Skocz do zawartości
Forum

Mamusie 2005:)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam poniedziałkowo :)

Mieliśmy intensywny i towarzyski weekend ::):. Były pierwsze po wakacjach zajęcia chłopaków na basenie, później wizyty towarzyskie u nas w domu, u znajomych, Giłeda Mieszkań, Park Jordana, dużo dzieci (...) i marzenia wieczorem by już była cisza :Śmiech:
Dziś Adaś idzie na pierwszy trening piłki nożnej. Ciekawe czy Adasiowi i trenerowi się spodoba ;)

Cosmo - najlepsze życzenia dla Kinii! Niech rośnie zdrowa i szczęśliwa!

Odnośnik do komentarza

witam

wczoraj Dominia dostała 5 z religi była wniebowzięta, bo ich pani narazie ocen nie stawia tylko naklejki, ale wkrótce maja byc oceny, dostali w poniedz 2 teksty piosenek do nauki do domu, Dominia bardzo szybko opanowała te teksty, wczoraj tylko denerwowala sie jak odrabiałysmy lekcje tzn szlaczki, ona nie ma zbyt dużej wprawy w szlaczkach bo w 5 latkach nie cwiczą raczej szlaczków.
wczoraj dolączyła do nich nowa koleżanka 6 latka z zerówki, a w poniedziałek przyjdzie druga córka mojej koleżanki bo te dziewczynki już poprzednio realizowały program zerówki teraz drugi raz i pani dyrektor na zebraniu w zerowkach powiedziała że te 6 latki które chodzą drugi raz jak rodzice chcą mogą jeszcze przyjść do 1 klasy, i tak będa u Domini 4 6-latki, jedna z nich bardzo dobra koleżanka Domini, wczoraj była u nas i obie nie mogą doczekać się poniedziałku jak będa w jednej klasie.

Odnośnik do komentarza

Witam w pierwszym Dniu Jesieni :)

Co u Was? U nas ogólnie jest ok, dzieci zdrowe i zadowolone :). Maciuś z radością chodzi do przedszkola, a Adasiowi szkolny entuzjazm już opadł ;), bo ile można robić szlaczki czy kolorować rysunki. Adaś inaczej wyobrażał sobie tę I klasę ;), a jego pani żartowała, że powinien od razu iść do II klasy żeby się tak nie nudził ;)
A zebranie jak było w szkole to trwało ponad 3h :Szok:, dobrze że mnie wcześniej koleżanka uprzedziła, że tyle może trwać, bo przynajmniej zjadłam przed wyjściem i spokojnie siedziałam ;)

Bożenka - u Adasia ksiądz daje 5 w serduszkach ;)
Fajnie, że będzie miała nowe koleżanki 6 latki :)

Miłego weekendu :)

Odnośnik do komentarza

witam

u nas tez ok Dominia raczej zdrowa ale troche pokasływała ale u niej to raczej kaszel z powodu allergi, bo jednego dnia jest drugiego nie ma. W szkole na razie Domini nadal się podoba, u nas tez jak było zebranie to tak długo trwało, ale pani powiedziała że to tylko pierwsze potem będzie szybko, a ja w poniedziałek ide na zebranie rady pedagogicznej bo jestem w trójce klasowej, zebranie dopiero na 18:30 ciekawe ile bedzie trwać.

POZDRAWIAM
MIŁEGO WEEKENDU

Odnośnik do komentarza

ja tez jestem w radzie rodzicow. tyle ze u nas w radzie sa osoby z poza trojek klasowych. czyli 7 osob w calej szkole. po jednej z kazdej klasy. (u nas jest jedynie 6 klas oraz zerowka)
zebranie tez juz mam zaliczone.
teraz dzialam i pisze listy do rady dzielnicy zeby wyhaczyc kase na wymiane nawierzchni na starym okropnym podworku.
watpie by sie udalo, ale nic nie trace probujac cos zadzialac.
reszta pan w radzie jest troche starszych ode mnie ;) wiec maja nieco przedawnione podejscie do tego typu spraw i mimo checi brak im ekscytacji w probach realizacji marzen ;).

a szkola Kinga bardzo zadowolona.
az milo na to patrzec.

http://www.suwaczek.pl/cache/e95ba2a587.png
http://www.suwaczek.pl/cache/9061b31c68.png
http://www.suwaczek.pl/cache/da1088495f.png

Odnośnik do komentarza

Witam :)

Jakbyście się zastanawiały czy warto tu pojechać Park rozrywki, Park dinozaurĂłw - muzeum dinozaurĂłw :: DinozatorLand.PL to polecam to miejsce :yes:. Gdyby nie to, że potem mieliśmy jechać do mojej rodzinki, bo mieszka 15 min. dalej, to bylibyśmy tam aż do zamknięcia. Chłopaki zachwyceni :yes:
W szkole z literkami coś drgnęło, bo pisali "O" :). A na dziś mieli przynieść do szkoły warzywa, z których dzieci mają zrobić figurki. Adaś będzie robił barany z kalafiora :D

Bożenka - zdrowia dla Domini, oby te kaszle szybko się kończyły.

Cosmo - jak się czujesz? Na kiedy masz dokładnie termin?

Odnośnik do komentarza

Witam
U nas narazie szlaczki, ale już chyba w nast tyg będzie O, bo wczoraj była mowa o owocach i mieli przynieść owoce, ja już tez czekam na literki bo Dominia nie lubi szlaczków ja zresztą też nie, a co do literek i cyferek to na pewno pójdzie jej dobrze.
wczoraj mieli mini sprawdzian z angielskiego, wszystkko o twarzy, dzis pewnie pani odda więc zobaczymy jak im poszła. poza tym panie nie stawiaja na razie żadnych ocen.

Odnośnik do komentarza

u nas mnostwo ocen. same dobre na zachete i w nagrode. kinga zachwycona. i dumna :).

jutro mamy slubowanie 1 klas. szykuje sie cyrk na kolkach.
na pewno nie bede w tym brala udzialu do konca bo dzis w szkole ostrzegli ze moze to potrwac ze 3 godziny. az mi sie nogi ugiely jak to uslyszalam.
nie wiem co te panie planuja juz po wszystkich, chyba jakis maly bankiecik, bo szczerze watpie by dzieci nie byly zmeczone od rana do 19 w szkole, a rodzice byli przeszczesliwi ze moga piatkowe popoludnie spedzic w szkolnych murach.
no ale coz, moze jestem zbyt sceptycznie nastawiona.

Dziubala - termin mam odlegly, tak jak widac na suwaczku. niemniej mam miec ta planowana cc, wiec bedzie TO wczesniej. jeszcze nie wiem kiedy, po wczorajszym ktg wynika ze Piotrusiowi chwilowo przestalo sie spieszyc. moze to dlatego ze zajadam duzo magnezu, a moze dlatego ze troche bardziej sie oszczedzam i uwazam. mysle ze o ile nic nagle nie wyniknie to bedzie to za 2,5 tygodnia (?).

http://www.suwaczek.pl/cache/e95ba2a587.png
http://www.suwaczek.pl/cache/9061b31c68.png
http://www.suwaczek.pl/cache/da1088495f.png

Odnośnik do komentarza

u nas ślubowanie dopiero 14 pażdzier w dniu nauczyciela, na razie dzieci uczą się piosenek i wierszy na ta okazję , pani mówiła że jedna z pierwszych klas planuje jakiś poczęstunek po ale u nas kilka mam stwierdziło że to nie ma sensu po lepiej jak dzieci pójdą do domu. wczoraj zaczęła się literka O, całe szczęście bo nie lubimy szlaczków. Pani z angielskiego nie oddała jeszcze testu więc nie wiadomo jakie ocenki.

POZDRAWIAM MIŁEGO WEEKENDU

Odnośnik do komentarza

Hej :)

Piękna jesień trwa, fajnie :)
U Adasia mają już „O” i „A” za sobą, i cyferki „” i „”. A dziś zamiast lekcji mają wycieczkę do parku :)

Bożenka - a wiesz może jak wyglądał taki sprawdzian z angielskiego gdy dzieci jeszcze nie czytają i nie piszą?
Ja jeszcze nie wiem kiedy dokładnie będzie ślubowanie I klas, ale 14 października jest u nas wolnym dniem od szkoły ;)
U Adasia oceny są niemal od początku, słyszę tylko o 5 i 6 więc dzieci powinny być zadowolone ;)

Cosmo - o rany już za 2,5 tygodnia :Szok:, to już tuż tuż. Kiedy będziesz wiedziała, że masz już być w szpitalu? Masz jeszcze wizytę u gina przed?
Napisz jak było na ślubowaniu.

Miłego weekendu :)

Odnośnik do komentarza

Dziubala - no juz blizej niz dalej. dzis przemeblowalismy pokoj. w zasadzie juz wszystko gotowe. lozeczko i przewijak stoja we wlasciwych miejscach.

u nas literek jeszcze nie ma.
okazalo sie ze wcalej klasie jest tylko troje szesciolatkow z czego moja Kinga jest najmlodsza :). bylam pewna ze jest duzo wiecej dzieci z 2005 roku. Pani jednak twierdzi ze Kingusia jest dojrzalsza od tych dzieci starszych o rok czy dwa, wiec ciesze sie. jednak ze wzgledu na to ze niebawem zacznie sie parszywa pogoda, ja bede miala dodatkowe obowiazki, a Kingusia jest jeszcze 6 letkiem, troche nieporadnych to zdecydowalam ze w tym roku, a przynajmniej semestrze Kinga nie bedzie chodzila na lyzwy. panie zreszta tak to przedstawily dzieciom, ze zdaje sie polowa dzieci sie 'wykruszyla'. pojawilo sie tyle strasznych historii i przeszkod, ze wiekszosc rodzicow podjela poodbna do mojej decyzje.
gdyby nie to jak sie ma sytuacja u nas, to chodzilabym z klasa i pomagala dzieciom, no ale bedzie jak bedzie.

Dziubala - mam wizyte u lekarza w czwartek (6 pazdziernika), moze wtedy dowiem sie kiedy moge miec termin przyjecia do szpitala. na dzien dzisiejszy wiem ze to bedzie blizej po 16.10. no chyba ze cos sie 'wydarzy' wczesniej. mam jednak nadzieje ze tak nie bedzie.

slubowanie bedzie o 16, to pozniej wrzuce jakas fotke :)

http://www.suwaczek.pl/cache/e95ba2a587.png
http://www.suwaczek.pl/cache/9061b31c68.png
http://www.suwaczek.pl/cache/da1088495f.png

Odnośnik do komentarza

Witam

u nas już po ślubowaniu, było w piatek, wszystko wyszło dobrze dzieci zadowolone dostały dyplomy, legitymacje i trochę słodyczy.

COMO jak u ciebie , widzę żę termin już tuż tuż.
u nas dzieci juz 2 razy były na łyzwach , strasznie tam zimno, ja bardzo zmarzłam bo jeżdże z dziecmi do pomocy, Dominika dość dobrze sobie radzi
no i w koncu zaczeły się literki i cyferki, ocen narazie mało pani nie stawia zbyt dużo może pożniej jak będzie więcej liter i czytanie.

Pozdrawiam życzę miłego dnia

Odnośnik do komentarza

Witam

nasza Ewa pewnie już w domu z maleństwem, oby Piotruś rósł zdrowo i jak najmniej sprawiał mamusi problemów.

ja wczoraj byłam na zebraniu u Domini , własciwie to nic ciekawego pani nie mówiła, kazała ćwiczyć z dziećmi głoskowanie i pisanie literek, mowiła o różnych konkursach, o tym że zastosuje tablicę aktywności. no i dostaliśmy zdjęcia z ślubowania które robiła fotograf.

Dzis jak w każdy czwartek byłam na łyżwach, jeszcze tak do grudnia pewnie pojeżdżę a potem ze względu na ciążę dam sobie spokój, Domina na łyzwach radzi sobie dobrze, pomoc potrzebna raczej przy ubieraniu i rozbieraniu łyżew, ale będzie jeżdzić koleżanka to jej pomoże.

POZDRAWIAM I ŻYCZĘ MIŁEGO DNIA

Odnośnik do komentarza

Witam :)

Doczekałam się pasowania u Adasia, bo chyba już wszyscy mieli ;). Świetnie się dzieci i panie spisały, było pięknie i wzruszająco :Podziw:. Adaś dostał dyplom z pasowania od szkoły, dyplom ze zdjęciem od fotografa, który wcześniej zdjęcia w szkole robił (te legitymacyjne i grupowe) więc to miła niespodzianka z jego strony. No i od dziś Adaś może się pochwalić legitymacją szkolną :)
Lekcji dzieci nie miały więc można powiedzieć, że dziś luzacki dzień :D

Bożenka - u nas w środę było zebranie. Pani mówiła o pasowaniu (dziś było), o planach w nauce, o pilnowaniu dzieci by odrabiały lekcje, by rodzice ćwiczyli z dziećmi literki i cyferki, by dzieci miały zastrugane kredki, a nie robiły tego na lekcji, bo czas tracą, o ćwiczeniu głoskowania też mówiła. Dobrze, że z Adasiem nie muszę nic ćwiczyć ;). A potem rodzice sami zostali i zastanawialiśmy się po ile będziemy płacić na komitet rodzicielski, czy i za ile zrobimy nowe meble do klasy. Złożyliśmy się na rolety do okien w klasie i na kolejne "drobne" wydatki, by skarbnik nie musiała zakładać z własnej kieszeni.
Muszę powiedzieć, że mamy fajnych rodziców :). Nawet myślimy o imprezie integracyjnej dla rodziców :Oczko:
Fajnie, że na pasowaniu mieliście fotografa, u nas tylko rodzice robili zdjęcia i chyba nie będę miała tego z samego pasowania, czyli położonej wielkiej kredki (?) na ramieniu Adasia ;)

Miłego weekendu :)

Odnośnik do komentarza

Dziubula czyli na zebraniu u was mowa prawie o tym samym co u nas. też mamy tzw woreczek klasowy na różne drobne wydatki, raczej na nic więcej sie nie składamy. a u was nie ma wyposażenia w klasie, sami musice kupic nowe meble i na komitet tez sami ustalaliście składkę? u nas składka na komitet była ustalana na zebraniu rady rodziców.

POZDRAWIAM MIŁEGO WEEKENDU.

Odnośnik do komentarza

Hej :)

Cosmo – odezwij się :)

Bożenka – Komitet Rodzicielski jest ustalony w wysokości 70 zł od rodziców (obojętne czy ma się 1 czy 3 dzieci płaci się tylko raz te 70 zł), ale nikt raczej nie będzie płacił u nas pełnej wysokości, bo składamy się na rolety do okien w klasie. Będą tam potem już na stałe (nie będziemy ich z sobą zabierać do IV kl., tak jak inni zabierają firanki), i chcemy też zrobić nowe meble do klasy. Koszt rolet i mebli od dziecka wyjdzie ponad 100 zł więc przekracza koszt komitetu. A dyrekcja nie złoży się na rolety ani meble bo nie ma z czego. No i wymyśliliśmy, że zapłacimy część komitetu (10-30 zł) i robimy rolety, nowe meble. A, dywan też kupowaliśmy, a myślałam, że szkoła kupi.

Spokojnego długiego weekendu :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...