Maluchy

Do przedszkola - zalety i wady

Odpowiedzi znajdują się poniżej

flaflusiowa86

flaflusiowa86

My też właśnie planujemy oddać Olafka od września. Będzie miał lata i 5 miesięcy. Ze względu na to, że pracuję w domu i mamy drugiego Maluszka wydaje mi się, że dla Niego choć kilka godzin dziennie w innym otoczeniu będzie wspaniałą odskocznią. Lubi bawić się z innymi dziećmi i ładnie się bawi, nie wyrywa zabawek, łatwo Mu wytłumaczyć że za chwilę będzie mógł się tym pobawić, bo teraz ktoś inny z tego korzysta. Mam nadzieję, że Mu się nie zmieni. Wybraliśmy przedszkole prywatne na obrzeżach Krakowa. Koleżanka ma tam Synka i sobie chwali. Mały chętnie chodzi, teraz jako 2,5 latek mówi praktycznie wszystko (poszedł jako 2 latek). Tylko często choruje, ale On tak od niemowlęctwa:(

--

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpranliwfmzs2gl.png

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpri09kddv4wg73.png

29824 flaflusiowa86 Kobieta, 32 lata, Kraków
Ulla

Ulla

choroby trzeba przejść - tak mówią mamy starszych dzieci i pewnie coś w tym jest - przychodzi czas że dzieci się uodparniają a są i takie dzieci które ciągle chorują bo mają słabą odporność

--

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

27582 ulla Kobieta, 38 lat, Jaworzno
aagnieszkaa1

aagnieszkaa1

Ja to widzę same zalety. Jakie wady? Choroby? Przecież dziecko musi się uodpornić...

35070 aagnieszkaa1 Kobieta, 29 lat, Kańczuga
Anush

Anush

Uważam że przedszkole ma bardzo dużo zalet! A poziom przedszkola nie zależy od tego czy jest prywatne czy państwowe, ale od tego jacy nauczyciele w nim pracują, jakie mają podejście do dzieci. Moja córka jest w prywatnym przedszkolu na Ruczaju w Krakowie [reklama usunięta] i jesteśmy bardzo zadowolone z poziomu nauki, opieki czy jedzenia :)

51722 anush Kobieta, 31 lat, Kraków
lea80

lea80

Zdecydowanie przedszkole jak najwcześniej, odpowiednia socjalizacja musi byc, inaczej dziecko moze miec problemy z rówieśnikami.

51613 lea80 Kobieta, 38 lat, Klonowa
est

est

Ja jestem za posłaniem malucha do przedszkola. Mój mały poszedł do grupy 2,5-latków, jak miał roczek i wcale nie żałuję, ale to osobna historia.
Przede wszystkim dziecko zyska na kontaktach społecznych, nauczy się, jak sobie radzić w różnych (także trudnych) sytuacjach, będzie uczyć się od starszych dzieci. Nie chodzi o piosenki i wierszyki, bo tego możemy nauczyć w domu, ale o to, z czym musi sobie poradzić - czy to wyrywający zabawkę kolega czy buty, które nie chcą się nałożyć na stopę. ;-) Nauczy się też bycia z innymi dorosłymi spoza rodziny. Nie martw się, dziecko doskonale się potrafi przystosować (po okresie adaptacji oczywiście) do tego, że pani w p-lu ma inne wymagania niż mama czy tata. No i długie chwile wspólnej zabawy z rówieśnikami czy starszakami - to równie ważne.
Jeśli masz zastrzeżenia co do bezpieczeństwa - rozmawiaj z dyrekcją i naciskaj, żeby coś zmienili, porozmawiaj z innymi rodzicami, czy oni też widzą problem.
Opieka nad dziećmi - jakie sytuacje Cię zaniepokoiły, konkretnie?

--

https://www.suwaczki.com/tickers/wff282c3fzap57l4.png
https://www.suwaczki.com/tickers/k0kd3e5e3ce33his.png

56811 est Kobieta, 33 lata, Kraków