Interpretacja badań diagnostycznych

Alergia na gluten

siupka

siupka

Jakie moge wykonać badanie w labolatorium jeśli podejrzewam alergie na gluten?
Moj synek dostal takiej oto wysypki:
Lekarze nie wiedza co to jest i od czego. Pomyslalam ze moglabym zrobic badanie pod tego katem. Moze jakas bakteria lub cos innego.

Jakie badania moglabym zrobic w tym kierunku?
I jakie koszty są badania alergii na gluten?

--

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9ci09kcr69449r.png http://s2.pierwszezabki.pl/042/0420949a0.png?384

26420 siupka Kobieta, 31 lat, Sosnowiec

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Marta Bednarska

Marta Bednarska

Witam serdecznie!
Aby zdiagnozować celiakię wykonywane jest badanie krwi na obecność przeciwciał wytworzonych w odpowiedzi na białko pokarmowe – gluten i gliadynę. Skierowanie na takie badanie powinien wystawić lekarz pediatra. Warto także wykonać morfologię krwi.
Nie wspomniała Pani, czy wraz z wysypką u dziecka, współistnieją jakieś inne objawy. Alergia na gluten, głównie objawia się silną biegunką, bólami i wzdęciem brzucha, bólami kostno –stawowymi, osłabieniem, spadkiem masy ciała czy anemią. Jeżeli pojawiają się takie objawy u Pani dziecka po spożyciu produktów zbożowych, to może to wskazywać na nietolerancję glutenu.
W przypadku, gdy występują jedynie krostki na pośladkach to mogą być one wynikiem odparzenia pupy dziecka. W aptece dostępnych jest wiele preparatów przeznaczonych na odparzenia skóry niemowlaków. Najlepiej spróbować zastosować jedną z nich, a jeżeli stan się nie poprawi, udać się znów do pediatry w celu wykonania dalszych badań.
Pozdrawiam!

--

27553 marta-bednarska Kobieta, 0 lat, Lublin
siupka

siupka

Dziękuje za odpowiedź.
W sumie nic takiego nie występuje, oprócz tego że drapie się non stop. Dlatego podejrzewam alergie na coś. Jedynie co to miał biegunkę, i kupę taką jakby ze śluzem.
A te krosty na pupie napewno nie są od odparzeń. Pediatra przepisywała nam już mnóstwo kremów, antybiotyków, kropli i niestety po niczym to nie schodzi. A najgorsze w tym to że pozostawiają ślady po sobie.

--

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9ci09kcr69449r.png http://s2.pierwszezabki.pl/042/0420949a0.png?384

26420 siupka Kobieta, 31 lat, Sosnowiec
Marta Bednarska

Marta Bednarska

Witam!
Być może czynnikiem wywołującym wysypkę jest jakiś alergen pokarmowy, bowiem takie uczulenia na składniki pokarmów u dzieci występują bardzo często. Warto zwrócić uwagę po jakim rodzaju pokarmu objawy się nasilają lub pojawiają się nowe krostki.
Jedną z przyczyn wysypki u dzieci może być także uczulenie np.na składnik detergentów do prania.
Najlepiej jednak zaciągnąć jeszcze porady innego lekarza niż pediatra, opiekujący się Pani dzieckiem. Warto przedstawić mu wyniki badań, zleconych przez lekarza pediatrę.

Pozdrawiam.

--

27553 marta-bednarska Kobieta, 0 lat, Lublin