Skocz do zawartości
Forum

Dzieciaczki rocznik 2003


Rekomendowane odpowiedzi

Gość AgulaMamula

Ja też tylko urodzinki synkowi organizuję.
Ale za to w tym roku w przedszkolu, jego pani wymyśliła, że każde dziecko przynosi dla solenizanta jakiś prezent na urodziny. Prezenty są anonimowe i wkładane do jednej wielkiej torby. W dniu urodzin solenizant dostaje tą torbę od wszystkich kolegów i jest w niebo wzięty. Oczywiście sam przynosi cukierki:36_27_1:

Odnośnik do komentarza

Agula nie martw się zazdrością ja ma już 2 i to z 6letnia różnica i było dobrze,
trochę było pracy żeby podzielić czas na 2 ale dzieci w tym wieku nie zależnie czy chłopcy czy dziewczynki są bardzo zainteresowane rodzeństwem i co zabawne moja starsza córa nie wierzyła ze tez była taka mała.

Czekamy teraz na następne maleństwo wiec moja Gabrysia będzie miała 6lat jak maluch się urodzi, na razie jakoś nie pyta za dużo ale myślę ze to się zacznie niebawem.

http://www.suwaczek.pl/cache/81f6d70ef3.png
http://www.suwaczek.pl/cache/b444194b7a.pnghttp://www.suwaczek.pl/cache/de95d1bd24.png

Odnośnik do komentarza

Elwiro widzę po opisie nastroju,że też chora.Współczuje,mnie tez zmoglo,dzis wziełam L4,leci mi znosa jak z kranu,zamulona strasznie jestem:(

My również tylko obchodzimy urodziny,może to głupio zabrzmi ale ja nawet nie wiem kiedy dziewczynki je mają ...ups

Agula mamula pierwszy raz słysze o takim zwyczaju w przedszkolu.Czyli wypada,że ok.25 prezentów na rok fundujesz:)

Co do zazdrości to jak zwykle pan Bóg swietnie sobie znowu wykombinował.Da Wam czas na oswojenie,wolne chwile dla starszego i małego...ale nie chcę straszyć,każda z moich koleżanka mówi,ja tez to potwierdzam swoim doświadczeniem,że drugie dziecko przez okres pierwszych tygodni nawet miesięcy strasznie płacze i wiecznie chce cycać...obyś była wyjątkiem :)dla mnie był zbawieniem leżaczek obok którego bawiłam się ze starszą.Dżemki były 20 minutowe...więc tylko zdazyłam pomysleć co powinnam w tym czasie zrobić....ale naparwdę jest bajecznie,pomimo tego co piszę:)

My mam na wekend dziadków z wizytą więc dla dziewczynek nie istnieje,przez ten weekend...i fajnie, bo padam przez ten katar :)
Pozdrawiam!

Mama trójki fajnych babeczek Oliśki, Majci i Jukciaka

Odnośnik do komentarza

witam sie
Galopek wiez mi sa wyjatki ja mam trujke dzieci i mam czas zrobic wszystko a mala ma 4 miesiace i po obudzeniu sie okolo 8 bawi sie godzinke a puzniej spi 3 i puzniej bawi bie 1.5-2h i znow spi 3 a puzniej dzemka 30 min po 18 i na noc o 20 i pierwsze karmirnir miedzy 5 a 6 rano i to jest moje najbardziej niegrzeczne dziecko a wedlug ´mnie wszystkozalezy czy nie damy sie zwariowac w pierwszych dniach malenstwa

http://www.suwaczki.com/tickers/bhywdf9hbrwt1ijr.png

Odnośnik do komentarza

kati zgadzam się w 100% , ja tez mam tylko siebie i męża tu w Irlandii, a ze pracujemy to nie ułatwia nam to sprawy. Musimy zatrudniać opiekunkę i to przez ostatnie 2lata jak pracuje to nie jedna no ale cóż jakoś trzeba dać rade.
Moja starsza core muszę pilnować z lekcjami bo opiekunki nie znają angielskiego no co sobotę chodzi do polskiej szkoły i tez trzeba znaleźć czas na to , Gabrysia nie jest dzieckiem które posadzisz przed telewizorem i spokój bo to może trwa 5-10 min, a i tak mam czas wieczorem dla siebie , a teraz w ciąży i na popołudniową drzemkę, wiec wszytko można jak tylko się chce.

Poza tym plan dnia daje dzieciom stabilizacje i pewność dnia czego na 100% im trzeba :sun:

http://www.suwaczek.pl/cache/81f6d70ef3.png
http://www.suwaczek.pl/cache/b444194b7a.pnghttp://www.suwaczek.pl/cache/de95d1bd24.png

Odnośnik do komentarza
Gość AgulaMamula

Dzięki kobiety za słowa otuchy.:in_love:
Mój starszak ma nieźle zorganizowany dzień. Mimo, że teraz nie pracuję nie zrezygnowałam z posyłania go do przedszkola. Tam ma swoich kolegów i zajęcia do 15. Tak więc jak już dzidzia przyjdzie na świat, to do 15 będzie tylko maleństwo w domu, a do wieczora jakoś damy sobie radę. zresztą mam jeszcze dużo czasu, zeby to jakoś sobie poukładać.
Tylko ostatnio mam problem z synkiem, bo nie chce sam się bawić. Kiedyś potrafił ciągle bawić się autami, żołnierzami wymyślał sobie różne zabawy, a teraz jak go proszę, żeby trochę pobawił się sam, to siedzi w swoim pokoju i wpatruje w ścianę. Nie mogę bez przerwy poświęcać mu uwagi, bo potem nie dam sobie rady... Nie wiem co robić. On twierdzi, że nie bawi się zabawkami, bo ja się nie chcę z nim bawić a sam nie będzie...
:what:

Odnośnik do komentarza

Myślę ze przyjście na świat maleństwa to powód dla którego twój synek walczyć zaczyna o twoja uwagę, myślę ze musisz mu to wytłumaczyć ze to on teraz będzie starszym bratem i czasami będzie musiał zając się sam sobą. Mozę jak mu to wyjaśnisz ze on będzie później uczył brata czy siostrę jak się bawić i będzie mógł tobie pomagać to coś zmieni , spróbować warto:)))
Ja takie rozmowy miałam z córką (Kinga teraz 11l) przez cala ciąże, Gabrysia teraz jakoś mniej pyta ale wiem ze dużo rozmawia z Kinga wiec to chyba dlatego, Powodzenia i na 100% się wszystko poukłada :sun:

http://www.suwaczek.pl/cache/81f6d70ef3.png
http://www.suwaczek.pl/cache/b444194b7a.pnghttp://www.suwaczek.pl/cache/de95d1bd24.png

Odnośnik do komentarza
Gość AgulaMamula

Też myślę, że on się boi, że go odtrącę mimo, że często mu tłumaczę, ze tak nie będzie i że go kocham i będę kochać. Wczoraj bawiliśmy się autami i klockami.. ale był szczęśliwy.. Po pół godzinie wystarczyło, że po poprostu siedziałam obok niego na podłodze..

Odnośnik do komentarza

Witajcie!
Agula ja mam wrażenie,że Twój syn po prostu potrzebuję czasu z Tobą.Duża dnia spędza w przedszkolu.Ja zauważam to u swojej Oliwii(starszej)....może takie spojrzenie na te sprawę pozwoli Ci zrozumieć lepiej młodego.Nie zwalajmy wszystko na ciażę.Przecież młody nie ma pojęcia co go czeka a mówiąc mu,aby sie nie bał,nie obawiał sami nastawiamy go negatywnie do brzusia i dziecka.To tak jak z pójściem pierwszy raz do dentysty,chwalmy,mówmy jak jest super...używając słowa nie bój wywołujemy już niepokój....to tyle się wymądrzam:) Jak za bardzo przywalcie w łeb :)

Moja Oliwia dziś przed pójściem na sale przedszkolną zapytała,czy możemy się trochę poprzytulać...zdziwiłam się a ona na to,że po prostu tęskni za mną(cały wcześniejszy dzień byłam poza domem)...rozczuliła mnie bardzo...oj ja ja kocham tą szczerośc dziecięcą.

Mama trójki fajnych babeczek Oliśki, Majci i Jukciaka

Odnośnik do komentarza
Gość AgulaMamula

Galopek pewnie masz rację.. wprawdzie on do przedszkola już tak długo chodzi ( od kiedy skończył rok i 8 m-cy) ale wiadomo, że dziecku brakuje obecności rodziców. Zwłaszcza, że mama ostatni źle się czuła i często leżała i nie miała chęci na zabawy. Nie straszę go ciążą, ale też nie potwierdzam opini znajomych, ze będzie kolorowo. Wszyscy dorośli mówią mu, że będzie miał sie z kim bawić bo będzie mieć braciszka lub siostrę. Ja już mu tłumaczę, że mama nie zawsze będzie mieć dla niego czas, bo dzidzia będzie ryczeć, chcieć na ręce i trzeba się będzie cały czas nią zajmować. Mówię jednak też, że razem też będziemy spędzać czas w miarę możliwości. Że jak będzie chciał zostać moim pomocnikiem to ja będę bardzo szcześliwa.jest bardzo mądrym chłopcem i wiem że potrafi po swojemu sobie to wszystko poukładać. :36_4_13:

Odnośnik do komentarza

Witajcie!
Ale lipa,dzis ledwo zdazyłam odebrac Oliwię z przedszkola...pierwszy raz mi się tak zdarzyło.

Agula,no to fajnie jest u Was!My często podkreślamy jaka jest super siostrą.czasami coraz częściej zdarza jej sie poróc,że maja może to a ona tego nie może..wtedy staram sie podawać rzeczy które ona może a Maja nie może.
Podaję jeden fajny motyw na I urodzinki maluszka...wręczyć wtedy własnoręcznie robiony medal starszej super siostry...u nas podziałało...Oliwia nie czuła się na drugim planie w tym dniu.Polecam na przyszłość:)

A jak tam Wam mijaja jesienne popołudnia z maluchami?

Mama trójki fajnych babeczek Oliśki, Majci i Jukciaka

Odnośnik do komentarza
Gość AgulaMamula

GalopekDzięki za pomysł, na pewno skorzystam.:in_love:
No teraz z uwagi na brak pogody ( ciągle leje) siedzimy w domku, ale się nie nudzimy. Wczoraj synek z pokoju wyczarował plac budowy, Powyciągał wszystkie samochodziki związane z budową , wszystkie znaki drogowe, ludziki...tak się zajął rozkładaniem tego wszystkiego, że na zabawę zostałao niewiele czasu, bo trzebabyło iść spać:sen:
A mam pytanie, czy wasze dzieciaczki lubią oglądać programy dokumentalne??
Mój Igor ostatnio z bajek przerzucił się na discowery i ogląda ,,jak to jest zrobione,, , wielkie budowle, szkołę przetrwania, itp... no w szoku jestem:36_2_13:

Odnośnik do komentarza

No właśnie??? gdzie są wszyscy?? zaglądam to codziennie, ale sama ze sobą to pisac nie będę:sofunny: Czyżby przesilenie jesienne?
U mnie pogoda trochę się poprawiła i w sobotę planujemy wyprawę na kasztany i kolorowe liście, a potem oczywiście robienie ludzików:36_4_13:Miłego dnia

Odnośnik do komentarza

witam Was :36_1_1:
nas niestety ostatnio chroby dopadły-Damianek miał zapalenie ucha i antybiotyk-niestety. Wczoraj byliśmy na kontroli i jest już ok ale do przedszkola od poniedziałku. I miesiąc czekania na szczepienie-oby bez kolejnych infekcji bo juz trzy razy odmawiałam wizytę.
Poza tym ja zaczynam mieć problemy ze spaniem bo maleństwo w brzusiu szybko rośnie i ułożyć się nie mogę.

Nie ma dla mnie większego szczęścia niż świadomość, że moje dzieci s

Odnośnik do komentarza

Witanko!
Widzę, że tutaj jakzwykle cisza..:what:
Wczoraj pozwoliliśmy synkowi oglądać spajdermena na polsacie. Zaczął się o 20. Mały lerzał w łóżku więc myślałam, że poogląda z godzinę i w przerwie na reklamę zaśnie... a on twardziel wytrzymał do końca ( 23):noooo:
To my zasnęliśmy wcześniej:sen: Dzisiaj rano miał wstać do przedszkola, myślałam że będzie problem z obudzeniem, ale cwaniaczek kazwł wczoraj tacie nastawić sobie budzik i wstał wcześniej niż ja:sofunny:
No niesamowity jest:36_4_13:
Pozdrowionka i odezwijcie się dziewczyny

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...