Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maleństwa 2010 :))))


Gość panterka

Rekomendowane odpowiedzi

aga82
dziewczyny mam taki problem.

Juz dwa dni boli mnie brzuch po prawej stronie tak na dole, zauważyłam że bardzo boli jak chce mi się siusiu, a jak sie wysikam to przestaje boleć. Casami tak bole że ledwo podnosze prawa noge przy chodzeniu. No i wydaje mi sie że bardzo często chodze to toalety (siusiu) bo śrenio co 20 minut.
Kurcze nie wiem czy iść z tym do lekarza.

Koniecznie - miałam dokładnie tak samo, martwiłam się o skracanie szyjki a wyszło zapalenie pęcherza. Leczę już od dwu tygodni, zaraz zresztą idę po kolejne wyniki /oby te bakterie wyzdychały wreszcie/.

BTW - też ostatnio mam oczy w "mokrym miejscu". Wystarczy podniesiony ton, byle jaka uwaga ze strony M. i już mam mega doła. A mój mężunio ostatnio zdecydowanie wolniej myśli niż gada... potem się godzimy i słyszę poraz setny "nie chciałem Cię urazić, nie pomyślałem"
heh może ma taki efekt towarzyszenia ciężarnej - huśtawkę nastrojów

Aha! i KONIECZNIE napisz kiedy będzie Twoja rodzinka gotować dla TVN-u !!!!

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73krhms7q16006.png

Odnośnik do komentarza

Hejjjjjj :kicia:

I jak samopoczucie mamuśki?

KaiKa

Idę dziś na rozmowę do szefa. Troszkę się boję, ale mam nadzieję, że wszystko uda mi się dogadać. Trzymajcie kciuki!!!

To ja trzymam kciuki aby wypadła pomyślnie rozmowa :great:

gosiaczek85palos no rewelacyjny zakup :great: i to jeszcze taniej :great: Super! Terz wygodniej pewno-prawda?

Ja w swoich spodniach "śmigam" od dawna i nie wyobrażam sobie gdyby ich nie było :whistle: Są super wygodne i brzuszek nic nie ciśnie.
Jutro znów idę na badanie glukozy... ehhh i znów tyle tam siedziec :sarcastic:

Odnośnik do komentarza

Mam świeże wyniki - dwa tygodnie łykania tabletek wreszcie poskutkowało! Huurra! pęcherz zdrów...
Czyli jednak jest tak, jak mi się wydawało - maleństwo ulokowało się nisko, dlatego tak mi ciąży na pęcherzu i pobolewa - kopniakami sprawdza ile ma miejsca.
Póki maleństwa nie czułam, to się martwiłam, a teraz? Bardzo często i dotkliwie macha nogami na wszystkie strony, przeciąga się i zdaje się fikołkuje.
Aga82 Wybierz się z pęchem do lekarza - po co Ci teraz infekcja?

Justysiu czy to nie u Ciebie w rodzinie jest wysyp czerwcowych urodzin? Rosną szanse na specjalny prezent podwójnie urodzinowy :)
Zmotywowałaś mnie do poszukania gimnastyki dla mam, i wiesz co? Okazało się, że mam w miarę dogodny dojazd po pracy do Klubu dla przyszłych i obecnych mam z maluchami. Prowadzą też stacjonarną i dojeżdżającą szkołę rodzenia, poradnię laktacyjną i fizjoterapię dla kobiet po porodzie. Poprostu idealne kombo. I jeszcze wypożyczają TENS - elektrody do uśmierzania bólu /porodowy, kręgosłupowy itp./.

Mój M. nie chce iść raz jeszcze na szkołę rodzenia, ja zresztą też nie widzę potrzeby uczestniczenia we wszystkich tematach. a tu proszę! Można wybrać zagadnienie i poprosić o wizytę w domu.
Aha! Dla dziewczyn z okolic Poznania link: "Dobry Początek" - Poznań to Szkoła Rodzenia, gimnastyka po porodzie (indywidualne ćwiczenia programu Atrakcyjna Mama), Kobiece Terapie (m. in. nietrzymanie moczu) i nie tylko...

Malaga, Panterka mam wrażenie ,że moje nowe biustonosze robią się za ciasne. Doczytałam, że już od 16 tc pierszi wytwarzają siarę i faktycznie po 8h biegania w pracy, jak o 17tej siadam w domu mam takie wrażenie "przepełnienia piersi". Już zaczynam rozglądać się za laktatorami.
Przy okazji - czy macie doświadczenie z używaniem elektrycznych laktatorów?

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73krhms7q16006.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie, odebralam dzisiaj wyniki badan i...
zaniepokoilam sie...tzn chyba nie obejdzie sie bez jakiegos leku...
krew jak najbardziej ok wszystko w normie...
ale mocz... hmm
powiedzcie mi czy mialyscie tak??
ogolnie bialka i glukozy nie ma i w tej pierwszej czesci wszystko ok, ale pozniej zaczynaja sie juz chyba schody...
nabłonki płaskie : dosc liczne w preparacie
nabłonki okrągłe : nieobecne
śluz : obfity
leukocyty: w polu widzenia w ilosci 3-5
erytrocyty swieze : nieobecne
erytrocyty wyługowane: nieobecne
wałeczki :nieobecne
składniki mineralne: moczany bezpostaciowe liczne w preparacie
bakterie : liczne w preparacie

hmm i co myslicie?? ja mysle ze to jakies zapalenie... mam nadzieje ze dla dziecka niegrozne...

Ostatnio mialam bardzo liczne bakterie, ale zadnych moczanow nie bylo...no i sluz byl nieobecny...

I znowu do wtorku w stresie trzeba zyc...ehhh moglam sobieje odebrac we wtorek przed samym wyjazdem do gin...

Poradzcie cos,,, czy mialyscie podobnie?? czy mam sie bac??

Odnośnik do komentarza

witam czerwcówki :)))

kurde chyba mnie coś bierze bo czuje jak mi sie gardło powoli zapełnia heheeh rano jak wstałąm to było fatalnie a teraz troszkę lepiej ale mnie tak kicha że hoho A jeszcze wczoraj mnie M wkurzył bo najadł się na noc czosnku i w pokoju nie było czym oddychać a teraz chyba ja muszę zaaplikowac dawkę czosnku :) mam za swoje :)

kurde staram sie spać na lewej stronie al emito nie wychodzi bo w nocy sie przekręcam na prawo a nawet ostatnio mi się zdarza spać na plecach co nigdy nie robiłam Ciekawe ?

dziewczyny te co nie czują ruchów a nawet te co czują a czasami nic nie czują przeczytałam że warto jest zjeśc coś słodkiego i położyć sie na lewym boku i dzidzia powinna sie poruszac ja na razie nie sprawdzałam bo czuję ruchy ale jak któraś chce może spróbowć może faktycznie działa :)

Odnośnik do komentarza

ewcia_k
Witajcie, odebralam dzisiaj wyniki badan i...
zaniepokoilam sie...tzn chyba nie obejdzie sie bez jakiegos leku...
krew jak najbardziej ok wszystko w normie...
ale mocz... hmm
powiedzcie mi czy mialyscie tak??
ogolnie bialka i glukozy nie ma i w tej pierwszej czesci wszystko ok, ale pozniej zaczynaja sie juz chyba schody...
nabłonki płaskie : dosc liczne w preparacie
nabłonki okrągłe : nieobecne
śluz : obfity
leukocyty: w polu widzenia w ilosci 3-5
erytrocyty swieze : nieobecne
erytrocyty wyługowane: nieobecne
wałeczki :nieobecne
składniki mineralne: moczany bezpostaciowe liczne w preparacie
bakterie : liczne w preparacie

hmm i co myslicie?? ja mysle ze to jakies zapalenie... mam nadzieje ze dla dziecka niegrozne...

Ostatnio mialam bardzo liczne bakterie, ale zadnych moczanow nie bylo...no i sluz byl nieobecny...

I znowu do wtorku w stresie trzeba zyc...ehhh moglam sobieje odebrac we wtorek przed samym wyjazdem do gin...

Poradzcie cos,,, czy mialyscie podobnie?? czy mam sie bac??

Ewcia bardzo mi przykro al eja nie pomogę bo nie mam zielonego pojecia :zwyrazami_milosci:

Odnośnik do komentarza

Aiti cieszę sie że juz wszystko dobrze Nic nei pisałaś chyba że masz problem z zapaleniem pęcherza To teraz musisz uważac bo to niestety lubi wracac ale ciiiii żeby tak nie było Ja odkad pije herbatę żurawinową i zajadam sie suszona żurawinko mi sie uspokoiło wiec polecam :)

Odnośnik do komentarza

ewcia_k
Witajcie, odebralam dzisiaj wyniki badan i...śluz : obfity
leukocyty: w polu widzenia w ilosci 3-5
erytrocyty swieze : nieobecne
erytrocyty wyługowane: nieobecne
wałeczki :nieobecne
składniki mineralne: moczany bezpostaciowe liczne w preparacie
bakterie : liczne w preparacie

Większość w normie :) Najważniejsze, że nie masz krwinek!!
Składniki mineralne - trzeba więcej się nawadniać

Tyle z mojej wiedzy :D Ewciu jak masz wizytę za tydzień-dwa to bym się nie denerwowała!

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73krhms7q16006.png

Odnośnik do komentarza

Elffik prawda,prawda,co za ulga,juz nic nie cisnie na brzuszek,czuje sie tak jakbym ich wogole nie miala.
dziewczynki bylam dzisiaj u lekarza na badaniu kontrolnym a tu mila niepodzianka:) moglam posluchac bicia serduszka za pomoca specjalnego apratu:zwyrazami_milosci: nie spodziewalam sie tego,jestem taka szczesliwa:)!:mylove:
lekarz kazal mi nadal brac tylko kwas foliowy bez zadnych witamin. co o tym sadzicie? powinnam sie go posluchac czy brac na wlasna reke witaminy dla kobiet w ciazy? powiem Wam,ze jak biore sam kwas foliowy to czuje sie slabo i wogole bez sil. pozdrawiam

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49df9hwfjba18g.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/3i49df9hwfjba18g.png

Odnośnik do komentarza

Ewcia_k!
Kochana, miałam właściwie identycznie przy 1 badaniu moczu w ciąży. Lekarz zapytał: Bolą Panią nerki?
Piecze Pani przy sikaniu?

Jeśli nie (u mnie jeszcze to potwierdził szybkim USG nereczek)- to może znaczyć, że
a) pojemnik nie był sterylny - musi być z Apteki nieotwierany wcześniej
b) źle się umyłam przed oddaniem moczu (przepraszam, wiem, że to fizlologia i normalka, ale jesgo słowa, że trzeba się myć od przodu do tyłu wtedy mnie rozwaliły)
c) pobrałam 1 strumień - trzeba najpierw przez 3 sekundy sikać do kibelka, a dopiero później do pojemnika
d) wleciał do moczu śluz pochwowy- kazał zabezpieczyć płytko wejście do pochwy tamponem (nie głęboko)

Pomogło. Następne wyniki super!

Sorki laski za takie opisy, ale może posłużą innym

Pozdrawiam Was ciepło.

Dorota

"Gdy zostajesz matk

Odnośnik do komentarza

Aiti
Mam świeże wyniki - dwa tygodnie łykania tabletek wreszcie poskutkowało! Huurra! pęcherz zdrów...

:yipi::yipi::yipi: tylko sie cieszyc :yipi: Super, że pęcherz zdrów :great:

panterka
dziewczyny mam pytanko GInekolog kazała mi brac duphaston do 20 tc ale mam pytanie ten 20tc licząc od Om czy z usg bo nie zapytałąm się jej Jak mysłicie ?

No ja tam ekspertem nie jestem ale jak mi lekarz kazał brac witaminy to powiedział, że mam patrzec na tygodnie z usg... I tego się trzymałam, zresztą nadal się tego trzymam. A termin według OM mam na koniec maja. A nie możesz sobie zadzwonic i się zapytac?

gosiaczek85palos mój gin kazał mi brac witaminy dla kobiet w ciąży od 12 tygodnia.

Odnośnik do komentarza

ewcia_k
Witajcie, odebralam dzisiaj wyniki badan i...
zaniepokoilam sie...tzn chyba nie obejdzie sie bez jakiegos leku...
krew jak najbardziej ok wszystko w normie...
ale mocz... hmm
powiedzcie mi czy mialyscie tak??
ogolnie bialka i glukozy nie ma i w tej pierwszej czesci wszystko ok, ale pozniej zaczynaja sie juz chyba schody...
nabłonki płaskie : dosc liczne w preparacie
nabłonki okrągłe : nieobecne
śluz : obfity
leukocyty: w polu widzenia w ilosci 3-5
erytrocyty swieze : nieobecne
erytrocyty wyługowane: nieobecne
wałeczki :nieobecne
składniki mineralne: moczany bezpostaciowe liczne w preparacie
bakterie : liczne w preparacie

Poradzcie cos,,, czy mialyscie podobnie?? czy mam sie bac??

Ja nie pomogę... nie bardzo się znam...

Dorotkazkrainyoz ma rację z tym pobraniem moczu. Mi też lekarz to tłumaczył. I ważne jest to żeby jak zaczynamy sikac to jednym ciągiem popuscic trochę i podłożyc dopiero pojemnik :wink: Absolutnie nie wstrzymywac moczu jak podkładamy pojemnik... Podobno to ważne.

Odnośnik do komentarza

Gosiu jesli chodzi o kwas foliowy to ja uważam że sam kwas sie bierze do 12tc a potem wit. dla kobiet w ciązy

Kurcze musze zadzwonic do gin bo teraz to już sama nie wiem Powie mi lepiej :)

a co do siusiania to właśnie jutro bede musiała nasiusuać bo idę na wizytę z położna na 9.30 masakra ale głupia byłam ze tak wczas sie umówiłam ale na szczęście nam 5 min tam hehe tylk obrać pod uwagę pogode to pewnie 10 min :) i posłucham sobei jutro moje malenstwo :)

Odnośnik do komentarza

dziewczyny wiec sprawa wyglada tak:skonczyl mi sie kwas foliowy jakos przed swietami i postanowilam kupic sobie specjalne witaminy dla kobiet w ciazy zamiast tego kwasu foliwego bo czulam,ze zle sie czuje. wiec poszlam do apteki i spytalam sie o najlepsze i kupilam. biore te witaminki od samych swiat i zajeb... sie po nich czuje. przez internet dowiedzialam sie,ze juz w tym okresie powinno odstawic sie kwas foliowy i przejsc na witaminy,tak zrobilam i mysle,ze dobrze postapilam. na dzisiejszej wizycie lekarz spytal sie mnie czy nadal biore kwas foliowy a ja na to,ze juz nie,ze zaczelam brac specjalne witaminy dla kobiet w ciazy. kazal mi je odstawic i od nowa brac tylko kwas foliowy:36_11_1:!!!! nie rozumiem,jakis tepy ten doktorek,juz mam go po dziorki w nosie,nawet do ginekologa nie chce mi dac skierowania:36_2_43:. mowie mu,ze mnie szczypie,piecze,ze mam zielone uplawy a ten nic,tylko krem clotrimazolum mi przepisal. chyba zmienie lekarza bo zaszedl mi juz za skore:36_22_1:. no powiedzcie same?!

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49df9hwfjba18g.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/3i49df9hwfjba18g.png

Odnośnik do komentarza

gosiaczek85palos
dziewczyny wiec sprawa wyglada tak:skonczyl mi sie kwas foliowy jakos przed swietami i postanowilam kupic sobie specjalne witaminy dla kobiet w ciazy zamiast tego kwasu foliwego bo czulam,ze zle sie czuje. wiec poszlam do apteki i spytalam sie o najlepsze i kupilam. biore te witaminki od samych swiat i zajeb... sie po nich czuje. przez internet dowiedzialam sie,ze juz w tym okresie powinno odstawic sie kwas foliowy i przejsc na witaminy,tak zrobilam i mysle,ze dobrze postapilam. na dzisiejszej wizycie lekarz spytal sie mnie czy nadal biore kwas foliowy a ja na to,ze juz nie,ze zaczelam brac specjalne witaminy dla kobiet w ciazy. kazal mi je odstawic i od nowa brac tylko kwas foliowy:36_11_1:!!!! nie rozumiem,jakis tepy ten doktorek,juz mam go po dziorki w nosie,nawet do ginekologa nie chce mi dac skierowania:36_2_43:. mowie mu,ze mnie szczypie,piecze,ze mam zielone uplawy a ten nic,tylko krem clotrimazolum mi przepisal. chyba zmienie lekarza bo zaszedl mi juz za skore:36_22_1:. no powiedzcie same?!

heheh u ciebie pewnie tak samo jak u nas pierw lekarz ogólny a dopiero potem inny jka zecche cie skierować a nie masz wizyt u położnej ?

lepiej zażywaj witaminki a nie sam kwas foliowy

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...