Skocz do zawartości
Forum

Przeziębienie w I trymestrze ciąży


anula75

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w 10 tyg.ciąży i przyplątało mi się przeziębienie. Nie gorączkuje, mam nieżyt gardła, zajętą krtań. Przez podrażnione gardło kaszle i mam lekki katar. Leczę się wyłącznie domowymi sposobami, skutecznie bo dolegliwości przechodzą. Martwię się jednak, czy moja charoba nie zaszkodzi dziecku na tym etapie ciąży. Bardzo się martwię...

Odnośnik do komentarza

anula. Ja rowniez w 10 tygodniu ciazy zachorowalam. 39 stopni goraczki, kaszel z krwia. W zyciu taka chora nie bylam a jak na zlosc w ciazy mi sie przyplatalo. Tez sie stresowalam, rozumiem Cie, ale moje dzieciatko ma dzis 4 i pol miesiaca i jest calkowicie zdrowe :)
Mi wtedy lekarz zalecil brac Apap, tantum verde w spray'u na gardlo i stodal na kaszel.

Nie denerwuj sie, bedzie wszystko dobrze, stres w niczym nie pomoze. Wiem ze to sie tak latwo mowi, ale musisz probowac bo jak ty sie stresujesz to i twoj dzidzius razem z toba:) Zdrowka!

Zapraszam na bloga: www.szczescie-mamy.blogspot.com
Wszystko dla mamy i jej niesfornego szkraba.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3vflouqfjnwhv.png

Odnośnik do komentarza

Bardzo Ci Beatko dziękuje za pocieszenie :) Staram się nie martwić, choć różnie bywa zwłaszcza kiedy czytam artykuły gdzie pisze, że przeziębienie w I trymestrze ciąży jest najbardziej niebezpieczne ponieważ wtedy kształtują się wszystkie narządy dziecka... No ale z drugiej strony myślę sobie, że gdyby każde przeziębienie w ciąży kończyło się przykrymi konsekwencjami to zamykaliby ciężarne w sterylnej klatce na 9 miesięcy. P.S. Słodziak z Twojego Kubusia :) Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza

Ważne, że domowe sposoby działają na ciebie :) Nie zamartwiaj się na zapas, ja chorowałam od 13 tc, skończyło się antybiotykiem, a dzidzia urodziła się zdrowa jak koń :) Oczywiście powiedz o infekcji swojemu lekarzowi prowadzącemu ciążę. Jeśli będziesz mieć gorączkę możesz spokojnie brać paracetamol. Możesz tez skonsultować się z lekarzem rodzinnym, niech cię osłucha, zmierzy ciśnienie :) Powodzenia

Odnośnik do komentarza

Wlasnie jestem w 4tyg ciazy,rozumiem Twoje zmartwienie sama juz dwa razy walczylam zeby sie go pozbyc:( i tylko domowymi sposobami:( a marywi mnie jeszcze jedna rzecz,a mianowicie juz drugi raz odkad jestem w ciazy mam opryszcze na ustach,wiem ze to tez moze byc szkodliwe dla dziecka jesli przeniesie sie na inne okolice ciala:( najgorsze jest to ze mieszkam w Szwecji i idac do apteki uslyszalam ze nic oprucz zwyklego kremu na opryszczeke dla kobiet w ciazy nie maja:(
troszke dobija mnie podejscie szwedzkich lekarzy do ciazy:(

Odnośnik do komentarza

Viki26
Wlasnie jestem w 4tyg ciazy,rozumiem Twoje zmartwienie sama juz dwa razy walczylam zeby sie go pozbyc:( i tylko domowymi sposobami:( a marywi mnie jeszcze jedna rzecz,a mianowicie juz drugi raz odkad jestem w ciazy mam opryszcze na ustach,wiem ze to tez moze byc szkodliwe dla dziecka jesli przeniesie sie na inne okolice ciala:( najgorsze jest to ze mieszkam w Szwecji i idac do apteki uslyszalam ze nic oprucz zwyklego kremu na opryszczeke dla kobiet w ciazy nie maja:(
troszke dobija mnie podejscie szwedzkich lekarzy do ciazy:(

Skandynawia... Nie chcę Cię martwic, ale przygotuj się na przeprawę z lekarzami.
Na opryszczkę polecam błonkę z cebuli. Taką przezroczystą, pod wierzchnią warstwą. U mnie to sprawdza się najbardziej.
Tak w ogóle jedną z przyczyn pojawiania się opryszczki jest niedobór witamin z grupy B i C. Pomyśl więc o wzbogaceniu diety w warzywa i owoce bogate w te witaminy.
Powodzenia! :)

http://www.suwaczek.pl/cache/dcb49604bf.png
http://www.suwaczek.pl/cache/730946f441.png

Odnośnik do komentarza

marzen@
Bo na opryszczkę w ciąży nic nie ma niestety :( W Pl też. Mi zrobiła się właśnie od kataru w ciąży i nie bardzo mogli cokolwiek w aptece polecić. Dali mi w końcu jakąś maść ziołową, ale nie bardzo działała. I posmarowałam pastą do zębów :) Wysuszyło i zagoiło się :)

ja tez stosowałam pastę do zębów i cytrynę

Odnośnik do komentarza

anula75
Jestem w 10 tyg.ciąży i przyplątało mi się przeziębienie. Nie gorączkuje, mam nieżyt gardła, zajętą krtań. Przez podrażnione gardło kaszle i mam lekki katar. Leczę się wyłącznie domowymi sposobami, skutecznie bo dolegliwości przechodzą. Martwię się jednak, czy moja charoba nie zaszkodzi dziecku na tym etapie ciąży. Bardzo się martwię...

ja chorowalam przez cala ciaze od okolo 10 tygodnia przy czym, w 4-5 miesiaca mialam 2 antybiotyki 1 zjadlam 18 tabletek 2 10 tabletek dmuchawy na astme a nie mialam astmy ale takiemiala zapalenie oskrzeli przez ponad 2 miesiace wiec wziewy mialam do 9 miesiaca a urodzilam zdrowe dziecko. Nie ma reguly czasami osoby maja ciaze gdzienic sie nie dzieje a pozniej cos nie tak. a pozostale miesiace bylam przeziebiona non stop mleko i czosnek i lozko.

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73l6d8zxqw99wx.png

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=40957

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...