19, a czasem 20 daję mu tylko raz piers, a nie mam już za dużo pokarmu. Nie wiem jednak co mogłabym jeszcze dawać, zeby nie przedobrzyć. Z dugiej strony nie chcę go głodzić.

Mały waży 9300:):)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cg7rfy8ybwnap.png

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry,
Podstawą żywienia niemowląt jest pokarm matki. Oczywiście naturalne jest, że ilość pokarmu u mamy stopniowo zmniejsza się, stąd dziecko potrzebuje coraz więcej posiłków uzupełniających.

Przypominam, ze dieta dziecka karmionego naturalnie (piersią), od 7 do 9 miesiąca życia włącznie, oprócz mleka mamy, powinna zawierać 3 dodatkowe posiłki w postaci:
-zupki jarzynowej lub przecieru jarzynowego z gotowanym mięsem lub rybą (1-2 razy w tygodniu) bez wywaru z kleikiem zbożowym glutenowymi z 1/2 żółtka co drugi dzień. Dodatek tłuszczu powinno stanowić wysokiej jakości masło, oliwa z oliwek lub bezerukowy olej rzepakowy,
-kaszki / kleiku zbożowego bezglutenowego lub glutenowego,
-soczku owocowego (najlepiej przecierowego) lub przecieru owocowego (z zastrzeżeniem, by nie było to więcej niż 150g).
Oprócz karmienia na żądanie, gdy Pani jest w domu, sugerowałabym podawać kaszkę / kleik na śniadanie (również na odciągniętym pokarmie), zupkę z mięsem w porze obiadu, przecier owocowy w porze podwieczorku.

Wielkość porcji może Pani lekko modyfikować, lecz jeśli z reguły ta ilość posiłków jest za mała, dziecko może mieć za mało energii pochodzącej z Pani pokarmu. Proszę w tym celu spróbować posiłek inny niż własny pokarm podawać po zakończeniu karmienia piersią a nie przed. Ssanie aktywuje wydzielanie mleka a całkowite opróżnianie piersi poprzez ssanie jest najlepszym bodźcem do wytwarzania pokarmu.
Zalecałabym jednak poruszyć tę kwestię na spotkaniu z pediatrą. Być może zaleci udział w diecie mleka modyfikowanego.

Z pozdrowieniami,
Beata Jabłonowska

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...