Skocz do zawartości
Forum

Proszę mamy o radę - nosidełka


Gość IzAbela326

Rekomendowane odpowiedzi

Gość IzAbela326

witam
mam pytanie do mam , które używały , bądź używają nosidełek tych od 3,5 kg wcześniej dowiadując się jakie są najlepsze dla dziecka, czytałam bowiem, że mogą uszkodzić kręgosłup znalazłam 2 mnie się wydaje, że są dobre, może ktoś ma sprawdzoną firmę?:)

nosidelka i chusty - cybex nosidelko dla niemowlat 2 go sand od 3 5 do 18kg

FAMILY SHOP - Nosidełko niemowlęce BabyBjörn Original

Odnośnik do komentarza

IzAbela326, Wypowiem się w krestii nosidełek ponieważ jestem fizjoterapeutą dziecięcym i doradcą chustowym przy okazji.
Nosidło powinno być ergonomiczne, podpierające dobrze kręgosłup i zapewniające zgięcie i odwiedzenie w stawach biodrowych. Niestety w tym którego link wkleiłaś są dwa grzechy: po pierwsze za mała powierzchnia pod pupą nie obejmująca ud dziecka (nogi zwisają w dół) a po drugie nosząc dziecko małe (np w pierwszym półroczu życia) plecami do siebie narażasz dziecko na przeciążeżie ale i odgięcie niefizjologiczne kręgosłupa.
Anulka podała stronę Pieluszkarni i to ma sens. Zobacz jeszcze na stronę Chustomania.pl - dużo ciekawych informacji o nosidłach i nie tylko.
Życzę powodzenia w podejmowaniu wyboru.

Odnośnik do komentarza

Ja jestem bardzo zadowolona z nosidelka...Nosze w nim Mateuszka od kiedy mial 3,5 miesiaca. przede wszystkim podoba mi sie łatwość obsługi;) umieszczenie malego w nosidelku zajmuje mi chwile. Pożyczylam od siostry chuste, ktorą ona uzywala z coreczka ale wiazanie jej bylo niewygodne i bardziej czasochlonne. I musze przyznac ze mialam wrazenie ze maly mi zaraz wypadnie lub bedzie za bardzo zgiety.
kupilam nosidelko z Womaru- 13 Spring : "Zafirro"
Wybralam to, poniewaz jest ergonomiczne i ma szeroki pas materialu, ktory umozliwia malemu pozycje zabki-obejmuje uda.

Anna DT- masz racje co do wlasciwosci dobrego nosidelka. jednakze Twoj drugi zarzut wydaje mi sie byc nieprzemyslany. -Calkowicie sie z nim zgadzam ALE: nosic dziecko przodem do Świata (pleckami do rodzica) mozna od ok. 8 miesiaca zycia. Nie powinno sie wiec w ogole nosic tak dzieciaczkow w pierwszej polowie zycia.
Ja sama pytalam o tę pozycję lekarza, bo balam sie ze maly nie jest jeszcze przygotowany do takiego siedzenia. Ale lekarz uspokoil mnie, wrecz zachecal do noszenia Mateuszka przodem do swiata ale od 8 miesiaca zycia. Wtedy dziecko jest juz fizycznie do tego przygotowane. Mało tego, maly jest juz bardzo ciekawy swiata, wiec dobrze dla niego, kiedy bedzie mogl ogladac wszystko przodem.

Ja zdecydowanie polecam nosidelka;)

:36_2_25: AgaS

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...