Skocz do zawartości
Forum

stópki


Rekomendowane odpowiedzi

witam
mam takie pytanko, Bartuś od około miesiąca podejmuje próby chodzenia(oczywiście trzymany za rączki) i ostatnio zauwarzyłam że jak idzie to lewą nózke stawia prawidłowo, a prawa nóżka ucieka mu na bok(jak u kaczki) czy powinnam zgłosić sie do lekarza??czy to moze buc jakas wada?? jak byliśmy na usg bioderek(w wieku 4 miesięcy) to było wszystko wporządku.
I jeszcze jedno pytanie, jakie buty powino miec dziecko do chodzenia??twardze usztywniające nózke w kostce??czy raczej powinno biegac na boso, lub w miekich bucikach??i czy to prawda ze dzieciatko powinno miec buty o 1-1,5 cm większe buciki??
pozdrawiam

20 Maja skończyłem roczek:)
Bartuś

Odnośnik do komentarza

Agula! Myślę, że to nie jest wada. To są pierwsze kroczki Bartusia, więc jeszcze mogą być niepewne i nierówne. Gdy nabierze wprawy, gdy stanie się silniejszy, stabilniejszy, to chód będzie poprawny. Co do bucików, to nie powinny usztywniać kostki. Powinny być elastyczne i mieć sztywniejszy zapiętek. Ale kiedy ma możliwość (i warunki), niech chodzi na boso lub w miękkich bucikach. I jak najmniej prowadzany za rączki! A buciki powinny być dobre. Tj. dopasowane. Nie za duże (no, może o tyle, żeby w środku zmieściła się grubsza skarpetka), bo stopa powinna mieć komfortowe warunki. M.B.

Odnośnik do komentarza

dziękuje bardzo za odpowiedz
własnie słyszałam ze dziecko powinno chodzic jak najczaesciej na boso, ale moja mama i tesciowa jak mówiłam ze ma chodzic nbez sztywnych bucików to mi mówiły ze musi miec sztywno w kostce....i przez to moje wątpliwości.Ale teraz juz wiem ze robie dobrze:)
pozdrawiam

20 Maja skończyłem roczek:)
Bartuś

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...