Skocz do zawartości
Forum

Konkurs: "Spacer po Warszawie"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Jesienne spacery mają swoje uroki - piękne krajobrazy, opadające liście itd.
Warto więc wybrać się na wycieczkę - na przykład do Warszawy!
Jeśli brakuje Ci pomysłu na spacer po Warszawie, mamy dla Ciebie aż 30 gotowych pomysłów!

Karty "Spacer po Warszawie" to wspaniały, ilustrowany przewodnik złożony z kart. każda to mapa i opis najciekawszych miejsc, wybranych z myślą o Twoim dziecku.
Karty świetnie sprawdzą się na wycieczce, a także w domu - dziecko dowie się z nich co można zobaczyć w stolicy i dlaczego warto ją zwiedzić!

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/warszawa%20spacer.jpg

Przewodnik jest pomysłowy, nowoczesny - idealny dla dzieci!

Takich przewodników mamy 5.
Zadanie konkursowe dla dzieci brzmi:

STWÓRZ WŁASNĄ MINI MAPKĘ WARSZAWY, JAK WYOBRAŻASZ SOBIE TEN SPACER I ZAZNACZ NA NIEJ TO, CO CHCIAŁBYŚ ZOBACZYĆ!

Na mapki czekamy do 25 października 2013r.
Wyniki ogłosimy 29 października 2013r.

Zapraszamy do zabawy!

Odnośnik do komentarza

Ach, karty te pierwszy raz zobaczyłam w kawiarni w Królikarni, gdzie co niedziela chodzimy na lemoniadę z imbirem. Zrobiły na mnie super wrażenie i uważam, że to wspaniały pomysł dla rodzin z dziećmi na odkrywanie stolicy!

Nasz wirtualny spacer po Warszawie rozpoczęliśmy profesjonalnie - od stworzenia "dorosłej mapy" z 5-ma punktami:)
Nasza ukochana Królikarnia, następnie Łazienki Królewskie, Centrum Nauki Kopernik, Zamek Królewski oraz praskie zoo.

"Dorosła" mapa

Lecz by pokazać Wam, co stworzyłam wraz z moim niespełna 3-latkiem - zapraszam do obejrzenia filmu. Przepraszam, że jest do góry nogami - nie wiedziałam, że przy odtwarzaniu nie przeskoczy. Mam nadzieję jednak, że docenicie pomysł, a wybaczycie kulejącą stronę techniczną:)

Odnośnik do komentarza

Ja dziękuję za spacer po Warszawie :) Ciekawe są te pokojowe inspiracje :)
Ja chyba raz w życiu byłam w Warszawie, na wyciecze klasowej. Niewiele pamiętam. Chyba tylko, że był ładny dworzec wyłożony płytkami, co na mnie zrobiło szczególne wrażenie. Teraz u nas też jest ładnie :P
Chętnie obejrzałam wszystkie propozycje, może kiedyś się przydadzą ;)

Odnośnik do komentarza

Mój Malec ma 3 lata. Szukaliśmy na mapie Warszawy miejsc, które chcielibyśmy odwiedzić w najbliższym czasie i tak oto powstała mapa 3D z tego, co mieliśmy w domu :) Było przy tym mnóstwo frajdy :-) Wisła z papieru, Pałac Kultury z klocków, samochodziki na miejscu muzeum motoryzacji (mój Maluch to pasjonata samochodów), czy park z liści, ogród botaniczny z kwiatów...
Zabawa była świetna, dlatego chętnie weźmiemy udział w konkursie ;)

monthly_2013_10/konkurs-spacer-po-warszawie_4619.jpg

monthly_2013_10/konkurs-spacer-po-warszawie_4620.jpg

monthly_2013_10/konkurs-spacer-po-warszawie_4621.jpg

monthly_2013_10/konkurs-spacer-po-warszawie_4622.jpg

monthly_2013_10/konkurs-spacer-po-warszawie_4623.jpg

monthly_2013_10/konkurs-spacer-po-warszawie_4624.jpg

monthly_2013_10/konkurs-spacer-po-warszawie_4625.jpg

monthly_2013_10/konkurs-spacer-po-warszawie_4626.jpg

Odnośnik do komentarza

Nasza mapa Warszawy została wykonana z koca, to jest zarys stolicy, niebieska włóczka to Wisła i najciekawsze miejsca zostały oznaczone naszymi fotkami...tyle że z przed 2 i 3 lat:
Są tam zdjęcia z
Muzeum Powstania Warszawskiego, dla dzieci najfajniejszy był kącik zabaw, gdzie dzieci bawiły się zabawkami z czasów wojny.
Centrum Nauki Kopernik - tam 1 dzień to mało, byliśmy od rana do wieczora:)
Magiczne Fontanny warto być i w południe i koniecznie wieczorem
Arkady Kubickiego (bo tam w wakacje były wspaniałe teatrzyki) zresztą wyżej jest świetny teatr dla dzieci Teatr Małego Widza (super przedstawienia już dla dzieci powyżej roku)
Starówka - przed świętami wygląda bajecznie:)
Pomnik Powstańca Warszawskiego
Galeria Zachęta (3 lata temu była fajna specjalna wystawa dla dzieci)
Łazienki obowiązkowo, jesienią jest wspaniale tylko trzeba mieć orzechy ze sobą
Muzeum Wojska Polskiego tu zdjęcie z obchodów Dnia Niepodległości (11 Listopad)
Po drugiej stronie Wisły, jest raczej niewiele do zwiedzania, do najważniejszych należy
ZOO - obowiązkowo co roku:)
Stara Praga, gdzie jest Pomnik Praskiej Kapeli Podwórkowej, można wrzucić monetę i chłopaki grają - dzieciom to się podobało. I oczywiście na Pradze jest Teatr dla dzieci BAJ.

Z pewnością jest jeszcze wiele miejsc, które chcielibyśmy zobaczyć np. Muzeum Chopina, Ogród Botaniczny, Pałac w Wilanowie i jeszcze raz Centrum Kopernika , Teatr Guliwer i ZOO:)

monthly_2013_10/konkurs-spacer-po-warszawie_4706.jpg

monthly_2013_10/konkurs-spacer-po-warszawie_4707.jpg

monthly_2013_10/konkurs-spacer-po-warszawie_4708.jpg

http://www.suwaczek.pl/cache/c26b8b8a35.png

http://www.suwaczek.pl/cache/7883a985c6.png

Odnośnik do komentarza

Mamy już wyniki konkursu!

Konkursowiczów jest 6, więc pierwszym 5 laureatom przyznamy nagrody - spacerowniki, natomiast osoba, która zajęła 6. miejsce otrzyma nagrodę pocieszenia :)

Oto Zwycięzcy:
gwiazdka 1610
Natka08
Marta Zet
zuzunieczka
monabarga

Nagroda pocieszenia trafia do orzeszek02.

Prosimy o przesłanie swoich danych adresowych na maila konkursy@parenting.pl
temat maila: Spacer - nick z forum

GRATULUJEMY!!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...