9 miesięcy, ciąża

Ciąża po 40-tce? To nie za późno?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Krokiet

Krokiet

No a ja jeszcze lepiej "popłynąłem". Pisząc o szoku, miałem na myśli ZP i ZE. ZT w porównaniu z nimi to znowu znacznie łagodniejsza forma aberracji chromosomowych.

45474 krokiet Mężczyzna, 49 lat, średnia
nateluk

nateluk

Ja myślę, że to zależy od tego, jak kobieta się czuje, jaki tryb życia prowadzi. Wiadomo, że po 40 już nie jest się tak zdrową osobą jak w wieku 20 lat, ale to już kwestia indywidualna.Na pewno psychicznie jest się bardziej dojrzałym... Tylko trzeba bardzo dbać o siebie i maleństwo. Najlepiej mierzyć sobie codziennie rano ciśnienie, regularnie się badać. Są nawet takie specjalne aparaty do monitoringu ciąży on-line, które "zczytują" tętno matki i dziecka, i gdy coś jest nie tak alarmują i matkę, i lekarza.

47166 nateluk Kobieta, 31 lat, Kraków
Krokiet

Krokiet

Żona była na kolejnej zwykłej wizycie i... zastanawiam się kiedy coś pójdzie nie tak. Ciągle wszystko idealnie. Żadnych zastrzeżeń do stanu dziecka i matki. Amelka ma 1.8 kg czyli grubo powyżej średniej, która jest w okolicach 1.5 kg dla 30 tyg. 1.902 kg to 95 centyli. Synek też ułomkiem nie był. Żona wygląda przepięknie, żadnych rozstępów, przytyła chyba ciut mniej niż w pierwszej ciąży, więc brzuszek wyraźnie mocniej zarysowany. I tylko ten dzwonek ostrzegawczy, że jak się zbyt cieszę, to życie zwykle pokazuje "miejsce w szeregu" i tym samym uczy skromności.

joanna70

joanna70

Krokiet - ciesz się całym sercem i nie czekaj na jakieś "niespodzianki" wszystko będzie dobrze...żonkę rozpieszczaj i noś na rękach ;) bo urodzi ci niebawem cudną księżniczkę :) a wtedy to pewnie już tylko ją bedziesz nosił na rękach ;)

--

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72106.png

47122 joanna70 Kobieta, 49 lat, Przyszowice k.Gliwic Śląsk
Krokiet

Krokiet

Tak jak nie wierzę w zabobony, tak z tym cieszeniem się, to mam jakieś takie fatalne zapeszanie. Najlepiej jak siedzę cicho i nic nikomu nie mówię. Daleko nie szukać - 4 lata temu pochwaliłem się w pracy i w 9T niestety nasza dzidzia zamieniła się w "aniołka". Dlatego teraz tylko żona tylko siostrze powiedziała. Potem wąskie grono osób dowiedziało się po badaniach prenatalnych. No jak już brzuszka się nie dało ukryć, to krąg się poszerzył. Pewnie i tak sporo osób się zdziwi po fakcie :)

joanna70

joanna70

Krokiet- ale to juz 30 tydzień wiec "duża pannica" której właściwie już nic nie grozi....jeszcze tylko 7 tygodni i bedzie mogla przyjść na świat z mianem "urodzona w terminie" wiec prosze niczym sie nie martw....

--

Krokiet

Krokiet

Krokiet
Amelka ma 1.8 kg czyli grubo powyżej średniej, która jest w okolicach 1.5 kg dla 30 tyg.

Taaaaa - niedokładność pomiarów/urządzeń jest jednak dość spora ;) Byliśmy u dr Dudarewicza w Łodzi na szczegółowym badaniu i wg niego jest to 1.62 kg czyli 10% mniej. Jest to w okolicach 55-60 centyli.

Robiąc badanie oceniał wszystkie elementy - przepływy w sercu, ukrwienie mózgu, układ trawienny (wypełnienie żołądka i jelit treścią), wielkość brzuszka, funkcje łożyska, napięcie mięśniowe (ćwiczyła akurat paluszki), tętno 140, przepływy rytmiczne, brak owinięcia pępowiną i wiele innych rzeczy. Płód dobrze odżywiony i zaczyna obracać się główką ku dołowi, łożysko dalej wydolne, brak zagrożenia przedwczesnym porodem, oraz innych problemów matki.
Były już widoczne.. włoski.
Córka oprócz ćwiczenia paluszków, pomachała nam... nóżką :D

Krokiet

Krokiet

joanna70
wiec prosze niczym sie nie martw....

Spokojnie - to nie jest martwienie się ;) Ja należę do niepoprawnych optymistów. Tylko tak jak pisałem - kiedy wpadam w hurraoptymizm i czymś się chwalę (wręcz trąbię), to dostaję nauczkę. Z napływu tych pozytywnych informacji mogę się "zapomnieć" i popaść w euforię. Pracuję więc dalej nad swoją pokorą ;)

Krokiet

Krokiet

~PóźnaMama
cesarka ustalona za 22 dni :)

Już powinno być chyba po wszystkim, bo pisane 4 tygodnie temu. Czekamy na potwierdzenie, że wszystko poszło OK!

joanna70

joanna70

Właśnie zadzwonili.....mój promyczek ma ZD :( :( :(

--