Skocz do zawartości
Forum

Wcześniaki


Rekomendowane odpowiedzi

Gość agnieszkab31

na oiom'ie takie są godziny odwiedzin niestety.i do tego musze sie dostosowac...
ja po porodzie zamiast na połogu leżałam na patologii-bo najpierw nie było miejsca poza tym jak juz miejsce było nie chcieli abym była z mamami z dziećmi...wolę dojezdzac do szpitala(dla mnie to 20min mpk'iem) niz gnic w szpitalu i tam sie stresowac.mam jeszcze 2 synów i im mama tez jest potrzebna:)
od początku tej ciazy musiałam lezec,miałam załozony szew.mam niewydolnosc szyjki macicy.a czemu wody mi odeszły?nie wiem.
co do badan-nie wiem jakie to sa badania specjalistyczne,mało w sumie wiem o wcześniactwie,jeszcze się 'uczę' i czytam o tym.miała usg głowki,serduszka.okuliste ma 12 lub 22.10.słuch badaja przed wypisem.

Odnośnik do komentarza

Agnieszka rozumiem bo pewnie jakbym miała dziecko w domu to też bym wyszła,ale Natalka była pierwsza więc zostałam z nią przez 2,5 miesiąca.
Jak to badanie słuchu robi się ale nie przed wypisaniem do domu,zresztą później na pewno będziesz musiała pojechać z małą na badanie słuchu podczas którego dziecko musi spać min.2 godziny.Tak było u Nas. Badanie okulistyczne mieliśmy kilka razy w szpitalu a potem do roku czasu raz w miesiącu jeździliśmy do przychodni okulistycznej( Natalka miałą retinopatię wcześniaczą ).Później neurolog,ortopeda oj było tego.

A jak jest karmiona?????

Odnośnik do komentarza
Gość agnieszkab31

laryngolog jest od słuchu,tak?bo wczoraj sie pytalismy to pani mówiła,ze przed wypisem zazwyczaj dr sprawdza jak jest potrzeba...
niunia karmiona jest przez sonde moim mleczkiem,od wczoraj ma 30ml.dostaje witaminy,żelazo,coś tam z cofeiną w nazwie.

moja mała ma teraz zaczęty 30tc,czy tak małe dzieci już widzą?wiesz,bo nie wiem :(

Odnośnik do komentarza

agnieszkab31
laryngolog jest od słuchu,tak?bo wczoraj sie pytalismy to pani mówiła,ze przed wypisem zazwyczaj dr sprawdza jak jest potrzeba...
niunia karmiona jest przez sonde moim mleczkiem,od wczoraj ma 30ml.dostaje witaminy,żelazo,coś tam z cofeiną w nazwie.

moja mała ma teraz zaczęty 30tc,czy tak małe dzieci już widzą?wiesz,bo nie wiem :(

Laryngolog jest od słuchu,i zawsze badają noworodkom a tym bardziej wcześniakom a dlaczego aż wyciągnęłam kartę którą dostałam w szpitalu (jak rodziłam)
WYSOKIE RYZYKO USZKODZENIA SŁUCHU

Wiek ciążowy poniżej 33tc
Masa urodzeniowa mniej niż 1500g
Czynniki okołoporodowe (punkty w skali Apgar w każdej minucie mniej niż 4)
Wylewy do O.U.N. (od IIstopnia)
Leki ototoksyczne (Aminoglikozydy,Gentamycyna,Amikacyna,Tobramycyna,Streptomycyna,Furosemid,Kwas etakrynowy,Cytostatyki
Pobyt w cieplarce (powyżej 10 dni)

Dość dużo dostaje mleczka (ale chyba głodomorek z niej::):)
Czy widzą miałam to samo pytanie do Pani dr.jej odpowiedź Widzą ale wszystko jest za błonką,są to kontury ale tylko z bliska nie tak jak dzieci urodzone o czasie)

Odnośnik do komentarza

agnieszkab31
pytam sie o wzrok i czy widzi bo jak stalismy przy niej i maz miał reke na jej pleckach tak sie chichrała(usmiechała) jakby nas widziała...

bardzo sie wzruszyłam wtedy,az sie powyłam .

To bardzo wzruszające przeżycie ::):.

Mała wyczuwa obecność mamy czy taty, a nie ciągle przychodzą kują,ruszają,przewracają itp.

To ile średnio przybiera na wadze (na dzień)

Odnośnik do komentarza

agnieszkab31
wiesz,o przybieraniu na tydzien chyba za wczesnie mówic niunia ma dopiero 19dni-urodziła sie z waga 1060g,22.09 był spadek do 1040g,potem 26.09 1060g,1.10-1150,3.10-1170,4.10-1150g.wczoraj 1190g

Agnieszko ja nie pytałam o tydzień tylko na dzień (czyli na dobę ile przybiera ),ale widzę że średnio 20g ::):.
Niech malutka przybiera szybko na wadze i do domu (a jaką wagę musi osiągnąć aby wyjść do domku) czy dalej jest 2kg??????

Odnośnik do komentarza

Agnieszka, trzymam za Was kciuki. z tego co piszesz malenka jest silna, przybiera na wadze dziennie dokladnie tyle co Sonja - okolo 20. Wiem ile to stresu jest z tak wczesnym porodem, ale najwazniejsze to dac malaj duzo milosci i przetulac czasto. My z mezem mieszkalismy caly miesiac w szpitalu, mala byla tydzien na sali dla wczeaniakow a pozniej 3 tygodnie z nami w pokoju. Szkoda tylko ze pokarm stracilam tak szybko, bo karmilam tylko 2 m-ce. No ale teraz wcina Nestle Nan 1 i przybiera na wadze bardzo ladnie. Na dzisiaj wazy 5,35 kg, i jest dluga na 58 cm :)

http://lpmf.lilypie.com/N6Ghp2.png

Odnośnik do komentarza

Sonja dostawala moje mleko przez sonde przez miesiac, podczas pobytu w szpitalu, po wyjcsiu karmilam ja tydzien cycem, ale po tygodniu lekarz stwierdzil ze za malo przybrala na wadze i kazal dokarmiac flacha, a jak mala zazela jesc flache to juz nie chciala ssac cyca bo latwiej bylo z flachy, i po 2 tygodniach stracilam pokarm. W szpitalu pierwsze 2 tygodnie tylko sonda, a podem sonda plus cyc, ale pewno mialam malo pokarmu ze malo przybrala na wadze kiedy dostala tylko cyca :(

http://lpmf.lilypie.com/N6Ghp2.png

Odnośnik do komentarza

Agnieszka, pytalas czy takie malenstwa widza... Mi w szpitalu powiedzieli ze mala widzi od pierwszych chwil, ale tylko zarys, bardzi niewyrazny, nie skupia wzroku na twarzach czy przedmiotach, to przyjdzie pozniej. Na poczatku malenstwo balansuje oczkami przez kilka tygodni, a dopiero pozniej potrafi skupic wzrok. Jesli chodzi o usmieszki, to te ktore mala sle w tej chwili sa wynikiem gazow w brzuszku, troszke potrwa zanim usmiechnie sie swiadomie, choc ja od poczatku wolalam myslec ze Sonja usmiecha sie do nas.
Z innej beczki, to jestem w szoku ze takie malenstwa rodzilyscie naturalnie, ja mialam cesarke w 30 TC. i lekarz powiedzial ze dopiero po 34TG mozna probowac rodzic naturalnie. Dodam ze nie urodzilam od razu, wody mi odeszly ale nie mialam zadnych boli, wiec jeszcze tydzien lezalam w szpitalu zanim urodzilam. Lekarze starali sie utrzymac ciaza jak najdluzej, gdyz kazdy dzien w brzuszku to bardzo duzo dla malenstwa, ale wytrzymalam tylko tydzien bo dostala sie jakas bakteria do krwi i nie chcieli ryzykowac zakarzenia. To byl okropny tydzien, lezalam a ze mnie caly czs ciekly wody, ale dzieki temu zdazyli podac Sonji lekarstwa na rozwoj pluc, no i ten extra tydzien w cieplym brzuszku pewno cieszyl mala, choc nie bylo wygodnie bo wod malo :)

http://lpmf.lilypie.com/N6Ghp2.png

Odnośnik do komentarza
Gość agnieszkab31

u mnie było podobnie.
tzn w sobote odeszły mi wody,udało się nas 'podtrzymać' do czwartku w sumie.mimo podłączonego fenoterolu przez całą noc od 23.50 skurcze nieregularne,w piątek po 8 co 6-5min,chwilkę po 9-co 4-3min.po 10-to już przestałam sprawdzać bo to był jeden wielki skurcz...
pierwotnie miałam mieć cc,ale po namowie lekarza urodziłam sama.i może dobrze.jak teraz patrzę na koleżanki z porodówki po cc jak długo dochodzą do siebie nie żałuję tej decyzji.moment po porodzie byłam jak nowonarodzona.nawet mnie nie nacinali :)

Odnośnik do komentarza

U mnie nawet nie było mowy o cc od samego początku (jak tylko trafiłam do szpitala)po zrobieniu usg (córka była obrócona główką do dołu)powiedzieli że poród naturalny. Wody odeszły mi w czwartek i tak zostałam przewieziona do szpitala w Opolu (tam szereg badań,zastrzyki na płucka dla małej) w sobotę rano dostawałam już kroplówkę na wywołanie skurczy i 12.15 w sobotę urodziłam Natalkę.

ziuziuk Fajnie że Sonja taka rozrabiara ::):

Agnieszka jak malutka?????

Odnośnik do komentarza

agnieszkab31
Gabi ma bezdechy cały czas:( w godzine jak byłam u niej aparatura 5 razy wariowała...
ważyła wczoraj 1300,dzis 1280
i ma anemie.daja jej zelazo.krwi nie przetaczali.

Agnieszka będzie dobrze trzeba być dobrej myśli,spadki wagowe normalne czasami nawet przez dwa dni może nie przybrać na wadze a jak niską hemoglobinę ma ????

Odnośnik do komentarza
Gość agnieszkab31

patusia23
agnieszkab31
Gabi ma bezdechy cały czas:( w godzine jak byłam u niej aparatura 5 razy wariowała...
ważyła wczoraj 1300,dzis 1280
i ma anemie.daja jej zelazo.krwi nie przetaczali.

Agnieszka będzie dobrze trzeba być dobrej myśli,spadki wagowe normalne czasami nawet przez dwa dni może nie przybrać na wadze a jak niską hemoglobinę ma ????

nie zdarzyłam się reszty dopytać bo wyprosili mnie bo dzidziusia przyjmowali :(
a po południu już nie byłam.
jutro do lekarki przed pójściem do niuni wpadniemy bo mam mase pytań to pewnie się dowiem.
ja domyślam się,że takie spadki wagi mogą się zdarzyć i są normą.ale mimo to przeraża mnie to.
to czego się jeszcze dowiedziałam to to,że za 4 tyg zaczynamy uczyć się ciągnąć smoka.

Odnośnik do komentarza

:happy:Hej Patusia, a dlaczego tak szybko wywolywali Ci porod? Mialas moze bole albo skurcze? Albo moze malo wod? Mi powiedzieli ze jesli da sie to beda probowac utrzymac ciaze do 34 tygodnia, i wtedy zrobia cesarke, ale niestety jak juz pisalam wdala sie bakteria i mialam cesarke po tygodniu. Dodam ze 2 dni przed cesarka mialam bole co 7 minut, caly czas, ale dostawalam tabletki co 3 godziny i pomagaly troche. Meczylam sie wiec bardzo a mimo to nie chcieli jeszcze ciac, dopiero jak ta bakteria wyszla to sie zdecydowali. Sam porod wspominam bardzo dobrze, 20 minut i dzidzia z nami, wprawdzie maz od samego poczatku zapieral sie ze nie chce byc przy porodzie, ale nikt go nie pytal o zdanie, zapakowali go w fartuch , rekawiczki i byl przy mnie caly czas, bylo to dla mnie duze wsparcie:happy: . Teraz wspomina ze bylo to piekne uczucie, lekarze myli malenka a ona sciskala meza za palec, tak strasznie mocno :) A bylo tego cale kilo trzydziesci szczescia:usmiech:

http://lpmf.lilypie.com/N6Ghp2.png

Odnośnik do komentarza

Agnieszka, bezdechy sa czesto normalne, wczesniaczki po prostu czesto zapominaja oddychac, co moze byc nawet przyczena smierci, dlatego dobrze ze Twoja mala jest monitorowana caly czas. Przez tydzien, kiedy Sonja byla na sali dla wczesniaczkow, napatrzylam sie troche na inne dzieci i Sonje oczywiscie tez, i caly czas pielegniarka musiala kontrolowac na monitorach, bo spadala saturacja, i monitory wariowaly. Nie martw sie wiec na zapas, bo na pewno wszystko jest OK :) Sonja miala tez podawana krew w 3 tygodniu zycia, i po tym nabrala pieknych kolorkow i poczula sie lepiej. Mam nadzieje ze niedlugo bedziesz mogla tulic swoje Malenstwo na dluzej niz tylko kilka chwil, bo to dla niego bardzo wazne, ta wiez z rodzicami, lepiej sie rozwija.
Dobrej nocki Wam zycze, papa

http://lpmf.lilypie.com/N6Ghp2.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...