Skocz do zawartości
Forum

Szczęśliwe Marcowe Mamy 2010... :)


Rekomendowane odpowiedzi

Redberry
gadzia - no tak, oni czasem tak mierzą, że mam wrażenie, że nietrudno o pomyłkę...

kurde, ale u nas z tym siadaniem to jest zszokowana!! on nawet w foteliku samochodowym głowę podnosi i chce siadać oszołom mały! :eek:

Redzia Misiek czasem usiłuje usiąść...ale jedynie wtedy gdy na kolanach trzyma go babcia;) Śmieję się ze jest tak pulchna ze milo mu się ćwiczy;)

Dzis dostałam pismo z ZUS w sprawie macierzyńskiego - pominę fakt ,ze przesyłają sprawę z jednego wydziału do drugiego...niemniej informują mnie ze mam donieść kopie aktu ZGONU! Rozumiem, ze maja gotowca w którego wpisują dane...ale cholera jak juz ktoś wklepuje ze dotyczy do zasiłku macierzyńskiego to można chyba pomyśleć...i chcieć kipi aktu narodzin;)

http://www.suwaczki.com/tickers/h84fanlics99jhmo.png

Wpierw mama Mikołaja, potem żona...jak to dziecko leczy z pracoholizmu:)

Odnośnik do komentarza

Redberry
ale zanim pójdę to Was spytam (jak ja lubię pytać :P)

czy macie już upatrzone lub może juz posiadacie: krzesełko do karmienia? Jeśli tak, to jakiej firmy, itp itd? dzięki z gory! :Usteczka:

Redzia ja mam krzesełko po moim mężu;) drewniane z którego robi się krzesełko wysokie lub niskie ze stolikiem...szkoda ze takich fajnych elementów nie produkują. No i drewniane...jakoś mnie plastiki nie przekonują...

http://www.suwaczki.com/tickers/h84fanlics99jhmo.png

Wpierw mama Mikołaja, potem żona...jak to dziecko leczy z pracoholizmu:)

Odnośnik do komentarza

Aaaa i jeszcze jedno.

Polecam Wam płytę pt Muzyka klasyczna dla dzieci wydanej przez Fakt. Moja Mama kupiła.
Na małego działa naprawdę uspokajająco - wycisza ale nie usypia od razu. Na płycie sa utwory pobudzające i uspokajające zatem można ja dowolnie stosować.
Słuchamy przy masażu oraz gdy mały marudzi...a marudzi mi coraz mocniej. Zeby idą co dziś juz wyraźnie poczułam przy zmianie pieluchy;)

http://www.suwaczki.com/tickers/h84fanlics99jhmo.png

Wpierw mama Mikołaja, potem żona...jak to dziecko leczy z pracoholizmu:)

Odnośnik do komentarza

Redzia

te krzesełko mi się podoba!
FISHER PRICE Krzesełko do karmienia ZEN +Kubuś P (1190899207) - Aukcje internetowe Allegro

Właśnie mnie dziecko zaskoczyło. Nie widział leżaczka od dwóch tygodni -wcześniej nie bawił się zabawkami do niego dołączonymi bo nie sięgał do nich...Dzis od razu dosięgnął i włączył muzykę ! Od 15 minut leci non stop ta sama muzyczka- ciekawe komu z nas się szybciej znudzi - synkowi czy mamie;)

http://www.suwaczki.com/tickers/h84fanlics99jhmo.png

Wpierw mama Mikołaja, potem żona...jak to dziecko leczy z pracoholizmu:)

Odnośnik do komentarza

redzia mi sie podoba to pierwsze lubie ten wzor :)
gadzia produkuja taki drewniane ze stolikiem o prosze
Convertible Highchair : mothercare- Nursery Equipment, Maternity Clothes & Baby Shop
mi tez sie podobaja i to bardziej niz te miekkie ale z drugiej strony nie o wyglad chodzi a sama jak siedze na drewnianym to dupskio boli po jakims czasie, a co dopiero taka mala dupinke:) dlatego ja kupilam te plastikowe:|

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3cha00x1cmcm3g.png

Odnośnik do komentarza

Trochę właśnie Redzi zazdroszczę. Ja dałam sie przekonać ze wyjazd w góry z takim maluchem to za wcześnie. Teraz żałuję...Mieliśmy jechać na tydzień na warsztaty - nordic walking, tai chi i joga. Liczyłam ze skorzystam z tych dwóch ostatnich atrakcji. Balam sie ze mały będzie płakał, budził w nocy innych...a tu mamy dziecko tak cudne ze przesypia nocki, pogodne i rzadko płaczące
ech - trza się na własna intuicje zdawać:)

http://www.suwaczki.com/tickers/h84fanlics99jhmo.png

Wpierw mama Mikołaja, potem żona...jak to dziecko leczy z pracoholizmu:)

Odnośnik do komentarza

Redberry
Witam się!:Usteczka:

aniutka86
Witam się i ja :smile:

Witam Szanowne Panie :36_3_15::36_3_15::36_3_15:

aniutka86
i przepraszam za nieobecność... Klara mi się pochorowała-przechodziła trzydniówkę trwającą tydzień (ze względu na wadę serca choróbska będziemy przechodzić dłużej....) apetyt jej nie wrócił, całymi dniami walczę o łyżeczkę jedzenia :ehhhhhh:

Oby jak najmniej takich "trezydniówek" ... ucałuj Klarcie od nas:)

aniutka86
i najnowsze zdjątka :smile:

Śliczna... heh jaka piękna z tym kotkiem ...

Redberry
Dziewczyny - witam się po przerwie! :Podziw:

U nas szał minął! Ale dziewczyny! Mikołajek miał ogromny skok!! :Szok: Siada, trzyma pewnie butelkę, reaguje na słowa 'plusku plusku' i cieszy się jak wariat jak się zbliża do niego z wyciągniętymi rękoma, przewraca się na brzuch stale, trzyma pewnie główkę... i masę innych rzeczy, ktorych nawet nie pamiętam. :Szok:

Brawooooooo...moja Hania jeszcze wiele z tego nie potrafi :(

aniutka86

przybiera mi ostatnio po 300 gram na miesiąc, walka o jedzenie trwa, mleka zjada 250 do 300 na dobę i to przez sen, jak nie śpi to nie ma mowy żeby jej wcisnąć, a jak śpi i się zorientuje to płacz...

My zaczęłyśmy się troszkę rehabilitować, bo Klara w ogóle sobie nie radzi na brzuszku, nie podpiera się, nie podnosi głowy, i znów serducho ma tu znaczenie, i dostałysmy zestaw ćwiczeń do domu nie obciążających serca-bo i tak jest niedotleniona i szybko się męczy, a okazało się, że ma słabe barki i nie ma sily rączek prostować i się podpierać.... ehhh,ciągle coś

Co ona taki Tadek nie Jadek heh.... trzymam kciuki za rehabilitacje , aby była skuteczna i Klarcia mogła leżeć na brzuszku :36_2_25:

aniutka86
jak narazie byłam raz, pokazała mi,w jaki sposób ją obracać na brzuszek,przytrzymywać i prostować rączki,jak podnosić, żeby zmusić te barki do pracy..więc przez tydzień ćwiczyła z nią to w domu, mam wrażenie, że jest troszkę lepiej, znaczy te łapki troszkę prostuje, ale strasznie szybko się męczy, no ale to ma swoje uzasadnienie w serduchu... jutro idę na kontrolę to zobaczymy jak nam te ćwiczenia wychodzą. Nie potrafię za bardzo tego opisać, wiem,że ta rehabilitantka stosuję metodę NDT-BOBATH, czy jakoś tak, nawet nie miałam czasu doczytać o tym...

a ogólnie dzisiaj mamy wizytę u pediatry, to zobaczę co i jak z tą wagą i jedzeniem, narazie zaczęłam jej sama gotować i je trochę chętniej, w każdym razie jak nie chce mleka to chociaż zupkę niech zje, dobre i trochę:ehhhhhh:

Hmmmm ...masz biegania ... pewnie dobre i "łyczek" zupki dla Klarci ...

gadzia

Ja w środę idę do neurologa...Misiek jeszcze nie trzyma główki do końca dobrze- ale sadzę ze raczej to jego strona leniwa:) Tez ćwiczymy - Misiek nie lubi leżeć na brzuszku ale chętnie leży na brzuszku u mnie na nogach:)

Dziś słyszałam o 10-miesięcznym noworodku z Chin który wazy 20kg! Uff jak dobrze ze my mamy tylko 9;)

Trzymam kciuki za leżenie na brzuszku Miska :36_2_25:

gadzia

Dzis dostałam pismo z ZUS w sprawie macierzyńskiego - pominę fakt ,ze przesyłają sprawę z jednego wydziału do drugiego...niemniej informują mnie ze mam donieść kopie aktu ZGONU! Rozumiem, ze maja gotowca w którego wpisują dane...ale cholera jak juz ktoś wklepuje ze dotyczy do zasiłku macierzyńskiego to można chyba pomyśleć...i chcieć kipi aktu narodzin;)

Ale czubki takie coś ządać od Ciebie .... masakra debilizm totalny grrrr

Odnośnik do komentarza

Witam ponownie... mamy wieści od pediatry
przez ostatni miesiąc Klara nie przybrała nic, a wręcz straciła 20 gram, niby niewiele, ale fakt, że nie przybiera... waży 7600, ona ładnie przybierała do 4 miesiąca, nawet 1200 się zdarzyło, tak się cieszyłam że szybko nadrabia z tych urodzeniowych 2500 a później to już masakra. Może na moich zupkach będzie lepiej :ehhhhhh:,sama już nie wiem co robić żeby jadła, dziś nawet coś jadła tej zupki, oby tylko ta waga ruszyła do przodu, ale kardiolog mnie na to uczulała, że dzieci z tą wadą ładnie rosną do pewnego momentu, później ciężko, tylko szkoda, że ten moment tak szybko nadszedł

http://suwaczki.maluchy.pl/li-46061.png

Odnośnik do komentarza

aniutka86
Witam ponownie... mamy wieści od pediatry
przez ostatni miesiąc Klara nie przybrała nic, a wręcz straciła 20 gram, niby niewiele, ale fakt, że nie przybiera... waży 7600, ona ładnie przybierała do 4 miesiąca, nawet 1200 się zdarzyło, tak się cieszyłam że szybko nadrabia z tych urodzeniowych 2500 a później to już masakra. Może na moich zupkach będzie lepiej :ehhhhhh:,sama już nie wiem co robić żeby jadła, dziś nawet coś jadła tej zupki, oby tylko ta waga ruszyła do przodu, ale kardiolog mnie na to uczulała, że dzieci z tą wadą ładnie rosną do pewnego momentu, później ciężko, tylko szkoda, że ten moment tak szybko nadszedł

aniutka klara to dzielna dziewczynka i napewno wszystko bedzie dobrze!!!trzymam kciuki isciskam was mocno

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3cha00x1cmcm3g.png

Odnośnik do komentarza

aniutka 3mam kciuki żeby apetyt szybciutko wrócił. Może to przez upały ? Dużo zdróweczka dla Klarci.

redzia ja mam firmy babyono (chyba) po Lenusi. Tylko coś siostra nie za bardzo się wyrywa z oddawaniem a mnie głupio się upomnieć i chyba będę musiała kupić nowe.... :|

gadzia ja też chciłam jechać na wczasy, ale zmieniliśmy plany i sprawiliśmy sobie nowe auto. Ninek niestety należy do niewózkowych dzieci i jakoś nie wyobrażałam sobie w takie upały nosić ją całymi dniami. Za rok sobie to odbijemy ;)

Odnośnik do komentarza

stokrotka_87
a ja sie witam wieczorowa pora !!
byliśmy dziś z Cypiskiem na szczepieniu... ważymy 8650 g dla porównania Fabi tyle wazyl jak mial 8miesiecy..

aaaa i kupuje skoczka ! FISHER PRICE Skoczek Rainforest + Kubu� Puchatek (1200573121) - Aukcje internetowe Allegro
byliśmy u kuzynki męża i Cypiskowy się zakochał w tej zabawce ! świetna sprawa !

a Stocia.....zaczęła............................................palić !!!!!!!!!!!!!!!

ale fajna zbaweczka:)
a czemu to stocia zaczela palic??? powiem ze ja czasami mam tez wielka ochote :)

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3cha00x1cmcm3g.png

Odnośnik do komentarza

i ja na chwilkę się witam
napiszę tylko że fruzia siedzi i to już bardzo prosto! mam nadzieję że to nie za wcześnie, ale na prawdę jej nie zachęcałam. już z 5 minut posiedzi, ale staram się ją sporo wczesniej kłaść, żeby nie przeciążać tego jej małego słupka ;c) a poza tym marchewkę wcina jak głupia, ale niestety coś ją obsypało więc chyba trzeba przestać na chwilkę... takie kropeczki blade, ani troszkę nie zaognione, ale są...

redzia jutro ci napsizę na privie adres, to moze mi to mleczko wyślesz co? a kto chce tego mojego Nan'a???? opti pro 1.

aniutka, ehhhh szkoda że mała nie chce jeść, bo chcociaż troszkę więcej siły by miała. ale na pewno ćwiczenia pomogą! zobacz na miko jak poszedł! jak błyskawica!

stocia, stysia wstydźcie się !!!!! ;c) martab trzymaj się!

...i więcej oczywiście nie pamiętam! spadam spać bo maż już mnie wyprzedził w wyścigu do łożka. do jutra.

http://www.suwaczki.com/tickers/bhywtv7381gy5t28.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...