Noworodki i niemowlaki

Listopadówki 2018

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Kate_88

Kate_88

Hejooo, mamuski ale zescie polecialy z tematem. Staram sie Was czytac, ale wciaz czasu brak na pisanie. W pracy ostatnio niewiadomo w co rece wlozyc tyle do zrobienia, w domu tez nudy nie ma. Na szczescie juz prawie ogrod skonczony, a w kazdym razie najgrubsza robota zrobiona. Teraz kosmetyka zostaje, ale to juz bez pospiechu. Jak juz sie swoj domek urzadza na lata to nie ma co na szybcika, takie moje zdanie.

Zandra88, nawet nie wiesz jak ja sie bardzo ciesze z Twojego wyniku. Gratuluje coreczki i czekam na info w pt po polowkowym. Ja mam swoje jutro i mam nadzieje, ze uda nam sie ustalic plec, bo ja juz chce po malu kompletowac to i owo ;)
Jesli chodzi o pierwszy post, to ja jestem jak najbardziej za. Pamietam w pierwszej ciazy, kazda z nas miala zrobione suwaczki w tym poscie z odliczaniem a po urodzeniu pod nim info o dacie urodzenia, imieniu, wadze itd.
Ja na szkole rodzenia nie bylam w pierwszej ciazy, a teraz to chyba tutaj nawet nie ma czegos takiego. Wydaje mi sie, ze ta funkcje pelni polozna, ktora przychodzi na wizyty domowe i robi pogadanki na rozne tematy. Natomiast na pewno jest to fajny czas, kiedy spotykasz sie z innymi kobietami w podobnym wieku ciazy i mozecie sobie na luzie pogadac o dolegliwosciach, bez krepacji i czasami dziwnych komentarzy np. znajomuch bezdzietnych.
Jesli chodzi o szpital, to z wlasnego doswiadczenia moge powiedziec, ze ten najblizej zazwyczaj okazuje sie najlepszym rozwiazaniem, a jesli chodzi o opinie, to wg mnie sa one bardzo subiektywne i tak na prawde wszystko zalezy od osoby na ktora sie trafi danego dnia i jaki bedzie miala humor. Swoj pierwszy porod wspominam bardzo dobrze, mimo ze szpital uniwesytecki, a tam przeciez studenci i stary taki budynek i oponie o personelu niekoniecznie super. Przy porodzie byla sama polozna, lekarz nie zdazyl, skurcze parte 20 min, a wczesniej 3h oczekiwania na rozwarcie. Polozna z bardzo dobrym podejsciem, sama zaproponowala porod na kucaka i bylo to chyba najlepsze co moglo mnie spotkac. Takze jak dla mnie, opinie jakie mozna wyczytac to nie jest wyznacznik. Teraz np bede rodzila w szpitalu w ktorym nie ma lekarza poloznika, sa tylko polozne i w razie komplikacji jest sie przewozonym do innego szpitala, ale to nie jest problem dla nikogo i jest to organizowane bardzo sprawnie.

Nowe mamusie, super ze wciaz nas przybywa, bedzie sie dzialo jak zaczniemy wykluwac nasze maluszki :)

Aniolkowa, alez Ty sie kochana masz z tymi roznymi roznosciami i jeszcze do tego zab. U mnie na szczescie obeszlo sie bez wizyty u stomatologa, dziaslo sie prawie juz wygoilo, ale mam je bardzo wrazliwe i krwawia przy najmniejszym zadrasnieciu. Ponoc to normalne, bo ilosc krwi w organizmie sie zwieksza i moga byc tego takie skutki. Mialam tez kilka razy krwotok z nosa, tak bez niczego przy smarkaniu, albo po prostu. To chyba kwestia lekkiego przemeczenia. Mi mdlosci minely juz kilka tygodni temu, ale od dwoch dni rano znowu mam takie szarpania nieprzyjemne. Takze Aniolkowa baaaardzo Ci wspolczuje, ze wciaz sie z tym borykasz, bo to jest wycienczajace. Dobrze, ze mimo utraty na wadze dzidzia przybiera, to dobry znak. Trzymaj sie cieplutko.

MadziaZ, taka to chyba juz jest rutyna w PL, ze cesarke robi sie na 2 tygodnie przed planowanym porodem SN. Na pewno jest to na podstawie jakis wytycznych. U nas z imieniem jeszcze nawet nie padly typy. Syna urodzilam Bartosza, ale jak malzonek moj zobaczyl bobka to stwierdzil, ze to na pewno nie bedzie Bartus, i tak zostal dzidzio Piotrem. Moze jutro jak uda sie potwierdzic plec to cos pomyslimy, na razie jest czas.

Ana5, kazda opcja ma plusy i minusy, a urodzic trzeba cholerka. Niestety brak bramki nr 3 ;) jeszcze przez wifi sie nida ;)

Sylwia84, jak wakacje ? Corcia doszla do siebie i mozecie wypoczywac bez stresow ??

Skowronka, mam nadzieje ze to nie jakis paskudny wirus z przedszkola i noe zarazilas sie ??

Ojjjj, nie wiem czy udalo mi sie choc troszke Was nadrobic, ale staralam sie skupic, co ostatnio nie przychodzi mi latwo.
Postaram sie jutro dac znac co po wizycie w szpitalu :)

59148 kate-88 Kobieta, 31 lat, Manchester -UK
Kate_88

Kate_88

Oooo wiem, Zandra88 pisalas o wozku Maxi Cosi od znajomych. Wiesz moze jaki to model ?? Ja chyba juz zdecydowalam, ze kupujemy wlasnie Maxi Cosi ale nie Stelle, tylko Adorre. Tak jak wczesniej pisalam, ja mam bardzo dobre zdanie o tej firmie i bylismy bardzo zadowoleni z Mury4, ktora nam sluzyla ponad 2 lata. Tak na prawde, to chyba nawet za bardzo nie bralam pod uwage innych firm, takie mam przekonanie do Maxi Cosi.

59148 kate-88 Kobieta, 31 lat, Manchester -UK
Sylwia84

Sylwia84

Hejka dziewczyny:) witajcie mowę koleżanki fajnie ze się odezwalyscie :)
U nas z biegunka już temat ogarnięty ale po tych plackach w ogóle nie jadamy w knajpach bo jedzenie jest przeochydne. Czy Wy tez macie ochotę na ziemniaki? Ja wczoraj ze względu na te biegunkę Amki zrobiłam na obiad gotowane w mundurkach,do tego serek z ogórkiem,koperek,masełko.no lepszego obiadu nie jadłam ever,a może to to morskie powietrze i obiad na podwórku? W każdym razie ziemniaki są the best :) przy okazji to ja i moj brzuch

• listopadowki-2018_67944.jpg
40523 sylwia84 Kobieta, 35 lat, Warszawa
Aniołkowa 2014

Aniołkowa 2014

Jak ja zazdroszczę wszystkim pobytu nad morzem -za rok na bank w 4 pojedziemy .
Kurczę kobitki tak serio ciążowo wygladacie fajnie- wiem że dzieli nas parę tyg w terminach .
Mam nadzieję ze to 14 lipca nie będzie się u mnie rzucać w oko..
Cały czas żartuje że efekt jojo.
14 mój będzie chrzestnym i mam nadzieję ze będę z nim w tym dniu .
Zrobię wszystko aby jeszcze nie było widać ..
Okropna jestem ale czuję taka satysfakcję
Im dłużej mnie nie obczaja tym lepiej .
Jeszcze to moje kacze chodzenie od spojenia może mnie sprzedać .

Odnośnie wózków przemecze się z naszym tako w zimie a na lato kupimy jakąś fajną spacerowke nasza "krowa" potrafi popsuć humor.
Kornelia za gondoli wyrosła mając ok 4-5-msc bo miała wtedy prawie 80 cm a ze wcześnie siedziała wręcz wstawala w wózku to spacerowke była uruchomiona jeszcze we wakacje .
To jesli mala odziedziczy wzrost albo przyrost po starszej to może być ciekawie
Dlatego wg mnie podstawą jest długa gondola.

Muszę się zgłosić do ortopedy może ten pas dostanę

--

https://www.suwaczki.com/tickers/w4sqkrntvnpgs866.png
https://www.suwaczki.com/tickers/zem3cwa1u7cfavpn.png
https://www.suwaczki.com/tickers/wn68badvwoxrnigx.png

40278 aniolkowa-2014 Kobieta, 31 lat, okol Krakowa
agatka2017

agatka2017

Jak ja zazdroszczę tych nadmorskich wojaży :) My wyjeżdżamy dopiero za trzy tygodnie i mam nadzieję, że pogoda dopisze. Dziewczyny, pokazujecie takie ładne, zgrabne brzuszki, a mój jest mega wielki, a to dopiero 20 tydzień. Lekarz stwierdził, że przy czwartej ciąży to jest całkiem nieźle ;) W poniedziałek może wreszcie dowiem się "co tam w środku siedzi". Właśnie sprawa zakupu wózka irytuje mnie najbardziej, bo przez 10 lat się bardzo dużo zmieniło i jak ktoś ma super, extra typ, to doradźcie mi kobietki, bo w sklepach idzie oczopląsu dostać :)

57957 agatka2017 Kobieta, 38 lat, wielkopolska
Sylwia84

Sylwia84

Agatka, co do wózka to ja bym miała dwa typy -albo jakiś bugaboo (np donkey) albo cybex. Cybex najchętniej ale my mamy spacerówkę bugaboo i dokupimy gondole tylko.nasz wózek sprawdził się naprawdę mega wzorowo,bardzo dużo go używaliśmy i szczerze mówiąc moja 3-latka nadal w nim lubi jeździć,wiec do bugaboo miałabym duże zaufanie.dopiero teraz coś widzimy,ze jakaś cześć od kolka odpadła,co nie ma wpływu na jakoś prowadzenia.ten model akurat według mnie słabo nadaje się do gondoli bo kolka są dość małe wiec ta amortyzacja dla noworodka nie jest najlepsza,ale gondola będzie mnie kosztowała 1000 pln a nowy cybex 4700. Z trochę tańszych wózków fajny jest mutsy.nie znam się u nich na modelach ale my mieliśmy właśnie gondole mutsy i prowadziło się fajnie i był dość wytrzymały bo bez serwisów wytrzymał 3 dzieciaczki (miała go cała rodzinka).na pewno odradzającym duże niby fajnie wyglądające ale ciężkie i mozolne wózki typu caramel czy coś.strasznie z tym wejść do autobusu,w aucie się nie mieszczą.jak dziecko nie chce jechać w wózku to jedna ręka prowadzić kiepsko.bardzo często widzę te wózki i zastanawiam się jak te mamy dają z nim rade.

40523 sylwia84 Kobieta, 35 lat, Warszawa
~Brydziak

~Brydziak

Hej wszystkim nowym mamuśkom. Ja tez po pierszej ratunkowej cesarce nie mogę zdecydować się na opcje porodu. Z jednej strony chciałabym zmierzyć się sama ze sobą i uradxić SN szczególnie ze wiem ze dla malago i dla mnie to zdrowiej. Z drugiej strony najadłam się takiego stracha za pierwszym razem że po prostu się panicznie boje... na szczęście mam 2 polowe ciąży żeby to przemyśleć. Brzuch mam ogromny koleżanka z pracy jest w 32 tc i wyglądamy podobnie (tylko go jej pierwsza ciaza) na razie na plusie 2-2,5 kg wiec chyba nie jest złe. Wszystkim dużo zdrówka. P.S. Ruchów nadal nie czuje... w pierwszej już czułam o tej porze. Dziwne

agatka2017

agatka2017

Dzięki Sylwia za rady :) Dla mnie ważne, żeby wózek był lekki , a najlepszą opcją byłby dopinany fotelik do stelaża. Muszę być mobilna, a na krótkie wyjazdy lżej by było korzystać z fotelika, a nie z całego wózka. Ja urodziła trzech synów sn i szczerze mówiąc, boję się cesarki. Co prawda w ostatnim czasie dużo się wydarzyło i nie wiem jakie będą zalecenia lekarza. Na razie wszystko jest ok i tego się trzymam.
U mnie ruchy od końca 17 tyg. Myślę, że wcześnie, ale patrząc na braci, to mnie już nic nie zdziwi, choć miałam nadzieję, że trafi mi się choć jeden spokojniejszy berbeć;) Taki los :)

57957 agatka2017 Kobieta, 38 lat, wielkopolska
Aniołkowa 2014

Aniołkowa 2014

Czy tylko ja po całej nocy snu budzę się wykończona -chyba że mój organizm od tego lezakowania zmęczony .
Mamy starszych dzieci -czy wasze dzieci mają spokojny sen ?
Moja K
Chodzi we śnie co chwilę zmienia pozycję .
Obecnie śpi na wersalce bo z łóżeczka swojego (dla starszakow)wypadala nad barierka.
Żeby było ciekawiej z łóżeczka dziecięcego zrezygnowaliśmy jak miała 14 msc .
I ponad rok spala w następnym i nic się nie działo .
Później zaczęły się wędrówki .
Obecnie potrafi spaść na podłogę wstaje i kładzie się na nowo .
Jak się z nią śpi potrafi z tego łóżka spychac albo kopać póki nie zostanie sama .
Przez te wędrówki nocne jest na nowo z nami w pokoju .
Chciałabym żeby wróciła do swojego pokoju bo nie wyobrażam sobie spania w jednym pokoju w 4ke

--

https://www.suwaczki.com/tickers/w4sqkrntvnpgs866.png
https://www.suwaczki.com/tickers/zem3cwa1u7cfavpn.png
https://www.suwaczki.com/tickers/wn68badvwoxrnigx.png

40278 aniolkowa-2014 Kobieta, 31 lat, okol Krakowa
Żancia

Żancia

Cześć dziewczyny,
Trochę mnie nie było, tydzień czasu ale Wy kochane lecicie z tematami mega prędko : ) . Czytam posty i Wam zazdroszczę też bym chciała wypowiedzieć się w temacie wózków a tym czasem jestem kompletnie zielona w temacie. Chociaż z drugiej strony mega się cieszę ze Was tu mam przynajmniej wybór wózka będzie łatwiejszy : ).
Sylwia84 - Bardzo ładny brzuszek, w ogóle foto jak z okładki jakiegoś czasopisma dla mam pt."mama na wakacjach" :) P.S Ja też w ciąży kochaaaam ziemniaki o boże i to w każdej postaci czy same czy z sosem bądź puree i cóż jem ich więcej niż bym sobie tego życzyła. Ostatnio nawet zamieniłam się z mężem, mięso za ziemniaki heh.
Bryndziak - Brzuszki to naprawdę indywidualna sprawa, to moja tak naprawdę pierwsza ciąża a przynajmniej tak wysoko donoszona a tym czasem do domu wchodzi mój brzuch a potem widać mnie : P jestem w 19 tyg i 6 dniu a wyglądam co najmniej na 7 miesiąc ale tłumacze to sobie że to wina "wzdęć" hehehe. Ale w 1 trymestrze mega schudłam przez wymioty i przez ciąże póki co na razie mam tak samo jak Ty 2-2,5 kg na plusie zależy jak się po opycham ziemniakami, ale pociesze Cię również nie czuje jeszcze ruchów mojego malucha, podobno to dziewczyna już 2 razy na usg tak się ułożyła i pokazała co ma po mamie : )
Pozdrawiam Was wszystkie bardzo serdecznie, w poniedziałek 25.06 mam połówkowe dam znać czy Zosia się nie rozmyśliła i czy jednak nie chce być chłopcem : P

60022 zancia Kobieta, 29 lat, Gdynia