Skocz do zawartości
Forum

Listopadowe mamusie 2013 :))


Rekomendowane odpowiedzi

Hej Dziewczyny!
Dawno mnie tu nie było, bo razem z większością przeniosłam się na forum na mnz.
U nas będzie dziewczynka, czyli będę miała parkę.
Ogólnie czuję się ok, ale te upały mnie wykańczają.
Do tego wyszły mi dziwne wyniki na teście obciążenie glukozą: wynik na czczo 68 mg/dL, a po dwóch godzinach 58 mg/dL. Czy któraś też miała tak niski cukier?

Jak sobie dziewczyny radzicie z upałami?

http://www.suwaczki.com/tickers/ukdy15nm1nwn6t52.png

http://www.suwaczki.com/tickers/er3mio4padgfza1m.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny przyszłe mamuśki :) Ja mam takie pytanko szukam po internecie i nic nie mogę znalezc a bardzo sie boję.Termin porodu mam na 1.11.2013 lecz po wczorajszej wizycie u ginekologa dowiedzialam sie ze mam przeciwwskazania do porodu SN i bede miala cc na termin.To bedzie nasz 2 synus.1 synka rodziłam takze cc lecz bylo to zagrozenie zycia dziecka i oczywiscie papranina lekarzy, po cc dostalam jakiegos zakazenia i rozeszly mi sie powloki brzuszne przy czym lezalam 2 tygodnie w szpitalu z dziura w brzuchu po 2 szyciu lekarz obawial sie sciagniecia szwow aby rana znow sie nie rozeszla. A teraz informacja od lekarza ze przy normalnym porodzie moze popekac mi macica w miejscu 1 ciecia. Tak strasznie sie balam cc a teraz i porodu SN.Moze chociaz podpowiedzialy mi byscie jak wyglada w tym czasie cc na termin ? czy to termin konkretnie ustalony? czy jezeli lekarz w szpitalu jest inny niz prowadzacy nie podwazy decyzji o cc ? Tak sie boje kolejnych komplikacji ze chyba nie dam rady :(

http://www.suwaczek.pl/cache/31ebb6ecf2.png

Odnośnik do komentarza

JesiennaMama
Ja niepokoiłam się twardnieniem brzucha. Mój lekarz przepisał mi magnez. Nie odczuwam bólu tylko lekki dyskomfort kilka razy dziennie. Poczytałam trochę w necie i już wiem, że to skurcze Braxtona-Hicksa. Czasami mój brzuch jest "krzywy" z jednej strony to pewnie plecki albo pupka córci :) Tez tak macie?

Ja też tak jak Ty mam termin na 5.11.2013 ale myślę że urodzę wcześniej albo później:p ale jak będzie to się okaże...mi też twardniał brzuch szczególnie w nocy ale zwiększyłam dawkę magnezu i jest już lepiej. Też mam czasami krzywy brzuch w szczególności z lewej strony...tą stronę mój Mikuś sobie upodobał i nic nie poradzę na to:p więc jestem zmuszona spać na prawym boku. Chodzisz jeszcze JesiennaMama do pracy? bo ja od paru dni jestem na zwolnieniu lekarskim żeby sobie już odpocząć i przygotować wszystko na przywitanie nowego lokatora:)

http://www.suwaczek.pl/cache/dd47764b04.png
http://www.suwaczki.com/tickers/p19uskjoly8iicqc.png
http://s5.suwaczek.com/20120428570123.png

Odnośnik do komentarza

Hej Mamusie. My już jesteśmy gotowi na powitanie naszej córeczki. Nie kosztowało nas to wiele...mąż odrestaurował swoje bukowe łóżeczko tylko kupiliśmy materac ( gryczano-kokosowy-podobno najlepszy) wózek Tako Laret 3w1 model 2012 kupiliśmy okazyjnie za 550zł :) ale wygląda jak nówka. Ciuszki miałam od siostry, która także rodziła dziewczynką na jesieni także pełne wyposażenie mamy za ponad połowę wartości. Jedynie akcesoria do higieny i pościel oraz dosłownie kilka ciuszków mamy nowych. Łóżeczko czeka na skręcenie i ustawienie ale na to jeszcze mamy czas :) Teraz będę zastanawiać się nad zawartością torby do szpitala. Podpowiedzcie co jest naprawdę potrzebne. jak Wam się wydaje?

Odnośnik do komentarza

Dominiczka
Hej dziewczyny :) nas Dominisia ma przyjść na świat 25 listopada :) kopie już jak szalona :) czy już szykujecie wyprawie do szpitala, tak na wszelki wypadek?
Pozdrawiam wszystkie mamusia listopadowe :)

hej kochana ja mam również na 25 super ;-)))) ja już mam nawet wszystko uprane i uprasowane hehehehe . torba w sumie moja spakowana małego też prawie i tak wszystko sobie leży w szafie. ponieważ ja ciagle jeźdze do szkoły chodze ostatni rok wiec wole miec takie rzeczy przygotowane. wózek wybrany łóżeczko również ;-))))) bedzie mały Gabryś.

Odnośnik do komentarza

viosna
Hej
ja powoli zaczynam myśleć o wyprawce. Część rzeczy mam jeszcze po synku, ale teraz będzie córa to i różowych fatałaszków trochę kupiłam.
Zrobiłam też listę rzeczy do kupienia, głównie art. higieniczne dla mnie i dzidziusia.
O torbie jeszcze nie myślałam, póki co wzięłam się za pranie ubranek.

a na kiedy masz termin ......??? ;-)

Odnośnik do komentarza

JesiennaMama
Hej Mamusie. My już jesteśmy gotowi na powitanie naszej córeczki. Nie kosztowało nas to wiele...mąż odrestaurował swoje bukowe łóżeczko tylko kupiliśmy materac ( gryczano-kokosowy-podobno najlepszy) wózek Tako Laret 3w1 model 2012 kupiliśmy okazyjnie za 550zł :) ale wygląda jak nówka. Ciuszki miałam od siostry, która także rodziła dziewczynką na jesieni także pełne wyposażenie mamy za ponad połowę wartości. Jedynie akcesoria do higieny i pościel oraz dosłownie kilka ciuszków mamy nowych. Łóżeczko czeka na skręcenie i ustawienie ale na to jeszcze mamy czas :) Teraz będę zastanawiać się nad zawartością torby do szpitala. Podpowiedzcie co jest naprawdę potrzebne. jak Wam się wydaje?

hej ;-))
- koszule do szpitala
- skarpetki
-staniczek do karmienia
- wkładki laktacyjne
- wkłądki poporodowe
- majtki w siateczke (4-5 szt)
-mydło jeleń biały
- szlafrok
-kapcie pod prysznic i na sale
- coś do schrupania , wode
- ręczniki papierowe , papier toalet
- suszarke do włosów, pomadke ochronną
- itp

Odnośnik do komentarza

MONIS 26
Dominiczka
Hej dziewczyny :) nas Dominisia ma przyjść na świat 25 listopada :) kopie już jak szalona :) czy już szykujecie wyprawie do szpitala, tak na wszelki wypadek?
Pozdrawiam wszystkie mamusia listopadowe :)

hej kochana ja mam również na 25 super ;-)))) ja już mam nawet wszystko uprane i uprasowane hehehehe . torba w sumie moja spakowana małego też prawie i tak wszystko sobie leży w szafie. ponieważ ja ciagle jeźdze do szkoły chodze ostatni rok wiec wole miec takie rzeczy przygotowane. wózek wybrany łóżeczko również ;-))))) bedzie mały Gabryś.

My łóżeczko i wózek mamy po dzieciach siostry...pozostaje je tylko od niej odebrać :) Mimo, że ona ma dwóch chłopaków, to część ubranek najmniejszych też od niej mam...ale na razie jeszcze leżą i czekają aż skończymy pokoik dla małej :)
A kiedy masz kolejne usg i w ogóle czy dużo Cię kopie? Fajnie, że też masz na 25 :)

Odnośnik do komentarza

Czesc mamuski:) ja mam termin na 11 listopada.Ubranka wyprane i wyprasowane:) w ten weekend mam zamiar spakowac torbe do szpitala.Moj maz mi ciagle o tym przypomina.Boi sie ze jak juz sie zacznie to nie bede przygotowana i on bedzie musial mnie spakowac.hihihi czy wasi partnerzy tez tak panikuja?jak sie ogolnie czujecie.Moj maluch jest jest juz odwrocony glowka na dol.Czy macie problem ze spaniem tzn ulozeniem sie? Masakra oprocz tego ze wstaje 4 razy do toalety to jeszcze sie budze zeby zmienic bok lezenia:) no coz .... Uroki ciazy:)

Odnośnik do komentarza

Ja też ciągle biegam do toalety a na noc staram się dużo nie pić i dzięki temu "jedynie" raz wstaje w nocy za potrzebą. Co do snu to mąż sprawił mi poduszkę ciążową- kojec firmy Motherhood. Jest naprawdę rewelacyjna. Śpi się na niej megawygodnie a brzuszek ma podparcie dzięki temu nie mam problemów z bolącym kręgosłupem. Szczerze polecam. Mimo, że cena jest dosyć wysoka ok.160 zł nam udało się wylicytować używaną za 60 zł :) Jest w idealnym stanie i na pewno będzie mi pomocna przy karmieniu córci. A co do torby szpitalnej mąż twierdzi, że jeszcze jest czas (32 t.c) ale jak dokupię brakujące akcesoria to zacznę się pakować. W sobotę mam wizytę u lekarza. Jestem bardzo ciekawa czy będzie robił usg...chciałabym zobaczyć córcię, bo ostatnią "fotkę" mamy z przed ponad 10 tygodni. Dziewczyny, miałyście już robiony wymaz pod kątem paciorkowca? Stresuje się tym badaniem, mało komfortowe podobno...ale trzeba stawić temu czoła dla dobra dzidziusia.

Odnośnik do komentarza

Hej Dominiczka ;-* mój mały to strasznie kopie czasemjak uderzy to boli. widać jak mi brzuch podskakuje tylko hahah.
ale rozmawiam z nim i mówię mu " że mamusia musi coś zrobić" , kłade ręke na brzuszek i się uspakaja. albo jak śpi długo to głaskam i mowię zeby wstał i zawsze kopnie hahhaha dziś kupiłam wkłądki laktac. ręczniczek dla małego Sudokrem i parae tam . do kąpieli nie bo pracuje w przychodni i mnóstwo mam od przedstawicieli he próbek ... , gdzie rodzisz????? na Staszica ja w LUB ! mam taką nadzieję

Odnośnik do komentarza

ja również spać nie moge wszystko mnie boli i chodze 2-3 razy w nocy do łazienki. właśnie poluje na tą poduszkę "kojec" ale koleżanka ma mi ją sprezentować wiec suuuper. wymazu jeszcze nie miałąm może teraz jak będe 16 września

Odnośnik do komentarza

Ja dzisiaj byłam na usg III trymestru tam się ocena stan wód płodowych i ogólny stan dzidzi i ułożenie. Już ma główkę ku dołowi więc jest gotowy do wyjścia ale jeszcze ma czas 2 miesiące:p Mikuś już waży 1840 i jest długi po rodzicach:p też zaczynam kompletować wyprawkę tzn prać i prasować ciuszki a pakować się jeszcze nie pakuję bo jeszcze czas no i torby nie mam muszę sobie przywieść od rodziców. W następnym tyg mój M ma urlop to bedziemy dokupować już ostatnie rzeczy.

http://www.suwaczek.pl/cache/dd47764b04.png
http://www.suwaczki.com/tickers/p19uskjoly8iicqc.png
http://s5.suwaczek.com/20120428570123.png

Odnośnik do komentarza

Hej,
moja mała ma dni większej i mniejszej aktywności. Brzuch mi też skacze, fajnie to wygląda. Ale kopie tylko na moją prośbę, mąż czuł i widział tylko kilka razy... Ale pewnie jeszcze wszystko przed nim ;)
Rodzę w Wawie na Starynkewiczu. Od października zaczynamy chodzić do szkoły rodzenia.
Ja jeszcze w sumie nic nie mam, ale z drugiej strony kawał czasu jeszcze. Może wreszcie w weekend się uda po coś skoczyć...chociaż najpewniej to po łóżeczko do siostry, a nie na zakupy ;) Od października przestaję pracować i pewnie wtedy na spokojnie sobie pojeżdżę po wyprawkę :)
A wizytę mam 17 września :) najpierw usg, a potem od razu wizyta. Mam nadzieję, że wszystko jest ok, bo ostatnie usg było daaaawno...

MONIS 26
Hej Dominiczka ;-* mój mały to strasznie kopie czasemjak uderzy to boli. widać jak mi brzuch podskakuje tylko hahah.
ale rozmawiam z nim i mówię mu " że mamusia musi coś zrobić" , kłade ręke na brzuszek i się uspakaja. albo jak śpi długo to głaskam i mowię zeby wstał i zawsze kopnie hahhaha dziś kupiłam wkłądki laktac. ręczniczek dla małego Sudokrem i parae tam . do kąpieli nie bo pracuje w przychodni i mnóstwo mam od przedstawicieli he próbek ... , gdzie rodzisz????? na Staszica ja w LUB ! mam taką nadzieję

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...