Zakupy i prezenty

Zabawki dla dziecka - nowe czy używane?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Kinia_83

Kinia_83

Pluszaki z pewnością lepsze są nowe, ale niektóre zabawki używane złe nie są, jednak tak po prawdzie sama też jestem nieco przewrażliwiona i wychodzę z założenia, że lepiej kupić nowe.

37516 kinia-83 Kobieta, 36 lat, Warszawa
~jankowskaka

~jankowskaka

Pluszaki dla dzieci są świetne i się sprawdzają - trzeba je jednak prać i o tym pamiętać. Dzieci nie wiedzą, że to kurz i brud dlatego też należy zadbać o higienę. Kiedy ja kupuje zabawki kieruję się nie tylko ceną ale także użytecznością. Jeśli coś ma bawić dziecko tydzień wydaje mi się, że nie ma sensu tego kupować. Ja robię zakupy w internecie - [reklama usunięta] są różne rodzaje i te interaktywne i zwykłe - cieszą każdego :)

~kinia8768

~kinia8768

Ja kupuje i nowe i używane zabawki lego , wader, fisher.
Przeglądając internet znalazłam portal i tam sprawdzam ceny różnych zabawek. Jak coś mi wpadnie w oko z tych w promocji to kupuję.

zmagda

zmagda

Używanych nie kupuję ale duzo dostajemy od rodziny czy znajomych, po ich dzieciach. Nie ma reguły, czasem nowa zabawka się rozleci a uzywana dalej się super trzyma, a czasem odwrotnie.

54852 zmagda Kobieta, 36 lat, Tubądzin
~olinka001

~olinka001

My kupujemy i nowe i używane, używane raczej "lepsze" fisher price, "chicco" itp. Na [reklama usunięta] głownie. na prawde na fajne okazje mozna trafić tanie zabawki i dobrej jakości. ostatnio taki stoliczek kupiliśmy i faktycznie jest rewelacyjny!

image

~Ulka66

~Ulka66

ja kupuję klocki Lego w sklepie internetowym i tam mają bardzo dobre ceny [reklama usunięta] i wybór jest duży. W ofercie mają także klocki i zabawki drewniane . Każdy znajdzie coś dla siebie w naprawdę dobrej cenie więc wolę kupić nowe przynajmniej wiem skąd i że nikt tego nie używał ..

~monika909

~monika909

Jako świeżo upieczona mama dobrze Was rozumiem, że nie zawsze kupujecie nowe zabawki, bo jak zobaczyłam te ceny:/ Ale koleżanka doradziła mi fajną stronkę, na której jest sporo aktualnych zniżek, promocji, kodów rabatowych do wykorzystania w wielu sklepach dziecięcych. Wystarczy wejść na [reklama usunięta] może znajdziecie i coś dla siebie:)

KarinaKa

KarinaKa

Jeśli dzieco jest małe to mogą być używane zabawki ale dla starszego dziecka to może być powód do wstydu lub nawet upokorzenia przez rówieśników więc wolałabym kupić nową zabawkę starszakowi a jaką to już zapytać jego co lubi :) a przy zakupie kierować się po prostu zasadami świadomego i odpowiedzialnego rodzica http://dumnyrodzic.pl/artykul/zabawa-a-rozwoj-dziecka Fajne porady a wtedy zakupy będą łatwizną ;)

49744 karinaka Kobieta, 34 lata, no
michalowa

michalowa

Ja również nie boję się używanych. Oczywiście nie biorę wszystkie co możliwe :)
Ograniczam się do książek - jak poprzedniczki. Np. z klockami mam problem, bo mimo "domowej" dezynfekcji nadal obawiałabym się podania im dziecku do zabawy.

--

Któż by wiedział, że czas leci, gdyby nie lustro i gdyby nie dzieci (J. Sztaudynger)

55200 michalowa Kobieta, 32 lata, Warszawa
~Jacek_aa

~Jacek_aa

Oczywiście można zdecydować się na zabawki używane ale pamiętać należy o ich dezynfekcji - są na rynku specjalne środki. Pewne zabawki np pluszaki lepiej wybierać nowe dośc szybko się zużywają chyba, że wybierzemy takie marki jak Trudi.