Skocz do zawartości
Forum

Praca w ogrodzie


Rekomendowane odpowiedzi

Współczuję dziewczyny tych opadów deszczu i powodzi...
U mnie póki co samo słoneczko, warzywka i owoce rosną, nic nie gnije. Ale za to ziemia gliniasta jaka jest u mnie jest teraz jak skała... Nawet po podlaniu zostaje twarda skorupa. A i robić coś na ogrodzie w takie gorąco też ciężko. No i komarzyska tną jak wściekłe, zwłaszcza wieczorami.
U mnie w zeszłym roku dynia pięknie wyrosła, ogromne liście miała, chociaż sam owoc jakiś wielki nie wyrósł. A jeszcze w takiej beczce to musi cudnie wyglądać rzeczywiście.
Natka orientujesz się może jakie kwiaty odstraszają muchy, komary? Szukam czegoś, żeby powiesić nad drzwiami tarasowymi, bo tam muszysk się zbiera cała masa i do domu wlatują... A nie znam się aż tak na kwiatach i nie chcę, aby w kwiaciarni mi coś wcisnęli.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlpx9irfiwi27s.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdgeaocg228v.png

Odnośnik do komentarza

j_kaminska
Współczuję dziewczyny tych opadów deszczu i powodzi...
U mnie póki co samo słoneczko, warzywka i owoce rosną, nic nie gnije. Ale za to ziemia gliniasta jaka jest u mnie jest teraz jak skała... Nawet po podlaniu zostaje twarda skorupa. A i robić coś na ogrodzie w takie gorąco też ciężko. No i komarzyska tną jak wściekłe, zwłaszcza wieczorami.
U mnie w zeszłym roku dynia pięknie wyrosła, ogromne liście miała, chociaż sam owoc jakiś wielki nie wyrósł. A jeszcze w takiej beczce to musi cudnie wyglądać rzeczywiście.
Natka orientujesz się może jakie kwiaty odstraszają muchy, komary? Szukam czegoś, żeby powiesić nad drzwiami tarasowymi, bo tam muszysk się zbiera cała masa i do domu wlatują... A nie znam się aż tak na kwiatach i nie chcę, aby w kwiaciarni mi coś wcisnęli.

ja na komary polecam kocimiętkę , miętę i bazylię natomiast na muchy najlepszy jest wrotycz pospolity to takie małe zółte niepozorne kwiatki rosną na polach i w przydrożnych rowach brzydko trochę pachnie ale spróbuj tam gdzie muchy siadają zawiesić wiązkę powinno pomóc no i zawsze na muchy odstraszająco działa lawenda to z takich tanich sposobów możesz tez kupić muchołówkę lub rosiczkę te rośliny z kolei żywią sie owadami są skuteczne ale trudne w utrzymaniu i pielęgnacji po za tym są drogie i bardzo trudno jest stworzyć im takie warunki by służyły długo i spełniały swoją rolę

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...