Skocz do zawartości
Forum

Majówki 2020


Rekomendowane odpowiedzi

I co do mówienia rodzicom to ja akurat już najbliższej rodzinie wypaplałam. W pierwszej ciąży też od razu po zobaczeniu pęcherzyka (żeby była tylko pewność, że nie pozamaciczna).
Mój jeden brat się sam domyślił, bo na imprezie rodzinnej odmówiłam wina, a to mi się nie zdarza. :D

Odnośnik do komentarza
Gość paulinsien

Paula93 Z tego co wiem to są syropy dla kobiet w ciąży np. Prenalen, podobno mają paskudny smak ale są skuteczne. Herbata z miodem i cytryną. Czosnek - jeśli dasz radę (mleko+czosnek i odrobina masła zagotowowane). Sok z Aronii - ale tylko jeśli masz domowej roboty, kupny to cała masa cukru, szkoda kasy. Domowej roboty syrop z cebuli z odrobiną cytryny i cukru. (na samą myśl mnie mdli)...

Odnośnik do komentarza

Mnie dziś od rana łamie spanie. A do końca tygodnia po 8h w pracy. Udreka. Za to wizyta już za 6 dni! Czas szybciej zleci. :)
U Nas wiedzą rodzice i siostry. :) i jak już będzie widać bobaska i będzie wszystko ok to wyślemy zdjęcie po rodzinie. Tzn ja do kuzynek i przyjaciółki i pójdziemy do Babć moich i tyle. :D bo męża rodzina może dowiedzieć się trochę później.

https://www.suwaczki.com/tickers/p19uugpjadhf9nsj.png

Odnośnik do komentarza

paulinsien
Paula93 Z tego co wiem to są syropy dla kobiet w ciąży np. Prenalen, podobno mają paskudny smak ale są skuteczne. Herbata z miodem i cytryną. Czosnek - jeśli dasz radę (mleko+czosnek i odrobina masła zagotowowane). Sok z Aronii - ale tylko jeśli masz domowej roboty, kupny to cała masa cukru, szkoda kasy. Domowej roboty syrop z cebuli z odrobiną cytryny i cukru. (na samą myśl mnie mdli)...

dzięki :) do apteki wybieram się dzisiaj, może coś mi doradzą. Herbatę z cytryną od rana pije więc może coś pomoże :)
A syrop z cebuli przez gardło mi nie przejdzie :D

Odnośnik do komentarza

A ja dziś mam delikatne czerwone plamienie jak się wycieram papierem. W piątek wizyta u lekarza ale drugie usg dopiero we wtorek. Staram się nie denerwować ale ta bezsilności mnie wykończy. Tutaj w UK nic nie robią do 12 tygodnia, więc żadnych leków ani nic. Zadzwonię do prywatnej kliniki i zobaczą co mi powiedzą. Trzymajcie kciuki żeby wszystko było dobrze.

http://fajnamama.pl/suwaczki/p8k31qp.png

Odnośnik do komentarza

Anullka Kochana trzymam kciuki żeby to nie bylo nic złego! Pamiętaj żeby dużo odpoczywać i NIC nie nosić!!
Kuzynka moja miała plamienie w 8tyg. To dostała luteuine i kazała jej leżeć prawie cały czas bo kosmowka się odklejala i tyle można zrobić. Leżeć leżeć i odpoczywać. Zadzwoń i powiedz jaka jest sytuacja przecież muszą jakoś pomóc. Jestem z Toba!

https://www.suwaczki.com/tickers/p19uugpjadhf9nsj.png

Odnośnik do komentarza
Gość paulinsien

Annulka koniecznie zadzwon do lekarza gdyby się nasiliło od razu jedź do szpitala. Oszczędzaj się, jak najwięcej się da. Odpoczynek w pozycji poziomej wskazany. Trzymaj się mocno i nie martw się na zapas, na pewno wszystko będzie dobrze!

Odnośnik do komentarza

My dziś byliśmy w kinie na horrorze, jestem z tych co horrory uwielbiają i się nie boją :D nachosy i popcorn chyba nigdy w życiu mi tak nie smakowały :D oczywiście rano nie obeszło się bez mdłości i wymiotów - zazdroszczę tym z Was, które mają od tego spokój. Po kinie obiad, nudności i ogromna senność a do tego kręgosłup tak okropnie boli, że martwię się co będzie później :/

Anullka wiem jak to wygląda w UK, mam tam trochę rodziny. Dla nich do 12 tygodnia jest "albo się przyjmie albo nie" więc według mnie prywatna klinika jest dobrym rozwiązaniem, bo może chociaż tam się zaintetesują. Nie ma na co czekać, bo lepiej sprawdzić co się dzieje. Trzymam kciuki żeby wszystko było w porządku

https://www.suwaczki.com/tickers/w57vikgnznlu1mdk.png

Odnośnik do komentarza

Mi sie dzis zaczely mega mdlosci.... :( Rano ratowalam sie zimna cola z lodowki troche pomoglo.
Wypilam herbate, zjadlam sniadanie ale w brzuchu mnie niezle kreci :(
Obok pracy mam kebaba i te reklamy tych hamburgerow mam taka ochote ze szok a z drugiej strony mnie mega na to mdli.
Meza perfumy tez dzis pachnialy zbyt intensywniej niz kiedys... Zaczelo sie :(

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e5e3w1kw5td.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e5e9ohu5b4u.png

Odnośnik do komentarza
Gość paulinsien

Niestety kolejna noc nieprzespana, wstaje pije i sikam, i tak w kółko... Jak nie wypije to mnie mdli, jak wypije to co chwile do toalety biegam.

Byłam na Becie i zrobiłam dodatkowo progesteron. W sobotę mam pierwszą wizytę, więc chcę iść już z kompletem badań. Morfologie i mocz dzisiaj odebrałam wyniki i tylko żelazo mam za wysokie, reszta w punkt.

Od rana przypływ mocy witalnych to po pobraniu pojechałam na zakupy... Ledwo wróciłam, krzyż boli tak, że nie wiem czy mam siedzieć, leżeć czy zawisnąć jak nietoperz.... Przesadziłam z aktywnością i biegunka mnie dopadła...

Anullka jak u Ciebie?

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny, parę słów o mnie. Mieszkam na podkarpaciu, ale pochodzę ze śląska. 34 lata, 7 tydzień ciąży- O podwyższonym ryzyku poronienia - mam mięśniakowatość macicy (3 lekarzy nie dawało nadziei na zapłodnienie, a jeden już rok temu chciał mi ją usunąć), doatego fakt, że w ogole zaszłam w ciążę wywołał szok i jak na razie staram się nią nie cieszyć by nie zapeszyć. Samopoczucie? Mdłości, wymioty, zgaga, wstręt do jedzenia, jem bardzo mało, na mięso w ogóle nie mogę patrzeć, może jest 5 rzeczy które mój organizm akceptuje. Na szczęście mam wspaniałego faceta, który ociera łzy, wspiera i pociesza, że ten stan minie. Życzę Wam dużo sił i zdrówka.

Odnośnik do komentarza

paulinsien Tobie też polecam pozycje boczną leżącą z poduszka pod kolanem, może to pomoże.
Agii Witamy Cię serdecznie, gratuluje i trzymam kciuki żeby wszystko poszło gładko i spokojnie. Szczęście mieć takiego skarba obok siebie, to jest rzadkość choć też mam takiego u boku. Pamiętaj masz też nas w razie co do wygadania się.

Mnie jak na razie mdłości na stopie głodu jak zjem przechodzi, może mnie to ominie.. Przy okazji coraz bardziej boję się wizyty czy wszystko w porządku :/

Anullka Czekamy na wieści

Odnośnik do komentarza

byłam u lekarza i jestem na zwolnieniu na tą krtań.
Tak dla zainteresowanych to lekarka podpowiedziała, że na katar, gardło, głowę ogólnie jako przeciwbólowe jest dobra herbata rumiankowa. Najlepiej zaparzyć i wdychać opary :)
wyczytałam w internecie, że herbata rumiankowa dobra też jest na mdłości w ciąży :) ja mdłości nie mam, ale może któraś z was wypróbuje :D

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...