Skocz do zawartości
Forum

Starania po poronieniach - co zrobić by donosić kolejną ciążę?


Rekomendowane odpowiedzi

Moja siostra jak to mówi "zamknęła warsztat" więc szkoda by było tych wszystkich rzeczy żeby leżały na strychu albo i wyrzucić więc korzystamy :)
spisałam wszystko co mamy do tej pory i wydaje mi się, że 3/4 już mamy więc jakieś drobiazgi trzeba będzie dokupić :)

natusi ja w ogóle nie jestem zorientowana w temacie bo mój mąż nie miał badań, ale zawsze możesz mu kupić jakiś suplement diety poprawiający płodność..
Natusi duphaston to progesteron, co najwyżej wyrówna cykle (ewentualnie je trochę skróci) i może pomóc ewentualnemu zarodkowi w implantacji.

http://www.suwaczki.com/tickers/relg9vvjqldrmcme.png
Aniołek 30.05.2014
Raduś Aniołek 08.07.2016

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewuszki.
Jak Wam minęły walentynki? :) Silver mąż coś wymyślił? a u Ciebie Iza jak było? :)
ja niestety siedziałam sama bo mąż grał imprezę i wrócił dopiero o 5 :(
wybywam dziś do rodziców bo mam tydzień wizyt, wracam dopiero w piątek pod wieczór.. ale na bieżąco będę zaglądać :)
Sznuroffka dałabyś znać, nic się nie odzywasz... na kiedy masz termin? Pamiętam,że marzec- ale początek/połowa/koniec?

http://www.suwaczki.com/tickers/relg9vvjqldrmcme.png
Aniołek 30.05.2014
Raduś Aniołek 08.07.2016

Odnośnik do komentarza

Hej:-)
Ja wczoraj niestety tez bylam sama,bo moj maz mial impreze w jakims hotelu(wynajmujemy fotobudki Ambasadazabawy.pl polecam:-)) ale w piatek dostalam piekne czerwone roze i z racji tego,ze jestem obecnie slodyczozerca Torcik Wedlowski mniam:-D
Karola jak u Ciebie 100-dniowka to u mnie prawie tak samo bo mamy chyba dwa dni roznicy;-) wlasnie ciekawe co tam u Sznuroffki,zazdroszcze Jej,ze za chwile urodzi bo tez juz bym chciala.
A jak btw czy ktos z waszych znajomych nie szuka mieszkania w stolicy? Chcemy wynajac nasze mieszkanie zanim wyprowadzimy sie do domku.
Udanej niedzieli dziewczynki:-)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, ja po mimo , że nie piszę ostatnio za często , to i tak zaglądam tu codziennie :)
Teraz już mało czasu mam bo dopinam wszystko na ostatni guzik , bo na koniec lutego chce mieć pewność ,że wszystko mam i dokupić ewentualne braki.
Tak Karola ja termin mam na koniec marca – 27.03 – ale już się doczekać nie mogę :)
Mała teraz już ma mało miejsca i mniej ją czuję, ale jak zacznie szaleć i wkładać nóżki/rączki pod żebra to masakra jakaś ,ale nie ma tego złego :)
U mnie łóżeczko jedna z baldachimem jest , taki ładny różowiutki :P
Ja jeszcze funkcjonuje normalnie bo brzucha za dużego nie mam jak na 34 tc, ale u mnie to rodzinne, moja mama też nigdy nie miała brzucha jakoś szczególnie wielkiego jak była w ciąży.
Powiem wam szczerzę ,że już nie mogę się doczekać małej na świecie :)
Już bym chciała ją tulić :) ale wiem , że to już chwila i będzie z nami :)

Zuzanna jest już z nami :)

Odnośnik do komentarza

W sprawie mieszkania niestety nie pomogę..
u Ciebie 100dniówka będzie jutro :)
jak Ci wyszła glukoza bo nic nie napisałaś.. ja się wybieram jutro i się zastanawiam jak mi wyjdzie.
Jestem strasznie zmęczona(ale nie wiem czy to "objaw" ciąży, anemii czy jeszcze czegoś innego), dużo piję a jeszcze więcej sikam;) no i po każdym posiłku jestem taka śpiąca,że ledwo oczy trzymam otwarte. I pomimo, że się nie objadam to w tym tygodniu przybyło mnie 1,5kg! jestem załamana:( zaraz będę wyglądać jak sumo.. na każdym kalkulatorze przyrostu wagi w ciąży pokazuje,że już dawno jestem za górną granicą średniej :(

http://www.suwaczki.com/tickers/relg9vvjqldrmcme.png
Aniołek 30.05.2014
Raduś Aniołek 08.07.2016

Odnośnik do komentarza

Hej hej dziewczyny!
Ja wczoraj miałam trochę zabiegany dzień. Byliśmy u mojego dziadka na kawce, tam spotkanie również z ciocia, kuzynka i jej narzeczonym. Zabrałam po drodze też mamę. Potem do sklepu obejrzeć szafę, potem do innego obejrzeć lodówkę. Wizyta u "teściów", potem soczek w barze i w końcu wizyta u znajomych, która przeciągnęła się do 24. Także zabiegany walentynkowy dzień :)

Mnie wyniki badań coś troszkę się pogorszyły: białko 2 +, hemoglobina trochę za niska. CRP trochę podwyższone, no i ta glukoza tak to ok, tylko po pierwszej godzinie nieco za wysoka, po drugiej już ok. Jutro lekarz, więc się z nim skonsultuję.

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzhdgeazlcj0sw.png

Odnośnik do komentarza

Glukoza wyszla ok,na czczo 79 po obciazeniu jakos 120 albo cos kolo tego,w kazdym razie w normie:-) Karola wez sobie ten sok z cytryny to jakos to wypijesz;-) pielegniarka w Luxie mowila,ze wiekszosc tak robi,ze wlewa sok z cytryny do tego ulepku.
Sznuroffka moglabys wrzucic swoja liste z wyprawka? Chcialabym ja porownac ze swoja czy trzeba jeszcze cos dopisac.

Odnośnik do komentarza

Moja wyprawka , to taki zlepek z forum i ze szkoły rodzenia , ale zerknij możne coś pomogę :)
WYPRAWKA :
DO SPANIA:
- łóżeczko z materacykiem
- prześcieradło z miękkiej, frotowej bawełny (2-3 szt.)
- pościel (2 szt.)
-może być np śpiworek do spania
- cienki i grubszy koc
- ceratka na łóżeczko
- rożek (bawelna, frotka)
- około 10szt. tetrowych pieluch
- 5 szt flanelowych pieluch (do przemyślenia)

DO KĄPIELI I HIGIENY MALUSZKÓW: - myjka z frotki (2 szt)
- miseczka na wodę i odpady
- miękka szczotka (ponoć sztuczna na główkę lepsza)
- termometr do wanienki
- patyczki do uszu, zwykłe i z ograniczeniem
- nożyczki do paznokci
- ręcznik - okrycie kąpielowe (2szt.)
- płyn do kąpania
- oliwka lub mleczko
- krem na mroźne dni - tłusty, lub na każda pogodę
- chusteczki nawilżające
- pampersy
- proszek do prania dla niemowląt (jak ktoś chce to i płyn do plukania)

DO UBRANIA:
- koszulki bawełniane
- kaftaniki z dł rękawem trykotowe, bawełniane, frotte
- body z kr i dł rękawem
- śpiochy i pajacyki zapinane w kroku zakrywające stópki
- czapeczki 2-3 cienkie 1 grubsza
- skarpetki 4-5 pary
- cieplejsze sweterki lub bluzeczki
- ciepły kombinezon (dla dzieci urodzone zimą)
- rękawiczki niedrapki 1-2pary

Z APTECZKI:
- sól fizjologiczna we fiolkach do przemywania oczu
- gaziki jałowe
- patyczki
- - aspirator frida lub gumowa gruszka (do czyszczenia nosa)
- termometr

ZE SPRZĘTU:
- wózek
- fotelik samochodowy
- przewijak
- prześcieradła na przewijak (2-3 szt)
- oświetlenie przy przewijaku
- karuzela do łóżeczka
- laktator
- poduszka do karmienia
- wanienka
- butelka do karmienia 125-250ml> - smoczki uspakajające
- pudełko i łańcuszek do smoczka

DODATKOWO:
- zioła laktacyjne
- herbatki (uspokajająca i na trawienie) -
- podgrzewacz
- sterylizator
- nakładki sylikonowe na brodawki
- mata koedukacyjna
- lezaczek
- krzesełko do karmienia

Zuzanna jest już z nami :)

Odnośnik do komentarza

Sznuroffka i piękna lista :) Chyba nie ma co przesadzać z ilością wszystkiego, zawsze można coś dokupić, a poza tym czy wszystko w mega ilości nam się przyda?
Ja poza ubrankami (jeszcze wszystkich nie mam ale i tak jest ich sporo), przewijaka, łóżeczka, materacyka to nie mam nic :P
W tym tyg. kupię na necie albo wybiorę się do sklepu, gdzie chcemy kupić wózek. Tam też jest duuuużo rzeczy dla niemowlaków.

Odnośnie wagi... moja koleżanka, która też jest teraz w ciąży, tylko chyba w 5 miesiącu przytyła... 2, 3 kg... Ale ona już przed ciążą tylko zdrowa żywność, zero słodyczy, zero tłuszczu itd. Nie to co ja.... :/

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzhdgeazlcj0sw.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny co do listy, to ja jestem takiego samego zdania co Iza , nie ma co przesadzać bo po co kupować tyle wszystkiego jak polowy nie zużyjemy , a w razie potrzeby zawsze można dokupić :)
co do wagi to ja się wam pochwal , że mam do przodu 8,5 kg póki co :)
myślę, że max 10 kg będzie u mnie , ale jak wcześniej wspominałam też dużego brzucha nie mam wiec waga też nie za duża , najważniejsze żeby mała zdrowa była.

Zuzanna jest już z nami :)

Odnośnik do komentarza

Sznuroffka nie kopie się leżącego :P ja tu rozpaczam, że aż tyle, a Ty jesteś już na samej końcówce i pewnie do mojej obecnej wagi nie dobijesz...

co do listy- chodziło mi raczej o to, że mam bardziej szczegółową więc tym samym jest dłuższa. Poza tym ja mam bardzo dużo rzeczy "w spadku" uwzględnionych na liście więc też zajmują dodatkowe pozycje ;)
my np nie będziemy kupować termometru do wody, prześcieradeł na przewijak, ziół laktacyjnych, herbatek (uspokajającej i na trawienie), podgrzewacza ani sterylizatora.
Herbatkę to dopiero jeżeli będzie potrzeba.

http://www.suwaczki.com/tickers/relg9vvjqldrmcme.png
Aniołek 30.05.2014
Raduś Aniołek 08.07.2016

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...