Skocz do zawartości
Forum

Lipcówki 2007 - zapraszam serdecznie :)


Dziubala

Rekomendowane odpowiedzi

RenataOslo
a jakie macie grile? ja musze cos kupic

i jeszcze jedno jaki prezent na dzien mamy/ tesciowej?:Oczko:

My nie mamy grila, wystarczy, że u teściowej jest. Ale nie coś ekstra, taki mały robiony na zamówienie :Oczko:
Jak będziemy mieć kiedyś za dużo kasy to jej kupimy coś fajnego ::):
Ja dla swojej mamy planuję kupić kwiatka w doniczce, a dla teściowej kupon na wizytę u kosmetyczki, ale to jeszcze muszę obgadać z K, bo nie wiem czy jego mama da rady przyjechać na tę okazję do Krakowa.

Odnośnik do komentarza

o a tu o szczepieniu dzieci alergicznych:


Nie należy szczepić dzieci w okresie zaostrzenia choroby alergicznej i w okresie nasilonego stężenia alergenów w powietrzu (intensywne pylenie traw, drzew, chwastów).
Nie zaleca się realizacji szczepień ochronnych jednoczasowo z podawaniem preparatów odczulających, ze względu na ewentualne trudności w ocenie niepożądanych odczynów poszczepiennych.

http://www.suwaczek.pl/cache/a58d0abe3d.png
http://www.suwaczek.pl/cache/7f7b513cb8.png

Odnośnik do komentarza

kwiaciarka
Ja naprawde sie zastanawiam czy dawac Eli ta 4 dawke pneumokokow. Miala juz 3 to co nie beda dzialac?
( Dziubalo dawac czy nie dawac? )

Dawać :yes:
Właśnie wczoraj pytałam pediatry czy Maciek musi mieć 4 dawkę tej szczepionki 5w1, bo przegapiliśmy w lutym szczepienie :Nieśmiały:. I mówiła, że dane szczepionki mają określoną ilość dawek (podanych w określonym czasie) by były skuteczne. Niby logiczne ale potrzebowałam to głośno usłyszeć.

Odnośnik do komentarza

RenataOslo

Alutka7912
Był u mnie w odwiedzinach kolega :wink: Przywiózł ogórki małosolne które sam robił i Film Rozwazna i Romantyczna bo jak go oglądał to stwierdził że mi by sie na pewno spodobał :Oczko: No i jeszcze Ferrero Rocher i Raffaello mi przywiózł ale tego to ja juz nie zjem :Oczko:

Alutko, kolega z takim prezentami hahaha :D
ja tez chce takiego kolege, szczegolnie jesli mialby malosolne ogorki, uwielbiam mniam, smaka narobilas, ze hej!

Reniu ten kolega to była sympatia hihihihihih :oops::wink:

RenataOslo
ja nie doczytalam wszystkiego i zrobilam chleb maczany w jajku i mace ziemniaczanej :Histeria::sofunny::Histeria::sofunny:

:sofunny: Renia...aż sie popłakałam ze smiechu :mdr:

kajocha
HEJ !

Przychodze z bardzo nieciekawymi wieściami... Tak, jak Wam pisałam byłam z Alusia i jej spuchniętą sina nózką u lekarza. Nózka az spuchła, zrobiła sie bardzo napięta, brzydki nacik na całe udko i bardzo bolesne swędzące to było. Pediatra sie przestraszyła, pielęgniarki też a zwłaszcza ta co Alusi robiła szczepienie. Alusia ma ODCZYN POSZCZEPIENNY. Zdarza sie to jednemu dziecku na 1000 :Szok: Akurat moja Alusai to ma ::(: Bardzo swędzi i jest nieładne. Grozi niedowładem... Na noc lekarka kazała mi zrobić okład z Arniki i rano dzisiaj pokazać nózkę. Nic nie pomogło. Dalej spuchnięte, sine i przekrwione udko. Ala dostała mocny antybiotyk i ma go brać 2 razy dziennie. Dzisiaj biegiem ze skierowaniem do chirurga żeby obejżał nóżkę. Dzieki Bogu nie wyczuł żadnego ropnia bo gdyby był Ala miałaby rozcinane udko, czyszczone i szyte :Szok: Jestem wykończona, bolą mnie mięsnie z nerwów, mam dość ! Alusia śpi, podałam antybiotyk. Licze na poprawę. W poniedziałek do kontroli do chirurga i do pediatry...

Ojej Kajoszko, biedna Alusia...mam nadzieje że antybiotyk pomoże i żadnych powikłań już nie bedzie :Całus:

http://www.suwaczki.com/tickers/km5spx9iwhx6io0e.png

Odnośnik do komentarza

kwiaciarka
o a tu o szczepieniu dzieci alergicznych:


Nie należy szczepić dzieci w okresie zaostrzenia choroby alergicznej i w okresie nasilonego stężenia alergenów w powietrzu (intensywne pylenie traw, drzew, chwastów).
Nie zaleca się realizacji szczepień ochronnych jednoczasowo z podawaniem preparatów odczulających, ze względu na ewentualne trudności w ocenie niepożądanych odczynów poszczepiennych.

Też coś podobnego wczoraj czytałam co mnie utwierdziło w przekonaniu, że Maciek nie będzie szczepiony ale pediatra powiedziała, że to u Macusia to jednorazowe uczulenie, jakaś alergia pokarmowa więc zaszczepić na te kleszcze można, natomiast by go wczoraj nie zaszczepiła na MMR. Pogubić się w tym można :Szok::Oczko:

Odnośnik do komentarza

kwiaciarka
No na kleszcze by bylo dobrze zaszczepic moje dzieci, bo my blisko las, ale ja juz nie chce tej mojej Eli meczyc, juz wole nie jezdzic rowerami do lasu i nie wchodzic do niego.
W tym roku, moja siostra miala pod kolanem, a brat w sutku ( sobie wyobrazacie w sutku?)

W sutku :Szok:
Ja szczepię dzieci na kleszcze bo raz, że jest ich spory wysyp w tym roku, a dwa to, że co jeździmy do teściowej to ich pies ma zawsze kleszcza. A dzieciaki wszędzie biegają i kij wie kiedy kleszcza złapią.

Odnośnik do komentarza

kwiaciarka
No na kleszcze by bylo dobrze zaszczepic moje dzieci, bo my blisko las, ale ja juz nie chce tej mojej Eli meczyc, juz wole nie jezdzic rowerami do lasu i nie wchodzic do niego.
W tym roku, moja siostra miala pod kolanem, a brat w sutku ( sobie wyobrazacie w sutku?)

Pamietam, ze kiedys nasz pies mial w sutku. A jak mama byla lekarzem na obozie harcerskim w lesie to w pepkach dzieci tez miewaly

Odnośnik do komentarza

kwiaciarka
Mi sie wydaje, ze jest ich jak co roku ( kleszczy) . Naglasniaja pewnie, zeby szczepic bo chca kase sciagnac. Tak jak z tymi grypami - kurza, krowia , teraz swinska... za rok bedzie pewnie konska.

Z nagłaśnianiem racja, ale u teściowej jakoś za dużo tych kleszczy :Oczko:
Z dodatkowych szczepień to na grypę, rota czy ospę mnie nie przekonuje. Co innego kleszcze, meningo i pneumo. Ale wiadomo, to kwestia indywidualna.

Odnośnik do komentarza

Mnie na grype to tez nie.
Ale na rota bardzo - kolezanki corka w szpitalu wyladowala po rota, lezala tydzien. Rota jest doustne zreszta, wiec spoko :) ja szczepilam :)
Ospa tez do mnie przemawia - Kuba mial wszedzie, meczylismy sie oboje przez 3 noce. 3 noce plakal, nie spal. Ja nie spalam, glaskalam, calowalam.
A moja siostrzenica byla szczepiona i miala 1 krostke i stan podgoraczkowy tylko. Ja Ele zaszczepie.

http://www.suwaczek.pl/cache/a58d0abe3d.png
http://www.suwaczek.pl/cache/7f7b513cb8.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...