Skocz do zawartości
Forum

MAMY NA 6-tym BIEGU czyli pracujące mamuśki


galopek

Rekomendowane odpowiedzi

Devachan
...wlasnie dzwonilam na policje + wisialam na telefonie 20 minut, jakjuz sie udalo tomi powiedzieli zemojepodanie nadal rozpatruje urzad imigracyjny i dopiero jak skoncza to im odesla odpowiedz w sprawie przyznaniami norweskiego obywatelstwa i ze mam zadzwonic do UDI i sie sama dowiedziec czy juz rozpatrzyli, bo nawet jak tak toim troche czasu schodzi zanim z powrotem im papiery mje przesla ...

kolejne 40 minut z sluchawka przy uchu i tekstem "wszystkie linie sa zajete ale pomozemy ci jak szybko sie da" i odbiera pani, ktora sprawdziwszy moje dane mowi mi ze nie rozpatrzyli jeszcze i ona mi nic wiecej nie jest w stanie powiedziec, ze mam po 1października zadzwonic to moze juz cos bedzie wiadomo!
Pytam sie jakie "juz" skoro juz minelo 12 miesiecy odkad zlozylam podanie, a tyle wlasnie maja na rozpatrzenie sprawy i odpowiedź!
a onami na to , ze wiekszosc spraw zajmuje oklo roku i yyyyy eeeee no mam dzwonic później...
to sie jeszcze na babie wyżyłam, ze syn norweg, mąż norweg, ja wszelkie ich wymogi spelnilam a oni tak sie guzdraja!

no do holendra jednego przeciez ja egzamin zdawalam w czerwcu a dyplom im zanioslam 2 miesiace temu i oni jeszcze do tego nie zajrzeli!!!
bo jedyne comoga sprawdzic to czy sie przypadkiem nie rozwodze bo to jedyny powid dla ktoregomogliby mi obywatelstwa odmowic skoro w podaniu jest z wniosku o lączenie rodzin (czyli mnie z mężem a teraz i dzieckiem, bo dziecko oni by chcieli zatrzymac, w koncu to mlody podatnik rośnie !!!)

cholera jasna w jakiej patowej sytuacji sie znalazlam!
no bo przeciez ja te wybryki małża musze znosic właśnie dlatego ze paszportu nie mam, a on wyczul pismo nosemi jak tylko sie uniose to zaraz mi rozwodem grozi!
i nie podskocze bo wystarczy ze zglosi wniosek o separacje ijuz leze...
chciaz wiem, ze jak ja sie bede chciala rozwiesc to pewnieo kompromisowej separacji bedemogla zapomniec i bede musiala isc do sądu, a na to se nie moge pozwolic, bo on od razu w sądzie powie ze ja chce wywieźć dziecko za granice i juz jestem udu..ona, bo oni tu dbaja zeby ojcowie mieli rowne prawa do widywania dziecka...itd, itp...

och!!!

współczuję ci ;( bidulko ;( ale mimo to trzymam kciuki;')

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-
http://www.suwaczek.pl/cache/053efaf3ef.pnghttp://s2.pierwszezabki.pl/024/024234980.png?9711
Kocham Cię Synku :)

"Nigdy nie kłóć się z Idiot

Odnośnik do komentarza

Deva - współczucia, ale czegoś nie rozumiem - tzn, nawet jak już będziesz miała obywatelstwo, to nie możesz się rozwieźć, tak, żeby dziecko zostało przy Tobie? A nie możesz się rozwieźć w Polsce?

Tusia, Radość - wracajcie wszyscy do zdrowia!!

Moja Darunia też chyba katarek dostała, na razie tylko zapchany nosek, ale jutro pójdziemy do lekarza. Dziś ją zawiozłam do babci, zamiast do żłobka.

Odnośnik do komentarza

melduje sie , ale chyba tylko na chwile...ciezki dzien mialam...glowa mi pęka...
najpierw sie okazalo, ze nie da razy wniosku na paszport sciagnac z internetu bo szukalam i nie znalazlam, i juz nie bylam happy ze bede musiala taki kawal do centrum z malymsie turlac +ale dla pewnosci zadzwnilam i pytam baby z policji (bo tu sie na policji paszporty wyrabia) a ona mi mowi ze nie ma drukow w internecie - to pojechalam domiasta, szczesciem - autem ze znajomym - a na miejscu okazalo sie ze drukow nie ma wcale bo sie zasady zmienily i musze z dzieckiem i ojcem przyjsc - wzglednie z dokumentem ojca i jego zgoda na wyrobienie paszportu - i na to tez juz nie ma druku, tylko ma odrecznie napisac...
polozylam malego spac, tomi chrzestna bombarodwala ze mam zadzwonic bo sie matrwila - a jak ja sie tu wygadam, to juz rodzinie gitary nie zawracam...
no i takmi sie potem zeszlo z czasem, po obiedzie mi sie zeszli "uczniowie" na norweski w postaci 3 roslych panów - tych co pomagaja w remoncie, a do tego jeszcze 2 innych - tez pomagali, a ja musialam pomoc wystawic jednemu auto na finn.no (takie norweskie allegro) a ten drugiz nim jeździ bi teraz zaden z nich pracy niema bo firma podupada...
potem mnie rozbolala glowa bo małż olał moja sugestie pojechania po paszport mimo iz dzis jedyny dzien kiedy byl urzad czynny dluzej a on byl wczesniej w domu....
wieczorem napisze papier niech mi da upowaznienie, sama zalatwie...
bylismy tez na spacerze imalych zakupach - no i sie u Turka rozszalałam oliwkami nadziewanymi fetą i paprykami nadziewanymi ktorepotowarzyszyly kalafiorkowi z maselkiem jako dodatkowi do dania glownego - losos norweski zapiekany w maśle i koperku pod plasterkami cytryny...
pycha...
wzielam dwa nurofen ultra forte i glowa zaczyna mi przechodzic...
dziecie jest kąpane - to jeden z obowiązków nad malym jaki zrzucilam na malza o ile tylko jest w domu o tej porze - i zaraz dziecko poloze....

Polecam film Australia na DVD, niedawno oglądałam i powiem szczerze ze juz dawno sie taknie zryczalalm na filmie...
__________________

http://www.suwaczek.pl/cache/726950a1c9.png
www.devachan-viking.blogspot.com www.0-dzidzi.bloog.pl

Viking - Victor Leon

Odnośnik do komentarza

Witajcie widzę ze tu straszne choróbska zaatakowały.

Radość, Newania zdówka dla was i waszych pociech.

U nas niby mała jest ok, ale dalej chrumka na nosie, wiec wczoraj kupiłam jej odciągacz kataru ten do odkurzacza i musze przyznac że pięknie wszystko wyssał.

Ja nadal coś przez nos mówie, ale ogólnie jest dobrze. Mój mąż i niania chorzy wiec 2:2.

Ja od wczoraj w stres popadam bo sobota coraz bliżej a ja mam wrazenie że wiedza mi gdzies sie ulatnia i czarno to widzę.
Pozdrawiam i jeszcze raz zdróka.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-46242.png

Odnośnik do komentarza

Hej

U nas szpital, Juniorek, ja i mąż zdychamy... Piotruś jakby troszkę lepiej, ale teraz to my Go doprawimy :((

Tusia zdrówka dla męza i niani, co by Karolinka się nie zaraziła.
O sobotę jestem spokojna - na pewno świetnie dasz sobie radę :)

Newania
siłek!!! Dużo! I zdrówka dla Daruni :Kiss of love:

Ferinka co u Was? Mam nadzieję, że bez żadnych choróbsk, jak sie chowa Synuś?

Miłego dnia

Pozdrawiam

http://suwaczki.maluchy.pl/li-27827.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczynki, ależ dzisiaj pogoda do kitu, leje przeraźliwie, ale chociaż ciepło jest.
U nas w miarę ok i modlę sie żeby zadne choroby nas nie nawiedziły przed wakacjami.

Radość jak tam wasz szpital lepiej się już czujecie, mam nadzieję ze wracacie do formy.

Newania co tam u was jak Darunia?

Ferinka mam nadzieję że wy sie trzymacie.

Pozdrawiam

http://suwaczki.maluchy.pl/li-46242.png

Odnośnik do komentarza

Darunia się rozłożyła, byliśmy u lekarza wczoraj - chore gardło, katar i jeszcze gorączka, leczymy się teraz, na szczęście mała dużo śpi, nocka też przespana, więc mam nadzieję, że jej szybko to przejdzie.

Radość - widzę, ze Wy też cierpicie, zdrówka dla Was!!

Tusia - za egzamin będziemy trzymać kciuki, i żebyście niczego nie podłapali przed ani w czasie urlopu!!!

Odnośnik do komentarza

Ferinko, fajowskie zdjątko!

dziewczyny Wam i maluchom zdrowia!!!!!!
wysypiania sie i czasu na dobra kawe i nie tylko!

przekleje jeszcze to:
generalnie jak nie mam kiedy, majac dostep do kompa, napisac tu do was,to dzien uwazam za "stracony"...

dzis mnie nerwy dopadly - a najbardziej jak maly wyjechal z półą na ktorej chwilowo stoja szklanki - bo niema gdzie! w tym remoncie - spadla, potluklo sie wszystko - a ja zrobilam raban z wrazenia,bo o malo co na nogi mu to nie upadlo...bo kij z tym szklem, alejakby ta polka wyjechalamu na stopy to by mial palce jak nic polamane!

taki mnie szlag na malza chwycil ze nawet sie slowem do niego nie odezwalam jak wrocil- a tym bardziej ze pźxno konczyl prace ale zaklad ze z kolesiami na parkingu pare piwek obalili bo przyszedl niewyraźny...

oby do paszportu!!

http://www.suwaczek.pl/cache/726950a1c9.png
www.devachan-viking.blogspot.com www.0-dzidzi.bloog.pl

Viking - Victor Leon

Odnośnik do komentarza

Devachan Bidulko ty to masz przejścia. Jak nie mąż to jeszcze te szklanki. Dobrze że nic się nie stało. Bo mogło być gorzej niż połamane palce. Bo taki ciężkie mogłoby nawet skończyć się amputacją. ale tfu tfu.... było minęłol

p.s. a dlaczego akurat wybraliście Norwegie? ;) praca?

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-
http://www.suwaczek.pl/cache/053efaf3ef.pnghttp://s2.pierwszezabki.pl/024/024234980.png?9711
Kocham Cię Synku :)

"Nigdy nie kłóć się z Idiot

Odnośnik do komentarza

Ferinko - super zdjęcie - i Ty i maluszek wyglądacie kwitnąco!!

A ja dziś niewyspana, bo mała nie chciała zasnąć, poszłam spać dopiero ok. 24.00, ale mąż ją usypiał do ok. 1.00. Wieczorem gorączki już nie miała, ale chyba dziąsełka znów ją bolały. A ząbków nadal nie ma :(

Próbowałam jeszcze wczoraj wylicytować super zestawy jesienno-zimowych ciuszków dla małej, ale niestety nie udało się - w jednej przelicytowali mnie zaledwie o 2 zł, a w pozostałych 3 ceny poszły powyżej moich możliwości :( Będę jeszcze dziś próbować.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...