9 miesięcy, ciąża

Ciąża i poród po konizacji szyjki macicy...

ola29

ola29

Czy jest może tutaj jakaś mama w ciąży albo która już urodziła pi konizacji szyjki macicy?Ja obecnie jestem po konizacji w ciąży w 13 tyg chciała bym się dowiedzieć jak wygląda przebieg ciąży i poród po tym zabiegu???

44449 ola29 Kobieta, 33 lata, Słupsk

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~kasia.29

~kasia.29

Hej, niestety nie odpowiem na Twoje pytanie, ale może Ty mogłabyś mi pomóc. Ciekawa jestem po jakim czasie od zabiegu zaszłaś w ciążę? Ja jestem świeżo po zabiegu i zastanawiam się jak długo będziemy musieli z mężem czekać. Pewnie wszystkiego się dowiem na wizycie u mojej gin., ale to teoria, a jestem ciekawa jak praktyka ;) czytałam trochę o tych kłopotach z szyjką po zabiegu i domyślam się, że pewnie się martwisz, ale głowa do góry, wszystko musi być dobrze! Trzymam kciuki za Ciebie i siebie, pozdrawiam!

ola29

ola29

kasia 29 zabieg miałam w lipcu 2013 roku wcześniej przez rok nie mogłam zajść po zabiegu powinno odczekać się conajmniej 6 mies...ale my postanowiliśmy poczekać dłużej wiec pod koniec ubiegłego roku zaczęliśmy starania :-) i o dziwo w lutym zaszłam czyli w sumie w trzecim cyklu się udało

ola29

ola29

Ucielo mi połowe postu jestem teraz w 18 tyg narazie bez problemów przechodzę ciążę oczywiście biorę luteine i duphaston na podtrzymanie...jutro mam wizytę zobaczymy co lekarz powie.życzę żebyś tez szybko zaszła i donosila ciążę bez problemów.pozdrawiam

kasia.29

kasia.29

Dziękuję, że odpisałaś:) moja gin. powiedziała, że możemy się starać już po 3 m-cach po zabiegu i szczerze mówiąc bardzo chcemy. Zastanawiam sie czy jak tam sie zagoi ta rana to czy to czekanie pomaga..sama już nie wiem..pewnie u każdego może byc inaczej:) a powiedz te leki na podtrzymanie to w związku z konizacją? Czy to nie ma związku? Mam nadzieję, że po wizycie wszystko u Was super:-) pozdrowionka!

45745 kasia-29 Kobieta, 33 lata, szczecin
ola29

ola29

Skoro lekarz pozwolił pi trzech miesiącach to próbujecie trzymam za was kciuki mocno :-) i mam nadzieje ze szybko się uda...te leki na podtrzymanie mam bo jestem juz po dwóch poronieniach,i tak profilaktyczne kazał lekarz mi brać.Mimo to szyjka teraz mi się skraca i to są właśnie uroki ciąży po konizacji na ostatniej wizycie szyjka miała 2,8 cm jak skróci się do 2 cm czeka nas albo leżenie do końca ciąży albo założenie szwu okreznego na szyjkę...wolała bym szew bo nie uśmiecha mi się leżeć do końca ciąży!!!jeszcze raz życzę powodzenia

Monis79

Monis79

Cześć dziewczyny :-) przeszłam konizacje szyjki cztery lata temu. Lekarze zapewniali, że mogę być jeszcze mamą. Mam 12letnia córkę Aleksandrę. Jak już mieliśmy pewność, że jestem zdrowa zdecydowaliśmy się powiększyć rodzinę. Problemów z zajściem w ciążę nie było, od razu strzał i to dubeltowy ;-). Nawet smielismy się, że nie dane nam było popracować nad dziećmi zbyt długo. Całą ciążę musiałam się oszczędzać. Na szczęście szyjka trzymała. Chociaż koło 20 tc widniało nade mną ryzyko szpitala ale przybrałam jeszcze bardziej pozycję horyzontalna, robiłam to co muszę i wytrwalismy w domku do 35 tc. A jak pojechaliśmy do szpitala to już na porodówkę ;-), zaczęła się akcja porodowa. Chłopcy urodzili się przez cc, ale tylko dlatego, że byli nieprawidłowo ułożeni. Jakbyś miała jeszcze jakieś pytania służę radą :-).

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia w szczęśliwym donoszeniu maleństw.

43393 monis79 Kobieta, 40 lat, Lidzbark Warmiński
ola29

ola29

Monis79 gratuluję bliźniaków :-) sama mam więc wiem ile to szczęścia.U mnie ciąża przebiega narazie prawidłowo i będzie córka z czego bardzo się cieszę...mam takie pytanie mianowicie o długość twojej szyjki czy pamiętasz jaka była u mnie 20 tydz szyjka 28 mm i niby ładnie trzyma nie wiem jednak czy to nie za mało z chłopakami miałam 2 cm w 22 tyg i założony szew teraz chciałabym tego uniknąć...pozdrawiam

Monis79

Monis79

Ola29 sprawdziłam moją kartę ciąży, nie mierzyli mi wtedy długości szyjki, więc nie wiem ale po czterech tygodniach na usg miała 3,38 cm. Moja Pani doktor stwierdziła, że się poprawiła. Nie wiem, czy to możliwe żeby się wydłużyła ale później nie straszyła mnie już szpitalem ;-). Tylko faktycznie oszczędzałam się, robiłam to co musiałam, na zakupy jeździłam tylko pod eskortą i rzadko.

Ile mają Twoje bliźniaki? Jeżeli możesz napisz mi coś więcej o swoich pociechach :). Może masz jakieś złote rady dla młodej mamy ;). Moje chłopaki dopiero skończyły cztery miesiące i są cudowni :D.

43393 monis79 Kobieta, 40 lat, Lidzbark Warmiński
ola29

ola29

Moi chłopcy juz 7 skończyli...i są cudowni kłopotów mi nie sprawiali od 3-go mies całe noce przesypiali;-) jeżeli potrzebujesz jakieś porady pisz konkretnie jakiej potrzebujesz z chęcią odpowiem;-)

kasia.29

kasia.29

Bardzo fajnie poczytać Wasze optymistyczne historie :) od razu mi lepiej! Olu, na kiedy masz termin? Moniś, możesz napisać po jakim czasie od zabiegu zaczęliście starania? jak już pisałam, lek. mi powiedziała, że w sierpniu mamy zaczynać, ale nie wiem czy to nie za wcześnie (od maja) :/ ciekawa jestem jak to było u Ciebie. a powiedzcie mi, jak to jest z tą szyjką? on podczas ciąży trochę się wydłuża? chodzi mi o początek ciąży, bo pod koniec to domyślam się, że się skraca ;) na badaniu kontrolnym lekarka badając mnie zasugerowała, że długość mojej szyjki jest wystarczająca, że conajmniej 2cm, ale z tego co piszecie to widzę, że to wcale nie dużo :/ Olu, a zakładanie tego szwu boli? Czuć go potem? Można potem normalnie funkcjonować?

45745 kasia-29 Kobieta, 33 lata, szczecin