Uczniowie, Nastolatki

Wyprawka do szkoły

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Dziubala

Dziubala

Od tego roku szkolnego 2017/18 już wszystkie klasy będą mieć bezpłatne podręczniki i ćwiczenia :). W zeszłym roku jeszcze tylko 6 kl. musiała kupować. A teraz płatna jest tylko książka do religii.

--

2005 :), 2007 :), 2014 :)

39 dziubala Kobieta, 107 lat, Kraków
~Miramax1981

~Miramax1981

No i się zaczęło, czy też wasze dzieciaki przyniosły karteczkę ze szkoły co jeszcze trzeba zapłacić lub kupić? Moja córa dziś dała mi właśnie przypomnienie o książce do religii i o ubezpieczeniu szkolnym. Stąd moje pytanko: ile wynosi składka w waszej szkole? I czy widzieliście kiedyś to cae tajemnicze OWU? Czy jak pójdę do sekretariatu to dostanę tai dokument? po prostu jestem ciekawa, bo siostrzeniec w tamtym roku zbił sobie kolano ale to się nie mieścio w warunkach umowy z ubezpieczycielem i postanowiłam sprawdzić, za co płacę.

Dziubala

Dziubala

Miramax1981, początek szkoły taki jest, że w pierwszym miesiącu zazwyczaj jest najwięcej wydatków. Ale mnie jakoś nie odstrasza, że trzeba za pewne rzeczy zapłacić, bo tak wszędzie jest. Religię mam z głowy, bo nie chodzą, a ubezpieczenie wynosi chyba 33 zł. W przyszłym tygodniu będę wiedziała dokładniej, bo są zebrania.
Ubezpieczenie nie jest obowiązkowe, więc jak nie chcesz, to nie mogą ci kazać płacić ;)
OWU nigdy nie widziałam na własne oczy, bo nie miałam takiej potrzeby. To, że je przeczytam i tak nic mi nie da ;). Ale jak chcesz je zobaczyć, to oczywiście masz do tego prawo.

--

~Molinka444

~Molinka444

Powiem wam, że na prawde niektóre koszta są przerażające i nie wiem jak część rodzin sobie radzi. Niedawno trafiłam na tą fundację http://fundacjapociecha.pl/powrotdoszkoly/ i z tego co wyczytałam to zajmują sie oni pomocą tym najbardziej potrzebującym rodzicom. Aż sama zastanawiam się czy nie dołożyć czegoś od siebie, więdząc ile to wszystko kosztuje...

Dziubala

Dziubala

Molinka444, zawsze warto pomagać, zwłaszcza tym najbardziej potrzebującym.

--

Gwiazdka951

Gwiazdka951

Też kojarzę koszty ubezpieczenia coś około 30 zł, raczej nie słyszałam, żeby ktoś płacił więcej. Ja to się boję, co to będzie, jak moje dziecko ruszy do szkoły... Będę się chyba przejmować bardziej niż ono :)

57472 gwiazdka951 Kobieta, 28 lat, Katowice
~sanderson

~sanderson

Ja mojej dziewczynce dałam do wyprawki dodatkowo solidny portfelik (jak na tej stronie www) i kosmetyczkę, w którą może wrzucić jakiś balsam do ust czy podpaskę (zaczęła miesiączkować).