Skocz do zawartości
Forum

Listopadowe mamusie 2013 :))


Rekomendowane odpowiedzi

o to duży chłop ;-)))) ja bede miała w 34 tyg teraz USG zobaczymy wagę mojego synia ;-)) ale tez pewnie duuużo bo bardzo szybko rośnie maluszek. już mi dr powiedział że urodze w 38 tyg . to było 2 tyg temu ;-)) a teraz wizyta mam 16 października. oj czym szybciej tym lepiej aby zdrowe było i już ;-))) Nasze kochane małe malenstwa.

pozdrawiam Was serdecznie.

już żeście wózki kupiły . ja obiecałam sobie że po USG najbliższym kupimy już i łóżeczko

Odnośnik do komentarza

Nasz wózek ( Tako Laret) do lekkich nie należy. Jednak jest bardzo zwrotny i leciutki w prowadzeniu-można nawet jedną ręką :) Składa się też w dosyć duży gabarytowo. Ale posiada największą gondolę z dostępnych na rynku no i ten oryginalny design :) Ponadto pompowane koła poradzą sobie z każdym terenem nie narażając dziecka na wstrząsy. Jak tylko go zobaczyłam to wiedziałam, że taki kupimy. Nam udało się kupić 6-miesięczny za 550zł-poprzednia właścicielka nie sprawdziła na allegro po ile taki model "chodzi" :) Także mamy prawie nówkę 3x tańszą niż ze sklepu. (Model 2013 3w1 2200zł.)
A co do Naszych maleństw to 3 tygodnie temu nasza Patusia ważyła 1.950 kg. Za tydzień mam kolejna wizytę. Pewnie już bez usg, ale chciałabym urodzić w 38 tygodniu :) Czy lekarz poprzez badanie palpacyjne jest w stanie przybliżyć datę porodu? Głupie pytanie ;p

Odnośnik do komentarza

mamy te same praktyczne rzeczy w wózkach ;-) tylko inny model . bo wybrałam od początki 1 model i się go trzymam ciągle fajną cene wam sie udało zakupić. zacznij pić herbatkę z liści mali i brać wiesiołek poród krótszy podobno ogólnie położne polecają ;-))) i smarować tammmmm olejkiem w strone odbytu aby uelastycznic skórkę , co pomoże uniknąć nacięcia krocza

Odnośnik do komentarza

Hej mamuski, czy ktoras z was ma podwyzszony cukier? Mialam robiona krzywa cukrowa w sierpniu i wszystko bylo w normie.Tydzien temu mialam powtorzone badanie i mam delikatnie podwyzszony tzn norma jest do 7.8 a ja mam 7.9.W sumie to jest tylko 0.1 ponad norme.Teraz mam miec KTG 2razy w tygodniu +2 razy w tyg sprawdzane cisnienie i mocz.Mieszkam w UK i zastanawiam sie jak jest w Polsce.Powiedzieli mi ze bede musiala wczesniej urodzic bo maluch juz i tak jest duzy(2549g)jak na ten tydzien ciazy.

Odnośnik do komentarza

Hej Mamusie! Ale miałam stresa w sobotę. Byłam na wizycie i przy pomiarze tętna naszej córeczki położna stwierdziła, że jest niemiarowe (140-170)! Lekarz dał mi skierowanie na KTG do szpitala i w te pędy podpięli mnie pod aparaturę i po 30 minutach okazało się, że wszystko jest OK. Widocznie Malutka chciała nas tylko nastraszyć a ja ją "straszyłam" jak jechaliśmy do szpitala, że jak ją wyjmą to będzie jej zimno i lepiej niech jeszcze siedzi w brzuszku i się chyba posłuchała ;p. I przy okazji obejrzeliśmy salę porodową. Położna bardzo miła i zdecydowaliśmy się na salę porodową jednoosobową o ile będzie wolna a co do znieczulenia to skorzystam jedynie z gazu rozweselającego. Dzisiaj mam się zgłosić na badanie SGB w kierunku paciorkowca, mam nadzieję, że nie mam tej bakterii. Kolejna wizyta za 2 tygodnie. Ciekawe kiedy Malutka zechce się pojawić na świecie, bo to już 36 tydzień :)

Odnośnik do komentarza

ale Was przestraszyła mały łobuziak . ja jestem niby w 33 tyg ale lekarz mowi ze dziecko jest dojrzałe i jego wiek jakby m była juz 35tyg odrazu mowił ze wczesniej urodz. tez musze pojechac z mezem zobaczyc sale i ogólnie szpital. nie stresujesz sie juz????? tuż tuż

Odnośnik do komentarza

JesiennaMama
Hej Mamusie! Ale miałam stresa w sobotę. Byłam na wizycie i przy pomiarze tętna naszej córeczki położna stwierdziła, że jest niemiarowe (140-170)! Lekarz dał mi skierowanie na KTG do szpitala i w te pędy podpięli mnie pod aparaturę i po 30 minutach okazało się, że wszystko jest OK. Widocznie Malutka chciała nas tylko nastraszyć a ja ją "straszyłam" jak jechaliśmy do szpitala, że jak ją wyjmą to będzie jej zimno i lepiej niech jeszcze siedzi w brzuszku i się chyba posłuchała ;p. I przy okazji obejrzeliśmy salę porodową. Położna bardzo miła i zdecydowaliśmy się na salę porodową jednoosobową o ile będzie wolna a co do znieczulenia to skorzystam jedynie z gazu rozweselającego. Dzisiaj mam się zgłosić na badanie SGB w kierunku paciorkowca, mam nadzieję, że nie mam tej bakterii. Kolejna wizyta za 2 tygodnie. Ciekawe kiedy Malutka zechce się pojawić na świecie, bo to już 36 tydzień :)

chodzisz teraz czesciej na wizyty do ginekologa????? na paciorkowca miałam badania wizyte mam 15 pzźdz wiec sie okarze

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny ja mam termin na 16 listopada , piszecie że spać nie możecie ja bym mogła cały czas spać . Popołudniu drzemka i spać idę ok 22 i śpię do 7 bo muszę córkę do przedszkola posłać . Wózek już mamy mutsy cargo grey, łóżeczka 2 i nie wiem na które się zdecydować tradycyjne drewniane czy turystyczne- które jest śliczne :p . Jakie są Wasze doświadczenia z łózeczkami? Tak poza tym wszystko wyprane wyprasowane.

Odnośnik do komentarza

~engy
Hej Dziewczyny ja mam termin na 16 listopada , piszecie że spać nie możecie ja bym mogła cały czas spać . Popołudniu drzemka i spać idę ok 22 i śpię do 7 bo muszę córkę do przedszkola posłać . Wózek już mamy mutsy cargo grey, łóżeczka 2 i nie wiem na które się zdecydować tradycyjne drewniane czy turystyczne- które jest śliczne :p . Jakie są Wasze doświadczenia z łózeczkami? Tak poza tym wszystko wyprane wyprasowane.

oj to pozazdrościć . ja nie mogę spać albo brzuch twardy albo chodZę SIKU i jak sie położe to zasnać nie mogę masakra w dzień nie ma obcji. chodz kiedys jakbym mogł to spałąm 24h ale cóż mały tak mocno kopie ze wytrzymac sie nie da zacznie sie krecic i wogóle jak wstaje do łązienki kłądę sie powoli żeby on sie nie obudził hi i tak wtedy zaczyna krecić się kopać i czekam aż przestanie dopiero zaczynam zasypiać ;-)))
ale kocham ten Stan <3

Odnośnik do komentarza

~MONIŚ26
~engy
Hej Dziewczyny ja mam termin na 16 listopada , piszecie że spać nie możecie ja bym mogła cały czas spać . Popołudniu drzemka i spać idę ok 22 i śpię do 7 bo muszę córkę do przedszkola posłać . Wózek już mamy mutsy cargo grey, łóżeczka 2 i nie wiem na które się zdecydować tradycyjne drewniane czy turystyczne- które jest śliczne :p . Jakie są Wasze doświadczenia z łózeczkami? Tak poza tym wszystko wyprane wyprasowane.

oj to pozazdrościć . ja nie mogę spać albo brzuch twardy albo chodZę SIKU i jak sie położe to zasnać nie mogę masakra w dzień nie ma obcji. chodz kiedys jakbym mogł to spałąm 24h ale cóż mały tak mocno kopie ze wytrzymac sie nie da zacznie sie krecic i wogóle jak wstaje do łązienki kłądę sie powoli żeby on sie nie obudził hi i tak wtedy zaczyna krecić się kopać i czekam aż przestanie dopiero zaczynam zasypiać ;-)))
ale kocham ten Stan <3

<br />

również mam na 16 ;-)))))) faJNIE SKĄD JESTEŚ

Odnośnik do komentarza

~engy
Hej Dziewczyny ja mam termin na 16 listopada , piszecie że spać nie możecie ja bym mogła cały czas spać . Popołudniu drzemka i spać idę ok 22 i śpię do 7 bo muszę córkę do przedszkola posłać . Wózek już mamy mutsy cargo grey, łóżeczka 2 i nie wiem na które się zdecydować tradycyjne drewniane czy turystyczne- które jest śliczne :p . Jakie są Wasze doświadczenia z łózeczkami? Tak poza tym wszystko wyprane wyprasowane.

SWOJE RZECZY SPAKOWANE ALE MAŁEGO JESZCZE NIE

Odnośnik do komentarza

Czesc Mamuski:) od wczoraj siedze juz w domku.koniec z praca:) dziwne uczucie.ja chodze na ktg 2 razy w tyg poniewaz mam podwyzszony cukier.Moj maluszek tez potrafi mnie przestraszyc.Zawsze na poczatku badania maly ma tetno ponad 180 .Wystarczy ze poloze dlon na brzuszku i wszystko wraca do normy.Za tydzien mam usg wtedy zadecyduja czy beda wywolywac porod czy poczekaja az sam bedzie chcial wyjsc.Mieszkam w UK i dziecko ktore wazy 4kg dla nich to olbrzym.Jestem juz spakowana i gotowa na przyjecie malucha.w weekend wybieramy sie z mezem obejrzec porodowke.

Odnośnik do komentarza

~MONIŚ26
~MONIŚ26
~engy
Hej Dziewczyny ja mam termin na 16 listopada , piszecie że spać nie możecie ja bym mogła cały czas spać . Popołudniu drzemka i spać idę ok 22 i śpię do 7 bo muszę córkę do przedszkola posłać . Wózek już mamy mutsy cargo grey, łóżeczka 2 i nie wiem na które się zdecydować tradycyjne drewniane czy turystyczne- które jest śliczne :p . Jakie są Wasze doświadczenia z łózeczkami? Tak poza tym wszystko wyprane wyprasowane.

oj to pozazdrościć . ja nie mogę spać albo brzuch twardy albo chodZę SIKU i jak sie położe to zasnać nie mogę masakra w dzień nie ma obcji. chodz kiedys jakbym mogł to spałąm 24h ale cóż mały tak mocno kopie ze wytrzymac sie nie da zacznie sie krecic i wogóle jak wstaje do łązienki kłądę sie powoli żeby on sie nie obudził hi i tak wtedy zaczyna krecić się kopać i czekam aż przestanie dopiero zaczynam zasypiać ;-)))
ale kocham ten Stan <3

<br />

również mam na 16 ;-)))))) faJNIE SKĄD JESTEŚ


jestem ze śląskiego okolice Żor

Odnośnik do komentarza

~MONIŚ26
JesiennaMama
Hej Mamusie! Ale miałam stresa w sobotę. Byłam na wizycie i przy pomiarze tętna naszej córeczki położna stwierdziła, że jest niemiarowe (140-170)! Lekarz dał mi skierowanie na KTG do szpitala i w te pędy podpięli mnie pod aparaturę i po 30 minutach okazało się, że wszystko jest OK. Widocznie Malutka chciała nas tylko nastraszyć a ja ją "straszyłam" jak jechaliśmy do szpitala, że jak ją wyjmą to będzie jej zimno i lepiej niech jeszcze siedzi w brzuszku i się chyba posłuchała ;p. I przy okazji obejrzeliśmy salę porodową. Położna bardzo miła i zdecydowaliśmy się na salę porodową jednoosobową o ile będzie wolna a co do znieczulenia to skorzystam jedynie z gazu rozweselającego. Dzisiaj mam się zgłosić na badanie SGB w kierunku paciorkowca, mam nadzieję, że nie mam tej bakterii. Kolejna wizyta za 2 tygodnie. Ciekawe kiedy Malutka zechce się pojawić na świecie, bo to już 36 tydzień :)

chodzisz teraz czesciej na wizyty do ginekologa????? na paciorkowca miałam badania wizyte mam 15 pzźdz wiec sie okarze


Tak, teraz mam wizytę co 2 tygodnie i pewnie tylko na jedną się załapie, bo termin mam na 5 listopada :) Co do paciorkowca, to pytałam wczoraj położną czy są jakieś uwarunkowania, że ma się ta bakterię odpowiedziała, ze to nie ma związku ani z higieną ani niczym innym- to się ma albo nie ma, tak po prostu. Mówiła, że co druga ciężarna ma to cholerstwo :( mam nadzieje, że mnie ominie :) A stresa chyba jeszcze nie mam. Bardziej czuje radość i ciekawość :) Bólu się nie boję- będę silniejsza ;p

Odnośnik do komentarza

Pewnie, że napisze jak było jak tylko dojdę do siebie ;) Wczoraj dużo chodziłam, musiałam pozałatwiać trochę spraw i potem miałam dziwne uczucie tam na dole...jakby rozpychanie....może to już niedługo? :) Wy tez coś takiego odczuwacie? Dzisiaj na razie jest ok. Wczoraj zapisałam się do położnej rodzinnej, bo musiałam zmienić przychodnię rodzinną. Baardzo miła kobietka. Można było ja pytać o wszystko. Zrobiła ze mną wywiad i ma mnie odwiedzić jeszcze przed porodem a potem jak już dziecinka będzie tez ma wpaść parę razy. Fajnie, że u nas praktykuje się wizyty położnych, bo moją koleżankę wyśmiano w szpitalu jak o to spytała :( A jak jest u Was?

Odnośnik do komentarza

hej . ja takie uczucie mam czesto jak pochodzę czuje jakbym szła rozkrakiem , wogóle często mam skurcze od 2 tyg tak 10-15 razy dziennie taki ból jak na miesiączkę w samym dole brzucha. tak co poł godz i poźniej przechodzi . 2 dnia mam tylko 2 np. później nastepnego znowu dużo razy. może dlatego że jak byłam na USG 3 tyg tmu to już był główką ułożony i czuje jak mi napiera na dół i to boli chodzę jak kaczka
Oj wogóle jakoś gorzej się śpi budze sie w nocy oczy w 5 zł . i mam poczucie że nie jestem do konca przygotowana . i obiecałam sobie że we wtorek po wizycie pakuje torbe małego a swoja uzupełnie do końca . i niech leży.

Odnośnik do komentarza

Ja spakowałam nas już wczoraj. Co prawda nasz szpital zapewnia wszystko do pielęgnacji maluszków ale wzięłam 2 pary śpioszków i koszulki takie zapinane na bok-bo podobno takie najlepsze na początek, 10 pampersów, 2 tetrówki, czapeczki, skarpetki i kocyk. Myślę, że warto mieć swoje gdyby na sali zabrakło albo coś :) Dla siebie spakowałam 3 koszule do karmienia-nie nówki, bo można nieodwracalnie je zabrudzić-wiadomo :), wkładki laktacyjne, 2 biustonosze do karmienia, 2 ręczniki tez takie starsze, kosmetyki delikatne do mycia i podmycia, maść Maltan na brodawki, kapcie, klapki pod prysznic, majtki siatkowe i podkłady w razie co- w szpitalu jest do nich nieograniczony dostęp i pomadka ochronna do ust. dokupię jeszcze wodę i papierowe ręczniki do wytarcia krocza po myciu.
Co do snu to ja spać mogę ale budzi mnie kilka razy w nocy ból bioder oraz parcie na pęcherz, tak to ok.

Odnośnik do komentarza

mam też to wszystko kupiona. tylko z recznikiem tak myśle zze może rzeczywiście stary jakiś wziąć bo to krew itp. ja nowe zapakowałam . ale wymienie. piżamki nowe mam bo ja ogólnie w piżamach nie śpie. wiec musiałam kupić. ubranka tez biore paere ze sobą bo wrazie jakby nie przyjeli do tego szpitala co ja chce to musze mieć jakkiś zapas ze sobą . zreszta kto ze sobą nosi ten sie nie prosi

Odnośnik do komentarza
Gość chcę_szybciej_rodzić

Cześć Dziewczyny:)
Chciałabym się przyłączyć do dyskusji, trochę późno, ale lepiej późno niż wcale;) Przygarnijcie mnie...:) Mam termin na 5 listopada, tak jak JesiennaMama, ale bardzo chciałabym urodzić pod koniec października. Boję się być "po terminie", przeraża mnie wywoływanie porodu itp. A jeśli chodzi o torbę do szpitala, to od dłuższego czasu mam "prawie" spakowaną. Drażni mnie to "prawie", ale ciągle się okazuje, że coś jeszcze chcę dokupić...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...