Skocz do zawartości
Forum

Nocnikowanie niemowlaków


Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma to, jak temat o kupie :) mój ulubiony ;)
Nocnikujemy. W obu przypadkach od 8. Miesiąca. Każdego dnia córcia patrzy na mnie znacząco i wiem, że pora na nocnik. Ona się nie buntuje. Nawet odnoszę wrażenie, że tak jej się bardziej podoba. Ale czy to znaczy, że nie mamy już kupy w pampersie? Nie, to nie prawda. Zdarzają się, ale jest ich niewiele. Mam czas, ochotę, to staram się pilnować. Synek od 18. miesiąca zaczął wołać już bez wpadek. Chciałabym, żeby tym razem poszło równie sprawnie.

Odnośnik do komentarza

My również nocnikujemy... nie zawsze ale jak już usiądzie mała na nocniczek to siku musi zrobić bo inaczej zejść nie chce... z kupą bywa rożnie zdarza sie ze za późno dobiegniemy do nocniczka...
Przyznam ze czasem mała woła "ba" o kupę chodzi, w tedy szybko z nią biegnę a okazuje sie ze nie chce sie jej nic... ale jest tak ze czasem woła i naprawdę chce kupę robić i zdążymy

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9gu1r1avuguhd.png

Odnośnik do komentarza

My zaczęłyśmy "nocnikowanie" od ok 9 miesiąca . Pierwsze dni super , ( rano po śniadanku nocnik i kupa :)) niestety po tygodniu wszystko się rozregulowało i różnie to bywa czasem zdarzymy czasem nie .Ostatnio nawet wydaje mi się , że jak ją wysadzam to ją to blokuje ( ledwo ją ściągnę z nocnika kupa jest w pieluszce ). Córcia grzecznie siedzi na nocniku i za duzo nie protestuje , więc się nie poddajemy ... :)

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidzbmh5gg4f5ku.png

Odnośnik do komentarza

ja zaczęłam małą sadzać jak tylko zaczęła chodzić czyli ok 13mc życia, a od 18mc życia pięknie korzysta i świadomie
zaczęłam od kupy, tego raczej nie da się przeoczyć i ciężko wstrzymać, jak zrozumiała co i jak to na prawdę pięknie korzysta
wiadomo są lepsze i gorsze momenty
ale naprwde już nie kupujemy pieluszek

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmn20mmu0okh9gs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zvhpgkhvwrq18.png

Odnośnik do komentarza

Ja wysadzam tylko na dwójeczkę. W tym tygodniu mamy 100% skuteczność. Ale jak byliśmy u babci, to było słabiej. Babcia ma za duży dom ;) Ale babcia również nauczyła się rozpoznawać 'ten' moment i też ją wysadza. Na samo siusiu to jej nie sadzamy. U nas jest jedno do dwóch posiedzeń dziennie.
Metoda sprawdzona na starszaku. Kryzyz był jeden. Gdy skończył rok, to nie chciał siadać, wtedy odpuściłam. I po tygodniu sam szukał nocnika.
Muszę pomyśleć nad zakupem nocnika turystycznego. Znacie? W ubiegłe lato widziałam, jak mamy starały się odpieluchować dwulatki w piaskownicy. Wysadzały właśnie na takie nocniczki. Składa się je, wygladają jak normalne, tylko, że w środku jest dziura, na którą zakłada się worek :)
Stały trzy nocniczki, jeden obok drugiego, oczywiście jak jedno chciało...niesamowite widoki ;)
Dla synka nie szukałam takich wynalazków, bo z chłopcem łatwiej, gdyż na stojąco. Z dziewczynką mam obawy, żeby nie posikała siebie i mnie, dlatego ten nocnik, to może być fajne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza

Margeritka, to daj zabawkę :) u nas mała siada, gdy już jest bardzo widoczna potrzeba. Po zajęciu miejsca od razu coś się pojawia ;) przez chwile jeszcze rozmawiamy, czytamy bajkę "Lalo gra na bębnie" i ją ściągam. Pupa pod kran i ta sama pielucha, jeśli była sucha :)
Wczoraj po raz pierwszy od długiego czasu kupa była na plecach...brrr...niech to choróbsko się skończy, bo syropy nam nie służą :/ na szczęście dziś babcia widziała w oczach wnusi blahalne spojrzenie i wszystko było na czas :)
Anna Kępa,, a w jakim wieku jest Twoje dziecko? Ja polecam najprostszy z możliwych nocniczków. Bez muzyki.
Choć znam osoby, które chwaliły sobie dźwięki, gdy zaczęły odpieluchowywać dzieci w okolicach 3 r.ż. Jednak do mnie te dźwięki nie przemawiają. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

U nas dziś moja córcia poszła do łazienki i zaczęła wołać mama przyszłam do niej patrze a ona ściągnęła sobie spodnie więc pytam czy chce zrobić siusiu w nocnik a ona powiedziała że tak więc rozebrałam ją siadła na nocnik posiedziała trochę zeszła zobaczyła że nocnik pusty siadła spowrotem i mówi pepe (torebka) podałam jej torebkę zaczęła się bawić po chwili zeszła z nocnika (oczywiście nocnik był pusty) wzięła urwała kawałek papieru i zaczęła sobie krocze podcierać potem wyżuciła do kosza papier urwała następny kawałek papieru podeszła do mnie odwróciła się pupą i mówi "mama" więc podtarłam jej pupę i koniec było sikania bo zaczęła latać na golasa więc musiałam ją ubrać...I takie to było sikanie...Mamy zamiar kupić deskę klozetową i będę própować ją sadzać na kibelek może odrazu zacznie robić na kibelek bo ostatnio widziałam jak u babci w łazience siedziała na kibelku (ale w ubraniu) i mówiła: "siusiusiu" a potem wstała i podtarła się i spuściła wodę...:)

A co do nocników to ja słyszałam że najlepsze są te zwykłe bo te grające to dzieci potem się wycwanią i nie chcą sikać tylko wodę wlewają do nocnika żeby grały...

Odnośnik do komentarza

Katarzyna1234, a ile ma Twoja córcia? Ponoć, gdy dziecko ma pieluchę do 3r.ż. to się mieści w normach. Spokojnie, na pewno się uda! Jak już sama szuka nocnika, to jest juz sukces. Nawet wie, że trzeba się podetrzeć. Podstawy już ma ;)
Latem będzie ciepło, to chętniej wyskoczy z pieluszki. Po za tym, jak zobaczy piękne klorowe majteczki, to od razu zrozumie, że to jest najwłaściwszy wybór dla niej :)
Ulla, Twoje dziecię chyba było już bardziej mobilne, jak posadziłaś, co? Jak nie chce siadać, to chyba na razie nie ma sensu. Chyba, że spróbujesz posadzić kiedyś, jak już będzie szło...i może się nie zatrzyma ;)
Wbrew pozorom podchodzę do tego na luzie. Tzn. jak już zaczęłam wysadzać, to chcę być konsekwentna i nigdy nie mówię, że "nie chce mi się, niech robi w pieluchę" (nigdy, będąc w swoim domu).
Ja to traktuję, jako urozmaicenie czasu ;) a jak przy okazji coś z tego wyniknie, to będę dodatkowo się cieszyć.
Klapa dla dziecka, to też fajny pomysł. Znam dzieci, które nocnika nie widziały, zaczynały od dziecięcej klapy na kibelku dorosłych. Mój synek też ją bardzo lubił.

Odnośnik do komentarza

Moja córeczka bardzo lubi książeczki , więc jak wysadzam ją na nocnik to podaję jej jakąś do przeglądania . Pewnie dzięki temu potrafi się skupić i nie ucieka mi z nocnika :) My mamy zwykły nocnik bez muzyki , koleżanka ma z FP ( taki z bajerami ) ale mówiła , że zwykły lepiej się u niej sprawdzał ( dziecko dłużej siedziało i mniej się rozpraszało ).

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidzbmh5gg4f5ku.png

Odnośnik do komentarza

Dla mnie nocnik z bajerami, jak nazwała Nakrętka, to po prostu zabawka.
Moje dzieci mają kuchnię z plastikowymi sztućcami, talerzami, warzywami, owocami, przyprawami i nie oczekuję, że przygotują mi prawdziwe danie. Bawią się nią "na niby", ucząc się pewnych zachowań.
Podobnie z takim nocniczkiem. On jest jak zabawka. Dlatego nie dziwię się, że większość dzieci, tak go traktuje. Może się przy nim uczyć pewnych zachowań. Wysadzi lalę, ale niestety wszystko będzie "na niby" :D

Odnośnik do komentarza

nikawa moja córcia w marcu skończy 2latka ale czytałam tu na forum że niektóre mamy swoje dzieci w wieku 18stu i mniej miesięcy nauczyły korzystać z nocnika.Pamiętam jak kiedyś u spotkałam swojego "byłego" z jego rodziną (ma synka miesiąc starszego od mojej córci) u naszej wspólnej znajomej (bodajże mieli już prawie rok czy niedużo po roku jakoś tak) i kiedy zapytałam czy ich synek jeszcze nosi pampersa to się zaczęli śmiać....Też mi się wydaje że w lato łatwiej będzie mi odzwyczaić no ale póki co do lata trochę jeszcze czasu więc będziemy próbować wszystkich sposobów...

Odnośnik do komentarza

Katarzyna1234,
Jak najbardziej możesz probować, zwłaszcza, gdy masz czas. Tylko nie martw się, gdy Wam się nie udaje, a innym tak. To nie ładnie, że się śmiali, dla rodzica, to poważna sprawa... Na pewno i Wam się uda!
Słuchaj, a czy Twoja córa używała już nożyczki? Ty swojej córci rozwijaj inne umiejętności ;) np. Motoryka rączki. Skup się na czymś innym. Mój synek od 18. m.ż. lubił ciąć. Oczywiście pod moim okiem i specjalnymi, dziecięcymi nożyczkami. Na początek uczył się lini prostych (powiedzmy)dostał katalog z reklamami, ulotki, białe kartki i ciął. Jaką miał zabawę! A w przedszkolu potrafił już trzymać nożyczki i wycinał samodzielnie koła.
I Ty będziesz miała się czym pochwalić;). Ale bądź mądrzejsza i z tamtych się nie śmiej, bo po co , skoro masz najukochańszą istotę w domku, to co, że w pampersie.
Powodzenia!!

Odnośnik do komentarza

Naszego maluszka zaczęliśmy sadzać w dniu kiedy skończył 6 miesięcy. Wiele osób, kiedy o tym mówiłam krytykowało, że to za wcześnie ale ja stwierdziłam, że jeżeli dziecko siedzi już na tyle dobrze, to dlaczego nie spróbować. Wiedziałam, że mały robi kupkę zaraz jak rano wstanie i jak tylko wstawał to sadzałam na nocnik i to samo po południu. Nasza nauka trwa już 4,5 m-ca i uważam to za nasz wielki sukces. Kacperek w tej chwili krzyczy, że chce eee...czasami oczywiście, ale siada chętnie i nawet kiedy nie zrobi kupki to zawsze przynajmniej siusiu :)

Odnośnik do komentarza

Przy synku zaczęłam go nocnikować, gdy tylko umiał stabilnie siedzieć, tj kiedy miał ok. 5m-cy. Dzięki temu nie bał się nocnika i szybko zaskoczył, co się tam robi. W ten sposób odpieluchowaliśmy Kubę gdy miał 1,5 roku. I to ekspresowo, bo ledwie w ciągu tygodnia, łącznie z nockami. Z córką robię podobnie. Ma teraz 9 m-cy i już zaczyna łapać, co się tam robi :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlpx9irfiwi27s.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdgeaocg228v.png

Odnośnik do komentarza

nikawa dziekuje za miłe słowa.No miejmy nadzieję że uda nam się pozbyć pampersów.A co do nożyczek to nie moja córcia jeszcze nie używa nożyczek jedynie to przyuważyła jak jej obcinam paznokcie to ostatnio złapała nożyczki (moje do skórek) i dotykała nimi do paznokci i krzyczała "mama" ale nawet nie wiedziała jak ich się trzyma prawidłowo...:)
Ps:wczoraj moja córcia przyszła do mnie i powiedziała "siusiu" ale jak siedziała na nocniku to co chwile schodziła i jakoś tak nie bardzo paliło jej się do zrobienia tego siku ale może z czasem dojdziemy do pełnego efektu...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...