Skocz do zawartości
Forum

Wcześniaki


Rekomendowane odpowiedzi

agnieszkab31
Gabrysia ma się dobrze,zaczęła znów na wadze przybierac-wczoraj 1320g wazyła.
wybacz,ze mało pisze ale wymęczona jestem jak diabli...nawet na moich lutówkach mało pisze...w tygodniu ma badanka główki

Agnieszka super że Gabrysia tak ładnie przybiera i trzymam kciuki za wynik usg główki.

Odnośnik do komentarza

patusia23
agnieszkab31
Gabulka jest bez tlenu i wczoraj ważyła 1440g!

Super wieści ::):a jakieś badania miała robione???

w tej karcie którą mają p.pielęgniarki nic nie było napisane.dziś będę widziała p.dr to się dowiem.
najbardziej cieszy jej samodzielny oddech :)
jak to się utrzyma do jutra,jutro mąż weźmie ją w ramiona

Odnośnik do komentarza

Ale fajnie Agnieszka ze Mala radzi sobie tak dobrze :) Silne malenstwo. Domyslam sie ze 250 ml mleczka je na dobe? To tyle ile Sonja dostawala w jej wieku :) Na pewno wszystko bedzie jak najbardziej OK. Wiem ile to stresu i niepewnosci, tez to przeszlam, choc ja z kolei nie dopuszczalam do siebie mysli ze z Sonja moze byc cos nie tak. Po prostu czulam ze jest bardzo silna i sobie poradzi. I jak na razie radzi sobie perfekcyjnie, wlasnie zaczela 5 miesiac, korekcyjny okolo 3, i jest wszystko super, do tej pory nie miala nawet katarku, a jest codzienie na dworze okolo 3-5 godzin :). Od 3 dni rozmawia tez z nami, bardzo dlugo nie wydawala zadnych dzwiekow poza krzykami czasami, a tu przedwczoraj bawila sie z tata w gilanki i jak zaczela smiac sie na glos tak teraz buzia jej sie nie zamyka, gaworze, smieje sie, piszczy - musiala sie przelamac. Powodzenie dla Malutkiej i pamietaj, przytulaj ja jak czesto tylko mozesz, u nas w szpitalu bardzo na to zwracali uwage, dzieci duzo lepiej rozwijaja sie i szybciej rosna jesli czuja sie bezpiecznie przytulone. Jak ja bylam w szpitalu Sonja lezakowala na mnie lub na mezu ( gola przytulana do piersi) nawet po 12 godzin na dobe, bralam ksiazke i iak sobie lezalysmy :) Powodzenia i calusy dla malej.

http://lpmf.lilypie.com/N6Ghp2.png

Odnośnik do komentarza

niunia od rana na wczesniakach.wchodze o 11.30 na oiom a tam miejsce niuni puste,mowie dzien dobry,a pani ze niuni nie ma a mnie serce w pizd* poszło,ona sie smieje,ze nic sie nie stalo tylko na wczesniakach
niunia lezy w łóżeczku,pod kocykami i przy nosku rureczka z tlenem asekuracyjnie bo jednak czasem jej tlenik potrzebny.
trzymałam ja na raczkach pomagałam przewijac-boskie uczucie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! jeszcze jej nie karmie-jeszcze sonde ma
moge z nia byc od 11 do 18 non stop
jutro porozmawiam z lekarzami(pan i pani dr)
1580g,jeszcze 420 i do domu

Odnośnik do komentarza

patusia23
agnieszkab31
1700g,je 40ml i zaczynaja jej wydłuzac czas bez tleniku i nawet nawet sobie radzi :)

a co u was?jak dzieciaczki?
Agnieszka Gabi super przybiera na wadze::):super że potrafi już sobie radzić dłużej bez tleniku, a jak ze zdrówkiem???

usg główki,wyniki na osteopenie i anemie bedzie miec w piatek.
wczoraj wydawało mi sie,ze ma zatkany nosek(katar) bo tak charczała ale pielegniarka mowiła ze to tylko koza.wkropiła sol fizj. i sie uspokoiło.

Odnośnik do komentarza

Moje dzieciaki urodziły się w 33 tyg ciąży przez CC z wagami 1100, 1300 i 1400 g. Leżałyśmy 1,5 miesiąca w szpitalu, bywało ciężko, inkubatory, tlen, śpiączka farmakologiczna, wylewy, strach przed retinopatią i innymi wadami.
Dziś dziewczynki za chwilę kończą 4 latki, nie widać, że są wcześniakami, rozwijają się prawidłowo, jedynym problemem są częste zapalanie płuc i oskrzeli.

Odnośnik do komentarza

Trojaki
Moje dzieciaki urodziły się w 33 tyg ciąży przez CC z wagami 1100, 1300 i 1400 g. Leżałyśmy 1,5 miesiąca w szpitalu, bywało ciężko, inkubatory, tlen, śpiączka farmakologiczna, wylewy, strach przed retinopatią i innymi wadami.
Dziś dziewczynki za chwilę kończą 4 latki, nie widać, że są wcześniakami, rozwijają się prawidłowo, jedynym problemem są częste zapalanie płuc i oskrzeli.

Wydaje mi się, że ciąże mnogie dość często kończą się wcześniejszym rozwiązaniem.Dokładnie się na tym nie znam, ale bardzo często się właśnie o tym słyszy :Oczko:

Odnośnik do komentarza
Gość patrycja`81

agnieszkab31
asia1606
Ja mam synka urodzinego w 36 tc z powodu przedwczesnych skurczy ale teraz ma 2 latka i nie widać że jest wcześniakiem


super! bardzo sie ciesze,ze nie odbiega od rowiesnikow...


moj wczesniak z 35 tygodnia jutro konczy rok-na mamy mleku wyrosl na "kawal chlopa":usmiech:

Odnośnik do komentarza

Inkaaa
Trojaki
Moje dzieciaki urodziły się w 33 tyg ciąży przez CC z wagami 1100, 1300 i 1400 g. Leżałyśmy 1,5 miesiąca w szpitalu, bywało ciężko, inkubatory, tlen, śpiączka farmakologiczna, wylewy, strach przed retinopatią i innymi wadami.
Dziś dziewczynki za chwilę kończą 4 latki, nie widać, że są wcześniakami, rozwijają się prawidłowo, jedynym problemem są częste zapalanie płuc i oskrzeli.

Wydaje mi się, że ciąże mnogie dość często kończą się wcześniejszym rozwiązaniem.Dokładnie się na tym nie znam, ale bardzo często się właśnie o tym słyszy :Oczko:

Tak to prawda często kończą się wcześniej z różnych przyczyna, ale znam wiele dziewczyn trojaczkowych , które donosiły ciążę do 37,38 tyg ciąży i rodzą naprawdę duże dzieci nawet 2600g, tylko te moje takie małe robaczki się urodziły

Odnośnik do komentarza

Czy są tu jakieś mamy wcześniaków?

Ja od 2 dni leżę w szpitalu z pękniętym pęcherzem płodowym i mój syn na pewno będzie wcześniakiem, to tylko kwestia czasu :Płacz: Chciałabym wiedzieć jak to wyglądało u Was i jak rozwijają się Wasze dzieci. Staram się jakoś przygotować na to, co mnie czeka, ale bardzo cięzko mi sie pogodzić z faktem, że moja dziecinka będzie taka bezbronna i nierozwinięta :Płacz: Na razie wazy zaledwie około kilograma. Boję się komplikacji, niewydolności, uszkodzeń, upośledzeń...

Tomek ur. lipiec 2011 / Ola ur. wrzesień 2013

Odnośnik do komentarza

elu nic się nie bój... jeśli maluszek będzie pod dobrą opieką to sobie poradzi jego malutki organizm. Moja koleżanka urodziła synka w 6 m-cu ciąży i Ksawery ważył zaledwie 680g nawet nie kilogram w jednej ręce się mieścił. Po kilku m-cach wyszli do domu ze szpitala i teraz ma już 4 latka :) i wszystko z nim dobrze. Trzymam kciuki :*

http://s6.suwaczek.com/200906061762.pnghttp://s6.suwaczek.com/201204141662.pnghttp://s2.pierwszezabki.pl/019/0191959d1.png?2723
:Aniołek:08.07.11

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...