Skocz do zawartości
Forum

Szczepienia czy na pewno bezpieczne?


Fifi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość patrycja`81

mafinka
patrycja`81


male uzupelnienie:
w Europie najczesciej występują meningokoki grupy B i C


A i C to raczej w krajach rozwijających się. Zostaję przy swoim.


Ty sobie mozesz zostawac,gdzie chcesz-ja czytam to co pisze,a pisze to co napisalam;)

Odnośnik do komentarza

patrycja`81
mafinka
patrycja`81


male uzupelnienie:
w Europie najczesciej występują meningokoki grupy B i C


A i C to raczej w krajach rozwijających się. Zostaję przy swoim.


Ty sobie mozesz zostawac,gdzie chcesz-ja czytam to co pisze,a pisze to co napisalam;)

Też czytam i zostaję przy swoim, że w Europie mamy najczęściej zakażenia typu B, zresztą w raporcie z 2010r. o stanie epidemiologicznym w Polsce (w końcu pracuje się w służbie zdrowia) nie ma ani słowa o zakażeniu innymi typami meningokoków. Zresztą w innych latach można je policzyć na placach jednej ręki.

Odnośnik do komentarza
Gość patrycja`81

mafinka
patrycja`81
mafinka


A i C to raczej w krajach rozwijających się. Zostaję przy swoim.


Ty sobie mozesz zostawac,gdzie chcesz-ja czytam to co pisze,a pisze to co napisalam;)


Też czytam i zostaję przy swoim, że w Europie mamy najczęściej zakażenia typu B, zresztą w raporcie z 2010r. o stanie epidemiologicznym w Polsce (w końcu pracuje się w służbie zdrowia) nie ma ani słowa o zakażeniu innymi typami meningokoków. Zresztą w innych latach można je policzyć na placach jednej ręki.


B i C sa obecnie przyczyna choroby meningokowej w Australi,Kanadzie,Ameryce Poludniowej i Europie
natomiast A jest w krajach rozwijajacych sie,najczesciej z C,i pozostalymi grupami

Odnośnik do komentarza

mafinka
panna'em
mafinka a czy jest jakas szczepionka ktorej nie rozbijasz o kant tyłka?? pytam z ciekawości nie ze złośliwości!!

A jak z ciekawości, to powiem że jest - przeciwtężcowa. Zadowolona :Śmiech:

a niby czym mam byc zadowolona??
pytalam z czystej ciekawosci ::):
taka moja natura :D

Tyś moje dziecie, ja Twoja mama!!:wink:

Tyś mój mąż, ja Twoja żona!! :mdr:

Odnośnik do komentarza

panna'em
mafinka
panna'em
mafinka a czy jest jakas szczepionka ktorej nie rozbijasz o kant tyłka?? pytam z ciekawości nie ze złośliwości!!

A jak z ciekawości, to powiem że jest - przeciwtężcowa. Zadowolona :Śmiech:

a niby czym mam byc zadowolona??
pytalam z czystej ciekawosci ::):
taka moja natura :D

No z tego, że zaspokoiłaś swoją ciekawość :Śmiech: dzięki czemu dałaś upust swojej naturze.

Odnośnik do komentarza

mafinka
Szczepionki przeciwko meningokokom przygotowywane są z polisacharydów otoczek grup A i C. W Europie zakażania meningokokami wywoływane są najczęściej przez grupę B. A więc szczepienie o kant tyłka rozbić.

Meningokoki. Jaki jest sens szczepienia ochronnego? - Specjalista radzi - ForumPediatryczne.pl ? portal wiedzy o pediatrii
W Polsce najczęściej występują meningokoki należące do dwóch serogrup B i C, które stanowią przyczynę 90 proc. wszystkich zachorowań w Europie.
Epidemie najczęściej wywołują meningokoki z grupy C. To one są odpowiedzialne za groźniejsze przypadki choroby menigokokowej, powodując sepsę, a co za tym idzie wiążą się z wysoką śmiertelnością. Niestety dotychczas nie jest dostępna szczepionka chroniąca przed zakażeniami wywoływanymi przez meningokoki z grupy B.

Prof. Andrzej Zieliński - krajowy konsultant ds. epidemiologii -
Od pewnego czasu zauważyliśmy zwiększoną obecność wyjątkowo agresywnego szczepu meningokoków typu C, który łatwo przenosi się z człowieka na człowieka. Do tej pory częściej spotykaliśmy się w Polsce z
łagodniejszą odmianą typu B.

Odnośnik do komentarza

Jakie rodzaje szczepionek przeciwko zakażeniom meningokokowym są dostępne w Polsce?

W Polsce dostępne są dwa rodzaje szczepionek przeciw meningokokom:

Szczepionka polisacharydowa skuteczna wobec grupy serologicznej A i C meningokoków. Szczepionki tego rodzaju są skuteczne w około 80% i przeznaczone dla osób powyżej drugiego roku życia. Zaszczepienie taką szczepionką daje ochronę na okres około 3 lat. Szczepionka przeciwko meningokokom A i C jest zalecana osobom wyjeżdżającym w rejony, gdzie te grupy serologiczne wywołują najwięcej zachorowań. W Polsce meningokoki serogrupy A nie występują.
Szczepionki skoniugowane to szczepionki nowszej generacji (w Polsce dostępne przeciwko meningokokom grupy C). W skład szczepionek skoniugowanych wchodzi oczyszczony wielocukier otoczkowy meningokoka połączony z białkiem nośnikowym. Połączenie takie sprawia, że szczepionki te są skuteczne już u dzieci powyżej drugiego miesiąca życia oraz zapewniają długotrwałą ochronę przed zakażeniem. Tylko szczepionki skoniugowane zmniejszaią w populacji liczbę bezobjawowych nosicieli meningokoków danej grupy serologicznej.

Dr n. med. Anna Skoczyńska
Zakład Epidemiologii i Mikrobiologii Klinicznej, Narodowy Instytut Leków

Dotychczas nie jest dostępna szczepionka chroniąca przed zakażeniami wywoływanymi przez meningokoki z grupy B.

Odnośnik do komentarza
Gość patrycja`81

a czy ktoras z Was doroslych przyjmowala te szczepionke?a Wasze dzieci?
teraz im wiecej czytam,tym bardziej sie nad tym zastanawiam
na pneumo dzieci moje sa zaszczepione,bo jest w kalendarzu szczepien

mafinka
Anulka


Dotychczas nie jest dostępna szczepionka chroniąca przed zakażeniami wywoływanymi przez meningokoki z grupy B.


I to właśnie ta grupa zbiera największe żniwo w Europie a co za tym idzie w Polsce.


jak wyzej napisalam-duzo czytalam teraz na ten temat-i smiem twierdzic,ze Twoje dane,osobo pracujaca w sluzbie zdrowia sa z lekka przeterminowane


W Polsce wzrasta częstość zakażeń meningokokami C.
(...)
Polsce do niedawna prze­ważały menin­gokoki grupy B (ponad 80%). W ciągu ostatnich kilku lat wyraźnie wzrasta odsetek zachorowań wywołanych przez meningokoki grupy C.
(...)Zachorowania występują na całym świecie i mają charakter sporadyczny, endemiczny/hiperendemiczny lub epidemiczny/pandemiczny.
Zachorowania sporadyczne wywoływane są najczęściej przez meningokoki grupy B.Za zachorowania endemiczne i epidemie odpowiadają głównie meningokoki grupy A i C.


www.zakazenia.org.pl

Odnośnik do komentarza
Gość patrycja`81

mafinka
Anulka
Nie wiem czy ktoś czytał Wprost bodajże przedostatni numer. Był artykuł o chłopcu, który mając 16 lat zachorował na odrę. W tej chwili matka błaga o eutanazję. Nagle stał się roślinką - powikłanie po odrze.


Jesteś pewna że na odrę, bo ja czytałam co innego Matka prosi o eutanazję dla swojego syna - Wiadomości24



o Tym samym czlowieku na innym portalu
Krzysztof Jackiewicz, 41-letni dziś mężczyzna, cierpi na SSPE, rzadkie powikłanie po odrze, którą przeszedł w dzieciństwie. Choroba uaktywniła się, gdy jako 16-latek zemdlał w szkole. W ciągu kolejnych pięciu miesięcy jego mózg przestał funkcjonować

Wprost 24 - Oddech syna

Odnośnik do komentarza

mafinka
Anulka
Nie wiem czy ktoś czytał Wprost bodajże przedostatni numer. Był artykuł o chłopcu, który mając 16 lat zachorował na odrę. W tej chwili matka błaga o eutanazję. Nagle stał się roślinką - powikłanie po odrze.

Jesteś pewna że na odrę, bo ja czytałam co innego Matka prosi o eutanazję dla swojego syna - Wiadomości24
No chyba jednak nic innego, ponieważ podostre stwardniające zapalenie mózgu (SSPE) jest rzadką
chorobą zapalno-zwyrodnieniową o.u.n., której czynnikiem etiologicznym jest mutant wirusa odry.

Nie ma dla mnie większego szczęścia niż świadomość, że moje dzieci s

Odnośnik do komentarza

agusia20112
mafinka
agusia20112

czasami wydaje mi sie że nie czytasz dokładnie....drugiego,czyli najpierw lekarz szczepiący a potem druga konsultacja ...i wtedy mówisz,ze masz wątpliwości ...albo mówisz że tamten jest chory...lub na urlopie ...to nie takie trudne aby zasięgnąć kolejnej opinii.....zawsze są też wizyty prywatne i nawet ktoś kto ma ograniczony budżet znajdzie kasę na taka wizytę

Czytam dokładnie i wiem o co chodzi. Ale agusia znam to z autopsji, drugi lekarz powie to co już napisałam, pomoże doraźnie i skieruje do lekarza kwalifikującego do szczepienia, bo tylko ten może orzec czy to co się dzieje dziecku jest NOPem, wpisać to do karty szczepienia dziecka i książeczki szczepień (jest tam specjalna tabelka) i zgłosić to do Sanepidu. Żaden inny lekarz nie może i nie ma prawa tego zrobić. A zaręczam, że i nie wyda opinii w tym temacie na piśmie.

ale chyba rodzic może złożyć skarg na lekarza skoro nie chce on dopełnić swoich obowiązków....ja na lekarza który przepisał antybiotyk w złej dawce,zgłosiłam skargę i zgłosiłam sprawę do dyrektora ośrodka...już teraz jestem w prywatnej przychodni ...ale wiem,że lekarz dostał naganę i badano sprawę

Ja miałam taką przygodę z Roksaną jak była malutka i lekarka zapisała jej antybiotyk w końskiej dawce, oczywiscie przez pomyłkę :/ i bardzo żałuję, że wtedy skargi nie złożyłam, jedyne co zrobiłam to pusciłam wiąchę tej lekarce na całą przychodnię i wypisałam z niej dziecko. Później jak się okazało, że to jedna z najgorszych lekarek u nas w mieście i do dzis ma taką opinię, ale młoda byłam, niedoświadczona, dzisiaj inaczej bym sprawe załatwiła. :whistle:

ROKSANIA
http://s2.suwaczek.com/200103282080.png

LENUSIA
http://s4.suwaczek.com/200909042080.png

Odnośnik do komentarza

Anulka

A co do Twoich informacji na temat statystyk to może warto zmienić źródło, bo w kilku znalazłam właśnie informację o tym, że to nie grupa B jest przyczyną co raz częściej występujących zachorowaniach a właśnie C.

To proponuję zadzwonić do Zakładu Epidemiologii i powiedzieć im, że przysłane przez nich materiały i opracowania do ZOZ- ów są nierzetelne.

Odnośnik do komentarza

mafinka
SSPE wywoływane zakażeniem wirusy odry (przede wszystkim szczepem dzikim, nie szczepionkowym), objawy pojawiają się po przechorowaniu odry, zwykle po 5-7 latach, z częstotliwością 1: 10 000 - 1: 50 000, po szczepieniu rzadziej.

Czyli wynika, że szczepienie nie chroni przed SSPE.
nie, ale rzadziej występuje ta choroba, kiedy się szczepi.
Po raz kolejny powtórzę, szczepienia nie chronią w 100%, ale skoro możemy się znaleźć w tych 90% skuteczności to może warto.

Odnośnik do komentarza

Anulka
Dr n. med. Anna Skoczyńska
Zakład Epidemiologii i Mikrobiologii Klinicznej, Narodowy Instytut Leków

Chyba sama by sobie w głowę nie strzelała. Być może dane, które masz nie są najświeższe. Nikt nie kwestionuje ich rzetelności.

Narodowy Instytut Leków nie może pisać inaczej
Instytut powstał w wyniku połączenia Instytutu Leków z siedzibą w Warszawie oraz Centralnego Laboratorium Surowic i Szczepionek z siedzibą w Warszawie otrzymując nazwę Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego. w końcu nie będą pisać przeciwko sobie, skoro rekomendują szczepienia.

Ja pisałam o danych z Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny a dokładnie Zakład Epidemiologii

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...