Skocz do zawartości
Forum

Ciąża i poród po konizacji szyjki macicy...


Rekomendowane odpowiedzi

Alexandra a w ktorym jestes msc? Bo ja pamietam jak bylam z corka w ciazy, to kanalowo moglam leczec od poczatku ale mialam tez do wyrwania i dentysta kazal mi czekac do 6msc. Bo po ekstrakcji trzeba rtg zrobic, zeby zobaczyc czy korzen caly zostal usuniety i lepiej z tym poczekac az dzidzius podrosnie:-) Tyle wiem na ten temat, moze teraz cos sie zmienilo.
Zdrowka Wam zycze i dziekuje za info.

Odnośnik do komentarza
Gość alexandra12000

Czesc dziewczyny mam troche inne pytanie ile przytyłyście od kad jesteście w ciąży?? Bo ja nic nie tylam nawet schudlam a nie wymiotowalam a teraz zaczelam strasznie tyć już dwa kilo a jem caly czas tak samo wody tez pije dużo . Ogólnie to 3 kg ale te dwa to w krótkim czasie. Z synem przytylam ponad 20 ale to przez słodycze a teraz chciałam tego uniknąć a i czy macie zaparcia? I czy ktos pil siemie lniane? Bo po nim mam biegunkę i sie troche martwię czy to nie szkodzi dzidzi. A tak cobu was slychac jak wasze szyjki ? Moja bez zmian teraz bede miala polowkowe ale to jeszcze 3 tyg do wizyty , często brzuch zaczyna sie stawiać i tego sie boje najbardziej zeby przez to nie bylo problemów z szyjka a wam kiedy zaczął sie stawiać?

Odnośnik do komentarza

Hej Aleksandra, ja obecnie (26tc) mam 9kg na plusie i spodziewam się, że mogę pobic jakis rekord, bo blizniaki no i od 2 tyg tylko leze wiec ja juz nic nie planuję w kwestiach wagi, bedzie co ma być:) ja do 13tc tylam 0,5- 1kg na miesiąc, a pozniej ok 2-3 na miesiąc (miesiac to mam na mysli czas miedzy wizytami u lek). Ogólnie to uważam, że to bardzo indywidualna sprawa, każdy inaczej przybiera wiec trzeba słuchać tylko lekarza:) mi zaparcia nie dokuczają, wiec nie pomogę, nie znam sie. Jesli chodzi o szyjke to za tydz mam kontrol, leżę z poduszka pod pupą i mam nadzieję, że to pomoże, oby nie bylo gorzej. A jak odczuwasz to stawianie sie brzucha? Bo ja chyba tego nie czuje..

Odnośnik do komentarza
Gość alexandra12000

Robi mi się cały twardy i czuje wtedy dokąd sięga macica , pozniej to tak idzie z góry do dołu czy na odwrót a teraz to odrazu twardy przeważnie jak leze na wznak lub rano jak wstaje . Ginekolog mi kazał brać odrazu nospe bo to powoduje to skracanie. A z synem jak bylam caly czas mi sie stawial ale wtedy nie wiedziałam ze to na szyjkę wpływa , ale to zalezy od organizmu . Dziękuję za odpowiedz chyba znowu bede wielka w ciąży hej:-) ale najważniejsze dziecko.

Odnośnik do komentarza

No u nas nieciekawie od poczatku lutego jesttem w szpitalu.
Plytki spadaja pomimo przetaczania, czasami wytrzymuja 2dni albo wogole nie urosna. Sytuacja robi sie ciezka do opanowania.
Ciaza bedzie z tego powodu napewno rozwiazywana w czesniej.
Malutka wazy 1430g teraz mam 31tc. Paradoks ze szyjka trzyma, a tego bardziej sie balam niz mojej niewydolnosci szpiku. Jest bardzo ciezko psychicznie .
Najgorsza jest niepewnosc co bedzie jak moja
Dziobka sie urodzi.

a href="http://

Odnośnik do komentarza

Witajcie dziewczyny:) cieszę się że znalazłam to forum, przeczytałam cały Wasz wątek i postanowiłam dołączyć. Obecnie jestem w 13tc, 7mcy temu miałam zabieg elektrokonizacji z powodu CIN III. Obecnie długość mojej szyjki to 31mm, mój ginekolog mówi, że jest wysokie ryzyko. Biorę luteinę dopochwowo 100x2. Obecnie najbardziej martwią mnie bóle w okolicy krzyża, przypominające te na okres. Też takie miałyście? Ja dostałam na to tą luteinę, ale nie pomaga:(

Odnośnik do komentarza
Gość alexandra12000

Kinia no to nieciekawie , ale zlecialo co 31 juz. Moze nie bedzie tak zle myśl pozytywnie wiem ze to sie tylko tak dobrze mówi ale kto jak nie ty musi wierzyć w to ze będzie dobrze. Zawsze tak jest jak martwisz sie o jedna rzecz i jest z nią ok to zaraz znowu cos nie tak , mysle ze będzie ok

Odnośnik do komentarza
Gość alexandra12000

Znowu ucięło m posta . Dara87 ja takich boli nie miałam dostałam luteine na szyjkę na poczatku 50 teraz 100 dodatkowo biorę magnez , moze spróbuj brać też . Nie zaszkodzi a może pomóc. Dużo tez odpoczywam choc nie zawsze się udaje bo mam synka 4 letniego a teraz ma jeszcze ferie mąż dopiero o 18 i wszystko na mojej głowie ale nie dźwigam i robię wszystko na spokojnie pozdrawiam bedzie dobrze

Odnośnik do komentarza
Gość alexandra12000

O no proszę:-) jestem ciekawa jak mój maly zareaguje na nowe maleństwo mam nadzieje ze za dwa tygodnie dowiem sie kto u mnie mieszka . Mnie tylko boli po bokach tak kluje i czasem twardnieje ale na to mam brać nospe .

Odnośnik do komentarza
Gość alexandra12000

Ja tez w pierwszej ciąży dowiedziałam sie w 12 tygodniu a teraz jestem w 20 i nadal nie wiem za dwa tygodnie ide na połówkowe i wtedy pewnie sie dowiem;) no ja się boje czy nie bedzie zazdrosny i czy nie bedzie się czuł odsunięty bo on tez jest oczkiem w glowie.

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj byłam na pierwszym USG prenatalnym i lekarz mówi, że jest dobrze:) widziałam bijące serduszko, rączki, nóżki....:) dostałam zdjęcie w 3d. Wzruszające momenty! a w czwartek wizyta u mojego gina i wtedy zobaczymy co z moją szyjką. A bóle w okolicy krzyża to podobno od kręgosłupa może być, tzw. lordoza ciężarnych, słyszałyście o takim schorzeniu?

Odnośnik do komentarza

Witaj Dara, super, że badanie ok:) mnie wzrusza kazde usg, wczoraj lek zrobila mi zdjecia buziek moich maluszków w 3d, nie moge przestać na nie patrzeć! :)
Nie wiem co to ta lordoza, mnie akurat boli wsztstko od lezenia, ale nie marudze po szyjka przez 3 tyg bez zmian:)
Kinia, trzymam kciuki, malutka coraz wieksza, a szyjka trzyma wiec jeszcze urośnie:)
Aleksandra, zaraz masz polowkowe, fajnie. Jakos powoli, ale leci nam ten czas:)

Odnośnik do komentarza
Gość alexandra12000

Dara87 ja tez nie wiem co to znaczy, kasia29 i dara87 fajnie ze macie zdjecia w 3 d ja tez idę na to usg 1 a 2 mam wizyte u mojego ginekologa heh bede miała dwa połówkowe jak by nie patrzeć . Ale co raz bardziej denerwuje sie czy wszystko ok z dzieckiem , a o szyjce nie wspomnę mam nadzieje ze bez zmian . Fajnie ze wszystko dobrze u was oby tak do konca :) i żeby szyjki trzymaly i dzieciaczki zdrowe byly bo to najważniejsze.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, jestem po wizycie u mojego ginekologa. Dwa tygodnie temu długość mojej szyjki wynosiła 31mm, a dziś lekarz mówi mi że jest 60mm! Nie mogłam w to uwierzyć ale stwierdził, że to zasługa luteiny. Pytałam o ból w okolicy krzyża i to ból kręgosłupa, więc mogę iść na basen:) i poleżeć na podłodze zamiast na kanapie hihi ;) cieszę się bo bardzo brakuje mi ruchu..

Odnośnik do komentarza
Gość gosiaczekz

Cześć dziewczyny, mam teraz mało czasu bo Marysia absorbuje a, a i mieliśmy problem z laktacja. Przeczytałam wszystko, muszę tu do was wpadać bo bardzo wam kibicuje.
Kinia, kurcze kiepsko z tymi twoimi płytkami, dobrze,że to już 31 tydzień. Mam nadzieję że sytuację da sieopanować.
Alexandra,ja przez spora część ciąży nie przybieralam jakoś dużo, zważywszy na fakt że długo wymiotowalam i to cała dobę. Jak już zaczęłam to później przez 3 wizyty waga stała w miejscu,mocniej dużo luteiny i woda się zatrzymywała, przytyłam niestety dużo bo prawie 17 kg ( w poprzednich 8 i 10). Dziś jest miesiąc po porodzie i zostało mi jeszcze 4, ale to naturalnie spada, bo karmie piersią i nie da się przejść na dietę. Dużo no- spy bierzesz? Ja wolałam więcej magnezu i leżenie. Zresztą pisałam chyba o no - spie szczególnie po 30 tygodniu.
Niunia, ja rodzilam siłami natury, i miałam elektrokonizacje czyli blizna konkretna bo spalona tkanka.
Pozdrawiamy was z malenstwem

Odnośnik do komentarza
Gość alexandra12000

Gosiaczek no właśnie mi sie wydaje ze woda mi sie zatrzymała, a nospy tak nie brałam ale teraz przez ostatnie dni biorę 1,2 dziennie tak mi zaczyna się stawiać a magnez tez biorę i staram sie dużo leżeć ale czasem nie wychodzi. Dara to super długa szyjka a tak mówią ze sie nie wydłuża jednak to mozliwe.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...