Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Aleksandra do mnie tez takie kokony nie przemawiaja, jak bylam w pierwszej ciazy to kupowalam co sie dalo, a potem musialam sie bujac z tymi rzeczami, bo krotko z nich sie korzysta i tak naprawde mozna bez tego sie obyc i ladnie w cieniutki kocyk zawinac, a ta gumka w srodku wydaje sie jak by miala uwierac :/
Vanesa 35 na grecka kuchnie narobilas mi ochoty
Lenson maly taki ciemny troszke bo tata to afroamerykanin , wiec wyrosnie na czekoladke

Odnośnik do komentarza

27. tydzień ciąży

MAMA
Czujesz się już naprawdę ciężka. Nic dziwnego, sama twoja macica ma wielkość dyni. Jeśli odnosisz wrażenie, że partner cię nie rozumie, kup mu to warzywo i poproś, by je potrzymał na brzuchu przez godzinę. Gdy z piersi zaczyna wypływać siara, czyli pierwsze mleko, nie wyciskaj jej, bo to jedynie pobudzi gruczoły do wytwarzania większej ilości pokarmu. Lepiej zaopatrz się we wkładki laktacyjne, a unikniesz mokrych niespodzianek. Niektórym kobietom zdarza się inna, bardziej nieprzyjemna, wilgotna dolegliwość. Rozciągnięcie mięśni dna miednicy czasem powoduje nietrzymanie moczu, np. podczas kichnięcia lub głośnego śmiechu. To nie powód do wstydu, a zachęta do regularnych ćwiczeń mięśni Kegla, które poprawią stan mięśni i przyspieszą twój powrót do formy po porodzie. Na co dzień wykorzystuj podpaski, które skutecznie zmniejszają dyskomfort związany z tą przypadłością.
DZIECKO
Maleństwo waży zazwyczaj kilogram, czyli tyle, co torebka cukru, i powoli zaczyna obrastać sadełkiem. Skulone mierzy 24 cm, a od czubka głowy do dużego palucha stopy – ok. 34 cm. Na szczuplutkiej buzi widać wyraźnie brwi i rzęsy, a na główce – włoski. Maluszek otwiera oczy, a ich tęczówki mają kolor niebieski. Wykształca się siatkówka, czyli część oka odpowiedzialna za odbieranie bodźców świetlnych i przekazywanie ich do już pofałdowanego mózgu.

28. tydzień ciąży

MAMA
Czasem czujesz się tak, jakby brakowało ci oddechu lub męczy cię ucisk żeber „od dołu”? Dno macicy znajduje się obecnie 3 cm powyżej pępka i stąd te dolegliwości. Nie są groźne, chociaż niezbyt miłe. Najlepsze lekarstwo – krótki odpoczynek i zmiana pozycji. Napiętą skórę na brzuchu smaruj oliwą z oliwek lub specjalnym kremem dla ciężarnych. Od tego tygodnia już do końca ciąży zwracaj większą uwagę na codzienne ruchy płodu. Osłabienie ruchliwości dziecka może (ale nie musi!) być pierwszym sygnałem problemów. W czasie aktywności malucha powinnaś czuć co najmniej 10 ruchów na godzinę.
DZIECKO
Twoje maleństwo pobiera pierwsze lekcje mowy. Wcześniaki urodzone w 28. tygodniu ciąży nie tylko rozpoznają już głos mamy, ale znają jego rytm i ton, a także wyraźnie reagują na nastrój, który te dźwięki odzwierciedlają. Maluchowi już nie przybywa komórek nerwowych, jednak te, które są, doskonalą się i specjalizują. Dobiega także końca kształtowanie układu kostnego i stawów. Zatem maleństwo, które dopiero co przekroczyło kilogram wagi i mierzy 35 cm, pod wieloma względami przypomina już całkiem normalnego dzidziusia.

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Vanessaa,Marta
Super ze sie umowilyscie :) zdjęcie relacje potem jak było hihih ale będziecie jesc dobre rzeczy mniam mniam :D

Vanessa
Tez czytam sobie w necie o każdym tygodniu :)

Aleksandra do mnie tez jakos nie przemawia i wyglada wlasnie tak jakby uciskał troche?

A ja dzisiaj zrobiłam zakupy dla mojej Córeczki :) rożek,ręczniczek,kocyk, pojemniki takie sliczne do pokoiku ale jestem szczesliwa :) chyba zaczynam wpadać w wir zakupów... :D :D
No ale jak musze lezec to komputer czy iPad przed nosem i szperam i patrzę co by tu kupic
:D
Najwyższa pora... :D

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w39jcgsmd4arhk.png

Odnośnik do komentarza

KariKari moze cos do bebna wpadlo i brudzi Ci ubrania. Ja kiedys znalazlam spinach biurowy. Caly zardewialy, to on zapewne dziurawil mi ubrania. Polecam 8 kg lub wiekszy wsad. Ja mam 8kg i koc wchodzi bez problemu. Piekny zestaw do kapieli

Sylwunia piekne brzusio. Fajna ta wanienka z przewijakiem. Wszystko ma sie pod reka. Gratuluje kuzynce synka

Nuria to ja pisalam o calgonie. Uzywalam go do 15-letniej gracji. Jej nic by nie zaszkodzilo haha

jesli pralka glosno chodzi zwlaszcza przy odwirowaniu to lozysko jest do wymiany - nie pamietam ktora z Was pisala o tym halasie ;)

Vanessa najwazniejsze juz masz. Super. Tez czytam w necie tydzien po tygodniu

Pateczka migrena od 12 lat towarzyszy mi jak dostaje okresu. Zdarzylam juz przyzwyczaic sie. Pije duzo wody, ponad 2l dziennie. Dzieki za troske. Piekny brzusio

Carolineee to jest najgorsze. Miec ochote ale nie wiadomo na co. Tez tak czasami mam.

Magnoliam piekne brzusio.

Aleksandra ja raczej nie bede kupowac kokonu

Uff w koncu nadrobilam tylee stron. Staralam sie opd na kazdy temat.
W kwestii proszkow i majtek to nie wiem bo nie zastanawialam sie jeszcze

Odnośnik do komentarza

oj dziewczynki - robicie smaka i
chyba zrobię jakąś tortille z warzywkami i kurczaczkiem.....
chińczyka oj sajgonek mi się chce....
ja właśnie stwierdziłam, że dawno nic mojej Królewnie nie kupowałam... teraz skupiłam się na zakupkach do domku by było ładnie, czysto i przytulnie :)
jestem taka śpiąca, że znów wrócę do domku i pójdę spać i wstanę wieczorem...

Odnośnik do komentarza

Kari- Może faktycznie coś wlazło Ci w uszczelkę w pralce i brudzi. Często w Lidlu jest taki fajny płyn do 'prania' pralki. Używam go i polecam, na początku lekko śmierdzi, ale to jak się pralka po nim błyszczy to szok :)

Aleksandra- Ja raczej takiego cuda kupować nie będę, rożek mi wystarczy. :)

Carolinee- Też często tak mam, że straaasznie mi się czegoś chce a nie wiem czego... :/

Też uważam, że internet i Allegro są wybawieniem. :D
A co do wanienki dostałam od kuzynki w spadku, tyle, że różową... Mam nadzieję, że mój synuś się nie obrazi :D

Oglądam 'Rozmowy w toku' fajny odcinek dzisiaj jest. Leże jak zwłoki bez siły...
A żebra tak mnie bolą, że oszaleję dzisiaj, ledwo obiad zrobiłam :(

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Hej Grudnióweczki :)
po dłuższej przerwie nieodzywania się postanowiłam napisać :) czytam was codziennie . wróciłam do pracy i codziennie po prostu padam i udaje mi sie was tylko czytać :) . w przyszłym tygodniu jade do polski na urlop więc mam nadzieję że uda mi sie do was częściej napisać :) 26 mam wizytę u lekarza w końcu zobaczę moje maleństwo . Powiem wam tak szczerze ze odkad wrocilam do pracy w domu nie moge sie odnalezc .. w wolny dzien jest gorzej niz po całym tygodniu pracy .. spię po 2 h dziennie bo to zebra bolą bo mój synio sie ropycha a to plecy mogłabym tak wymieniać w nieskończoność .
Piękne brzuszki kobietki :) teraz to juz je widac pieknie hihi :)
ciesze sie ze u was wszystko dobrze a mamusia ktorym maluszki spiesza sie na swiat duuzo odpoczynku :) pozdrawiam was serdecznie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/p19urjjgta9vr12v.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Czesc kobitki! troche mnie niezapokoila waga mojego malego,czytajac wasze wypowiedzi ,wasze bobaski sa ciezsze i to w 27-28 tyg a möj w 30 tyg 1.100 kg,nie jest za maly? Martwi mnie to! Ale lekarka nic niemöwila ze za malo.
Cos Meggi pare dni niebylo mam nadzieje ze u niej wszystko wporzadku,moze napisze jutro bo z tego co wiem jutro ma Termin.
Mnie tez bola zebta,kregoslup,powoli chodze jak slonica,chcialam zdjecie wstawic brzuszka ale sie jakos nieda. Ja piore tez w Persil sensativ jest w proszku i w plynie a do plukania kupuje sensativ dla dzeci zwykla nasza tu marka z dm.Co do majtek to wiem ze u nas niepotrzeba kupowac bo szpital daje tak samo jak podpoaski czy ubranka dla malucha,jedynie co potrzeba to ciuszki na wyjscie. U nas pelny wypas nic nietrzeba brac opröcz wiadomo swoich prywatnych zeczy,pizamy tez sa ale wiadomo co swoje to swoje.
Dziewczyny brzuszki cudowne a jeszcze niedawno byly takie malutkie! Gratuluje tez udanych wizyt i obfitych zakupöw!

Odnośnik do komentarza

Marta A, tez myslalam dziś o Megi, pewnie napisze :) Zabiegana przygotowaniami pewnie dla maluszka !

Kari, też robie dziś tortille, w sumie szybkie danie a ja jak zwłoki jestem, nic tylko w łóżku leżeć.
Dziewczyny, powiedzcie mi, co jak mi nie przejdzie? Przecież nie będę brać żadnych antybiotyków w ciązy a taki stan chorobowy też pewnie maluszkowi szkodzi. Wkurzam się, że już próbowałam, syropu z malin, mleka z miodem, syropu z mlecza, uderzeniowej dawki wit. C, biore te tabletki i czuje sie coraz gorzej zamiast coraz lepiej !
Mój G chyba się przejął, bo zadzwonił z pracy i słyszał jaki mam kaszel duszący i potem zadzwonił po godzinie, że nie będzie miał nadgodzin ( byłby w domu tak jak wczoraj ok 00.30) więc będzie w domu po 22, bardzo się ucieszyłam, wole mieć go obok, bo jak się tak czuje, to problemem było dla mnie przebranie się z piżamy i pójscie do sklepu ;/

Marta A, spokojnie mi lekarz tłumaczył ,że teraz właśnie może być najwieksza różnica w wadze i wzroście u dzieci, każde rozwija się inaczej :) to tak jak my, jedna przytyje w ciąży 20 kg, inna 5kg a obydwie urodzą dziecko ok3-4kg, także spokojnie :)

iza-majka - mnie jutro czeka podziwianie jak mój G myje okna, choć znając życie to się wkurze i sama je umyje jak zobacze jak mój Herkules się za to zabiera :D

Odnośnik do komentarza

Muszę się Wam do czegoś przyznać. Tak pisałyscie o allegro i zakupach, że na poprawienie sobie humoru kupiłam sobie torebkę ! hihi :D

http://wittchen.strefamarek.allegro.pl/wittchen-torba-29-3-219-1.html już nie mogę się doczekać aż dojdzie, bo cena jak za Wittchen extra ! a moja już ma minimalne przetarcia na dole( oczywiście jak przekonywałam G, ze potrzebuje 20. torebkę, to powiedziałam, że obecna już jest zdarta :D :D :D )

Odnośnik do komentarza

Marta 1100 w 30 tyg to nie jest mało
gdyby było za mało lekarz by Ci o tym powiedział
u nas w szpitalu też wszystko możesz dostac ale nie wyobrażam sobie chodzić w koszuli szpitalnej, wole mieć wszystko swoje tak jak wybrałam i tak jak chce

ja w przyszły weekend mam w planach mycie okien i bynajmniej nie własnymi rękami :)

http://s7.suwaczek.com/201412201755.png

Odnośnik do komentarza

Lenson
Nie zazdroszczę.. Staraj się sobie poradzić takimi metodami jak piszesz i tak jak Ci dziewczyny radziły. No i daj organizmowi czas na walkę z chorobą. Ale jeśli temperatura będzie Ci się utrzymywać, to zgłoś się do lekarza, bo maluszkowi może zaszkodzić temperatura. Natomiast jeśli chodzi o antybiotyk, to jeśli lekarz by Ci zlecił, to nie wahaj się wziąć, bo na pewno przepisze Ci coś co nie zaszkodzi Twojemu dzidziusiowi, a nieleczona infekcja/stan zapalny mogą narobić więcej szkody! Położna nas bardzo uczulała na to na szkole ostatnio..
Wskakuj pod kołdrę, załóż ciepłe skarpety i nie wychodź, żeby nie wychładzać organizmu niepotrzebnie:)

http://fajnamama.pl/suwaczki/sbigd5v.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...