Skocz do zawartości
Forum

Mamuśki z Polski i nie tylko :)


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć dziewczyny!
Wisienko - z tego co opisujesz, to Julinka raczej ma skazę białkową, tym bardziej, że jak pisałas zaczęłaś podawać jej mleko krowi i to po tym zaczeły się dziać te wszystkie rzeczy. Mój Mateusz też ma skazę i uczulenie na białko kurze (robilismy na to test z krwi - oznaczenie Ige) i wygląda to tak, że jak zje cos co go uczula to wychodzą mu suche plamy na nogach - pod kolanami lub na łydkach, na brzuchu, a jak już jest bardzo źle to policzkach. I da się z tym życ - nie jest tak źle. Jest na mleku Bebilon Pepti, nie je żadnych jajek, serków, masła - w ogóle nic z nabiału, makaronów, cielęciny, dodatkowo bananów (też go uczulają). Wydaje mi sie też, że te odparzenia Julki mogą byc od alergii, a jak robi zilone i śluzowate kupki (z alergii) to o odparzenie nietrudno. Zaobserwuj Julkę czy np. nie drapie się po uszkach - przy uczuleniach bardzo często swędzą uszy w szczególności jak śpi.
To na razie tyle, co sobie na"dzień dobry" przypmniałam, jakbyś miała jakieś pytania to pisz - z chęcią odpowiem jak tylko będę wiedziała coś ;-)

Odnośnik do komentarza

a my dziś bliśmy u laryngologa na kontroli i w końcu jest poprawa :Śmiech: nie jest może idealnie, wysięk w uchu jeszcze jest, ale niewielki i jest coraz lepiej. Jeszcze przez 3 tyg. Mateusz ma dostawać różnego rodzaju kropelki, leki itd., za 3 tygodnie do kontroli i zobaczymy co dalej - mam nadzieję, że teraz będzie już coraz lepiej i że zabieg drenażu okaże się zbędny, ale to czas pokaże.

Wczoraj w nocy moje dziecko mnie tak zaskoczyło, że szok! Wiem doskonale, że dziecki wychodzą w nocy z łóżeczek i przechodzą do rodziców, ale mój do tej pory tak nie robił, a tu nagle wczoraj w nocy budzę się bo Mati zaczął jęczeć, obracam się w stronę łóżeczka, a tu nagle dziecko mi wchodzi do łóżka:Szok: wszedł, położył się i spał dalej:Śmiech: Ciekawa jestem czy dzis też tak bedzie, czy to tylko "jednorazowy" wyskok...

Odnośnik do komentarza

edzia274
Wisienko pytałaś o AZS. I jeżeli twoja córa ma na rękach i nogach w ich zgięciach szczególnie takie placki wysypkowe to raczej napewno jest to skaza białkowa wywołana najprawdopodobniej tym krowim mlekiem które podajesz Julii. Nie wiem co to za pediatra skoro już w tym wieku kazał podawać dziecku krowie mleko:coo:. Ono oczywiście nie jest bezpośrednim powodem wystąpienia skazy białkowej tylko ono przeważyło tą szalę uczuleniową niestety:Męki:.
Teraz najmądrzejszym krokiem z twojej strony będzie iść jutro do pediatry aby przepisał ci skierowanie na badania z krwi pod kątem alergii. Są to testy z krwi nazywają się EAST na mleko, i ich wyniki powiedzą lekarzowi czy to rzeczywiście skaza białkowa. Przy okazji tych badań ja ze swojej strony radzę ci abyś za jednym zamachem zrobiła jeszcze EAST na jajko bo jeżeli skaza białkowa to te dwa alergeny są najważniejsze.
I gdyby wynik wyszedł pozytywny to wtedy napewno będziesz musiała małej odstawić wszystkie produkty które w jakimkolwiek stopniu zawierają mleko, czy serwatkę czy też jajko niestety:Męki:. Droga bardzo długa męcząca i niestety jeszcze przeze mnie nie wygrana:coo:. Jeżeli dziecko urodziło sie z alergią bądź się jej nabawiło to bardzo trudno jest go teraz z tego wyleczyć.
To tyle co mogłam ci tak pokrótce opisać. Nie martw sie AZS bo wysypka przy tej chorobie rozpościera sie na całym ciele, a skóra jest tak przesuszona że dosłownie sie sypie. A co do pleśni to też powinnaś o tym powiedzieć lekarzowi dlatego że może ona kiedyś doprowadzić małą do astmy, gdy będzie ją długo wdychała:Zakręcony:
Gdybyś coś jeszcze chciała wiedzieć to pytaj:love:

Co do skazy bialkowej to sie nie zdodze bo moja Julka tez miala w zgieciach anwet kiedys na rodku pytalam sie Was o skaze bialkowa natomiast okazalo sie ze takie objawy daje rowniez atopowe z.s. i julka wlasnie to ma po przyjeciu lakerstwa juz na drugi dzien wsystko zniknelo Julka ma zakaz jedzenia slodyczy (oprocz bialej czekolady) wszyszko co jest z kakao natychmiast wywoluje u niej wyspke
natomiast na buzi nigdy nue miala wysypk i wie c je zel i to jest wisien ko un twojej Julii to nie zmienial jeszcze mleka na wlasna reke tylko idz do lekarza( innrego) skoro ta cie olala zycze zdrowka i mowie dzien doberek

http://www.suwaczek.pl/cache/af907efe10.png
http://www.suwaczek.pl/cache/7b8af1e9dc.png

Odnośnik do komentarza

przez te placki po nocy mi nie spala i sie drapala co jeszcze pogarszalo sytuacjie akurat bylismy w Polsce na Bozym Narodzeniu a tam amamy suoper lekarke i ja przychodze do niej i mowie ze Julka ma skaza bialkowa a ona ja rozebrala do pampersa cala poogladala i powiedziala ze to a.t.p. i czesto mozna pomylic ze skaza
Julka ma masc robiona na zamowienie i na noc dostaje Claritine

http://www.suwaczek.pl/cache/af907efe10.png
http://www.suwaczek.pl/cache/7b8af1e9dc.png

Odnośnik do komentarza

edzia274
Hej Guniu:Śmiech:
U nas z tym odpieluchowywaniem to mały przestój tzn dziecko mi kompletnie zgłupiało po wczorajszym pobycie u mojej mamy i dzisiaj nie wiem dlaczego wogóle nie chce na niego usiąść tylko płacz i strajk:Męki:. Jestem więc chyba zmuszona odczekać bo doprowadzę do tego że się go będzie panicznie bał:Zakręcony:. Mam nadzieję że Piotrkowi nie poprzestawia sie jak pojedziecie do teściów, bo dla Bartka obcy teren inni ludzie był tragiczny:coo:.
Czasem udaje mi sie go posadzić ale rzadko i dzisiaj praktycznie tylko pielucha. A kupkę kiedyś robił pięknie nawet na kibelku, ale też mieliśmy 3- dniową blokade:Męki:

Edziu wlasnie tego sie boje ze jak pojedziemy do T to mu sie przestawi. a co do kupek to wczoraj najpierw zrobil jenda a potem tak mu sie to spodobalo ze az sie zmuszal do robienia i zrobil jeszcze dwie i chodzil dumny jak paw.
A dzis od rana siada co chwile na nocnik i popuszcza po dwie kropelki i kaze wynosic do wc i myc nocnik - zrobil sobie z tego zabawe :)

http://piotrunio.aguagu.pl/suwaczek/suwak3/a.png

Odnośnik do komentarza

C ześć Mamuski. Wizytę mamy na 14.30. Jula wczoraj rozdrapała sobie żabke :-( . Ściągnęłam jej pieluszkę, by był dostęp powietrza, jak radziła lekarka i nic nie robiła tylko siedziała i się skrobała. Ubrałam pieluchę znowu - bo co miałam zrobić ?? I tak już jej żabsia wygląda fatalnie :-( . Jakbym z nią poszła do lekarki w bytomiu, to pewnie bym usłyszała, że zaniedbuję dziecko, skoro ma taka siśkę :-(. Julinka jest strasznie rozdrażniona, skrobie się, denerwuje, jest płaczliwa, marudna, a mnie już brakuje sił i cierpliwości :Płacz: . A;le jak mnie coś swędzi to też jestem marudna :Smutny: . Czas na :kawa: - któraś reflektuje?? Jula spi, to mam chwile spokoju - biorę się za matematykę :Śmiech: - trzeba czasem siostrzenicy pomóc - nawet jak niekoniecznie ma się czas na siku :-)

Odnośnik do komentarza

Czesc wisienko
No to nie wesolo z Julinka moze faktycznie zmien lekarza bo szkoda dziecka.

Ale sie naspacerowalam, ten moj syn mnie dobija wyszlismy na dwor troche pochodzil i nagle zatrzymal sie i ani kroku dalej nie chcial isc tylko zlapal sie za sisiaka i stoi mowie mu ze ma pieluche i moze sikac a on NIE wiec musialam wrocic do domu i posadzic go na nocnik- gdyby bylo cieplej to bym mu wystawial do sikania na dworze ale z deczko jeszcze za chlodno :)

http://piotrunio.aguagu.pl/suwaczek/suwak3/a.png

Odnośnik do komentarza

Ale ci fajnie Guniu, że Piotruś juz woła siku. Przed nami dłuuuuga droga do nocnikowania. Jula woła siku i przynosi nocnik sama, ale dopiero raz jej się zdarzyło zrobić siku do nocnika - a następnie, jak z niego schodziła, to całą zawartość wylała na łóżko :Śmiech:

Jaką diete stosowałam?? ŁĄtwiej by było powiedzieć, jakiej nie stosowałam. Przeleciałam chyba wszystkie istniejące diety. Najłatwiejsza - MŻ :-)

Odnośnik do komentarza

wisienkaaaaa
Ale ci fajnie Guniu, że Piotruś juz woła siku. Przed nami dłuuuuga droga do nocnikowania. Jula woła siku i przynosi nocnik sama, ale dopiero raz jej się zdarzyło zrobić siku do nocnika - a następnie, jak z niego schodziła, to całą zawartość wylała na łóżko :Śmiech:

Wsienko jemu sie nie chce wolac si, pare razy mu sie zdarzylo a tak to tylko pokazuje, ewentualnie przyniesie nocnik lub zaciska nogi i wtedy wiadomo ze chce, chociaz wczoraj jak malowalam wlosy to biegal po domu i wolal : MAMO i bylo wiadomo ze chce siku :)

wisienkaaaaa
Jaką diete stosowałam?? ŁĄtwiej by było powiedzieć, jakiej nie stosowałam. Przeleciałam chyba wszystkie istniejące diety. Najłatwiejsza - MŻ :-)

Ja juz i tak malo jem i jakos to nie dziala a do tego zaczynam cwiczyc (w koncu :)) ale efektow nie widze

http://piotrunio.aguagu.pl/suwaczek/suwak3/a.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...