Skocz do zawartości
Forum

Bezpłatne szczepienia na pneumokoki


Gość ANeta22

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ANeta22

Słyszałyście, że niektóre samorządy realizują programy bezpłatnych szczepień przeciwko pneumokokom? Czy gmina ma obowiązek poinformowania, ze coś takiego wdraża? Jak można się dowiedzieć o takim programie?

Odnośnik do komentarza

ogłaszają to (na różnych stronach samorządowych, rządowych, tam gdzie się takie ogłoszenia umieszcza) ale nie mają obowiązku informować kogokolwiek w sposób bezpośredni (czyli w kampaniach ogólnodostępnych). Najprościej jest napisać zapytanie w gogle o te szczepienia i dofinansowanie oraz rok i zapytać np. w przychodni.
U nas od paru lat co roku jest tak ze po miesiącu pobytu w placówce opiekuńczo-wychowawczej jest refundowane takie szczepienie - myśmy zdecydowali się zaszczepić bez refundacji, bo po miesiącu to już może być musztarda po obiedzie...oraz dla wcześniaków jest refundacja

Odnośnik do komentarza

No właśnie boję się, że dziecko może być zbyt obciążone tymi wszystkimi szczepionkami, ale niestety w mojej bliskiej rodzinie był przypadek sepsy pneumokokowej u 6-miesięcznego dziecka. Wiem, oczywiści, że takie rzeczy nie są dziedziczne ale jednak wiem, co przeżyła moja kuzynka... Dlatego zastanawiam się, czy lepiej nie zaszczepić wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Gość Myslicielka

Ja też bym radziła Ci porozmawiać z lekarzem o tym szczepieniu. Możesz też wejść na stronę kampanii Pneumokokom mówimy szczepimy i poczytać - zawsze będziesz wiedziała więcej :) jest tam też zakładka pytanie dla eksperta, możesz też wysłać więc własne pytanie.

Odnośnik do komentarza
Gość Karolina4321

Może kiedyś po prostu tyle nie mówiło się o pneumokokach, a jak jakieś dziecko zachorowało, to też nie dociekano za bardzo jak i dlaczego. Mój brat, gdy miał 1,5 roku zachorował na zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych i dziś po tylu latach jestem pewna, ze odpowiedzialne za to były pneumokoki... Ja szczepię swoje dzieci dla ich zdrowia i bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza

Moda na nieszczepienie jest bardzo zła i nieodpowiedzialna (indywidualnie i społecznie), i dla mnie ma znamiona niebezpiecznego pasożytnictwa, to znaczy żerowania na tym, że inni się zaszczepili i dlatego ogólne ryzyko chorób podlegających szczepieniom jest małe. Jednak wraz ze spadkiem tzw. wyszczepialności (ogólnie poniżej 90%) choroby wydaję się nieistniejące znów się pojawiają. Poza tym jest to podejmowanie przez rodziców, za dziecko, ryzyka zachorowania na choroby często nieuleczalne, w których nawet współczesna medycyna może tylko uczestniczyć, niestety wyleczyć ich nie umie.
Źródło: http://szczepimy.com.pl/porady-ekspertow/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...